به گزارش ایکنا از هرمزگان، همه ما جملاتی را در مورد دهه‌های متفاوت از نسل‌های انقلاب شنیده‌ایم تا جایی که نوبت به دهه هفتادی‌ها می‌رسد آری آنان که به قولی در دهکده جهانی ارتباطات به سر می‌برند و این موضوع سبب شناخت بیشتر آنان از آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی شده است و به همین دلیل گوی سبقت را در عرصه ایثار و فداکاری از پدران خویش ربوده و پا را فراتر از مرز‌ها گذاشته‌اند، منتظرانی که درس شهادت و رشادت را از نسل پیش از خویش آموخته نسلی که هشت سال جانانه از اسلام و ایران دفاع کرد اکنون اینان آمده‌اند که مدافع حرم اهل‌بیت باشند آری به‌راستی نسلی پیشرو که برای دفاع از مظلومان دنیا سر از تن جدا و حتی با تنی سوخته به سمت خالق هستی پرمی کشند.
به‌راستی چه زیبا گفت شهید چمران، خدا را شکر که ما مسلمانانیم و با اسلحه شهادت مجهز شده‌ایم که علیه طاغوت‌ها، ستمگران و تجاوز گران قیام کنیم و ارزش شهادت را در معرکه حیات بفهمیم و باایمان و اراده آهنین، درراه سرخ حسین (ع) قدم بگذاریم. اکنون دهه هفتاد آمده است تا پاسخی باشد برای آنان که همیشه خوبی‌ها را نمی‌بینند و حتی زبان مذمت به کام دارند به‌راستی اگر از آنان بپرسند آیا حاضرید پای اعتقادات و ارزش‌هایتان یا خیلی ساده‌تر بگوییم آیا حاضرید از جانتان بگذرید آیا به‌راستی حاضرند؟! بی‌هیچ گلایه‌ای جان خو را فدا کنند؟
شهید «خلیل تختی نژاد» دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان است که جزع جوان‌ترین شهدای مدافع حرم حضرت زینب (س) نیزمحصوب می‌شود که برای دفاع از کشور و حریم اهل‌بیت (ع) سه مرحله به سوریه رفت و در آخرین سفر خود که شب نوزدهم ماه رمضان ۹۷ در منطقه عملیانی ابو کمال در استان دیرالزور درنبرد با تروریست‌های تکفیری به مقام عظیم شهادت دست‌یافت.
این شهید بزرگوار که به علت فعالیت‌های فراوان فرهنگی و خیرخواهانه‌اش برای استان هرمزگان از ارزش و جایگاه والایی برخوردار است.
شهید «خلیل تختی نژاد» سومین فرزند خانواده محمد تختی نژاد است که در ۱۰ مردادماه سال ۷۲ در شهر بندرعباس به دنیا آمد.
آری او از شهدای نسل دهه ۷۰ است، نسلی که در جنگ نرم و جنگ رسانه‌ها به سرمی برد، رسانه‌هایی که باهدف فروپاشی کانون خانواده و در پی بی‌ارزش جلوه دادن ارزش‌ها هستند، زیرا بعد از هشت سال جنگ با ایران به اهمیت جایگاه خانواده پی برده‌اند غافل از اینکه ایرانی هوشیار است و فریب آنان را نمی‌خورد و دهه هفتادی‌ها این مطلب را به اثبات رسانده‌اند.
به دیدار خانواده شهید خلیل تختی نژاد می‌رویم، بعد از سلام و احوال‌پرسی با خانواده شهید می‌گویم که از خبرگزاری قرآنی ایکنا ازهرمزگان آمده‌ایم با توجه به اینکه فیلم شهادت شهید تختی هم ساخته‌شده و رسانه‌های متفاوت در مورد این شهید بزرگوار سخنان فراوان گفته‌اند آیا حرف ناگفته‌ای مانده است که دوست دارید در مورد پسرتان بگویید.
محمد تختی نژاد، پدر شهید خلیل تختی نژاد با شنیدن نام قرآن گویا جانی دوباره گرفت و گفت: خلیل از همان دوران ابتدایی علاقه زیادی به فراگیری قرآن داشت و همیشه با من به مسجد می‌آمد و به فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی علاقه زیادی داشت و باروحیه خستگی‌ناپذیر به فعالیت می‌پرداخت و حتی جزء‌هایی از قرآن را نیز حفظ بود.
پدر شهید خلیل تختی نژاد ادامه داد: پسرم در موسسه علوم قرآنی ابوتراب ساقی کوثر قرآن را فراگرفت به همین دلیل مقداری از بیمه عمرش را وقف موسسه کرد.
