رئیس جمهور روز یکشنبه پس از جلسه هیأت دولت در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استان‌های کرمانشاه، فارس، لرستان و بوشهر ضمن گفتگو با استانداران این استان‌ها در جریان آخرین وضعیت مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماران و همچنین وقوع سیل در این استان‌ها قرار گرفت.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی همچنین با مدیر و کارکنان یک کارخانه تولید الکل طبی در استان لرستان، درباره میزان تولید و نقش مهم این واحد تولیدی در بهداشت فردی و محیطی گفتگو.

کرد

استاندار فارس به عنوان اولین ارتباط ویدئو کنفرانسی با رئیس جمهور از وضعیت ویروس کرونا در این استان و همچنین اقدامات انجام شده برای مقابله با شیوع این ویروس و درمان بیماران گزارش داد.

عنایت الله رحیمی با بیان اینکه روند بیماری در این استان با شیب ملایم رو به کاهش است در پاسخ به سوال رئیس جمهور در مورد وضعیت تخت‌های بستری و آی‌سی‌یو در استان فارس گفت: تا امروز ۳۰ درصد تخت‌های بیمارستانی در اختیار بیماران کرونایی بوده است.

روحانی در گفتگو با استاندار فارس از وضعیت مسافران نوروزی این استان و همکاری مردم با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی سوال کرد که وی در پاسخ گفت: امسال ما با همکاری خوب مردم شاهد کاهش ۸۰ درصدی مسافرت به این استان بودیم

استاندار فارس خاطر نشان کرد: وضعیت سفر به این استان به گونه‌ای بوده که ما حتی یک نفر نیز در مراکز اقامتی پذیرش نداشتیم و این نشان‌دهنده همکاری خوب مردم با درخواست برای در خانه ماندن و سفر نکردن بوده است.

رحیمی در پاسخ به سوال رئیس جمهور در خصوص وضعیت تأمین مواد غذایی مورد نیاز مردم تأکید کرد که خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده، هیچ مشکلی در این زمینه در استان وجود ندارد و انبار کالاهای ضروری و مورد نیاز مردم ذخیره کافی دارد.

روحانی همچنین در مورد جاری شدن سیل اخیر در استان فارس نیز از استاندار این استان سوال کرد که استاندار با ارایه گزارشی، خاطرنشان کرد: متأسفانه بر اثر وقوع سیل اخیر در استان ۷ نفر جان خود را از دست دادند که این افراد یک روز قبل از بارندگی برغم هشدارها کوهنوردی کرده و بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در داخل دره دچار مشکل شده و جان خود را از دست دادند.

به گفته استاندار فارس، بر اثر این سیل ۶۱۲ میلیارد تومان به بخش کشاورزی و زیربنایی استان زیان وارد شده است.

رحیمی همچنین هجوم ملخ‌ها به مزارع و اراضی استان را یکی دیگر از مشکلات این استان برشمرد و گفت این آفت ۲۰۷ هزار هکتار از اراضی استان را تحت تأثیر قرار داده است.

رئیس جمهور گفت: امروز در جلسه دولت تصویب و به وزارت کشور ابلاغ کردیم که کسب و کارهای مربوط به دفع آفات شامل تهیه و توزیع سموم به فعالیت خود در این شرایط و اجرای طرح فاصله‌گذاری ادامه دهند و فعال باشند تا کشاورزان در این زمینه برای تولید محصولات خود با مشکلی مواجه نشوند.

رئیس جمهور تأکید کرد: امکانات مورد نیاز و اعتبارات لازم برای مقابله با سیل و همچنین مبارزه با آفات و ملخ در استان تأمین خواهد شد.

روحانی در دومین ارتباط ویدئو کنفرانسی خود با مرکز جامع سلامت امام خمینی(ره) در کرمانشاه آخرین تحولات در زمینه مهار بیماری کرونا در این استان و اقدامات انجام شده برای درمان بیماران را جویا شد

خانم دکتر رضاوند رئیس مرکز جامع سلامت گزارشی از اجرای طرح غربالگری در این مرکز ارایه کرد و گفت: علاوه بر این مرکز ۲۰ مرکز درمانی در این استان به صورت ۱۶ ساعته در زمینه غربالگری سلامت فعالیت می‌کنند و بیماران شناسایی شده از سوی مراکز به بیمارستان‌ها به منظور بستری و درمان معرفی می‌شوند.

دکتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز گزارش جامعی از شیوع ویروس کرونا و وضعیت بیمارستان‌های استان کرمانشاه ارایه کرد و گفت: تا امروز ۱۱۵۰ مورد بستری داشته‌ایم که ۹۸۵ نفر ترخیص شدند و ۱۳۵ مورد در حال حاضر بستری هستند.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این ارتباط ویدئو کنفرانسی با قدردانی از دولت به خاطر اجرای طرح تحول سلامت، تأکید کرد: طرح مهم و ارزشمند سلامت امروز کارایی خود را در بحران ویروس کرونا نشان داد و در واقع می‌توان گفت طرح تحول سلامت که تحولی بنیادین در وضعیت بهداشت و درمان کشور ایجاد کرده است، ضربه گیر موثری در مقابل کرونا بود که بخاطر اجرای آن از دولت تدبیر و امید قدردانی می‌کنیم.

استاندار کرمانشاه نیز در پاسخ به سوال رئیس جمهور در خصوص وضعیت مسافران نوروزی امسال این استان، از کاهش ۸۰ درصدی ورود مسافران به کرمانشاه و همکاری مردم برای اجتناب از سفر و در خانه ماندن خبر داد و گفت:‌ خوشبختانه مردم همکاری خوبی داشتند و کاهش سفرها در کاهش ابتلا به ویروس کرونا مؤثر بوده است.

روحانی همچنین از استاندار کرمانشاه در باره اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و نحوه همکاری مردم با این طرح پرسید که بازوند تأکید کرد مطمئنا اجرای این طرح با استقبال و همکاری خوب مردم استان کرمانشاه مواجه شده و تعداد جریمه و توقیف خودروهای متخلف در این استان بسیار محدود بوده است.

رئیس جمهور نیز اظهار امیدواری کرد با همکاری و رعایت بیشتر مردم این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم.

روحانی همچنین در گفتگو با استاندار کرمانشاه بر ادامه تلاش مدیران برای تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح‌های گرمسیری در این استان تأکید کرد و گفت: به وزیران نیرو و کشاورزی برای تکمیل و پایان دادن طرح‌های گرمسیری در استان‌هایی که شامل این طرح هستند از جمله استان کرمانشاه تأکید شده است.

شرکت تعاونی شهید رسولی واحد تولیدکننده الکل طبی در استان لرستان سومین ارتباط ویدئو کنفرانسی روحانی بود که در این ارتباط مدیر عامل این کارخانه گزارشی از فعالیت آن برای تولید الکل مورد نیاز کشور ارایه کرد.

آقای نصر آزادانی مدیر عامل کارخانه تولید الکل گفت : قبل از بحران کرونا این واحد تولیدی با نیمی از ظرفیت خود فعالیت می‌کرد اما از ماه گذشته با انجام سه نوبت کاری ظرفیت تولید را به روزانه ۸ هزار لیتر الکل ۹۰ درصد رسانده است که یکصد شرکت تولید محصولات ضدعفونی از آن برای تولید محصولات خود استفاده می‌کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز محصول تولیدی شما برای بهداشت و حفاظت از سلامت مردم بسیار مورد نیاز است، پرسید با این وجود آیا شما قیمت کالای تولیدی خود را افزایش نداده‌اید که مدیر کارخانه در پاسخ تأکید کرد: به هیچ عنوان قیمت محصول خود را افزایش نداده‌ایم و حتی‌الامکان تلاش می‌کنیم که محصول را زیر قیمت تمام شده ارایه دهیم.

روحانی همچنین در گفتگو با یکی از کارکنان این واحد تولیدی با تأکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی کارکنان این کارخانه افزود: سلامتی و فعالیت ایمن کارگران عزیز پ در واحدهای تولیدی بسیار مهم است تا از این سختی عبور کنیم.

رئیس جمهور در گفتگو با سید موسی خادمی استاندار لرستان که در این واحد تولیدی حضور داشت در جریان آخرین وضعیت مقابله با انتشار ویروس کرونا و اقدامات انجام شده برای درمان بیماران قرار گرفت.

استاندار لرستان در خصوص وضعیت مسافران نوروزی این استان و همچنین همکاری مردم در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی‌، گفت: با همکاری مردم در اجتناب از سفر حدود ۸۰ درصد کاهش تردد در استان را داشته‌ایم و در مورد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز شاهد استقبال خوب مردم هستیم.

