به گزارش فارس،  با شیوع ویروس کرونا طرح ترافیک از روزهای پایانی اسفند لغو شد اما مدیران شهری معتقد بودند که با لغو طرح ترافیک در محدوده مرکزی افزایش یافته و حتی باعث شیوع بیشتر کرونا شده است.بعد از کش و قوس های فراوان بالاخره طرح ترافیک روز گذشته به صورت آزمایشی در تهران آغاز شد.

ساعت اجرای طرح ترافیک 8 صبح

مدیریت شهری بسته پیشنهادی برای اجرای طرح ترافیک در نظر گرفت و قرار شد برای سفرهای ضروری تسهیلاتی در نظر گرفته شودو جلوی سفرهای غیرضروری هم گرفته شود.

محمد علیخانی رئیس کمسیون عمران شورای شهر تهران در این باره گفت:  در این بسته پیشنهادی که به تصویب شورای ترافیک تهران رسید؛ پیش‌بینی شده است که برای شلوغ نشدن حمل‌ونقل عمومی، برای خودروهایی که به حمل‌ونقل عمومی کمک می‌کنند، تسهیلاتی در نظر گرفته شود؛ مانند  تاکسی‌های اینترنتی که بالغ بر ۲۰۰ هزار خودرو را در بر می‌گیرند. همچنین در این طرح برای سرویس ادارت و آژانس‌های تاکسی تلفنی و سرویس‌ مدارس نیز تسهیلات رایگان برای تردد در محدوده‌ها در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل و ترافیک به سفرهای کادر درمانی نیز در محدوده طرح ترافیک اشاره کرد و گفت: کادر درمان بیمارستان‌ها نیز با ثبت در سامانه طرح ترافیک می‌توانند به صورت رایگان در محدوده طرح ترافیک تردد داشته باشند.

وی افزود: کارمندان دولت نیز پیش از ساعت ۸ می‌توانند با وسیله نقلیه شخصی رایگان وارد طرح شوند و در ساعت ۲ تا ۴ نیز از محدوده رایگان خارج شوند. در نتیجه تمام راه‌ها برای تنظیم ترافیک و عدم ایجاد مشکل و فاصله‌گذاری اجتماعی در نظر گرفته شده است.

علیخانی با تاکید بر اینکه این بسته ترافیکی با مدنظر قرار دادن کامل پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده است، گفت: در روزهای لغو طرح ترافیک، ترافیک شدید محدوده مرکزی شهر برای مردم و بخش‌های مختلف نظیر خطوط ویژه اتوبوسرانی و پارک خودروها مشکل‌ساز شده است.

به اعتقاد این مقام مسوول، از زمانی که طرح ترافیک اجرا نشد، تنها مسافران مترو و اتوبوس با کاهش مواجه شدند، ولی فاصله‌گذاری اجتماعی در سایر بخش‌ها و نقاط دیگر مانند فروشگاه‌ها و مراکز تجاری داخل محدوده دیگر معنایی ندارد و این موضوع بیشتر بر شلوغی‌ها دامن زده است.

ساعت اجرای طرح ترافیک 8:30 است

با توجه به اینکه در بسته پیشنهادی ساعت اجرای طرح ترافیک 8 اعلام شده بود اما پلیس ساعت اجرای طرح ترافیک را 8:30 اعلام کرد.

سردار محمدرضا مهماندار، رییس پلیس راهور تهران بزرگ در این باره  گفت: با هماهنگی‌های انجام شده میان شورای ترافیک شهر تهران و ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم بر آن شد تا دو طرح ترافیکی که اجرای آن در پایتخت متوقف شده بود، دوباره و از روز، شنبه ۱۷ خردادماه اجرایی شد.

تشریح نحوه خروج از طرح

وی درباره شیوه اجرای طرح و تغییرات رخ‌داده در آن نیز گفت: فعلا و به طور موقت بنا شد تا هر دو طرح ترافیکی به جای ساعت ۶:۳۰ از ساعت ۸:۳۰ صبح آغاز شود و در ساعت ۱۶ نیز به پایان برسد. به این ترتیب افراد می‌توانند همچنان برای رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی با خودروی شخصی وارد این محدوده شوند. همچنین برای رعایت حال کارمندان وافرادی که ساعت کارشان زودتر به پایان می‌رسد، امکان خروج از طرح ترافیک برای افرادی که قبلا وارد این محدوده شده‌اند، از ساعت ۱۴ و برای یک بار ممکن است.

 

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان این که تغییری در محدوده اجرای طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) اعمال نشده است، گفت: طبیعی است که ورود خودروهای غیرمجاز در ساعت اجرای طرح مشمول جریمه خواهد شد.

