صراط: "ملیندا گیتس" اخیراً در توییتی از حقیقت دردناکی پرده برداشته است و گفته: "سریع‌ترین کاهش نرخ ‎فرزندآوری به ازای هر زن در تاریخ جهان در ایران اتفاق افتاده است!"

به گزارش تسنیم، "ملیندا گیتس" نیز یکی از پیش‌برندگان استراتژی‌های نظام سلطه در راستای کاهش جمعیت کشورمان است البته در پوشش اهداف خیرخواهانه! پرده‌برداری از ماهیت متناقض چنین شخصیت‌هایی، ادعایی نیست که وابسته به نظرات جناحی و سیاسی داخل کشور باشد بلکه اتفاقاً رسانه‌ها و پژوهشگران عمدتاً غربی به آن اذعان داشته و اسناد آن را منتشر کرده‌اند.کاهش شدید نرخ رشد جمعت کشورمان همان حقیقت تلخی است تاکنون دولتمردان ما در مواجهه با آن خود را به ندیدن و نشنیدن زده‌اند و به بیان دیگر سر خود را مثل کبک زیر برف کرده‌اند! انگار نه انگار که نرخ رشد جمعیت ایران در حال نزدیک شدن به صفر است؛ بر اساس پیش‌بینی پژوهشگران، ایران در 30 سال آینده پیرترین کشور جهان خواهد بود! بنا بر آماری که اخیراً مشاور عالی وزیر بهداشت اعلام کرده، سال 98 نسبت به سال 97، 170 هزار تولد کمتر در ایران ثبت شده و سال 97 هم 120 هزار تولد کمتر از سال 96!

کاهش جمعیت آشی است که دستور پخت آن توسط سرآشپزهای آمریکایی داده شده است و در داخل ایران از حدود سال 68 از سوی دولتمردان کشورمان به اجرا درآمد؛ اینکه در اجرای فرآیند کنترل جمعیت، عمدی در کار است یا نادانسته پی‌ریزی شده، بحث مفصلی است اما هم اینکه بدانیم در حال حاضر با به دست آمدن اسناد و مدارک گوناگون این نتیجه قطعی حاصل شده است، کافیست.

پروژه کاهش جمعیت ایران، سابقه دور و درازی دارد و به دوره کسینجر باز می‌گردد؛ کیسینجر در دورهٔ ریچارد نیکسون به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا مشغول به کار شد و از وی به عنوان یکی از استراتژیست‌های ارشد ایالات متحده آمریکا نام می‌برند.

ملیندا گیتس: سریع‌ترین کاهش نرخ ‎فرزندآوری به ازای هر زن در تاریخ جهان در ایران اتفاق افتاده است...!

بنیاد "بیل و مِلیندا گیتس" نام قدرتمندترین بنیاد خیریه خانوادگی در جهان است؛ این بنیاد در سال 2000 میلادی به‌دست بیل و ملیندا گیتس بنیانگذاری شد و در سال 2006 میلادی به‌دست وارن بافت به دو برابر گسترش یافت.

هدف‌های اصلی ادعایی بنیانگذاری این بنیاد، افزایش تندرستی و کاهش تهی‌دستی بسیار بالا در گستره جهان است و در آمریکا، گسترش‌دادن شانس‌های آموزشی و دسترسی به تکنولوژی اطلاعات و داده‌ها است؛ مرکز این بنیاد در شهر سیاتل، واشینگتن در ایالت واشینگتن در آمریکا جای دارد و به‌دست سه تن از اعضای هیئت مدیره به نام‌های بیل گیتس و همسرش ملیندا گیتس و وارن بافت اداره می‌شود؛ این بنیاد در آغاز به‌ دست بیل گیتس در سال 2000 میلادی با سرمایه 106 میلیون دلار بنیانگذاری شد؛ در طول دو سال کار این انستیتو، سرمایهٔ آن به 2 میلیارد دلار افزایش یافت!

در صدر همه سازمان‌های مربوط به جمعیت، سازمان جهانی بهداشت قرار دارد که بودجه آن مستقیماً توسط آمریکا تامین می‌شود، این سازمان به همراه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، بازوهای اجرایی اهداف خاصی در سطح جهان هستند؛ بانک جهانی نیز یک سازمان بین‌المللی است که به تهیه منابع مالی، مشاوره و پژوهش برای کشورهای درحال‌توسعه اختصاص یافته شده تا در ظاهر به پیشرفت اقتصادی آن‌ها کمک کند!

