مشاهده اخبار داغ روز

طرز طلب گفت: میزان رشد مصرف برق از سال ۹۷ تا ۹۸ کمتر از یک درصد بود.

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن طرزطلب مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در نشست خبری دومین روز از نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق که در نمایشگاه بین المللی با بیان این که میزان انرژی تولیدی نیروگاه‌های کشور در ۶ ماه نخست امسال ۸۱ میلیارد کیلووات ساعت بود، گفت: سهم نیروگاه‌های حرارتی از این میزان ۸۶ درصد بود.

این در حالی است که سهم این نیروگاه‌ها در سال گذشته بیش از ۹۲.۵ درصد بود که با توجه به بارندگی‌ها و افزایش راندمان نیروگاه‌های برق آبی این سهم کاهش پیدا کرد.

او در مورد میزان مصرف سوخت نیروگاه‌ها افزود: میزان مصرف سوخت نیروگاه‌ها در ۶ ماه نخست سال ۹۸، معادل ۴۰ میلیارد متر مکعب بوده که سهم گاز از این میزان بیش از ۹۱ درصد بود.

مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با بیان این که راندمان نیروگاه‌های حرارتی در سال ۹۷ به ۳۸.۱ درصد رسید، اظهار کرد: برنامه ریزی شده تا راندمان این نیروگاه‌ها تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۴۰ درصد برسد. این در حالی است که متوسط راندمان نیروگاه‌های حرارتی دنیا ۳۷.۳ درصد است.

طرز طلب با بیان این که ضریب آمادگی نیروگاه‌های حرارتی تا پایان سال ۹۷ و ۶ ماه نخست سال ۹۸ بیش از ۹۸ درصد بود، افزود: امسال در حوزه تولید مشکلی برای تامین برق نداشتیم و اگر خاموشی صورت گرفت ناشی از مشکل در تامین برق نبوده است.

طرز طلب در ادامه با اشاره به پیک مصرف برق کشور در سال جاری و سال گذشته اظهار کرد: پیک مصرف برق در سال جاری در ۳۱ تیر ۹۸ به میزان ۵۷ هزار و ۶۸۱ مگاوات و پیک سال گذشته در ۲۰ تیر ماه به میزان ۵۷ هزار و ۹۸ مگاوات بود.بیشتر بخوانید: ایران هاب انرژی در منطقه خواهد شد/ تدوین برنامه سه ساله با وزارت نیرو عراق
او گفت: میزان رشد مصرف برق از سال ۹۷ تا ۹۸ کمتر از یک درصد بود. رشد یک درصدی مصرف برق در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷میزان رشد مصرف برق از سال ۹۷ تا ۹۸ کمتر از یک درصد بود.

او در ادامه با اشاره به تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی در سال ۹۷ برای سال ۹۸ اظهار کرد: طی این سال ۹۱ هزار مگاوات تعمیرگاه نیروی حرارتی صورت گرفت. همچنین تعمیرات نیروگاه‌ها برای پیک سال ۹۹ از ۱۵ شهریور امسال آغاز شده و پیش بینی می‌شود ۹۷ هزار مگاوات تعمیرات صورت بگیرد.

مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با بیان این که در پیک سال‌های ۹۷ و ۹۸، ۳۲۵۴ مگاوات ظرفیت جدید به نیروگاه‌های حرارتی اضافه شد گفت که از این میزان ۵۰۰ مگاوات رفع محدودیت تولید بود پیش بینی می‌شود تا پیک سال آینده ۳۸۴۶ مگاوات ظرفیت جدید اضافه شود.

طرزطلب در ادامه از اضافه شدن یک واحد تولیدی برق به ظرفیت سراسری به طور متوسط هر ۲۰ روز یکبار خبر داد و گفت: ظرفیت هر واحد تقریبا ۱۶۰ مگاوات است ۶ طرح دالاهو، بخش گاز هرمزگان، بخش گاز خرم آباد، بخش گاز قشم و بخش بخار پرند و عسلویه تا پایان سال وارد مدار خواهد شد.   ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از بدهی بانکی نیروگاه‌های حرارتی تسویه شد مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با بیان این که طی سه سال گذشته ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از بدهی بانکی نیروگاه‌های حرارتی تسویه شده است، تصریح کرد: برنامه ریزی شده امسال ۱۱ هزار میلیارد تومان تسویه شود. میزان بدهی نیروگاه‌های حرارتی به بانک‌ها ۲۵۰۰ میلیارد تومان به تولید کنندگان ۶ هزار میلیارد تومان، به پیمانکاران ۵۰۰ میلیارد تومان و به صندوق ذخیره ارزی ۹ هزار میلیارد تومان است.