تاکید دوباره شهرداری بر اجرای طرح در ساعت 8

با وجود اینکه پلیس در ساعت ابتدایی روز گذشته ساعت اجرای طرح ترافیک را 8:30 اعلام کرد اما در عصر همان روز شهرداری دوباره ساعت اجرای طرح را 8 صبح اعلام کرد.

شهرداری تهران  اعلام کرد: طبق مصوبه شورای ترافیک شهر تهران و بنابر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و پیروز حناچی شهردار تهران، از آنجا که زمان کار اداره ها از ۷ تا ۱۴ است طرح ترافیک و طرح محدوده آلودگی هوا از ساعت ۸ تا ۱۶  اجرا می‌شود، همچنین بعد از ساعت ۱۴ خروج از محدوده‌های ترافیکی بلامانع است.

پنجشنبه‌ها هم طرح آلودگی هوا از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ اجرا می‌شود و در صورت تردد از سهمیه تردد رایگان فصلی کسر خواهد شد.

ساکنان محدوده‌های ترافیکی نیز طبق روال در صورت تأیید اطلاعات ملک خود می‌توانند تا قبل از ساعت ۹ صبح یک‌بار خروج و بعد از ساعت ۱۶ بعدازظهر یک‌بار ورود رایگان به محدوده محل سکونت خود داشته باشند.

امسال برای ورود به محدوده‌ها باید پس از شارژ حساب شهروندی به میزان کافی، اقدام به رزرو طرح مورد نظر شود. در مورد محدوده طرح آلودگی هوا پس از اتمام سهمیه مجاز فصلی نیز باید در حساب کاربری، رزرو انجام شود.

هر خودرو با پلاک تهران به شرط ثبت نام در سایت «تهران من» و افزودن خودرو در حساب کاربری تهران من، ۲۰ روز در هر فصل مجاز به تردد رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) است. این مزیت نیز برای خودروهای پلاک شهرستان تا ۱۵ روز برای هر فصل برقرار است. اما برای روزهای بیشتر از سهمیه مجاز هر فصل، تعرفه به صورت نیم بها (نصف هزینه ورود به محدوده طرح ترافیک) محاسبه می‌شود.

یکی از مدیران ارشد: ساعت اجرای طرح همان ساعتی است که پلیس اعلام کرده است

بعد از این اطلاعیه شهرداری تهران به سراغ یکی از مدیران ارشد شهرداری تهران رفتیم. وی در این باره به خبرنگار فارس گفت: ساعت اجرای طرح ترافیک8:30 صبح است و پلیس هم این موضوع را اعلام کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که شهرداری در اطلاعیه خود ساعت اجرای طرح را 8 صبح اعلام کرده است،گفت: آنها اشتباه اعلام کردند و ساعت 8:30 طرح آغاز می شود.

این مدیر ارشد شهرداری تهران گفت: امروز اتوبوس و واگن اضافه کردیم و خیلی مشکلی نبود و ازدحام جمعیت نداشتیم.

مدیران شهری تاکید دارند برای اجرای طرح مجوزهای لازم اخذ شده است. ناهید خداکرمی در خصوص اجرای طرح ترافیک به فارس گفت: طرح اجرا شد و برای این کار تمامی مراحل قانونی طی شده است و ستاد کرونا و شورای عالی ترافیک مجوز این کار را صادرکرده اند.

وی در خصوص شلوغی مترو و اتوبوس گفت: ما تابع سیاست های ستاد کرونا هستیم و آنها تصمیم گیران اصلی هستند. در حال حاضر آنها تصمیم به اجرای طرح گرفته اند و ما تبعیت می کنیم.

این عضو شورای شهر تهران به بازگشایی تمام صنف ها اشاره کرد و گفت:لغو طرح ترافیک باعث ترافیک شدید در محدوده مرکزی شده بود و همچنین میزان سفرهای غیرضروری افزایش یافته بود.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی شهروندان هنوز در مترو از ماسک استفاده نمی کنند، گفت:  از شهروندان درخواست می کنیم به موارد بهداشتی توجه کرده و حتما از ماسک استفاده کنند. البته تعداد زیادی از مردم از ماسک استفاده می کنند.

بر اساس این گزارش، طرح ترافیک از روز گذشته در تهران اجرایی شد البته به گفته مدیران شهری مشکل خاصی ایجاد نشد اما در ساعت اجرای طرح شهروندان دچار ابهام شده بودند اما درنهایت  اعلام شد که ساعت اجرای طرح 8:30 است. البته نباید از این نکته هم غافل شد که وزارت بهداشت فعلا به اجرای طرح ترافیک چراغ سبز نشان داده است اما وزیر بهداشت اعلام کرد در صورتی که میزان مسافران زیاد شود حتما در تصمیم گیری تجدید  نظر خواهد شد چرا که سلامت شهروندان بسیار مهم است.