اما بنیاد گیتس در کجای پازل کاهش جمعیت قرار دارد؟

بنابر اعلام دویچه وله، واقعیت این است که در سال مالی 2019- 2018 کمک‌های مالی بنیاد گیتس به ارزش 367 میلیون 700 هزار دلار به پروژه‌های سازمان جهانی بهداشت سرازیر شد! به این ترتیب این بنیاد پس از آمریکا با 553 میلیون دلار، بزرگترین اهداکننده به این سازمان بود و کمک‌های مالی نهاد گیتس تا 9.8 درصد از کمک‌های مالی با اهدافی تعیین‌شده را تشکیل می‌داد که 77 درصد از بودجه سازمان جهانی بهداشت را تشکیل می‌دهند؛ منتقدان احتمال می‌دهند که گیتس زمینه‌هایی که این کمک‌ها باید در آن هزینه شوند را مشخص و به این ترتیب برای این سازمان جهانی تعیین مسیر کرده است.

پایگاه تحلیلی "نچرال نیوز" هم در مقاله‌ای به قلم "اتان ای.هاف" با عنوان « بیل گیتس و اصلاح نژاد انسانی و چگونگی تلاش یکی از ثروتمندترین مردان جهان برای تسلط بر کشاورزی جهان» می‌نویسد: وقتی فاش شد که "بنیاد بیل و ملیندا گیتس"، موسسه خیریه تاسیس شده توسط بیل گیتس، بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت، در سال 2010، 500 هزار سهم در شرکت آمریکایی "مونسانتو" به ارزش بیش از 23 میلیون دلار را خریداری کرده است، کاملا روشن شد این موسسه به ظاهر خیریه و بشردوستانه در پی نیل به اهدافی غیر از ریشه کن کردن بیماری‌‌‌‌‌‌ها و تامین غذا برای مردم فقیر دنیاست.

"رابرت کندی جونیور" از آخرین بازماندگان خانواده "کندی" است که پدر و عمویش "جان کندی" هر دو ترور شدند! او سال‌های زیادی است که درباره کاهش جمعیت و بیمار کردن مردم توسط واکسیناسیون اطلاع‌رسانی و تبلیغ می‌کند؛ به‌گفته رابرت کندی، "بنیاد گیتس 1.2 بیلیون دلار برای طرح واکسیناسیون خود در هند هزینه کرده و با این عنوان بین سالهای 2000 تا 2017، 496 هزار کودک را در هند واکسینه کرده است، به‌خاطر واکسن‌های فلج اطفال بنیاد گیتس، سه‌چهارم این کودکان به فلج اطفال دچار شده‌اند! به‌عبارت دیگر فلج اطفال در هند تقریباً ریشه‌کن شده بود اما واکسن‌های اخیر این بیماری را دوباره شایع کرد!"


بیشتر این واکسیناسیون بدون اطلاع و رضایت کودکان، والدین یا معلمین آنها و حتی پنهان از دولت این کشورها صورت گرفته است؛ اکنون این موسسه در کشورهای هند، کنیا، فیلیپین و … تحت تعقیب قضایی قرار دارد!

براساس پژوهش‌های سایت "گلوبال ریسرچ" بیش از 25 سال است که "بیل گیتس" بنیانگذار ثروتمند شرکت عظیم مایکرو سافت و بنیاد تحت مدیریت وی "(Bill and Melinda Gates Foundation (BMGF" واکسیناسیون میلیون‌ها کودک در کشورهای به اصطلاح فقیر در آفریقا و آسیا را بر عهده گرفته‌اند اما بیشتر این پروژه واکسیناسیون نتایج فاجعه‌باری به همراه داشت و باعث شیوع بیماری‌های گوناگونی شده است؛ فلج اطفال در هند، عقیم‌سازی جوانان در کنیا با واکسن کزاز و مرگ بسیاری از کودکان در کشورهای به اصطلاح توسعه‌نیافته پیامد برنامه‌های همین بنیاد بوده که با حمایت سازمان بهداشت جهانی زیر مجموعه سازمان ملل متحد صورت گرفته است.

"Newscientist" نیز در گزارشی می‌نویسد: بنیاد گیتس در سال 2006 دکتر "رابرت هورش" را استخدام کرد که سم علف‌کش موسوم به "راندآپ" را تولید کرده است؛ تحقیقات نشان داده‌اند که "راندآپ" میزان تولد نوزادان ناقص‌الخلقه را در روستاهایی که از این علف‌کش در زمین‌‌‌‌‌‌های کشاورزی آن‌ها استفاده شده، بسیار بالا برده است همچنین در گزارشی که توسط "La Via Campesina"در سال 2010 منتشر شد، گفته شده که بنیاد گیتس، حدود 80 درصد از سرمایه‌گذاری‌‌‌‌‌‌های خود را به بخش بیوتکنولوژی اختصاص داده است.