طرزطلب با اشاره به تامین سرمایه نیروگاه سیریک اظهار کرد: روسیه قول داده ال‌سی را آخر نوامبر باز کند. آن‌ها اعلام کرده‌اند که مشکلات پرداخت وام که از طریق روسیه وجود داشت برطرف شده است و روسیه ضمانت نامه را تحویل می‌دهد امیدواریم به قول خود عمل کنند.

وی ادامه داد: مبلغ کل قرارداد ۱.۴ میلیارد یورو و مبلغ وامی که قرار است از طریق روسیه تامین شود ۱.۲ میلیارد یورو است. این آخرین فرصت به روسیه است و در غیر این صورت دولت روسیه باید پیمانکار را تغییر دهد. آخرین جزئیات جمع آوری و بروزرسانی نیروگاه برق ری مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در ادامه با تاکید بر این که قدمت نیروگاه ری به بیش از ۴۵ سال می‌رسد اظهار کرد: راندمان این نیروگاه پایین است در این راستا مجوز قانونی برای احداث نیروگاه با راندمان ۶۰ درصد و همچنین مجوزات زیست محیطی را اخذ کرده‌ایم.

او ادامه داد: پیگیر بودیم سرمایه مورد نیاز برای نوسازی نیروگاه از خط اعتباری ژاپن تامین شود که ژاپنی‌ها به دلیل تحریم انصراف دادند. راهکار‌های دیگر نیز به نتیجه نرسید و از آن جای که طبق تبصره یک قانون بودجه ۹۸ امکان تهاتر با نفت وجود دارد پیشنهاد دادیم این اتفاق صورت بگیرد، اما دست اندر کاران هنوز نظر قطعی خود را اعلام نکرده‌اند.

طرزطلب از احداث پست جی‌ای اف در نیروگاه ری خبر داد و گفت: اسناد مناقصه برای این منظور فراهم شده و احتمالا تا یک ماه و نیم آینده پیمان کار آن مشخص می‌شود مبلغ مورد نیاز ۴۰۰ میلیارد تومان است.

او تاکید کرد: اگر امکان فراهم کردن سرمایه مورد نیاز برای نوسازی نیروگاه ری از طریق تهاتر با نفت فراهم نشود راهکار‌های دیگر به کار گرفته خواهد شد.

مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی از جمع آوری واحد‌های فرسوده و قدیمی نیروگاه ری خبر داد و گفت: احتمالا تا پایان سال این نیروگاه به پیمانکار ایرانی تحویل داده می‌شود.

او در ادامه با اشاره به برگزاری مناقصه برای نیروگاه طرشت گفت: قرار است در این نیروگاه یک واحد ۵۰ مگاواتی گازسوز با راندمان بالای ۴۰ درصد نصب شود هزینه آن ۲۵۰ میلیارد تومان است که شرکت پرداخت می‌کند.

مدیر عامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در ادامه با بیان این که ۱۲ هزار و ۲۲۰ مگاوات در لیست واگذاری به بخش خصوصی قرار دارند این میزان شامل ۸ یا ۹ نیروگاه می‌شود و هر زمانی که سازمان خصوصی سازی آگهی کند و خریدار پیدا شود صورت می‌گیرد.

او با اشاره به بازسازی و نوسازی نیروگاه رامین تصریح کرد: دولت روسیه موافقت کرده سقف اعتباراتی که برای ایران در نظر گرفته را عملیاتی کنند. برای نوسازی و بازسازی و کاهش مصرف آب از طریق وام روسیه ۳۵۳ میلیون یورو لازم است.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

تبعات قطع اینترنت جهانی در ایران؛ حجم معاملات بازار سرمایه کاهش یافت| توضیحات وزیر ارتباطات

تبعات قطع اینترنت جهانی در ایران؛ حجم معاملات بازار سرمایه کاهش یافت

ارتباط ایرانیان با اینترنت جهانی قطع شده است

واکنش‌ها به گرانی بنزین| از مخالفت مراجع تقلید تا بی‌خبری نمایندگان مجلس

مدارس کدام استان‌های فردا سه شنبه ۲۸ آبان تعطیل هستند؟

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۵۶۴۳۵۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

