هنوز زمان زیادی از قهرمانی پرسپولیس در لیگ نوزدهم نمی‌گذرد که حواشی‌اش سر از تلویزیون درآورده و باعث دلخوری سرخ‌پوشان شده است! ماجرا مربوط به رفتار دو مجری در شبکه‌های یک و سه سیماست که یکی روی آنتن زنده و دیگری در صفحه مجازی‌اش قهرمانی پرسپولیس را به سخره گرفته‌اند؛ اولی آن را به مسعود سلطانی‌فر و وزارت ورزش ربط داده؛ ولی دیگری، توهین زشتی کرده که خشم هواداران، مسئولان و بازیکنان باشگاه پرسپولیس را برانگیخته است.

صبح روز گذشته، عبدالرضا امیراحمدی، در بخش ورزشی برنامه صبحگاهی شبکه اول سیما، با عنوان مثالی، به همان شایعه‌ای که هواداران استقلال این روز‌ها به آن معتقد هستند (پرسپولیس را وزارت ورزش قهرمان کرده است) دامن زد. او به کنایه در‌این‌باره گفت: «با سلام خاص خدمت همه باباها. در تابستان‌های قدیم بابا‌ها به کاسب‌های محل می‌گفتند فرزندم کار کند و آخر ماه این بابا پولی به اوستا می‌داد که به فرزندش بدهد که فرزند فکر کند خودش کار کرده است. یا بعضی بابا‌ها جوایزی خریداری می‌کردند و به مدارس می‌دادند که سر صف فرزندان‌شان را تشویق کنند، حالا جایزه را که گرفته بود؟... هشتگ... بابا مسعود... و دست همه بابا‌ها و بزرگ‌تر‌ها درد نکند»!

طعنه او اشاره مستقیمی به این شایعه دارد که جام قهرمانی پرسپولیس که چهارمین جام متوالی آن‌ها در لیگ برتر بود، با حمایت مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش به دست آمده است. این بخش از صحبت‌های او صبح روز گذشته در فضای مجازی بازتاب زیادی داشت تا اینکه مدیر روابط‌عمومی باشگاه پرسپولیس به آن واکنش نشان داد و گفت اگر مجری مذکور در تلویزیون عذرخواهی نکند، رسما باشگاه از او شکایت می‌کند.

امیراحمدی عصر روز گذشته نه در تلویزیون؛ بلکه در فضای مجازی ویدئویی منتشر کرد و از هواداران باشگاه پرسپولیس عذرخواهی کرد و گفت که حرف‌هایش فقط یک کل‌کل ساده بوده است؛ نکته عجیب اینکه او گفت به جای اینکه نگران بازگشتن دلار به کانال ۲۴ هزارتومانی باشیم، به این مسائل پرداخته شده تا به‌نوعی گمراه شویم!

صحبت‌های این مجری در شبکه یک سیما در حالی خشم پرسپولیسی‌ها را برانگیخته است که دو روز قبلش، علی مرادی، یکی از مجریان شبکه سه، استوری‌ای منتشر کرد و با کنایه به قهرمانی پرسپولیس در توهینی زشت نوشت: «وقتی پای اسب را ببندی، خر قهرمان می‌شود». او اسب را به رنگ آبی و خر را به رنگ قرمز در استوری‌اش منتشر کرد تا هیچ شک و شبهه‌ای باقی نماند.

مرادی البته برای سومین‌بار بود که به پرسپولیسی‌ها می‌تاخت؛ او که ظاهرا علاقه‌اش به استقلال زایدالوصف است، پیش‌تر و زمانی که در شبکه هرمزگان هم برنامه داشت، در گفتگو با مهران غفوریان، موفقیت‌های پرسپولیس را حاصل زدوبند و دست‌های پشت پرده و حمایت‌ها دانسته بود. بار دیگری هم که او پرسپولیسی‌ها را به سخره گرفته بود، مربوط به بازی این تیم در لیگ قهرمانان آسیا با الهلال بود که عنوان کرده بود «این بازی قرار است از شبکه نسیم پخش شود». اگرچه توهین تازه او روی آنتن زنده نبوده و در صفحه شخصی‌اش منتشر شده؛ ولی پرسپولیسی‌ها بنای شکایت از او را هم گذاشته‌اند و خواستار این شده‌اند که در تلویزیون به صورت رسمی عذرخواهی کند. آن‌ها از مسئولان صداوسیما هم خواسته‌اند با این مجریان برخورد کنند.