اخیراً نیز با گسترش اپیدمی کرونا، مؤسس مایکروسافت در مصاحبه‌ای با روزنامه فایننشال تایمز اعلام کرده که بنیاد "بیل و ملیندا گیتس" با سرمایه بیش از 40 میلیارد دلار تمام توجه خود را معطوف به پاندمیک کووید 19 کرده است!

منبع: صراط نیوز

کلیدواژه: کاهش جمعیت فرزند آوری بیل گیتس نرخ فرزندآوری صراط نیوز سازمان جهانی ملیندا گیتس کاهش جمعیت بنیاد گیتس فلج اطفال بیل گیتس کمک ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.seratnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.seratnews.com بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۸۴۶۹۶۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

انتقاد عباس عبدی از منتقدان نامه موسوی‌خوئینی‌ها به رهبر انقلاب

درخواست پدر روح‌الله زم از رییس قوه قضاییه

روحانی به مجلس احضار می‌شود

تصویری ماندگار از سیروس گرجستانی در نقش شهریار

پاسخ تند پزشک استقلال به تهمت افاضلی

خبر بعدی:

بودجه درمان زوج های نابارور با ریاست تاجگردون به کمیسیون تلفیق راه پیدا نکرد/ انتقاد از ساده‌انگاری مسائل جمعیتی در موسسه مطالعه جمعیت

یک فعال دانشجویی در حوزه جمعیت گفت: در بودجه امسال، لایحه‌ای برای پوشش ناباروران پیشنهاد شد. در این لایحه قرار بر این بوده بودجه پیش‌بینی‌شده به بیمه‌ها پرداخت شود تا درمان زوج‌های نابارور به‌صورت شفاف‌تر و منسجم‌تر انجام شود، اما این پیشنهاد حتی برای بررسی، به کمیسیون تلفیق بودجه به ریاست آقای تاجگردون راه پیدا نکرد.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با توجه به هشدار‌های صاحبنظران حوزه جمعیت در خصوص کاهش موالید و پیر شدن جمعیت کشور «خبرگزاری دانشجو» در گفتگو با فعالان دانشجویی به بررسی تبعات کاهش موالید و پیر شدن جمعیت پرداخته که در ادامه سومین گفتگو از سلسه گفتگو‌های حوزه جمعیت را با امیر حسین صالحی فعال دانشجویی در حوزه جمعیت می‌خوانید:   صالحی: در حال حاضر جمعیت کشورمان به‌ظاهر جمعیت جوانی است، اما زیرپوست این جمعیت جوان یک جمعیت پیر به‌سرعت در حال افزایش است. در دهه ۶۰ نرخ فرزند آوری به ازای هر خانواده به‌طور متوسط شش فرزند بوده و جمعیت جوان امروز کشورمان نیز نتیجه فرزند آوری در آن دهه است بااین‌وجود امروز فرزند آوری جمعیت جوان به کمتر از دو فرزند برای هر خانواده کاهش‌یافته است. این مقدار فرزند آوری در وهله‌ی اول باعث پیری جمعیت شده است به‌طوری‌که طبق آمار در سال ۱۴۳۰ یک سوم جمعیت ایران بالای ۶۰ سال دارد.
مانع اصلی عدم تحقق سیاست‌های حوزه جمعیت این است که مردم، مسئولین، افراد تأثیرگذار بر روی افکار عمومی و رسانه‌ها مسائل جمعیتی را دغدغه خود نمی‌دانند و در این رابطه احساس خطر نمی‌کنند؛ یعنی اگر نهادی که می‌خواهد تسهیلاتی بدهد؛ به اینکه باید به خانواده‌های پرجمعیت تسهیلات بیشتری بدهد؛ فکر نمی‌کند یا سخنرانی که می‌خواهد وظایف مردم را تذکر بدهد؛ به جمعیت اشاره‌ای نمی‌کند همچنین امام‌جمعه‌ای که مسائل اساسی شهر را از مسئولین مطالبه می‌کند؛ از مشاورین دلسوز حوزه جمعیت استفاده نمی‌کند و اصلاً مطالبه‌ای در این خصوص انجام نمی‌دهد.   انتقاد از ساده‌انگاری مسائل جمعیتی در موسسه مطالعه جمعیت
البته مؤسساتی با موضوع جمعیت شکل‌گرفته‌اند که وظیفه اصلی آن‌ها تبیین و گزارش تحولات جمعیتی است. از این مؤسسات انتظار می‌رود که حساسیت نشان بدهند درحالی که نسبت به مسائل جمعیتی حساس نیستند. بی‌توجهی آن‌ها به سایر نهاد‌های دیگر نیز تسری پیدا می‌کند مثلاً وظیفه اصلی موسسه مطالعه جمعیت یا انجمن جمعیت‌شناسی پژوهش و حساسیت در حوزه جمعیت است، اما وقتی گزارش این موسسه در سال ۹۵ را می‌خوانیم متوجه می‌شویم که نه‌تنها این گزارش با مشکلات آماری تخصصی و تحلیل‌های آماری مواجه است بلکه در آن هیچ زنگ خطری در خصوص مسائل جمعیتی وجود ندارد.
رویکرد ساده‌انگاری مسائل جمعیتی در این موسسه مطالعه جمعیت به ‌صورت ریشه‌ای وجود دارد؛ چراکه بعضی رئیس‌های قبلی آن نیز با نگرش خاصی که از نظریات منسوخ‌شده جمعیتی مثل نظریه مالتوس دارند همچنان به ساده‌انگاری مسائل جمعیتی می‌پردازند. این در حالی است که این افراد در اظهارنظری متناقض در سال‌های قبل در بعضی از محافل علمی، تنها چالش جمعیتی ایران را کاهش نرخ موالید عنوان می‌کردند.