کلیدواژه: اخبار اقتصادی وزارت نیرو

خبر بعدی:

۱۰۰ میلیارد بدهی داریم/نباید مظاهری و اوساگونا را از دست می‌دادیم

به گزارش خبرنگار مهر، جواد محمدی که یک روز قبل از شروع این فصل از مسابقات لیگ برتر فوتبال به یکباره و به شکل عجیبی جای سعید آذری را در مدیریت باشگاه ذوب آهن گرفت، در تازه ترین گفتگوی خود به تشریح وضعیت باشگاه ذوب آهن پرداخت و از بدهی و تعهد جاری ۱۰۰ میلیارد تومانی این باشگاه خبر داد.

محمدی در این گفتگو، چند تصمیم مدیرعامل سابق ذوب آهن از جمله جدایی رشید مظاهری، محمدرضا حسینی و اوساگونا را زیر سئوال برد و اعلام کرد که حساب های باشگاه به خاطر مطالبات گذشته، در دو مقطع مسدود شده است!

اطلاعاتم دقیق نبود؛ ۴۲ میلیارد بدهی سنواتی داریم!
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در ابتدای صحبت هایش، در خصوص میزان بدهی های باشگاه گفت: زمانی که مدیرعامل شدم استنباط و تصورم اینقدر دقیق و اطلاعاتم اینقدر کافی نبود که امروز هست! ماه گذشته مجمع سالیانه باشگاه را برگزار کردیم و باید حسابرسی های سالیانه را انجام می دادیم. بر اساس مستندات و خروجی حسابرس، ۴۲ میلیارد تومان بدهی سنواتی داریم.

تیم فوتبال ذوب آهن ۴۵ میلیارد بسته شده است
محمدی ادامه داد: این فصل فقط تیم فوتبال ما ۴۰  تا ۴۵ میلیارد تومان بسته شده است. علاوه بر فوتبال رشته های دیگری هم داریم. نزدیک به ۱۵ میلیارد هم برای سایر رشته ها هزینه کرده ایم. سرجمع حدود ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی و تعهد جاری داریم.

مبالغ خوبی به باشگاه تزریق شد
وی با بیان اینکه مصوبه مجمع برای کمک به باشگاه مبلغ ۲۵ میلیارد تومان بوده است، یادآور شد: ما کمک مجمع را لحاظ نکرده ایم و دقت کافی هم نشده است و این بدهی و تعهد مقابل باشگاه قرار گرفته است. می طلبد به صورت شبانه روزی و با شناخت از وضعیت موجود دقیق برنامه ریزی کنیم. در این سه ماه با کمک هیات مدیره و مدیریت کارخانه توانستیم مبالغ خوبی را به باشگاه تزریق کنیم. بخشی از تعهدات فصل جاری بخصوص در قبال تیم فوتبال را تامین کردیم. ۵۰ درصد از بدهی های معوقه سایر ورزش ها را هم پرداخت کردیم.

۷۰۰ طلبکار آمده اند؛ ۲ بار حساب ما مسدود شد!
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن خاطرنشان کرد: در این مدت بالغ بر ۷۰۰ طلبکار به باشگاه مراجعه کرده اند. بخشی از این طلب ها را پرداخت کردیم. زمانی که مشغول به کار شدیم با حکم دادگاه حساب باشگاه یکباره توقیف و مسدود شد. رایزنی کردیم و بخشی از طلب های شرکت پیمانکاری چمن ورزشگاه فولادشهر را که دو سال پیش چمن ورزشگاه را تغییر داده بود، پرداخت کردیم. این شرکت اقدام قضایی داشت و حساب ما را مسدود کرد که بخشی از مطالباتش را دادیم. سر یک مشکل قضایی دیگر هم حساب ما را توقیف کردند و بازهم آن را آزاد کردیم. حجم زیادی از طلبکاران در مقابل باشگاه ذوب آهن است. مدیریت هم اعتقاد دارد که باید بایستد  و مشکلات را برطرف کند.

