لئو می‌گوید همسرش، از 7 سالگی بهترین دوستش بوده است.

طرفداری - لیونل مسی، فوق ستاره بارسلونا اخیرا با نشریه اسپورت کاتالونیا مصاحبه مفصلی داشته است. در ادامه مهم ترین بخش‌های این مصاحبه را ملاحظه می‌کنید:

سالی فوق العاده به لحاظ فردی و توپ طلا؟ در واقع فصل گذشته بابت نحوه اتمامش، فوق العاده نبود. با این حال تا پیش از دو بازی پایانی، فصل فوق العاده‌ای داشتیم.

بازی با لیورپول برچسب بد را به روی تمام فصل زد. تا قبل از آن بازی همه چیز خوب بود. یک بازی مار را از همه چیز منع کرد. بعد هم در فینال کوپا دل ری مشخص بود که هنوز در شوک بازی با لیورپول هستیم. فقط در نیمه دوم جدی بازی کردیم و نیمه اول را به والنسیا تقدیم کرده بودیم. به لحاظ آماری فصل بدی بود چون فقط لیگ را بردیم. در زمینه فردی احساس بسیار خوبی داشتم اگرچه همیشه گفته‌ام مهم برای من عملکرد تیم است. فصل گذشته به اهدافمان نرسیدیم.

نمی‌دانم شانس اصلی کسب توپ طلا هستم یا نه. قضیه این جایزه دیگر متفاوت از قبل است و مشخص نیست چه کسی شانس نخست است. اخیرا بیشتر به نتایج تیم نگاه می‌کنند که بد هم نیست. لیگ قهرمانان اروپا اهمیت زیادی دارد. بعضا هم تحت تاثیر جام جهانی بود. این تورنمنت گاهی به معیار اصلی تبدیل می‌شود گاهی نه. نمی‌دانم. واقعیت این است که یک معیار و روال مشخص وجود ندارد که برنده توپ طلا را تعیین کند. هیچ وقت حس نکردم شانس نخست هستم یا نیستم. قبلا هم گفتم که جوایز فردی در رده دوم اولویت‌هایم قرار می‌گیرد.

مصدومیتت چگونه است؟ حس بهتری دارم. اتفاق خیلی بدی بود چون در اولین جلسه تمرینی رخ داد. مصدومیت ساده‌ای بود. دو هفته ریکاوری لازم داشتم. وقتی احساس کردم دیگر مشکلی ندارم، در یکی از جلسات تمرینی پیش از دیدار مقابل بتیس دوباره احساس ناراحتی کردم و چند روز بیشتر درگیر ریکاوری شدم. به من گفته شده بود که این ناحیه کمی حساس است. در واقع ساده ولی خطرناک است. هیچ وقت چنین مصدومیتی را تجربه نکرده بودم ولی حالا آن را می‌شناسم. به همین خاطر آرامم و هر وقت 100٪ آماده باشم، به میادین برمی‌گردم چون عود دوباره این مصدومیت، بیش از پیش مرا زمین گیر خواهد کرد. به شدت مشتاق بازگشت به میادین هستم چون زمان زیادی از آخرین بازی‌ام می‌گذرد. به بازی با والنسیا قطعا نمی‌رسم ولی باید دید برای بازی سه شنبه و گرانادا چه می‌شود.

نگران نتایج تیم در هفته‌های نخست لالیگا نیستم. شروع عجیب غریبی بود چون مصدومان زیادی داشتیم و این عادی نیست. مقابل اتلتیک ما عالی بازی کردیم. بازی در سن مامس آسان نیست. نتوانستیم گل بزنیم ولی مالکیت توپ را در اختیار داشتیم. لایق باخت نبودیم. نمایش معرکه‌ای از تیم در مقابل بتیس دیدیم و در نیمه دوم فوق العاده بودیم. بعد دوباره در خارج از خانه این بار مقابل اوساسونا به دردسر افتادیم. نگران نیستم. باید درک کنیم که نمی‌توانیم این طور فصل را شروع کنیم. حالا وقت برگرداندن ورق است و بردن بازی‌های پیش رو.