واقعیت این است اگر مردم کشور ما روند فرزند آوری کمتر از دو فرزند را ادامه دهند؛ طبق آمار در سال ۱۴۳۰ جمعیت ایران در حدود ۱۰۰ میلیون نفر متوقف‌شده و در دهه‌های بعدی کمتر و کمتر می‌شود. این کاهش جمعیت علاوه بر مشکلات امنیتی و زیرساختی باعث بن‌بست‌های اقتصادی نیز می‌شود و ما ازلحاظ نیروی انسانی، نگه‌داری از سالمندان و مسائل بهداشتی دچار مشکل می‌شویم.

کاهش جمعیت به معنای کاهش نیروی جوان و افرادی است که قرار است برای کشور به تولید ارزش‌افزوده و کار بپردازند بااین‌وجود اثرات مخرب کاهش جمعیت نیز توسط بیشتر اقتصاددانان تائید شده است به همین جهت است که از دولت انتظار داریم به نظرات کارشناسی در این حوزه توجه کند. در این زمینه نظرات دانشمندانی مانند فلپس، بکر و دانشمندان دیگری که نوبل اقتصادی گرفته‌اند جالب است. برای مثال سولو که در سال ۱۹۸۷ برنده نوبل اقتصاد شده است می‌گوید: وجود یک نرخ رشد مثبت جمعیت برای فرآیند رشد اقتصادی ضروری است.   در همین راستا ما از دولت انتظار داریم که به‌جای بی‌توجهی به منابع مالی که بر جمعیت مؤثر است به راهکار‌های دیگری برای جبران کسری بودجه خود بپردازد و بودجه‌های مربوط به حوزه جمعیت، حمایت از خانواده و افزایش فرزند آوری را تعطیل نکند و یا کاهش ندهد.
به‌هرروی راهکار اصلی مقابله با کاهش جمعیت این است که هر مسئول و یا فردی در هر کجایی که حضور دارد نسبت خود را با جمعیت معلوم کند و آن کاری که از دستش برمی‌آید؛ انجام دهد مثلاً یک جوان در آستانه ازدواج می‌تواند با سخت نگرفتن شرایط ازدواج هم به فرزند آوری کمک کند و هم به‌نوعی زندگی شیرینی برای خود رقم بزند و از طرفی به پویایی و جوانی کشور کمک کند هم‌چنین مسئولین هم در هر جایگاهی که هستند باید اولویت‌گذاری و ترجیح خانواده‌های با فرزندان بیشتر را به‌ویژه در اعطای تسهیلات مدنظر قرار دهند.   بودجه درمان زوج های نابارور با ریاست تاجگردون به کمیسیون تلفیق بودجه راه پیدا نکرد
در سیاست‌های کلی جمعیت راهکار‌های کوتاه‌مدت و بلندمدتی پیش‌بینی‌شده که ازجمله راهکار‌های کوتاه‌مدت پوشش بیمه‌ای زوج‌های نابارور است به‌هرروی در حال حاضر سه و نیم میلیون زوج نابارور در کشور هستند که به فرزند آوری تمایل دارند پس باید به این موضوع توجه شود که اگر این تعداد زوج نابارور صاحب فرزند شوند؛ چه تأثیری روی جمعیت خواهند گذاشت.
متأسفانه ما در رسانه ملی نیز اثری از ناباروران نمی‌بینیم با اینکه ناباروری حداقل حدود هفت میلیون نفر از جمعیت ایران را درگیر کرده است حتی در حد یک سریال که به این موضوع بپردازد؛ سهمی از رسانه ملی ندارند. این افراد علاوه بر هزینه‌های سرسام‌آور درمان ناباروری که دولت کمکی به آن‌ها نمی‌کند؛ درگیر هزینه‌های رفت‌وآمد به شهر‌های بزرگ هستند حتی آن‌ها از خوراک خود نیز می‌زنند تا هزینه سفر را برای درمان ناباروری داشته باشند.