هیچکس اندازه منصوریان نمی توانست به تیم کمک کند
وی درباره تصمیم باشگاه برای ادامه کار با علیرضا منصوریان باوجود نتایج ضعیف این تیم، تاکید کرد: وقتی می خواهیم تصمیمات مهمی بگیریم باید تمام جوانب یک موضوع را در نظر بگیریم. مشاوره ها و راهنمایی های هیات مدیره و آقای کربکندی و یکی، دو جلسه فشرده در نهایت به این منتج شد که آقای منصوریان به کارش ادامه بدهد. در این برهه زمانی هیچکس به اندازه منصوریان نمی توانست در جایگاه مربی به تیم کمک کند. تیم ما باوجود اینکه پیروز نشده بود، نمایش خوبی داشت البته به جز بازی با مس در جام حذفی که مورد قبول هیچکس نبود.

نباید سرمایه‌هایمان را از دست بدهیم
مدیرعامل ذوب آهن افزود: از منصوریان خواستیم هرجا چالش و ایرادی وجود دارد اعلام کند تا با قدرت بایستیم و این موانع برطرف شود. خدا را شکر روحیه خوبی در تیم جاری است. بازیکنان خوبی در تیم هستند. نباید سرمایه هایمان را راحت از دست بدهیم. منصوریان سوابق خیلی خوبی در مربیگری دارد. در شرایط سخت و حساس حمایت های ما موثر است. ما باشگاه فرهنگی - ورزشی و مکتب ذوب آهن هستیم. مکتب ذوب آهن می گوید باید قاطعیت و کارشناسی را در کار لحاظ کنیم.

۱۰۰ میلیارد بدهی داریم؛ وقت رسیدن به فضای مجازی نیست!
محمدی در ادامه گفتگوی خود درباره فعال نبودنش در فضای مجازی، گفت: باشگاهی که ۱۰۰ میلیارد بدهی دارد و در بیش از ۲۵ تیم ورزشی فعال است، مدیرعاملش حداقل باید در ابتدای کار به امور جاری برسد. مدیرعاملی که ۶ صبح به ورزشگاه فولادشهر و سپس به باشگاه و کارخانه می رود و یک تیم دونده در کنارش است، وقت رسیدن به فضای مجازی ندارد. الان باید بیشتر به فضای حقیقی رسید.

نباید مظاهری، اوساگونا و مظاهری را از دست می دادیم
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن همچنین از جدایی بازیکنانی مثل رشید مظاهری، کریستین اوساگونا و محمدرضا حسینی انتقاد کرد و گفت: وقتی بازیکنی به مرز پختگی می رسد و الان وقت بار دادنش است نباید به راحتی او را از دست داد. ذوب آهن نباید به راحتی اوساگونا، حسینی و مظاهری را از دست می داد. حفظ اوساگونا مورد تاکید منصوریان بود. نقاط چالش ما این فصل در همین سه پستی است که بازیکنان ما جدا شدند. باید واقعیت ها را بدون پرده بگوییم.

نامه منصوریان برای جدایی دو بازیکن خارجی ذوب آهن
وی همچنین با انتقاد از کیفیت بازیکنان خارجی ذوب آهن، یادآور شد: زمانی که ما باشگاه را تحویل گرفتیم، تیم بسته و با این بازیکنان قرارداد بسته شده بود. متاسفانه قراردادهایی به این شکل باعث هدر رفت منابع اقتصادی کشور می شود. فکر نمی کنم توجیهی داشته باشیم. منصوریان به باشگاه نامه زده است که برنامه ای بچینیم تا این دو بازیکن از تیم جدا شوند چون بازدهی نداشته اند. جالب است مدافع خارجی با رقم بالای دلاری و قرارداد دو ساله آمده است.

بسکتبال ذوب آهن در لیست سیاه فیبا بود
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در ادامه به شکایت های بین المللی علیه این باشگاه پرداخت و گفت: لورن وودز چند سال پیش برای تیم بسکتبال ذوب آهن بازی می کرد. بعد از جدایی، شکایتی را طرح کرد که منجر شد به اینکه ذوب آهن در لیست سیاه فیبا قرار بگیرد که این زیبنده ورزش کشورمان نیست. با تصمیم هیات مدیره و حمایتی که داشتند، نهایتا مشکل لورن وودز را بعد از چند سال حل کردیم. بالغ بر ۲۰۰ هزار دلار محکوم شده بودیم ولی با رایزنی صورت گرفته، با مبلغ ۵۰ هزار دلار این مشکل را حل کردیم و ۱۵۰ هزار دلار به نفع باشگاه شد.

