سخنگوی قوه قضائیه گفت: در بررسی های اولیه ٢۴۵ نفر از مدیران ادوار مختلف به دلیل قصور در حوادث ناشی از سیل به هیات های تخلفات معرفی و تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.

غلامحسین اسماعیلی روز سه شنبه در دوازدهمین نشست خبری در ارتباط با سیل گذشته، اظهار داشت: یک ماه از پاییز سپری شد و امیدواریم پاییز و زمستان توام با بارش و رحمت الهی باشد.

اما یادمان نرود که در روزهای پایانی سال گذشته و روزهای آغازین امسال بارندگی و سیلاب در مناطق مختلف مشکلاتی ایجاد کرد که بخشی از آن ناشی از ترک فعل ها و قصور و تقصیر مدیران بود که اگر وظایف خود را به خوبی انجام می دادند، شاهد چنین مشکلات و حوادثی نبودیم.

سخنگوی قوه قضائیه خطاب به مدیران تصریح کرد: مدیران با هدف پیشگیری از حوادث بازنگاهی به حوزه های مدیریت خود داشته باشند.

وی درباره گزارش قوه قضائیه از سیل اخیر گفت: بررسی های جامعی از سوی سازمان بازرسی کل کشور و دادستانی ها در سراسر کشور انجام شد.

اسماعیلی ادامه داد: ١۴٠ نفر از مدیران دوره های مختلف به هیات های رسیدگی به تخلفات معرفی شدند همچنین برای ١٠۵ نفر از مدیران هم پرونده کیفری تشکیل و تحت پیگرد قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: امیدوارم با پیشگیری هایی که انجام می شود، دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

گرامیداشت اربعین

سخنگوی قوه قضائیه در بخشی از سخنان خود ضمن تسلیت و گرامیداشت اربعین حسینی افزود: در سه حوزه می خواهم تقدیر و تشکر داشته باشم؛ ابتدا از حضور حماسی، آگاهانه و توام با بصیرت بیش از ١٧ میلیون زائر اربعین و بیش از سه میلیون زائر ایرانی که با حضور خود تداوم بخش نهضت حسینی و نمایشگر عظمت و وحدت اسلام و موجب یاس بودند و دوم از دولت و مردم عراق برای میزبانی شایسته آنها و برگزاری بی نظیر همچنین تشکر از نیروهای امنیتی به ویژه حشدالشعبی و تشکر از موکب داران عراقی و ایرانی و ستاد اربعین و ستاد عتبات عالیات که اقدامات آنها در برگزاری مراسم اربعین کمک شایانی کرد، تقدیر و تشکر می کنم.

حکم بدوی زیبا حالت منفرد صادر شده است

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده زیبا حالت منفرد معروف به جعبه سیاه پرونده نفتی بابک زنجانی گفت: حکم بدوی توسط دادگاه صادر شده است؛ محکومیت نامبرده سنگین است اما چون این پرونده جزء پرونده های شعب ویژه جرایم اقتصادی نیست و هنوز حکم قطعیت پیدا نکرده است، از بیان جزییات آن معذورم.

وی ادامه داد: حکم پس از قطعیت و تایید دیوان عالی کشور اعلام می شود.

بعد از روح الله زم شخص دیگری دستگیر نشده است

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره دستگیری روح الله زم، مدیر کانال آمد نیوز گفت: بار دیگر از این اقدام هوشمندانه، دقیق، اطلاعاتی و عملیات فریبی که سربازان گمنام امام زمان در اطلاعات سپاه رقم زدند، تشکر می کنم.

وی ادامه داد: کسانی که تحت حمایت سرویس های کشورهای مختلف بودند، سربازان گمنام امام زمان در اطلاعات سپاه توانستند آنها و سرویس‌های اطلاعاتی که آنها را تحت حمایت داشتند، مدیریت کنند و در نتیجه مدیریت آنها این توفیق حاصل شد.

اسماعیلی اضافه کرد: تا امروز غیر از خود روح الله زم فرد دیگری از بخش های مختلف چه در دولت، قوه قضائیه و نیروهای مسلح دستگیر نشده است و بی جهت گمانه زنی نشود.

سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: توصیه من این است که جریان های سیاسی، انگشت اتهام به سمت یکدیگر روانه نکنند و اجازه دهند دستگاه قضایی و اطلاعاتی بررسی های خود را انجام دهند البته ما اطلاعات ذی قیمت در این حوزه به دست آوردیم.