ناگهان گویا صدایی در درون پدر نجوا کرد و گفت راستی تا یادم نرفته باید بگویم پسرم صدا زیبا و صوت ملکوتی داشت و مداح اهل‌بیت (ع) نیز بود او به خانواده اهمیت فراوانی می‌داد و هرگز من از او بداخلاقی ندیدم و همیشه به فکر فقیران و مستمندان نیز بود و ۱ پنجم دیگر بیمه عمر خویش را به کمیته امداد اختصاص داده است.
محمد تختی ادامه داد: پسرم خادم اهل‌بیت و بسیار شاد و شوخ‌طبع بودن و در ضمن کودکان را دوست داشت و در مهمان‌نوازی و مهربانی شهره بود تا جایی که اگر کسی از او کمک می‌خواست از درب خانه ناامید برنمی‌گشت و به همین دلیل ۱ پنجم دیگر بیمه عمر خویش رانیز به حسینه‌ای که در آن محرم‌ها برای امام حسین (ع) خدمت می‌کرد اختصاص داد.
پدر گویا پسرش کنارش نشسته باافتخار گفت تا یادم نرفته بگویم پسرم اهل نماز شب و بود، خلیل به نماز اول وقت اهمیت زیادی می‌داد و سحر‌های ماه مبارک رمضان بیدار می‌ماند تاکسی خواب نماند.
وی افزود: خلیل روحیه ولایی داشت، می‌گفت فرامین رهبری نباید روی زمین بماند و اگر در سوریه نجنگیم مجبوریم در همدان و تهران با تکفیری‌ها بجنگیم.
پدر همچنان اضافه کرد: او نیز، چون «خلیل‌الله» خود را به آتش کفر تکفیریان زمانه انداخت تا دل مادری از به آتش کشیدن خانه‌اش نسوزد.
وی ادامه داد: نخستین بار که به سوریه رفته بود ازآنجا تماس گرفت صدایش ضعیف بود و گفت به زیارت رفته و آنجا آنتن نمی‌دهد، می‌گفت خودم زنگ می‌زنم و نیاز نیست ما نگران باشیم.
زهرا تختی نژاد، مادر شهید تختی که سکوت کرده بود و سخنان پدر را در وصف پسرمی شنید بابیان اینکه بار آخر که می‌خواست به سوریه برود با آن لبخند همیشگی که بر چهره داشت گفت عجله دارد و می‌خواهد به سوریه برود که از هم‌رزمانش عقب نماند هیچ‌وقت به شهادتش فکر نکردم و ناخواسته گفتم برو حضرت زینب (س) پشت‌وپناهت پسرم واز رفتنش ممانعت نکردم.
مادر شهید ادامه داد: پسرم خیلی مهربان و خوش‌اخلاق بود و با پدرش مثل دوست و برادر رفتار می‌کرد به‌گونه‌ای که فاصله‌ای رارابین آن‌ها احساس نمی‌کردی.
وی ابرازکرد: پسرم یک فرد فعال فرهنگی و اجتماعی بود و خوش‌اخلاق حتی با فرزندان همسایه، آشنایان هم‌کلام و بازی و شوخی می‌کرد خلیل دوستان زیادی داشت که خیلی از دوستان او را مابعد از شهادتش شناختیم.
مادرشهید گفت: پسرم عمل به قرآن و زندگی اهل‌بیت (ع) را الگو راهش قرار داده بود راهی که خوشنودی خدا و اهل‌بیت (ع) را در پی داشت، هنگامی‌که خبر شهادت پسرم را دادند تازه اوج غم حضرت زینب (ع) را فهمیدم، هنگامی‌که می‌گویند وای از دل زینب یعنی چه آری پسرم، چون خوب بود نمازخوان بود، اهل خوبی بود، مداح اهل‌بیت (ع) بود، صدای زیبایی داشت و...
هنگامی دوستان و آشنایان به نزدم می‌آمدند می‌گفتند چرا برای سلامتی‌اش دعا نکردی در جواب به آنان گفتم من او را به حضرت زینب سپرده بودم پسرم خوب بود امام حسین او را جزو سربازان و مدافعان حرم خواهرش حضرت زینب (ص) انتخاب کرده آری پسرم انتخاب شد، زیرا لایق این مدال و این جایگاه رفیع بود.
صدای مادر اینجا به لرزه افتاد، ولی همچنان خوددارو باصلابتی زینبی ادامه داد: هنگامی‌که به بیرون می‌روم و شاهد آنم که برخی در حجابشان سهل‌انگاری می‌کنند ناراحت می‌شوم می‌گویند، چون جوان است این اشتباه را می‌کند با خود می‌گویم پسرم رفت که ایران در امنیت بماند مطمئنم اگر پسرم دوباره زنده می‌شد دوباره راه قرآن و اهل‌بیت را انتخاب می‌کرد و از تمام جوانان کشور می‌خواهم قدر خود را بدانند و درراه ولایت گام بردارند.
انتهای پیام