این دو مورد از تازه‌ترین اتفاقاتی است که مجریان تلویزیون خشم پرسپولیسی‌ها را برانگیخته‌اند؛ ولی پیش‌تر هم سابقه داشته که پرسپولیسی‌ها سوژه شوند؛ شوخی با فامیلی سوشا مکانی، دروازه‌بان سابق پرسپولیس، در خندوانه و البته «بی‌سواد» خطاب‌کردن علی کریمی از سوی پیمان طالبی، مجری برنامه طبیب، دیگر موضوعاتی بوده که پرسپولیسی‌ها به آن واکنش تندی نشان داده‌اند؛ هرچند پیمان طالبی هم بعد از کاری که انجام داد، عذرخواهی رسمی کرد.

تمسخر استقلالی‌ها

مثل پرسپولیس، دیگر تیم مطرح ایران یعنی استقلال هم کم از مجریان تلویزیون و خودشیرینی‌های آن‌ها نکشیده‌اند! معروف‌ترین شاهکار مجریان تلویزیونی در توهین و تمسخر باشگاه استقلال مربوط به حسین کلهر، یکی دیگر از مجریان جوان شبکه سه بود که روی آنتن زنده لوگوی استقلال را تمسخر و شوخی توهین‌آمیزی با آن‌ها داشت.

رفتار کلهر آن‌قدر استقلالی‌ها را ناراحت کرد که با واکنش تند آن‌ها همراه شد و از مسئولان صداوسیما خواستند اجازه حضورش در برنامه دیگری را ندهند. وریا غفوری، کاپیتان باشگاه استقلال هم در واکنش به صحبت‌های عجیب‌وغریب آن مجری، استوری‌ای منتشر کرد و حسابی از تلویزیون انتقاد کرد. استوری‌ای که نوید محمدزاده، بازیگر مطرح سینمای ایران هم آن را منتشر کرد. در بخشی از آن استوری، وریا به صداوسیما تاخت و نوشت: «صداوسیما، سازمانی (است) که متأسفانه خیلی وقت است بسیاری از مخاطبانش را از دست داده و شاهد ریزش هرچه بیشتر مخاطبانش هستیم. در این سازمان به صورت واضح شاهد حضور افرادی هستیم که هنوز از نظر شعور و درک به بلوغ نرسیده‌اند؛ چه برسد که بتوانند در جایگاه مجری، برنامه‌ای درخور شأن مردم ایران اداره کنند». مجری مذکور که به‌شدت تحت فشار و انتقاد قرار گرفته بود، بعد‌ها به صورت رسمی از هواداران استقلال عذرخواهی کرد.

با‌این‌حال شاید مشهودترین توهین مجریان تلویزیون به استقلال مربوط به علی ضیا باشد؛ توهینی که البته در تلویزیون رخ نداد. از او ویدئویی منتشر شد که بعد از داربی ۸۱ از فرط خوشحالی بالاوپایین می‌پرد و به پرویز مظلومی، سرمربی وقت استقلال توهین می‌کند. پخش آن ویدئو، دردسر‌های زیادی را برای ضیا به همراه داشت. او با وجود عذرخواهی چندباره، از حضور در برنامه‌ها منع شد و تا مدت‌ها هیچ برنامه‌ای در تلویزیون نداشت. چند ماه بعد، ضیا با بازگشتش به تلویزیون این بار از پرویز مظلومی دعوت کرد تا روبه‌رویش بنشیند و نشان دهد کدورت‌ها از بین رفته است.

دلخوری بازیکنان از تلویزیون

این‌ها فقط نمونه‌های بارزی از شوخی‌ها، توهین‌ها یا شاید «خامی» مجریان جوان تلویزیون نسبت به چهره‌ها و باشگاه استقلال و پرسپولیس بوده‌اند. پرواضح است که این روند قطع نشده و بعید است به این زودی‌ها هم از تلویزیون برچیده شود. با وجود آنکه از بین رخداد اول تا همین نمونه آخر که روز گذشته رخ داده، فاصله زیادی وجود دارد؛ ولی مجریان درسی نگرفته‌اند و به رفتار‌های عجیب‌و‌غریب‌شان در جایی که احتمالا بیننده زیادی دارد، ادامه می‌دهند. البته مخاطب و هواداران دو باشگاه یادشده، قادر به تشخیص کری‌خوانی و توهین هستند و ناراحتی آن‌ها از سلایق رنگی همه مجریان تلویزیون نیست؛ نتیجه این شوخی‌ها بعضا زننده؛ اما ایجاد فاصله بیشتر بازیکنان این دو تیم با صداوسیما است؛ بخشی از صحبت‌های وریا غفوری که در بالا منتشر شد، نشان‌دهنده تفکر آن‌ها درباره این سازمان است.