مشکل کی روش را با ۵۰ هزار دلار حل کردیم
محمدی در خصوص شکایت کی روش استنلی به فیفا، گفت: کی روش هم شکایت کرده بود و نزدیک بود پنجره نقل و انتقالاتمان بسته و امتیازاتمان کسر شود. این اتفاق برای پرسپولیس هم رخ داده بود. خوشبختانه مشکل کی روش را حل کردیم. ۷۵ هزار دلار محکوم که ۵۰ هزار دلار به این بازیکن دادیم.

پیگیری شکایت از شکاری ۴۰۰ میلیون تومان هزینه می برد
مدیرعامل ذوب آهن که در برنامه «ضربه آزاد» حضور یافته بود، درباره رد شدن شکایت باشگاه ذوب آهن از رضا شکاری گفت: رایی از فیفا ابلاغ شد که شکایت ما رد شده است. ما بازهم به این اکتفا نکردیم و درخواست گراندز کردیم تا مبانی صدور رای را برایمان بفرستند. اگر بخواهیم اعتراض کتبی و رسمی بعد از بحث گراندز داشته باشیم باید نزدیک به ۴۰ هزار فرانک یعنی حدود ۴۰۰ میلیون تومان بپردازیم. یک وکیل ایتالیایی داشتیم که پیگیر بود و هزینه های ثبت دعوی در فیفا هم بوده است که باید بررسی کنم و ببینم چه مبلغی پرداخت شده است.

کد خبر 4775107

دیگر خبرها

 • حال ناخوش بیمه رازی با فروش املاک درمان می‌شود؟
 • از نظارت جدی بر بازار تا راه‌اندازی ۹ نیروگاه حرارتی در کشور
 • ذوب‌آهن 100 میلیارد تومان بدهی دارد
 • ذوب‌آهن 75 میلیارد تومان بدهی دارد!
 • محمدی: ذوب آهن با ۴۰ تا ۴۵ میلیارد تومان بسته شده است/ حدود ۱۰۰ میلیارد بدهی داریم
 • افتتاح ۲۲۷ طرح بزرگ وزارت نیرو | ۹ نیروگاه حرارتی تا پایان سال وارد مدار می‌شوند
 • ۹ نیروگاه حرارتی و ۱۰ سد تا پایان امسال در کشور افتتاح می‌شود
 • وزیر نیرو در استان سمنان: ۹ نیروگاه حرارتی در کشور ایجاد می‌شود
 • ۹ نیروگاه حرارتی و ۱۰ سد در کشور افتتاح می‌شود
 • ۹ نیروگاه حرارتی و ۲۰ سد در کشور افتتاح می‌شود
 • ارتش سوریه کنترل یکی از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های برق آبی را به دست گرفت
 • ارتش سوریه کنترل یکی از بزرگ ترین نیروگاه برق آبی را به دست گرفت
 • ارتش سوریه کنترل نیروگاه برق «تشرین» را به دست گرفت
 • رئیس جمهور: قیمت واقعی بنزین ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان است/ همتی: مردم سرمایه‌های خود را به باد ندهند/ قاچاق حداقل ۲۰ تن زعفران ایران به افغانستان/ نرخ بنزین تاثیری بر قیمت فولاد ندارد
 • دولت ۲۳ میلیارد تومان برای تکمیل نیروگاه زباله‌سوز نوشهر پرداخت کرد
 • مصرف گاز در ایران چقدر است؟ + نمودار
 • دولت در انتخاب روش و زمان گرانی بنزین بی‌سلیقگی کرد/ مالیات از ثروتمندان، پردرآمدتر از گرانی بنزین است/ بنزین؛ بهانه جدید گران‌فروشی دلار
 • مصرف گاز در ایران چقدر است؟
 • گرانی دلار در کانال ۱۲ هزار تومان پس از صد روز/ وزیر صنعت: پس از اصلاح نرخ بنزین​، هر گونه افزایش قیمت، تخلف محسوب می‌شود/ درآمد ۱.۸ میلیارد دلاری ترکیه از صادرات فرش/ کدام کشور‌ها بیشترین کاهش نرخ فقر را داشته‌اند؟