روحانی همچنین در گفتگو با استاندار لرستان از وضعیت ناشی از جاری شدن سیل در این استان سوال کرد که خادمی در پاسخ گفت: ششم و هفتم اسفندماه بارش‌های شدیدی در استان داشتیم، اما به دلیل اقدامات انجام شده بعد از سیل سال گذشته و لایروبی رودخانه‌ها از جمله در شهر پل‌دختر، خوشبختانه این بارش‌های بالا که تا ۲۰۰ میلیمتر رسید، هیچ خسارتی به همراه نداشت.

رئیس جمهور همچنین با دکتر نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز گفتگو و از وی درباره وضع کنونی مقابله با کرونا سوالاتی مطرح کرد، رییس دانشگاه علوم.پزشکی لرستان گفت: روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند اوج بیماری در استان ما بود اما ما از روز اول سعی کردیم با انجام اقدامات پیشگیرانه ویروس را مهار کنیم.

دکتر نیک بخت همکاری مردم استان از نظر اجرای دستورالعمل های بهداشتی را بسیار خوب توصیف کرد و در پاسخ به سوال رئیس جمهور در خصوص وضعیت بیمارستان‌ها و کادر درمانی استان از نظر تجهیزات، تخت و دارو، گفت: خوشبختانه مشکل خاصی نداریم، اما از دولت محترم تقاضای کمک برای افزایش تخت‌های آی‌سی‌یو در لرستان را داریم.

روحانی با آرزوی موفقیت برای کادر درمان استان که فداکارانه برای درمان بیماران و مقابله با ویروس کرونا تلاش می‌کنند، برای مردم لرستان سالی توأم با موفقیت آرزو کرد.

استاندار و رئیس شبکه بهداشت استان بوشهردر چهارمین ارتباط ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور در روز یکشنبه از چگونگی روند مقابله با بیماری کرونا و همچنین سیل در این استان و اقدامات انجام شده گزارش دادند

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در ابتدای ارایه گزارش خود از وضعیت استان با بیان اینکه تخت‌های بیمارستانی در استان در دولت تدبیر و امید ۲ برابر شده، استفاده از فناوری ویدئو کنفرانس و برقراری ارتباط مستقیم رئیس جمهور و وزرا با استان‌ها را از جمله دستاوردهای ارزنده و. بسیار مفید و. کارساز توصیف کرد.

رئیس جمهور در این خصوص خاطر نشان کرد: بخشی از مدیریت کشور باید به ناچار الکترونیکی شود که بتوانیم با استفاده از آن، در وقت صرفه‌جویی کنیم.

روحانی تأکید کرد: در تمام جلسات ستاد ملی کرونا در تهران، استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس حضور دارند و تصمیم داریم بعد از این برخی از جلسات دولت را نیز به همین شکل برگزار کنیم تا پیام‌های مدیریتی مستقیم و سریع‌تر به گوش مدیران در سراسر کشور برسد.

در ادامه رئیس جمهور از استاندار بوشهر در خصوص وضعیت مسافران نوروزی و همچنین اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی سوال کرد که وی در پاسخ گفت: خوشبختانه با همکاری خوب مردم با کاهش چشم‌گیر ورود مسافر به استان مواجه بوده‌ایم سال گذشته ما اقامت ۱۰ میلیون مسافر را در استان داشتیم، اما امسال این رقم کاهش چشمگیری داشته است.

گراوند تأکید کرد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز با استقبال و همکاری خوب مردم مواجه شده و ورودی‌ها به استان کاهش چشمگیری داشته است.

استاندار بوشهر در خصوص بیماری کرونا در این استان نیز گفت: بوشهر در بین استان‌های کشور کمترین مبتلا را دارد در حال حاضر ۴۸ بستری و تاکنون ۶ نفر فوتی داشته‌ایم.

استاندار بوشهر در پاسخ به سوال روحانی در خصوص روز اوج بیماری در استان بوشهر، گفت: اوج ابتلا به بیماری کرونا در استان ابتدای اسفند با تعداد ۱۰ نفر بود.

رئیس جمهور همچنین در این ارتباط ویدئو کنفرانسی با دکتر کشمیری رئیس شبکه بهداشت و درمان استان بوشهر، با قدردانی از تلاش کادر درمانی استان در مورد ابتلای کادر درمانی استان به ویروس کرونا سوال کرد که وی در پاسخ گفت: ۴ نفر از پزشکان و پرستاران استان بوشهر به کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه بهبود یافتند. کشمیری تأکید کرد ما آخرین استان کشور بودیم که مورد مثبت کرونا در آن یافت شد و کمترین تعداد فوتی بخاطر کرونا را داشته‌ایم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان استان بوشهر از رئیس جمهور برای ساخت یک بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی در عسلویه تقاضای کمک کرد که رئیس جمهور در پاسخ گفت: ساخت یک بیمارستان خوب در عسلویه را پیگیری خواهیم کرد.