آیا حاضری لالیگا را فدای قهرمانی در اروپا کنی؟ نه. همیشه ابتدای فصل این حرف تکراری را می‌زنیم ولی یک واقعیت است. ما همه جام‌ها را می‌خواهیم. برای این هدف تلاش خواهیم کرد. سپس خواهیم دید چه می‌شود. امیدوارم خیلی زود به مسیر پیروزی برگردیم. واضح است که دوست دارم دوباره قهرمانی در اروپا را تجربه کردم چون زمان زیادی از آخرین قهرمانی می‌گذرد و من فکر می‌کنم به عنوان یک باشگاه هم وقت قهرمانی در اروپا فرا رسیده است. اما حاضر نیستم بگویم مایلم لالیگا را از حالا بیخیال شویم و اروپا را ببریم.

کدام تیم بهتر خودش را تقویت کرد؟ به نظرم همه با خریدهایشان تقویت شدند. اتلتی تیم بسیار خوبی بسته و خریدهای فوق العاده‌ای داشته است. ابتدا به نظر می‌رسید آنها خلع سلاح شده‌اند ولی تیم فوق العاده‌ای تشکیل دادند. رئال مادرید هم خیلی خوب خرید کرد. فارغ از همه حرف‌هایی که درباره‌شان زده می‌شود، همان تیم قوی همیشگی هستند و بازیکنی چون هازارد را به خدمت گرفتند. یووه خوب خرید؛ سیتی هم همین طور. در مجموع فکر می‌کنم فاصله‌ها از همیشه کمتر شده و تیم‌های مدعی قوی‌تر شده‌اند.

تجربه از بازی در آنفیلد و المپیکو؟ بحث یک بازی نیست. ما بارها در لیگ قهرمانان تجربه کرده‌ایم که یک شب بد برای حذف شما کافی است. حتی اگر بازی رفت را با نتیجه خوبی برده باشید. این را هم می‌دانیم که در انگلیس، جوی که تماشاگران ایجاد می‌کنند، به حریف کمک می‌کند و اگر همه چیز خوب پیش برود، کار سخت می‌شود. این را هم به یقین می‌دانیم که برای قهرمانی در اروپا باید در خانه حریفان گل بزنید. در هر بازی خارج از خانه باید گل بزنید. کلیدی است. وقتی قهرمان اروپا شدیم، همین طور بود و در خانه همه تیم‌ها گل زدیم. فارغ از اینکه بهتر از همه تیم‌ها بودیم، در همه بازی‌ها گل می‌زدیم. اگر در خانه حریفان گل نزنید، کارتان سخت می‌شود. به نظرم این درس اصلی است. البته این را از قبل هم می‌دانستیم ولی شرایط بازی طور دیگری پیش رفت.

با خریدهای انجام شده، نمی‌دانم امسال تیم بهتری داریم یا نه. فصل پیش هم ترکیب فوق العاده‌ای داشتیم. خریدهای بسیار خوبی کردیم و امسال هم همین اتفاق افتاد و حالا در خط میانی و حمله گزینه‌های بیشتری داریم. روی کاغذ تیم بسیار خوبی هستیم ولی نتایج انتهای فصل است که بهتر یا بدتر بودن تیم را مشخص می‌کند.

واقعا رختکن با خرید گریزمان مخالف بود؟ خودت چطور؟ همان طور که گفتم، من هرگز نقل و انتقالات را تعیین نکرده‌ام چون فقط یک بازیکن دیگر از تیم هستم. همه رختکن درباره بازیکنانی که احتمال دارد به تیم اضافه شوند، نظر می‌دهند. ما نظرمان درباره نیمار و گریزمان را گفتیم. هنوز فرصت نکرده‌ام زیاد با گریزمان صحبت کنم چون از وقتی آمدم مصدوم شدم و او در تمرینات بود. در آینده این کار را خواهم کرد.

