مهمترین رویدادهای ورزشی چهارمحال و بختیاری
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر: ۲۶۰۰۸۹۰۷
چهارمحال و بختیاری در روزهای گذشته شاهد رویدادهای ورزشی متنوعی ازجمله قضاوت داور استان در مسابقات کشتی کشور، کسب سه مدال رنگارنگ توسط تیم تیراندازی با کمان این استان و... بود.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، چهارمحال و بختیاری در روزهای گذشته شاهد رویدادهای ورزشی متنوعی ازجمله قضاوت داور استان در مسابقات کشتی کشور، کسب سه مدال رنگارنگ توسط تیم تیراندازی با کمان این استان و.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
*کشتی
غلامرضا بهارلو سامانی، در رقابتهای کشتی آزاد انتخابی جام تختی قضاوت میکند.
این داور اهل چهارمحال و بختیاری با دعوتنامه فدراسیون کشتی از 16 تا 18 آذرماه در تهران حضور خواهد داشت.
*تیراندازی با کمان
ورزشکاران چهارمحال و بختیاری در مسابقه رنکینگ تیراندازی با کمان ساحلی در بندرعباس با کسب سه مدال رنگارنگ در بخش آقایان و بانوان خوش درخشیدند.
در این مسابقات منوچهری مقدم مقام اول (مدال طلا) و احمدرضا نادری مقام سوم (مدال برنز) ریکرو آقایان و فهیمه قادری مقام سوم (مدال برنز) ریکرو بانوان را به دست آوردند.
*کاراته
رضا قاسمی از ورزشکاران چهارمحال و بختیاری در مسابقات کشوری ارتش بهعنوان قهرمانی دست پیدا کرد.
قاسمی با حضور در ترکیب تیم رعد پدافند ارتش، موفق به کسب عنوان قهرمانی وزن 60 کیلوگرم ارتش کشور شد، این ورزشکار در رده سنی بزرگسالان پا به تاتمی مسابقات گذاشت.
*فوتبال
تیم فوتسال بانوان لردگان تنها نماینده چهارمحال و بختیاری به مصاف حریفان خود در لیگ دسته اول فوتسال کشور میرود.
مرحله رفت لیگ دسته اول فوتسال بانوان کشور 30 دی ماه 98 در ساری و مرحله برگشت این مسابقات در آمل برگزار میشود.
تیم فوتسال بانوان هیأت فوتبال شهرستان لردگان در این رقابتها در گروه دوم، به مصاف تیمهای فرهنگ و ادب رودان هرمزگان، هیأت فوتبال آمل، پارسه کرمان، جواهری ایوبی قم، استقلال ساری و صدف لرستان خواهد رفت.
*جام خوشهچین
پس از دو هفته وقفه، برترینهای اولین دوره رقابتهای ورزشی روستائیان و عشایر کشور جام خوشچین منطقه دو کشور وارد چهارمحال و بختیاری میشوند.
72 تیم شرکتکننده از استانهای چهارمحال و بختیاری، فارس، اصفهان، بوشهر، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد در مرحله منطقهای جام خوشهچین منطقه دو کشور 19 آذرماه جاری به شهرکرد سفر خواهند کرد.
بانوان در شهرستان فارسان و آقایان در شهرستان شهرکرد در رشتههای فوتسال، والیبال، طنابکشی، هفتسنگ، چوبکشی، دو سرعت و دو استقامت با هم به رقابت میپردازند.
آیین اختتامیه این دوره از رقابتها با حضور مسؤولان وزارت ورزش و جوانان روز پنج شنبه 21 آذر 98 در شهرکرد برگزار میشود.
*دارت
بانوان هیأت انجمنهای ورزشی چهارمحال و بختیاری جهت حضور در مسابقات قهرمانی دارت کشور عازم یاسوج شدند.
مسابقات قهرمانی دارت بانوان کشور چهارشنبه و پنج شنبه ۱۳و ۱۴ آذرماه به میزبانی یاسوج برگزار شد.
شیدا عسگرپور، زهرا فروزنده، زینب رئیسی، آذر شاکریان ترکیب تیم چهارمحال و بختیاری هستند.
*دوچرخهسواری
با دعوتنامه فدراسیون دوچرخهسواری، سمیه یزدانی به اردوی تدارکاتی تیمملی استقامت دعوت شد.
اردوی تدارکاتی تیم ملی استقامت در دو بخش آقایان و بانوان بهمنظور حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ مالزی از روز ۱۵ آذرماه به مدت ۱۵ روز در محل کمپ تیمهای ملی در تهران برگزار میشود.
*اسکیتسواران
ورزشکاران پسر و دختر چهارمحال و بختیاری یک مدال طلا، یک مدال نقره و 9 مدال برنز مسابقات اسکیت سرعت را بر گردن خود آویختند.
مسابقات اسکیت سرعت کشور به میزبانی اصفهان برگزار شد که ورزشکاران پسر موفق به کسب 7 مدال و ورزشکاران دختر موفق به کسب 4 مدال شدند.