روحانی همچنین از استاندار بوشهر در خصوص وضعیت سیل در استان سوال کرد که وی در پاسخ گفت: یکشنبه گذشته شاهد سیل بودیم ۱۶۰ هکتار از باغات در شهرستان جم خسارت دید و در شهرستان کنگان نیز شاهد خساراتی بودیم و یک نفر کشته شد.

گراوند مجموع خسارات سیل اخیر در بوشهر را ۶۵ میلیارد تومان در حوزه کشاورزی و زیرساخت‌های شهری عنوان کرد و گفت: کمک به خانوارهای درگیر در سیل انجام شده است.

رئیس جمهور در پایان برای همه کسانی که در زمینه درمان بیماران و همچنین جبران خسارات سیل و تولید در استان تلاش می‌کنند، قدردانی و برای مردم استان آرزوی موفقیت کرد.

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.beytoote.com بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۷۴۱۸۹۱۰ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

تصاویر| ویلاهای لوکس زمین‌خواران در دل جنگل‌های هیرکانی

رییس سازمان محیط زیست: ۹۹۰ هکتار جنگل سوخت، طبیعی است، نباید نگران باشیم که انگار کشور می‌سوزد

فیلم| اظهارات جنجالی مدیرعامل صندوق بازنشستگی: سطح زندگی ما و بازنشستگان متفاوت است!

جزییات یک اختلاس ۲۵ هزار میلیارد تومانی؛ چرا متهم ردیف اول آزاد است؟

عکس/ پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات روح الله زم

خبر بعدی:

روزهای سخت شهید مدافع حرم «سیدحشمت علی‌شاه» در مسافر آگوست

خبرگزاری میزان- یک نویسنده کتاب گفت: کتاب «مسافر آگوست» زندگی ساده‌ یک طلبه‌ مهاجر پاکستانی به نام «سیدحشمت علی‌شاه» را از دوران کودکی تا پیوستنش به لشکر زینبیون و شهادتش در سوریه را به تصویر می‌کشد. تاریخ انتشار: 13:30 - 14 خرداد 1399 - کد خبر: ۶۲۶۱۳۰ نرگس میرفیضی نویسنده‌ کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان پیرامون مضمون کتاب «مسافر آگوست» گفت: این کتاب در مورد زندگی شهید مدافع حرم «سیدحشمت علی‌شاه» است. وی از سن ۱۲ سالگی همراه با برادر بزرگترش سید اعجاز از پاکستان به ایران مهاجرت می‌کند و دوره نوجوانی و جوانی خود را در شهر قم می‌گذراند.   وی در همین راستا ابراز کرد: کتاب «مسافر آگوست» زندگی ساده‌ یک طلبه‌ مهاجر پاکستانی به نام «سیدحشمت علی‌شاه» را از دوران کودکی تا پیوستنش به لشکر زینبیون و شهادتش در سوریه را به تصویر می‌کشد. بیشتر بخوانید: برای مطالعه تازه‌‌ترین خبرها از انتشارات ۲۷ بعثت اینجا کلیک کنید
وی پیرامون هدف خود از نگارش کتاب «مسافر آگوست» ابراز کرد: شهید «سیدحشمت علی‌شاه» قصه‌ عجیبی دارد، روزی که تماس گرفتند و ماجرایش را برایم تعریف کردند با خود گفتم هر طور شده داستانش را می‌نویسم، مخصوصا وقتی فهمیدم این شهید بزرگوار چقدر به «حضرت زهرا(س)» ارادت داشته و حالا هیچ کسی از مکان مزار واقعی‌ وی مطلع نیست، از طرفی به خاطر غربت شهدای تیپ زینبیون و کمبود اطلاعات لازم برای نگارش کتاب درباره‌ شهدای پاکستانی، کمتر نویسنده‌ای جرأت می‌کرد به این موضوع بپردازد.