منبع: ایکنا

مطالب پیشنهادی:

بازداشت ۱۴ نفر در مشهد بخاطر نامه به رهبر انقلاب؟

عکس| خانم بازیگر در کنار همسری که ۲۸ سال از او بزرگ‌تر است

لیونل مسی به باشگاه نروژی پیوست!

کلیدواژه: وقف های شهید چمران تروریست های شهید تختی خادم اهل بیت حضرت زینب ایکنا

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۷۷۱۸۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

استاندار خراسان‌رضوی: خود را وقف توسعه خراسان رضوی کرده‌ایم؛ ۱۰۰ معین اقتصادی برای استان تعیین می‌شود

استاندار خراسان‌رضوی گفت: قرار است در نهایت ۱۰۰ معین اقتصادی برای استان خراسان رضوی تعیین کنیم و خود را برای آبادانی استان وقف کرده‌ایم و فقر و نداری مردم استان را نمی‌توانیم تحمل کنیم. ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹ استانها خراسان رضوی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، علیرضا رزم حسینی عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی با اصحاب رسانه خراسان رضوی در محل تالار شهر مشهد اظهار داشت:  دستورالعمل‌های مزاحم و قوانین موازی آزاردهنده است و اختیارات نیز متناسب با مسئولیت‌ها نیست و حتی استانداران اختیارات کافی ندارند. در این شرایط چه باید می‌کردیم؟ سراغ مثلث توسعه اقتصادی رفتیم که در مسیر اقتصاد مقاومتی و انسجام بخشی موثر است.

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس در این مسیر نقش موثری دارند. وزارت میراث فرهنگی طرح دولت نبود و متعلق به مجلس بود. باید از ظرفیت نمایندگان و سرمایه‌گذاران استفاده کنیم؛ رشد اقتصادی با کمک انباشت سرمایه محقق می‌شود.

استاندار خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: اقتصاد و فرهنگ و امنیت وابسته به یکدیگر هستند، به گونه‌ای که اقتصاد قوام جامعه است و در قرآن، آیات و روایات نیز به این مسئله توجه شده است.