در بخش پسران علیرضا نیکیار مدال طلای ماده ۴۰۰ متر و مدال نقره ماده ۲۰۰ متر، مهراد نصراللهی مدال برنز ماده ۲۰۰ متر، محمد متین خدامی مدال برنز ماده ۲۰۰متر، محمد مهدی الهیان دو مدال برنز در مادههای ۳۰۰ و ۱۰۰۰ متر و محمد مهدی نفر مدال برنز ماده ۴۰۰ متر را به دست آوردند.
در بخش دختران هم ایرسا ریاحی سامانی مدال برنز ماده ۲۰۰ متر، فاطمه ابراهیمی مدال برنز ماده ۵۰۰ متر و مقام سوم رنکینگ کشوری و اسما سهرابی دهنوی دو مدال برنز مادههای ۲۰۰و ۴۰۰ متر را به خود اختصاص دادند.
*تیراندازی با کمان ساحلی
ورزشکار چهارمحال و بختیاری مقام سوم و مدال برنز مسابقات رنکینگ تیراندازی با کمان ساحلی را به دست آورد.
روز گذشته مسابقات رنکینگ تیراندازی با کمان ساحلی در بندرعباس برگزار شد.
نادر منوچهری مقدم ورزشکار چهارمحال و بختیاری در ریکرو آقایان مقام سوم و مدال برنز این رقابت ها را کسب کرد.
*والیبال
تیم بروجن مقام اول مسابقات قهرمانی و انتخابی والیبال نوجوانان پسر چهارمحال و بختیاری را کسب کرد.
روز گذشته مسابقات قهرمانی و انتخابی والیبال نوجوانان پسر چهارمحال و بختیاری در سالن انقلاب شهرکرد برگزار شد.
تیم بروجن با نتیجه 3 بر 1 تیم آکادمی جهانبین را شکست داد و قهرمان این مسابقات شد.
همچنین تیمهای آکادمی والیبال جهانبین شهرکرد و هیأت والیبال شهرکرد مقامهای دوم و سوم را به دست آوردند.
*دو صحرانوردی
ورزشکاران چهارمحال و بختیاری کاپ قهرمانی مسابقات صحرانوردی نوجوانان کشور را پس از سالهای طولانی به دست آوردند.
مسابقات صحرانوردی نوجوانان با حضور تیمهایی از سراسر کشور در قزوین برگزار شد.
محمد عباس رضایی ورزشکار چهارمحال و بختیاری مدال طلای دو 6 کیلومتر مسابقات را به خود اختصاص داد.
تیم دوی صحرانوردی نوجوانان چهارمحال و بختیاری هم با ترکیب محمدعباس رضایی، ابوالفضل مرادی، اسماعیل جهانی، کاپ قهرمانی را از آن خود کرد.
*والیبال نشسته
تیم ۱۲ نفره بروجن موفق به کسب مقام سوم مسابقات شش جانبه والیبال نشسته شد.
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولان، مسابقات شش جانبه والیبال نشسته در شهر فلاورجان استان اصفهان برگزار شد.
تیم ۱۲ نفره بروجن مقام سوم این رقابتها را به دست آوردند.
*تنیس روی میز
روز گذشته نفرات برتر مسابقات لیگ باشگاهی تنیس روی میز چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.
مسابقات لیگ باشگاهی تنیس روی میز چهارمحال و بختیاری با حضور 8 تیم در دو گروه چهار تیمی بهصورت دورهای برگزار شد.
در پایان تیمهای ایدهآرا صنعت روز خوش بروجن، طاقانک، اتحاد شهرکرد و هیأت فرادنبه به ترتیب اول تا چهارم شدند.
*شطرنج
مسابقات آزاد شطرنج چهارمحال و بختیاری با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.
محمد سهرابپور، داود فاتحی و رضا هیبتی به ترتیب مقامهای اول تا سوم این رقابتها را از آن خود کردند و مهیار بیگی هم نفر برتر زیر 12 سال شد.
انتهای پیام/68020/م
منبع: فارس
کلیدواژه: ورزشی چهارمحال و بختیاری تیراندازی کشتی آزاد
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.farsnews.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «فارس» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۲۶۰۰۸۹۰۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
کرمان و خراسان رضوی فاتح وزنهبرداری نوجوانان و جوانان کشور
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمان، در این دوره از مسابقات که شامگاه سه شنبه به میزبانی همدان برگزار شد، در بخش نوجوانان ۵۳ ورزشکار و در بخش جوانان ۷۳ ورزشکار از ۲۸ استان کشور رقابت کردند.در پیکارهای رده سنی نوجوانان تیم کرمان در رده بندی مدالی با کسب هفت نشان طلا، سه نقره و پنج برنز روی سکوی قهرمانی ایستاد، همدان با کسب ۶ طلا و سه نقره دوم شد و تیم اردبیل با چهار طلا و ۲ برنز مقام سوم را به دست آورد.
همچنین در رده سنی جوانان خراسان رضوی با کسب ۹ مدال طلا و یک برنز قهرمان شد، کردستان با چهار طلا و یک نقره عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد و تیم فارس با سه طلا، سه نقره و ۲ برنز بر سکوی سوم ایستاد.
براساس اعلام کمیته فنی مسابقات، هانیه شریفی از اصفهان و ریحانه کریمی از خراسان رضوی، در صدر جدول بهترین وزنه برداران نوجوان و جوان این دوره از مسابقات قرار گرفتند.