نویسنده‌ کتاب «برای قلب سپید تو» اظهار کرد: اما به لطف دوست شاعرم فاطمه عارف‌نژاد، گروهی تشکیل دادیم تا با خانواده‌ شهدای پاکستانی مصاحبه کنیم و اکنون نتیجه‌ دو سال تحقیق، بررسی و مصاحبه مجموعه‌ «فرزندان روح‌الله» است که شامل چهار کتاب از زندگی چهار شهید مدافع حرم تیپ زینبیون است.  جلد دوم این مجموعه با عنوان «مسافر آگوست» را من قلم زده‌ام اما سه کتاب دیگر را نویسندگان توانمند دیگری قلم زده‌اند. ما هر کدام سبک متفاوتی را برای روایت خود انتخاب کرده‌ایم.   وی شرایط خاص مصاحبه با خانواده‌ شهدای زینبیون را مطرح و بیان کرد: سختگیری دولت پاکستان به خانواده‌های شهدای زینبیون باعث می‌شد این شهدا به جای انتقال به وطن خودشان، همین‌جا و در داخل خاک ایران به خاک سپرده شوند و خانواده‌ آن‌ها تنها به مدت چند هفته برای خاکسپاری عزیزان‌شان به ایران می‌آمدند و دوباره به پاکستان باز می‌گشتند. ما در همین فرصت کوتاه با خانواده‌های آنان مصاحبه می‌کردیم. زبان متفاوت و لزوم وجود مترجمِ اردو یا پشتو از چالش‌های دیگری بود که خیلی‌ها را از درگیر شدن با چنین پروژه‌ای منصرف می‌کرد. اما ما مصمم بودیم هر طور شده زندگی شهدای زینبیون را مکتوب کنیم و به دست دیگران برسانیم، البته در مورد کتاب «مسافر آگوست» خدا را شکر سدِّ ترجمه کمتر سر راهمان بود زیرا برادر این شهید بزرگوار به فارسی مسلط بود و پاسخ بسیاری از سوالات را به زبان فارسی بیان می‌کرد.    وی  سبک نگارش کتاب «مسافر آگوست» را مورد ارزیابی قرار داد و اظهار کرد: کتاب «مسافر آگوست» یک مستند داستانی است و قصه‌ زندگی شهید «سیدحشمت علی‌شاه» را از زبان برادرش سید اعجاز نقل کرده است. در کتاب «مسافر آگوست» سبک روایی به کل فضا غالب است و من تلاش کرده‌ام وجه مستند کتاب از زیبایی‌های داستانی‌اش کم نکند تا مخاطب احساس کند در کنار مطالعه‌ زندگی شهید یک اثر داستانی را مطالعه می‌کند.

این نویسنده کتاب در همین راستا بیان کرد: در واقع سعی کرده‌ام بخش‌هایی از زندگی شهید را انتخاب و روایت کنم که از چینش آن‌ها در کنار هم کشش‌ها و تعلیق‌های مناسب ایجاد شود و برای خواننده جذابیت ایجاد کند زیرا برخی از کتاب‌های مستند به صورت روزنامه‌وار یا شعارگونه زندگی سوژه را روایت می‌کنند و به جنبه‌های زیباشناسانه‌ اثر توجه چندانی ندارند. اما من معتقدم مخاطبی که به زندگی شهدا علاقمند شده ارزش این را دارد که به علاقه و اعتقادش احترام بگذاریم و محتوای پرکششی را که به بهترین شکل پرداخت شده به او ارائه دهیم‌.   وی تصریح کرد: کتاب«مسافر آگوست» اگر چه از نظر تکنیکی یک رمان نیست، ولی من تلاش کرده‌ام با استفاده از احساس و تخیل البته در سطح اندکی که مستندات را دست خوش تغییر نکند، چیزی شبیه به یک رمان را در ذهن مخاطب خلق کنم. به علاوه در کنار بیان رشادت‌ها و دلاوری‌های این شهید بزرگوار با اشاره به لحظات عادی و معمولی زندگی یک جوان دهه هفتادی، شخصیت او را باورپذیر نشان بدهم. از سوی دیگر از آن‌جایی که خودم در تعدادی از مصاحبه‌ها با خانواده‌ی شهید حضور داشته‌ام و حتی بغض کردن برادر شهید را بعد از هر روایت دیده‌ و شنیده‌ام کاملا با زندگی شهید «سیدحشمت علی‌شاه» عجین شده‌ام و احساس واقعی راوی را درک کرده‌‌ام. در واقع فاصله‌ زیادی بین انتقال حقایق تا تولید محتوا نبوده است و از این جهت روایت قابل استنادی‌ است.