تقدیر استاندار خراسان رضوی از زحمات سرلشکر سلامی؛ امیدواریم سپاه روز به روز توانمندتر شوداستاندار خراسان رضوی خطاب به ‌معاون وزیر راه: بهسازی بافت پیرامون حرم رضوی تعیین تکلیف ‌شوداستاندار خراسان رضوی: سازمان نظام مهندسی برای اتلاف منابع در حوزه ساختمان تدبیری بیندیشد

رزم حسینی افزود: در کرمان اقدامات خوبی را صورت دادیم و مبنا را فرمایشات مقام معظم رهبری قرار دادیم. اقتصاد قوی مانع نفوذپذیری می‌شود و اقتصاد ضعیف عامل نفوذ است.

وی در ادامه گفت: عملکردهای ضعیف اقتصاد کشور را دچار چالش کرده است، عیوب ساختاری و ضعف‌های مدیریتی اقتصاد کشور را دچار تزلزل کرده است.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: برنامه‌های خود را در معرض نقد خبرنگاران قرار داده‌ایم و این استان را به 12 منطقه اقتصادی تقسیم کرده‌ایم و دنبال شناسایی شرکت‌های نامدار بودیم و نقطه شروع کار را در روستاها قرار دادیم.

رزم حسینی افزود: با شرکت‌های متعددی گفت‌وگو کردیم و داوطلبانه پای کار آمدند و تا امروز 85 شرکت مسئولیت توسعه جوامع محلی را برعهده گرفته‌اند. مردم مستعد توانمند شدن را باید توانمند کنیم تا صرفا یارانه بگیر نباشند. قرار است در نهایت 100 معین اقتصادی را تعیین کنیم و خود را برای آبادانی استان وقف کرده‌ایم و فقر و نداری مردم استان را نمی‌توانیم تحمل کنیم و همه باید در جهت آبادانی استان تلاش کنند.

انتهای پیام/ح

R41347/P/S6,1188/CT11

دیگر خبرها

 • شجاع: مراسم بد بود و تندیس حق نوراللهی
 • بیرانوند: پسرم گفت اگر جایزه می‌گیری به مراسم برویم
 • بیرانوند: پسرم گفت اگر جایزه می‌گیری به مراسم برویم/ بخاطر منصوریان یکبار جایزه نگرفتم
 • افتتاح و کلنگ زنی 5 پروژه خدمات شهری در خلیل آباد
 • اینچه درگاهی: حداقل انتظار ما از ورزشکاران این است که قدردان زحمات باشند/ پدر بهلول‌زاده گفت با پسرم باید مثل بهداد سلیمی برخورد شود
 • جای صنعت و گردشگری در خلیل آباد خالی است
 • نجات 15 نفر در ارتفاعات آبگرم خلیل آباد طی 2 روز
 • چهارمین وقف «داورزن» به زائران اربعین رسید
 • پرونده جذب بازیکن خارجی همچنان باز است/ در ورزشگاه تختی میزبان نفت مسجد سلیمان هستیم
 • شهادت، مرگ در راه ارزش هاست/ دیدار با خانواده شهید حسینی نژاد در آبیک
 • جنگ استقلال و پرسپولیس برای بهترین مدافع فصل
 • جانباز 70 درصد «هادي کاظم نژاد» به ياران شهيدش پيوست
 • حضور برادر شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی در جمع پاسداران سپاه شهرستان کوهبنان
 • دیدار استاندار قزوین با یک خانواده شهید در آبیک
 • نامه بیش از۱۱۰۰نفراز بانوان خانواده شهدا و مجاهد۹کشور به زینت زکزاکی
 • تعبیر خواب یک شهید مدافع حرم بعد از ۱۰ سال
 • پزشکان مدافع حرم در نماز جمعه همدان تجلیل شدند
 • ویدئویی از شهید محمد پورهنگ قبل از شهادت
 • بنا: ترکیب لو رفت، چون دروغگو نیستم/ به مدال باشد نوروزی و سوریان را به جهانی می‌بُردم