وی گفت: کسانی که فریب خوردند و اقداماتی علیه مردم کشور و انقلاب انجام می دهند و دلگرم به حمایت این سرویس ها هستند، از این قصه درس عبرت بگیرند و بدانند سرویس های بیگانه قابل اعتماد نیستند.

اسماعیلی یادآور شد: ما ثابت کردیم که هم در هوا پهپاد رادارگریز را منهدم می کنیم و با دستگیری روح الله زم هم نشان دادیم که سرویس های اطلاعاتی آنها را مدیریت می کنیم.

سخنگوی قوه قضائیه خطاب به افرادی که تحت حمایت سرویس های اطلاعاتی پول خارجی فعالیت می کنند، افزود: با ریسمان پوسیده دولت های خارجی و سرویس‌های اطلاعاتی آنها خود را به چاه نیندازند و به فکر برگشت به آغوش ملت کشور و نظام باشند. در غیر این صورت سرنوشتی مشابه با زم خواهند داشت؛ این فرد بزرگ آنها محسوب می شد.

وی اضافه کرد: فریب خوردگان داخلی هم بدانند که اطلاعات ذی قیمت داریم که بهره برداری از این اطلاعات نیز کاری مدیریت شده است. این افراد باید دست از اقدامات خود بردارند و با کمک به برچیدن زنجیره نفوذ مورد ارفاق دستگاه قضا قرار خواهند گرفت.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده شهرام جزایری گفت: حکم قطعی و نهایی پرونده شهرام جزایری صادر شده است؛ نامبرده به جهت کلاهبرداری به تحمل هفت سال حبس و علاوه بر آن جریمه نقدی و به دلیل جرم دیگری به تحمل ۶ ماه حبس محکوم شده است.

سخنگوی قوه قضائیه اظهار داشت: برابر قانون مجازات اشد برای وی قابل اجرا است و اکنون در حال تحمل حبس است.

عده‌ای در زمینه بازگشت ارزهای اعطایی ناشی از صادرات تحت تعقیب قرار گرفتند

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره میزان بازگشت ارزهای اعطایی ناشی از صادرات گفت: انتظار ما این است که اعداد و ارقام صحیح و دقیق باشد؛ وزیر اقتصاد ۴۵ درصد و رئیس کل بانک مرکزی ۷۱ درصد اعلام کردند. اینکه کدام درست است را نمی‌دانیم و بررسی دقیق آن به عهده نهادهای متولی است.

وی ادامه داد: گزارش برای ما واصل شده اما بسیار کلی است و این گزارش را به وزارت اطلاعات و سازمات اطلاعات سپاه دادیم و آنها مشغول بررسی هستند و پیگیری مجدانه برای بازگشت ارز ناشی از صادرات همچنین رفع تعهدات ارزی ناشی از واردات دارند.

اسماعیلی اضافه کرد: طبق گزارش‌ها به کسی که قبلا به تعهدات ارزی خود عمل نکرده است، دوباره ارز تخصیص دادند.

وی گفت: گفته‌اند که خیلی از اینها تاریخ ندارد اما این فرد متعهد به رفع تعهد ارزی خود یا ارز ناشی از صادرات است.

سخنگوی قوه قضائیه با تاکید بر لزوم انضباط مالی و مقرراتی در این حوزه‌ها خاطرنشان کرد: در سامانه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها دچار مشکل هستیم و وقتی سراغ چنین فردی می‌رویم، می‌گوید هنوز مهلتم پایان نیافته و خود فرد زمانی را اعلام می‌کند.

اسماعیلی اظهار داشت: در این حوزه پرونده تشکیل دادیم و عده‌ای تحت تعقیب قرار گرفتند و برخی را ملزم به بازگشت ارز ناشی از صادرات قبل از رسیدگی کردیم. تا رفع کامل تعهدات دریافت کنندگان تسهیلات و بازگشت ارزهای ناشی از صادرات را پیگیری می‌کنیم.

آرای قضات بازداشتی اگر مغایر با موازین شرعی یا قانون باشد، قابل تجدیدنظر است

سخنگوی قوه قضائیه درباره قضات بازداشتی و احتمال تجدیدنظر در احکام صادر شده از سوی این قضات گفت: فرآیند قانونی نقض حکم مشخص است؛ کسی که برای امر قضا منصوب می شود تا روزی که از امر قضا منفک می شود، صالح بر رسیدگی است و اصل بر این است که در دوره ای که صلاحیت او احراز شده است، احکام صادر شده توسط وی اعتبار دارد مگر اینکه احکام صادره مغایر با موازین شرعی یا قانون باشد.