پوشش بیمه‌ای زوج‌های نابارور علی‌رغم اینکه در سیاست‌های کلی جمعیت گنجانده‌شده، اما در قوانین کشورمان این زوج‌ها ذیل پوشش بیمه‌ای نیستند. قانون‌گذار در عوض پوشش بیمه‌ای ناباروران، بودجه‌ای را ذیل وزارت بهداشت مشخص کرده است، اما بنا بر تحقیقات میدانی، بودجه تعیین‌شده به زوج‌های نابارور پرداخت نمی‌شود و قبل از رسیدن به ناباروران به‌صورت غیر شفافی مصرف می‌شود.
دولت در بیمارستان‌های دولتی از مجموع هزینه‌های ۱۸ میلیون تومانی حدود ۵ میلیون تومان را پوشش می‌دهد که کمتر از ۳۰ درصد کل هزینه‌های درمانی است و دولت این حمایت را برای تنها یک عمل در سال به ازای هر زوج انجام می‌دهد، درحالی‌که ادعا می‌کند ۸۵ درصد از هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهد.
در بودجه امسال، لایحه‌ای برای پوشش ناباروران پیشنهاد شد. در این لایحه قرار بر این بوده بودجه پیش‌بینی‌شده به بیمه‌ها پرداخت شود تا درمان زوج‌های نابارور به‌صورت شفاف‌تر و منسجم‌تر انجام شود، اما متأسفانه این پیشنهاد حتی برای بررسی، به کمیسیون تلفیق بودجه به ریاست آقای تاجگردون راه پیدا نکرد.
سیاست‌های کلی جمعیت به راه‌کار‌های بلندمدت نیز پرداخته است برای مثال بر نقش مسائل فرهنگی، زیست‌محیطی و آلودگی‌ها بر کاهش جمعیت تأکید کرده است. هم‌چنین دربند آخر سیاست‌های کلی جمعیت به رصد مستمر سیاست‌های جمعیتی و تدوین شاخص‌های بومی و آماری اشاره‌شده است و این کاری است که به موسسه مطالعات جمعیتی کشور برمی‌گردد به‌هرروی این موسسه موظف است که گزارش‌های مبسوط و به‌روزی را به‌صورت سالیانه از وضعیت جمعیتی کشور ارائه کند.

دیگر خبرها

 • زیدان: هامس به درخواست خودش از لیست بازی خط خورد؛ راموس و رونالدو متخصص ضربات پنالتی هستند
 • کاهش جمعیت زندانی از جمله سیاست‌های دستگاه قضا است
 • بودجه درمان زوج‌های نابارور با ریاست تاجگردون به کمیسیون تلفیق راه پیدا نکرد / انتقاد از ساده‌انگاری مسائل جمعیتی در موسسه مطالعه جمعیت
 • مدرس استراتژی در دانشگاه فولاد مبارکه
 • استراتژی بازیگران بورس در خرید و فروش سهام
 • استقرار بنیاد مسکن در خلیل آباد ضرورتی غیرقابل انکار است
 • جمعیت سفیدپوستان در آمریکا آب رفت
 • جمعیت سفیدپوستان در آمریکا آب رفت/ رشد جمعیت اقلیت‌ها
 • جلوگیری از پخت نان سنگک با آرد تافتون و لواش
 • طرز تهیه حلیم گندم کشدار با گوشت یا مرغ و بوقلمون
 • دستور پخت چیکن تترازینی ایتالیایی
 • چگونه خورشت آناناس درست کنیم؟
 • روایت تلخ تنهایی تک فرزندها
 • بالای ۵۰ ساله‌های ازدواجی!
 • استراتژی «منطقه خاکستری» بین ایران و آمریکا وجود ندارد/ هر اقدامی را پاسخ می‌دهیم
 • چگونه با کدو و آویشن غذای رژیمی تهیه کنیم؟
 • سوال‌های کاربردی در نحوه پخت گوشت
 • یک بوشهری در سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور پست گرفت
 • استراتژی جدید ارتش انگلیس در برابر چین