منبع: الف

کلیدواژه: ساعت اجرای طرح ترافیک شهرداری تهران محدوده طرح آلودگی هوا محدوده ها شهر تهران ساعت ۸

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.alef.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۸۱۹۷۸۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

افشای راز‌های بدن مایکل جکسون

مردم منتظر واریز حدود ۵ میلیون تومان باشند!

امروز به ناموسم توهین شد

مخاطرات یک قرارداد؛ آیا شگرد چین برای تصاحب بنادر دنیا در قرارداد ۲۵ ساله ایران تکرار می‌شود؟

کار جهادی در سازمان بهزیستی نیاز جامعه است

خبر بعدی:

امکان زیارت دلی را برای مردم دلتنگ امام رضا(ع) فراهم کردم

در برنامه شنبه‌شب عصر جدید با نگاه‌های شرجی و تپش‌های دلمان از سراسر ایران برای یک لحظه مثل کبوترهای جلد حرم آقا امام رضا(ع) پر کشیدیم به دیار عاشقی‌ها، همه با هم در یک لحظه، همنوا شدیم «السلام علیک یا امام رئوف».

سرور هادیان/

در برنامه شنبه‌شب عصر جدید با نگاه‌های شرجی و تپش‌های دلمان از سراسر ایران برای یک لحظه مثل کبوترهای جلد حرم آقا امام رضا(ع) پر کشیدیم به دیار عاشقی‌ها، همه با هم در یک لحظه، همنوا شدیم «السلام علیک یا امام رئوف».

و این حس با بازی بازیگر توانمند شهرمان عباس رثایی در قاب تلویزیون مهیا شد.

•       زیارتی متفاوت

او در گفت‌وگو با ما می‌گوید: بهترین قبولی را زمانی گرفتم که پس از اجرا تا نزدیک طلوع صبح روز بعد، تماس‌ها و پیام‌های بی‌شمار روایت از آن داشتند که امشب ما یک بار دیگر گریستیم و دلمان هوای پابوسی امام هشتم(ع) را یادآور شد.

«عباس رثایی» اهل مشهد و متولد ۳خرداد ۱۳۵۸ است که ۲۱ سال سابقه کار تئاتر، بیش از ۲۹ اجرای صحنه‌ای و یک هزار اجرای تئاتر خیابانی را در رزومه هنری خود دارد.

او می‌گوید: مدرس و بازیگردان کودک در مراکز آموزشی و فرهنگی هستم و علاوه بر بازیگری در عرصه شعر حرفه‌ای دو کتاب شعرم به چاپ رسیده است و در حال انتشار یک کتاب دیگر در عرصه شعر و همچنین کتابی درباره تئاتر هستم.

این هنرمند که با دو اجرای نمایش دلی در برنامه عصر جدید بیش از پیش مورد توجه مردم قرار گرفت، درباره اجرای نخستش در این برنامه می‌افزاید: در اجرای نمایش شهدای غواص، داوران چهار چراغ سفید به من دادند، از این رو به فینال راه پیدا کردم.

•       از دفاع مقدس تا زیارت امام مهربانی‌ها

رثایی خیلی اهل جشنواره نیست، اما حضورش در پنجمین اجرا از هفدهمین قسمت این برنامه تعجب بسیاری از اهالی هنر و کسانی که او را می‌شناختند، به همراه داشت. در اجرای نخست که با پای برهنه، دو چهارپایه چوبی و یک دستگاه ضبط صوت قدیمی چند دقیقه از نمایش یکساعته را به زیبایی اجرا کرد و در اجرای دوم بدون هیچ اکسسوار صحنه در حرم آقا علی موسی بن الرضا(ع) قصه با فلش‌بکی از روایت دلدادگی دزدی جوان به دختری آغاز شد. روایتی که پدر دختر در هنگام خواستگاری جوان از دخترش، نام امام رضا(ع) را بر زبان می‌آورد و پدر به حرمت نام امام هشتم، از پسر می‌خواهد که از ته دل توبه کند تا دخترش را به همسری او درآورد. همه این اجرای دلی را از جوان عاشق پیشه‌ای که با لحن عامیانه و خاص خود ارادت و توبه خودش را به امام مهربانی‌ها اعلام می‌کند، می‌بینیم و لحظات خوبی که تماشاگر را با خود به میهمانی مهربانی امام غریب نوازمان دعوت می‌کند.