نظرات و انتقادات زیادی نسبت به دمبله وجود دارد. نظر شما چیست؟ می‌بینم که او کیفیت تحسین برانگیزی دارد. اینکه می‌تواند هر کاری دلش خواست، در زمین انجام بدهد. دمبله جوان است و امسال برایش بسیار مهم است تا آن جهشی که همه هواداران از او انتظار دارند را ببینند. او باید یک سری چیزها را عوض کند تا حرفه‌ای شود؛ تا موفقیت در بارسا به ذهنیت و هدف او تبدیل شود؛ چیزی که خواسته خودش هم هست. امیدوارم امسال مثل قبل به لحاظ مصدومیت‌ها بدشانسی نیاورد چون سال گذشته وقتی بیش از هر زمانی به او نیاز داشتیم، نبود. امیدوارم امسال آماده باشد و کیفیت بالایش را نشان بدهد. به عنوان یک فوتبالیست، دمبله تحسین برانگیز است.

از میان 21 خریدی که از سال 2014 انجام شده، تنها 6 بازیکن در تیم مانده‌اند. چرا بازیکنان اینقدر در جا افتادن در بارسا مشکل دارند؟ چون بازی در بارسا بسیار مشکل است. بارسا بزرگ ترین باشگاه دنیا است و هر چیزی در این باشگاه، سخت است. همه سخت‌گیرند؛ باشگاه، هواداران، رسانه‌ها و ... جا افتادن در نیوکمپ کار آسانی نیست. بعضی بازیکنان فشاری حس نمی‌کنند ولی برخی واقعا تحت تاثیر قرار می‌گیرند. وقتی ذهنیت فردی قوی باشد، همه این مسائل را کنار می‌گذارد و به پیش می‌رود ولی همه مثل هم نیستند. بازی کردن در بارسا به خاطر ماهیت بارسا کار آسانی نیست.

احتمال می‌دادی والورده اخراج شود؟ وقتی اوضاع خوب پیش نمی‌رود، همه طبعا بدترین سناریوی ممکن را تصور می‌کنند. فصل خوب تمام نشد و اتفاق مشابهی با سال قبل برای ما رخ داد. اتفاقی حتی بدتر. همه فکر می‌کردند والورده اخراج می‌شود. البته قبلا هم گفتم شکست آنفیلد تقصیر ما بازیکنان بود و کادر فنی هیچ تقصیری نداشت. تا قبل از آن بازی همه چیز عالی بود. از ابتدا تا انتها صدرنشین لیگ بودیم؛ به فینال کوپا دل ری راه پیدا کرده بودیم. آن بازی را به خودمان باختیم نه مربی.

آینده مسی در بارسلونا؟ نمی‌توانم هیچ حرفی درباره قراردادم بزنم چون همه چیز محرمانه است. اگر حرفی بزنم، بند محرمانه بودن قرارداد را زیر پا گذاشته‌ام. اما می‌توانم بگویم که مایلم تا جای ممکن در بارسا بمانم چون اینجا خانه من است. اگر بشود تمام دوران فوتبالم را. همچنین دوست ندارم قراردادی طولانی مدت امضا کنم و صرفا به خاطر قرارداد داشتن بمانم. بلکه دوست دارم تا وقتی بمانم که به لحاظ بدنی در سطح تیم باشم و ببینم که باشگاه یک پروژه خوب و قوی را دنبال می‌کند.می‌خواهم به پیروزی در این باشگاه ادامه بدهم. پول یا بند جدایی برای من هیچ اهمیتی ندارد. به چیزهای دیگری فکر می‌کنم. مهم ترین چیز داشتن یک پروژه جاه طلبانه است. هیچ برنامه‌ای برای جدایی ندارم ولی خواهان یک پروژه برنده و قوی هستم.

آیا شده که گاهی از مسی بودن خسته شوی؟ خسته؟ نه. به لطف خدا چیزهای فوق العاده زیادی تجربه‌ کرده‌ام؛ اتفاقاتی بسیار زیبا. بله ترجیح می‌دادم در کانون توجهات نباشم و به خصوص وقتی بچه هایم را به مدرسه می‌برم یا در خیابان‌ها، راحت‌تر باشم. گاهی ساعت 8:30 بچه ها را به مدرسه می‌برم و آن موقع هم خیلی‌ها تقاضای عکس یا امضا دارند در حالی که من و آنها همه خوابیم! ولی گلایه‌ای ندارم.