میرفیضی پیرامون روای کتاب اظهار کرد: من راوی را برادر شهید «سیدحشمت علی‌شاه» انتخاب کردم، زیرا او را نزدیک‌ترین فرد به شهید می‌دانستم. بعد از مهاجرت این دو برادر به ایران، سید اعجاز با اینکه برادر بزرگتر او محسوب می‌شد، به خاطر اختلاف سنی زیادش با علی، رفتار پدرانه‌ای با او داشت، حتی علی گاهی اوقات او را بابا صدا می‌زد. در واقع بسیاری از کشمش‌های برادرانه‌ بین این دو شخصیت به همان احساس پدرانه‌ای برمی‌گردد که برادر بزرگتر نسبت به برادر کوچک‌تر خود دارد.
وی پیرامون علل نامگذاری کتاب «مسافر آگوست» اظهار کرد: شهید «سیدحشمت علی‌شاه» همیشه در سفر بود، درست شبیه خودم. اما سفر واقعی‌اش به عالم بالا را از زمان شهادتش آغاز کرد به عقیده‌ من او تمام زندگی‌اش را در سفر بوده تا بالاخره بتواند مسافر آگوست شود، یعنی مسافرِ ماهِ پر کشیدنش علت به کار بردن ماه آگوست به جای ماه مرداد هم این بود که تاریخ رسمی کشور پاکستان، تاریخ میلادی است لذا آنان زمان تولد، وفات و شهادت عزیزانشان را به تاریخ میلادی بیان می‌کنند.‌   وی ارتباط روحی خود با شهید «سیدحشمت علی‌شاه» از رزمندگان تیپ زینبون را بیان و خاطرنشان کرد: از آنجا که نگارش بخش اعظم کتاب «مسافر آگوست» در ماه محرم و صفر اتفاق افتاده و من بیشتر وقت‌ها با نوای نوحه‌های «اباعبدالله(ع)» به سراغ نوشتن می‌رفتم ارتباط روحی محکمی با شهید پیدا کردم و این اتفاق برای من بسیار ارزشمند بود.     انتهای پیام /

دیگر خبرها

 • ارومیه| مجلس باید تهمیدات لازم برای مقابله با تهدیدهای اقتصادی حاصل از کرونا فراهم کند
 • روزانه سه نفر از کرمانشاهیان با تشخیص قطعی کرونا جان خود را از دست می دهند
 • پایش و مبارزه با آفات گیاهی در عرصه های کشاورزی و طبیعی اصفهان
 • سخت‌ترین روزهای آمریکا و رئیس جمهوری که بجای حل بحران، پنهان می‌شود
 • مردم این شهرستان فاصله گذاری اجتماعی را بیشتر رعایت کنند
 • اختصاص ۷۵ میلیارد تومان به استانداردسازی سرویس‌ بهداشتی مدارس
 • مردم در چابهار فاصله‌گذاری اجتماعی را بیشتر رعایت کنند
 • رییس بیمارستان چابهار: مردم این شهرستان فاصله گذاری اجتماعی را بیشتر رعایت کنند
 • روحانی: نباید اجازه دهیم تحریم‌های ظالمانه آمریکا در توسعه روابط اقتصادی خللی ایجاد کند
 • جزئیاتی از گفتگوی مهم روحانی با رئیس جمهور صربستان درباره کرونا، روابط تجاری و تحریم های آمریکا
 • روحانی: نگذاریم تحریم‌های آمریکا در روابط اقتصادی دو کشور خلل ایجاد کند/ رئیس‌جمهور صربستان: همواره با اعمال تحریم و فشار علیه ایران مخالف بوده‌ایم
 • روحانی در گفت وگو با رییس جمهور صربستان: آمادگی برای انتقال تجربیات و همکاری های علمی و فناوری با صربستان برای مقابله با کرونا
 • جزئیات گفت‌وگوی تلفنی روحانی با رئیس جمهور صربستان
 • روحانی: ایران آماده انتقال تجربیات مقابله با کرونا با صربستان است
 • روحانی:ایران آماده انتقال تجربیات به صربستان برای مقابله با کرونا است
 • روحانی: ایران آماده انتقال تجربیات و همکاری های علمی و فناوری با صربستان برای مقابله با کرونا است
 • معاون استاندار گلستان: حتی یک ریال برای جبران خسارت سیل به صنعت و گردشگری پرداخت نشد
 • کمپ‌های ترک اعتیاد به افراد با صلاحیت واگذار شود
 • جولان مردم در شهر بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی/ شرایط فوق بحرانی کرونا در روستای زنگیان سراوان