•       روایت دو آیین

او در خصوص انتخاب دو سوژه اجرا در عصر جدید که به دفاع مقدس و عشق به امام مهربانی‌ها پرداخته است، می‌گوید: اگرچه عده‌ای مرا به واسطه انتخاب دو سوژه دفاع مقدس و زیارت امام هشتم(ع) ‌ به رادیکالیسم محکوم می‌کنند چون کارهای ارزشی اجرا می‌کنم اما به اعتقاد من، من یک هنرمندم و این دو اجرا در واقع اجرای دو آیین و مراسم اسطوره‌هایی است که در حافظه ذهنی و عاطفی مردمم نسبت به جنگ تحمیلی و همچنین تعلق خاطر به امام رضا(ع) وجود دارد و فقط آن را به منصه ظهور گذاشتم.

وی تصریح می‌کند: گفته می‌شود کارهای من در برنامه عصر جدید سفارشی بوده است اما اگر این گونه بود چرا به مرحله بعدی راه پیدا نکرد.

•       بچه محل امام رضایم

وی تأکید می‌کند: حسی که به جنگ تحمیلی یا ثامن‌الحجج(ع) دارم مانند حس بسیاری از ایرانیان است که در ناخودآگاه وجودمان، تعلق خاطری باقی و جاری است. به هر حال ما جزو نسلی هستیم که اگرچه کوچک بودیم اما با روایت‌های جنگ بزرگ شده‌ایم و صدای آژیر قرمز و سفید و موشک‌باران را در ذهنمان داریم هر چند من در مشهد بزرگ شده‌ام اما این اتفاق‌ها برای ما هم ‌تأثیرگذار بوده است و در مقوله اجرای دوم من نیز به قول شاعر معروف خراسان، قاسم رفیعا، بچه محل امام رضایم و از کودکی خانواده‌هایمان ما را با آداب زیارت آشنا و عادت داده‌اند.

•       افتخاری به ارزش یک عمر

رثایی در ادامه با بیان اینکه به عنوان ‌یک بازیگر افتخار می‌کند که کارهایش متفاوت از یکدیگر بوده است، بیان می‌دارد: اگرچه یک بازه زمانی طولانی می‌طلبد که از حس و حال این اجرا دربیایم و وارد حس دیگر بشوم اما این افتخار نصیب من شد که همراه با مردم ایران با پای دل به زیارت امام غریب نوازمان سفر کنیم که برای من این زیارت تا ابد فراموش نشدنی است.

•       اجرایی برای زیارت همه دل‌ها

وی در ادامه با اشاره به آنکه حضورم در عصر جدید بحث رقابت نبود بلکه صرفاً به دنبال کشف و شهود بودم، اظهار می‌دارد: دنبال این بودم که در بزرگ‌ترین استیج کشورم حضور داشته باشم. در دور اول موفق بودم و در دور دوم با نظر هیئت داوران با وجود اجرای تأثیرگذاری که به لطف امام رضا(ع) انجام شد، از ادامه ماجرا بازماندم‌ اما معتقدم من آن حس خوب را از این اجرا و امکان ارتباط همه مردم با فضای دلی حرم آقا را بدست آوردم که به آن افتخار می‌کنم.

دیگر خبرها

 • تردد روان در جاده‌‌های شمال و ترافیک در آزادراه‌ قزوین-کرج
 • محدوده شهرداری منطقه مرکزی همدان تصویب شد
 • تصویب محدوده شهرداری منطقه مرکزی همدان در شورا
 • طرح ارتقای امنیت اجتماعی در فارسان اجرا شد
 • ساعتی که شما را پس از استراحت کامل از خواب بیدار می‌کند
 • 3طرح تغذیه مصنوعی با هدف کنترل سیلاب در گچساران اجرا می‌شود
 • عملکرد ناجا در کاهش تصادفات قابل تقدیر است
 • طرح آجر به آجر برای توسعه مشارکت آحاد مردم در مدرسه‌سازی اجرا می‌شود
 • نمی‌توان طرح حجاب و عفاف را با بخشنامه و دستور‌العمل اجرا کرد
 • طرح افزایش ۲۵ درصدی عملکرد محصولات دیم در قزوین اجرا می‌شود
 • گاز بخشی از شهر جدید هشتگرد سه‌شنبه قطع می‌شود
 • با اجرای طرح فوریتی نگهداشت شهر در ترمینال جدید شرق تهران در دو فاز ، فضای داخلی و بیرونی این پروژه به طور کامل پاکسازی شد.
 • گاز بخشی از شهرجدید هشتگرد قطع می شود
 • ترافیک نیمه سنگین در محدوده ورودی پایتخت
 • ترافیک نیمه سنگین در محدوده ورودی پایتخت/ بازگشایی محدوده مسدود هراز
 • مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید: طرح «روستای بدون بیکار» در ۶ روستای گیلان اجرا می‌شود
 • دلیل وقوع زلزله‌های امروز فیروزکوه چه بود؟
 • بیمارستان‌های فرسوده بمب ساعتیِ آماده‌ انفجار
 • زلزله های پی در پی امروز فیروزکوه در امتداد گسل مشاء قرار دارد