تاکید بر ضرورت شفافیت و اعتمادسازی

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر تاکیدات رئیس قوه قضائیه به لزوم شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی و خودداری برخی دستگاه‌ها از این شفافیت گفت: در این ارتباط اولاً از شفافیت استقبال می‌کنیم و معتقدیم شفافیت به سلامت و اعتماد مردم کمک می‌کند.

وی ادامه داد: هر اقدامی که به اعتماد مردم و سلامت دستگاه اجرایی کمک کند، مورد حمایت دستگاه قضا است؛ گاهی اعمال صحیح انجام می‌شود اما چون شفافیت وجود ندارد، دیگران دچار بی اعتمادی می‌شوند.

اسماعیلی اظهار داشت: بخشی از این شفافیت نیازمند به کارگیری سامانه‌های مختلف است که تعدادی از آنها در قوانین احصا شده و در گام اول به سازمان بازرسی اعلام کردیم که یک یک تکالیف درج شده در قانون برنامه ششم و نحوه اعمال تعزیرات حکومتی در قاچاق کالا و ارز را بررسی کنند و ببینند آیا دستگاه‌ها به تکالیف خود عمل کردند یا خیر و هر جا قصور یا تقصیر بود، در گام اول با هشدار و تذکر و اگر اعتنا نشد، با تعقیب قضایی پیگیری کنند.

پزشکی قانونی ماجرای لردگان را بررسی می کند

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره ورود دستگاه قضایی به ماجرای لردگان گفت: در ارتباط با حوادث مربوط به روستای چنار محمودی لردگان اولاً دولت ورود کرد و در حال انجام بررسی‌های کارشناسانه درباره زمینه و علل بروز این پدیده است و طبق اعلام وزارت بهداشت، خوشبختانه با پیشرفت علم این بیماری قابل علاج است و درمان این افراد در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: به موازات دولت، قوه‌ قضائیه هم تیمی را از پزشکی قانونی مامور کرده تا علل زمینه‌ای بروز این حادثه را بررسی کند اما هنوز گزارش تیم پزشکی تکمیل نشده است و متناسب با تیم پزشکی تحقیقات آغاز می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه اظهار داشت: بهورز بازداشت شده در این حادثه نیز آزاد شده است زیرا علت شکایت برخی افراد بود که با قرار تامین آزاد شد.

وی اضافه کرد: همچنین کسانی که در این شهرستان اقدامات خرابکارانه انجام داده بودند، بازداشت شدند و اکثر آنها آزاد شدند و فقط برخی از جمله یکی از وابستگان مربوط به طاغوت در بازداشت است.

ادامه دارد...

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۵۵۴۲۰۴۵ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

از حمله به بندر حیفا تا خروج از پروتکل الحاقی و قطع همکاری با آژانس؛ "انتقام سخت" یا هزینه‌تراشی برای مردم؟

کیهان: به بندر حیفا حمله و به آنها تلفات سنگین انسانی وارد کنیم/ آمریکا و اسرائیل آمادگی جنگ را ندارند

رییس سابق اداره امنیت حفاظت قوه قضائیه دستگیر شد

بحران‌ اقتصادی را کش ندهید؛ مشکلات معیشتی حاصل از تحریم‌ها، امان مردم را بریده

مجلس حق تصمیم‌گیری درباره هر موضوعی را دارد

خبر بعدی:

گرانی، زنجانی‌ها را نان‌خورتر کرد!/ نان‌بری، در نانوایی‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، د‌‌‌‌‌ر اهمیت نان د‌‌‌‌‌ر فرهنگ ایرانی باید‌‌‌‌‌ گفت که ایرانیان نام د‌‌‌‌‌یگر خوراک را «نان» و هر وعد‌‌‌‌‌ه غذاخورد‌‌‌‌‌ن را «نان خورد‌‌‌‌‌ن» می‌نامند.

نان در بین ایرانیان به حدی حرمت دارد که آن را برکت می‌دانند و اگر نانی بر زمین افتاد‌‌‌‌‌ه باشد‌‌‌‌‌، آن را برد‌‌‌‌‌اشته و بر چشم می‌نهند‌‌‌‌‌ و بوسه می‌د‌‌‌‌‌هند‌‌‌‌‌ و بر جای بلند‌‌‌‌‌ی که بیمِ لگد‌‌‌‌‌مال شد‌‌‌‌‌نش نباشد‌‌‌‌‌، می‌گذارند‌‌‌‌‌.