کریستیانو اخیرا گفت شاید در آینده از تو برای شام خوردن دعوت کند. دعوتش را خواهی پذیرفت؟ هیچ مشکلی ندارم. همیشه گفته‌ام با او مشکلی ندارم. دوست نیستیم چون هم تیمی هم نبوده‌ایم و فقط در مراسم‌ها یکدیگر را دیدیم. ولی با کریستیانو مشکلی ندارم. در آخرین مراسم بیشتر از دفعات قبل حرف زدیم. نمی‌دانم شام خوردن ما با هم اتفاق خواهد افتاد یا نه چون هر کسی زندگی خودش را دارد ولی اگر فرصتش پیش بیاید، من مشکلی ندارم. 

مسی همچنین در این مصاحبه از مرگ دختر لوئیز انریکه ابراز تاسف کرد و به حمایت از انتصاب پویول به عنوان مدیرورزشی بارسلونا پرداخت. 

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی:

نخستین تصاویر از شبنم نعمت‌زاده در دادگاه

واکنش سحر قریشی به درگذشت دختر آبی

ریزش کوه در شهرک باغمیشه تبریز

منبع این خبر، وبسایت www.tarafdari.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۰۸۶۶۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.
خبر بعدی:

مسی به تمرینات بارسلونا بازگشت/فوق ستاره آرژانتینی راهی آلمان می‌شود+عکس

به گزارش وانانیوز، 

لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی که به دلیل مصدومیت از بارسلونا دور بود به تمرینات آبی‌اناری‌ها بازگشت.

مهاجم آرژانتینی بارسا در اردوی پیش فصل دچار مصدومیت شد و در دیدارهای اخیر بارسا در لالیگا حضور نداشت.

بارسلونا این هفته در آلمان به مصاف بورسیا دورتموند خواهد رفت و بر این اساس مسی کاتالان‌ها را در این سفر همراهی خواهد کرد.

دیدار بارسلونا مقابل دورتموند سه شنبه در ورزشگاه سیگنال ایندونا پارک ساعت 23:30 برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • والورده: اینجا خیلی عذاب کشیدیم
 • لیگ قهرمانان اروپا| مدافع عنوان قهرمانی فصل را با شکست شروع کرد/ بارسلونا در شب بازگشت مسی مساوی کرد
 • دورتموند 0-0 بارسلونا؛ دیواری به نام تراشتگن، مانع از یک فاجعه دیگر شد!
 • مدافع بارسلونا مصدوم شد(عکس)
 • فابینیو: یکی از مدعی‌های اصلی فتح لیگ قهرمانان اروپا هستیم؛ لیورپول آمادگی و جاه طلبی لازم را دارد
 • مارکا: مسی بازی مقابل دورتموند را از روی نیمکت شروع خواهد کرد
 • ابراز نگرانی مکرون و عبدالله دوم از جاه طلبی های نتانیاهو
 • ارنستو والورده:امیدوارم مسی به بازی با دورتموند برسد
 • ستایش کاپیتان دورتموند از مسی قبل از رویارویی با بارسلونا
 • رویس: می خواهیم مسی در مقابل ما بازی کند؛ باید مقابل بارسلونا شجاع باشیم
 • ارنستو والورده:امیدوارم مسی به بازی با دورتموند برسد/ باید در خانه حریفان بهتر کار کنیم
 • پیش بازی دورتموند-بارسلونا؛ سیگنال ایدونا پارک روی کاغذ هیچ چیزی کمتر از المپیکو یا آنفیلد ندارد! (به همراه نظرسنجی)
 • دردسر های شیرین سرمربی بارسلونا برای انتخاب ترکیب
 • والورده: فردا در مورد مسی تصمیم خواهیم گرفت
 • لوسین فاوره: بارسلونا با و بدون مسی قدرتمند است
 • مسی همراه بارسلونا به آلمان سفر کرد/ احتمال حضور کاپیتان کاتالان‌ها در مصاف با دورتموند
 • لیست بارسلونا برای سفر به دورتموند مشخص شد؛ بازگشت مسی
 • لیست بارسلونا برای بازی با دورتموند اعلام شد؛ بازگشت لیونل مسی
 • اتهام مدیران مقصر در خسارت سیل فروردین گلستان از زبان دادستان