در تازه‌ترین مورد هم، جلال حسینی، کاپیتان باشگاه پرسپولیس که قرار بود در برنامه فوتبال برتر شبکه سه حاضر شود، عنوان کرده بود به دلیل توهین مجریان تلویزیون به باشگاه پرسپولیس حاضر نیست فعلا در برنامه‌ای از صداوسیما شرکت کند؛ مگر اینکه رسما از هواداران باشگاه عذرخواهی شود.

منبع: فرارو

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت « فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاً با آدرس ایمیل [KHABARBAN] مکاتبه فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اجازه برخورد شدید با گرانفروشی ایرانسل و همراه اول صادر شد

معمای وعده اقتصادی دولت به مردم؛ خروج از لیست سیاه؟ کمک چینی‌ها یا رفع تحریم؟

نامه پزشکان به مراجع تقلید: از مرگ صدها عزادار حسینی پیشگیری کنید/ مانع برگزاری مجالس حضوری شوید

اظهارات جنجالی فتاح درباره املاک میلیاردی بنیاد در دست سپاه، احمدی‌نژاد، مجمع، حداد عادل و ...

تکنیک‌های تنفسی برای تقویت ریه در دوران کرونایی+ فیلم

خبر بعدی:

درگیری به خاطر توهین به اسلام در هند 3 کشته برجا گذاشت

سه نفر در هند بر اثر درگیری به خاطر اهانت به اسلام کشته شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا  از راشا تودی، درگیری در شهر بنگلور هند به خاطر توهین به اسلام در فیسبوک سه کشته برجا گذاشت.

این درگیری به خاطر پست فیسبوک یکی از بستگان یک نماینده مجلس محلی که در آن به پیامبر اسلام(ص) توهین شده بود شروع شد.

معترضان سه شنبه شب خانه نماینده را محاصره کردند و چند ماشین را آتش زدند.

معترضان همچنین به یک کلانتری حمله کردند و بخشهایی از آن را به آتش کشیدند.

پلیس تلاش کرد با استفاده از گاز اشک‌آور و باتوم برقی معترضان را از محل دور کند، اما درگیری‌ها سه کشته برجا گذاشت.

همچنین پلیس بنگلور 110 نفر را به اتهام شورش دستگیر کرد.

پلیس فردی که پست توهین‌آمیز را در فیسبوک منتشر کرده بود را نیز دستگیر کرده است.

انتهای پیام/4106/

 

دیگر خبرها

 • توهین نماینده معروف اصولگرا | غلط کرده‌اند گفته‌اند چنین موضوعی را بپرسید!
 • سلفی مجری جنجالی و همسرش در خانه شخصی + عکس
 • تکلیف ثبت اثر انگشت در انتخابات دور دوم مجلس چه شد؟
 • واکنش توهین آمیز نماینده تهران به پرسش خبرنگار
 • 3 کشته در هند در جریان نزاع بر سر مطلب فیسبوکی به ظن توهین به پیامبر اسلام
 • توهین عجیب نماینده مجلس به یک خبرنگار
 • واکنش توهین آمیز نماینده تهران به پرسش خبرنگار: غلط کردند گفتند بپرسید!
 • (تصاویر) توهین به پیامبر(ص) در بنگلور هند آتش به پا کرد
 • توهین جنجالی نماینده اصولگرا به خبرنگار پارلمانی
 • آماده میزبانی جام حذفی هستیم/ توهین به خبرنگار را بر نمی‌تابیم
 • توهین جنجالی نماینده اصولگرا به یک خبرنگار |‌ غلط کردند گفتند این سئوال را بپرسی
 • بازداشت کودک ۸ ساله در آمریکا به خاطر توهین به معلم
 • اعتراض مردمی پیرامون توهین به ساحت مقدس پیامبر (ص) منجر به کشته شدن 3 تن گشت
 • توهین جنجالی نماینده اصولگرا به خبرنگار پارلمانی: به توچه که درباره وام ودیعه مسکن سوال می پرسی؟ /غلط کرده اند که گفته اند این سوال را بپرس
 • ببینید | عصبانیت و توهین عجیب قلعه نویی به داوران بازی با استقلال
 • کنایه مجری تلویزیونی به استقلال: گوشی من افتاد، پنالتی نگیرند!
 • آماده واگذاری مکان های آموزشی و ورزشی خود برای برگزاری کنکور هستیم
 • کری‌خوانی‌های سخیف و ترویج زشتی در فوتبال
 • آمادگی سپاه برای واگذاری مکان‌های آموزشی و ورزشی جهت برگزاری کنکور