طبق آنچه از قدیم مرسوم بوده سرپرست خانه را «نان آور» و هر آد‌‌‌‌‌م زند‌‌‌‌‌ه تحت تکفل د‌‌‌‌‌یگری را «نان خور» و هر موجود‌‌‌‌‌ شری را که د‌‌‌‌‌ست به رزق د‌‌‌‌‌یگران بزند‌‌‌‌‌، «نان بُر» می‌گویند‌‌‌‌‌.

در ایران نان‌های بسیاری پخت می‌شود، که هرکدام طعم و مزه خاص خود را داشته و به همین خاطر هر نان طرفداران خاص خود را دارد.

با این وجود کیفیت نان و بحث گرانی و قیمت نان همواره موضوعی بوده که مورد بحث قرار گرفته و تقریبا هر سال با چالش و جنجال مواجه می‌شود.

نان در صدر اخبار

تا بوده نانوایان از وضعیت معیشتی و قیمت پایین نان ناراضی بوده‌اند و مردم از کیفیت، به همین خاطر است که همیشه نان در صدر اخبار قرار می‌گیرد.

این روزها اما با شیوع ویروس کرونا بحث نان؛ کیفیت، گرانی و حتی تهیه خود آن به یک چالش مهم تبدیل شده است و تقریبا در همه جلسات ستاد تنظیم بازار استان درباره آرد و نان تصمیمات جدیدی گرفته می‌شود.

آخرین آمارهای گرفته شده نشان می‌دهد که به علت گرانی اغلب کالاها در ایام کرونا، سرانه مصرف نان در زنجان افزایش یافته و این موضوع از صف‌های طویل نانوایی‌ها کاملا مشخص است.

هرچند که مسؤولان معتقدند، صف‌های طویل نان به خاطر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، کارگران غیربومی و یا حتی کیفیت نان در برخی نانوایی‌هاست، اما نانوایی‌ها و حتی خود مردم نیز معتقدند میزان پخت نان در زنجان کاهش یافته است و علت نیز فروش آرد توسط برخی از نانوایی‌هاست.

به خاطر همین اتفاقات رخ داده، تصمیمات جدیدی درباره تامین نان مورد نیاز زنجانی‌ها اندیشیده شده و مطابق همین تصمیم قرار است که شیفت‌بندی نانوایان تغییر کند.

بر همین اساس برای اینکه مردم زنجان دچار مشکل تهیه نان نشوند، برخی از نانوایی‌ها به صورت دو شیفته و برخی نیز فقط در شیفت بعدازظهر فعالیت خواهند کرد.

خروج آرد از استان ممنوع شد

استاندار زنجان درباره مشکل آرد و نان در استان گفت: باید سهمیه آرد نانوایی‌ها مجدداً مورد بررسی قرار گیرد و اگر لازم باشد سهمیه یک نانوایی افزایش یابد و یا نیاز به کاهش سهمیه یک نانوایی وجود دارد نسبت به اصلاح آن اقدام شود.

فتح‌الله حقیقی با اشاره به اینکه با فروش و خروج آرد از استان زنجان ممنوع است و باید به شدت باید با آن برخورد شود گفت: یکی از موضوعات دیگری که باید به آن توجه شود، تامین آرد روستاهای صعب‌العبور است.

وی با تاکید بر تامین آرد مورد نیاز روستاهای استان زنجان به ویژه روستاهایی که در مناطق صعب العبور قرار دارند، افزود: هیچ یک از روستاهای استان زنجان نباید با مشکل کمبود آرد مواجه باشند.

استاندار زنجان با تأکید بر لزوم تامین آرد مورد نیاز استان بیان کرد: خروج آرد از استان باید کاملاً با هماهنگی اتفاق بیفتد و اینگونه نباشد که آرد را از استان خارج کرده و خودمان به دنبال آرد باشیم.

وی با اشاره به اینکه نان، یگانه ماده غذایی است که همه به آن احتیاج دارند، اضافه کرد: خرید و فروش آرد به هر میزان، جرمی نابخشودنی است، چون آرد برای پخت نان مردم است.

محدودیتی در توزیع آرد نداریم

معاون اقتصادی استاندار زنجان در این باره گفت: هرچند که مشکلی در ارتباط با پخت و توزیع نان در استان وجود ندارد، اما برای جلوگیری از تخلفات برنامه داریم.

محمدرضا آبی‌پور با اشاره به اینکه به میزان کافی گندم و آرد در استان زنجان وجود دارد، اضافه کرد: با این حال برای نظارت بیشتر قرار است که بحث تولید آرد و توزیع آن در نانوایی‌ها به صورت کامل رصد و هر مرحله برای فرمانداران و یا مسؤولان مربوطه پیامک شود تا از تخلف جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه زنجان در تامین گندم مشکلی ندارد، اظهار داشت: در این میان گندم به اندازه کافی در انبارهای استان ذخیره شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان با تاکید بر اینکه هیچ محدودیتی در توزیع سهمیه آرد نانوایی‌ها وجود نداشته و ندارد، افزود: پخت نکردن نان توسط برخی واحدهای نانوایی به بهانه کمبود آرد بهانه و نوعی سوءاستفاده از وضعیت جامعه است.

وی گفت: رویکرد معاونت اقتصادی استانداری پایش عملکرد دستگاه‌ها و اصناف حول محور وظایف خود بوده و در صورت مشاهده کوتاهی در حوزه بازار هیچ اغماضی وجود نخواهد داشت.

فروش آرد توسط برخی از نانوایان

رئیس سازمان صمت استان زنجان نیز با بیان اینکه سهمیه سرانه ما در گندم و آرد بالا است، افزود: در حال حاضر نیز وضعیت ما در پخت نان بهتر است و به لحاظ آرد نیز هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد.

ناصر فغفوری با تاکید براینکه در حوزه آرد صنعتی نیز مشکلاتی وجود ندارد، گفت: آرد صنعتی نیز با قیمت تعیین شده در بین واحدهای تولیدی توزیع می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان با بیان اینکه هیچ تغییری در سرانه سهمیه آرد نانوایی‌ها انجام نشده است، گفت: زنجان جزو استان‌هایی است که سرانه سهمیه آرد آن بیشتر از میانگین کشوری است. 

فغفوری با بیان اینکه این استان یک هزار و ۶۰۰ نانوایی دارد، تاکید کرد: به تمام نانوایی‌های استان آرد به اندازه کافی داده می شود. 

وی تصریح کرد: بازرسان، بازرسی از میزان آرد در نانوایی‌ها را روزانه انجام می‌دهند و با نانوایی‌هایی که اقدام به احتکار آرد کنند به جد برخورد می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان با بیان اینکه به علت گرانی قیمت آرد آزاد و اختلاف قیمت آن با آرد یارانه‌ای، نظارت بر نانوایی‌ها در استان به جد تشدید شده تا جلوی تخلفات گرفته شود، اضافه کرد: به همین دلیل از مردم زنجان درخواست می‌شود هرگونه تخلف در بخش نانوایی‌ها را از طریق سامانه ۱۲۴ به بازرسان گزارش کنند.

ساماندهی وضعیت پخت نان در زنجان

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صمت استان زنجان نیز گفت: در حال حاضر هیچ کمبودی در رابطه با آرد در استان وجود ندارد.

امیرعلی مسیبی با بیان اینکه در گذشته چون تفاوت قیمتی بین آرد دولتی و آزاد وجود نداشت، افزود: به همین خاطر نانوایان با خرید آرد به قیمت آزاد بیش از سهمیه خود، پخت نان داشتند و نان مازاد را در ساعات بیشتر و یا به صورت بسته‌بندی ‌شده به مردم و فروشگاه‌های مختلف عرضه می‌کردند و همین امر موجب شده که بسیاری به خرید نان با قیمت بیشتر از فروشگاه‌ها روی ‌آوردند.

وی با اشاره به مشکل مردم در ارتباط با تهیه نان بسته‌بندی افزود: به علت فروش آرد به قیمت آزاد، مردم در این بخش دچار مشکل شده‌اند.

معاون سازمان صمت استان زنجان با اشاره به طرح جدید درباره ساماندهی وضعیت پخت آرد و نان بیان کرد: در این طرح سهمیه ماهانه و میانگین زمان پخت به نانوایان ارائه شده و نانوایان باید فعالیت خود را بر اساس آن تنظیم کنند که سبب می‌شود نانوایی نتواند در روز بیش از سهمیه خود نان پخت بکند و یا آردی را بفروشد.

20 نانوایی دو شیفته می‌شود

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان نیز در این باره گفت: در حال حاضر یک هزار و 630 نانوایی در استان زنجان فعال است که البته این آمار در ماه‌های مختلف متفاوت است.

محمد ایزدی تعداد واحدهای یارانه‌پز را یک هزار و 77 باب و نیمه یارانه پز را 574 باب اعلام کرد و گفت: هیچ نوع کاهش سهمیه در ارتباط با آرد نانوایی‌ها صورت نگرفته است.

وی به تغییر شیفت‌بندی نانوایی‌ها اشاره کرد و گفت: 20 واحد نانوایی به صورت پراکنده در سطح شهر انتخاب شده است که به صورت دو شیفت فعالیت کنند و بر همین اساس سهمیه آنها افزایش پیدا کند که البته این نانوایی‌ها با نصب بنر مشخص خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان ادامه داد: همچنین در همین راستا درباره 27 نانوایی نیز ترمیم سهمیه انجام شده است و واحدهایی که کیفیت پخت خوب و مراجعه کننده زیادی دارند ترمیم و تقویت سهمیه خواهند داشت.

یکی از شهروندان زنجانی نیز در ارتباط با وضعیت پخت نانوایی‌ها گفت: تقریبا دو یا سه هفته است که برای تهیه نان دچار مشکل شده‌ایم و صف‌های طویل در نانوایی‌ها شکل می‌گیرد.

فاطمه احمدی با اشاره به اینکه حداقل نفرات حاضر در نانوایی در هر بازه زمانی مراجعه بیشتر از هشت نفر است، تصریح کرد: این موضوع علاوه بر وقت‌گیر بودن، قطعا موجب شیوع کرونا هم می‌شود.

وی با بیان اینکه مسؤولان باید فکری برای حل این مشکل بکنند، اضافه کرد: متاسفانه در فروشگاه‌ها نیز نان بسته‌ای کمبود دارد و همین امر مشکلاتی را برای تهیه نان ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: از طرفی با وجود طولانی بودن صف‌ها کیفیت نان نیز تعریف چندانی ندارد و به نظر میرسد، نانوایان فقط برای اینکه نان از چانه دربیاید، پخت می‌کنند.

انتهای پیام/73005/ق

دیگر خبرها

 • بهترین گل های لیگ برتر انگلیس در ماه دسامبر در ادوار مختلف / ویدیو
 • به همه اهداف‌مان در برجام رسیدیم - مثلاً چی؟ هیچ!/ علت اصلی کسر بودجه و تورم هزینه‌های زاید دولت است/ بازداشتی‌های جدید در قوه قضائیه
 • شهروندان و صنوف آران و بیدگل در اعمال محدودیت‌های کرونایی ۹۰ درصد مشارکت داشتند/پلمب ۳۲ واحد و اعمال قانون ۲۴۵ خودرو متخلف
 • پژوهشکده شورای نگهبان میزبان معاون امور بین الملل رئیس قوه قضائیه و رئیس ستاد حقوق بشر شد
 • حضور معاون امور بین الملل رئیس قوه قضائیه و رئیس ستاد حقوق بشر در پژوهشکده شورای نگهبان
 • حضور معاون بین الملل رئیس قوه قضائیه و رئیس ستاد حقوق بشر در پژوهشکده شورای نگهبان
 • حضور دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در پژوهشکده شورای نگهبان
 • تقدیر ۱۷۰ نماینده مجلس از آیت الله رئیسی
 • تقدیر 170 نماینده مجلس از آیت الله رئیسی به خاطر مبارزه با فساد در خصوصی‌سازی‌ها
 • رئیس اسبق حفاظت اطلاعات دادگستری تهران بازداشت شد
 • صدور حکم حبس برای مدیرعامل زرین‌پال
 • صدور حکم بازداشت ۸۲ پرسنل نظامی مظنون به همکاری با گولن در ترکیه
 • دستورالعمل جدید رئیس قوه قضائیه
 • ۲ بازداشت جدید در قوه قضائیه / رئیس اسبق حفاظت اطلاعات دادگستری تهران بازداشت شد
 • 2 بازداشت جدید از مدیران سابق قوه قضائیه !
 • ۲ بازداشت جدید در قوه قضائیه
 • تجلیل نمایندگان از قوه قضائیه
 • ۹۰۰۰ پرونده تخلف در بخش کالا و خدمات آذربایجان غربی تشکیل شد
 • ۲ بازداشت جدید در قوه قضائیه | رئیس اسبق حفاظت اطلاعات دادگستری تهران بازداشت شد