رییس سابق فدراسیون فوتبال ایران تمایلی برای بازگشت ندارد.

دیروز علی کفاشیان بعد از چند روز غیبت، دوباره به فدراسیون فوتبال رفت. حضور او در ساختمان شماره یک فوتبال در سئول بهانه‌ای شد برای گفت و گو با نایب رئیس اول این فدراسیون. با کفاشیان درباره سرپرستی اش صحبت کردیم و او اعلام کرد، کلا ماجرا منتفی است.

رئیس سابق فدراسیون همچنین خبر تائید اساسنامه ایران در فیفا را تکذیب کرد و گفت برخلاف اخبار منتشره، چیزی به دستشان نرسیده است.

*آقای کفاشیان بعد از اینکه به فدراسیون فوتبال برگشتید، همه تصور کردند شما سرپرست فدراسیون می‌شوید. در جلسه آخر هیات رئیسه هم بحث‌هایی مطرح بوده. چرا جای آقای بهاروند را نگرفتید؟

من بازنشسته هستم و مجوز ندارم. طبق قانون نمی‌توانم سرپرست فدراسیون فوتبال شوم. البته بودن در هیات رئیسه بلامانع است. چون اعضا کار اجرایی نمی‌کنند. ماهی یک بار یا دو سه بار به فدراسیون فوتبال می‌آیند. منتهی سرپرست فدراسیون یا دبیر کل که کار اجرایی می‌کنند، نباید بازنشسته باشند. به همین خاطر بنده هم نمی‌توانم. این را هم در نظر بگیرید اگر من سرپرست شوم، با توجه به اینکه بازنشسته هستمحق امضا ندارم. به هر حال رئیس در فدراسیون باید چک بدهد و تعهدنامه امضا کند. وقتی این کارها را کند و بازنشسته باشد، کار خلاف می‌شود. من هم که دنبال کار خلاف نیستم.

*پس چطور حیدر بهاروند با وجود بازنشستگی سرپرست فدراسیون فوتبال شده؟

بهاروند بازگشت به کار گرفته و به همین خاطر توانسته برای سرپرستی مجوز بگیرد ولی من نمی توانم این کار را کنم.

*پس شما قطعا سرپرست فدراسیون نمی شوید.

بله منتفی است و دیگر بحثی در این باره نداریم.

*برای انتخابات فدراسیون فوتبال کاندیدا می شوید؟

نه من اصلا نمی‌توانم در انتخابات باشم.

*منظورمان مثلا برای پست عضویت در هیات رئیسه است که بازنشسته‌ها هم می‌توانند.

اگر هم بتوانم خودم برای هیات رئیسه کاندیدا نمی‌شوم. بشوم که چه شود؟ محدودیت سنی هم دارم. بالای 65 سال هستم. نیازی هم نیست دوباره در فدراسیون فوتبال باشم. دفعه قبلی هم که برای هیات رئیسه آمدم به خاطر این بود که در کنفدراسیون فوتبال آسیا پست داشتم. الان که دیگر در آسیا هم پست ندارم.

*پس بعد از انتخابات امسال کلا از فوتبال می روید؟

بله، دیگر ما را در فوتبال فراموش کنید. من قرار نیست در فوتبال بمانم. الان هم ماههای آخر حضورم در فوتبال را می‌گذرانم.

*زمان انتخابات مشخص شده؟ خبرگزاری ها نوشته اند بعد از بازی بحرین و عراق.

نه، هنوز مشخص نشده است. مگر اساسنامه از سوی فیفا تائید شده که بخواهیم زمان انتخابات تائید کنیم؟ اول باید اساسنامه تائید شود. بعد ما جلسه هیات رئیسه و مجمع بگذاریم. بعد از آن زمان انتخابات مشخص شود.

*پس دلیل انتشار این خبرها چه بوده؟

نمی‌دانم ولی اساسنامه بر خلاف شایعات هنوز تائید نشده است. البته فکر نمی‌کنم نگرانی خاصی باشد. مشکلی وجود ندارد. با توجه به اینکه خواسته‌های فیفا را تا حدود زیادی اجابت کردیم فکر می‌کنم تائید شود ولی همانطور که گفتم باید منتظر باشیم تا تائید رسمی کنند.

*تهدید فیفا جدی بود؟ واقعا می‌خواستند فدراسیون را تعلیق کنند ؟

بله، تهدید فیفا کاملا جدی بود. ما هم نخواستیم دیگر بهانه بدهیم. دیدیم نامه می‌زنند و تهدید می‌کنند. الحمدالله خواسته‌ها را اجابت کردیم. الان هم منتظر هستیم که تائید کنند. اگر قرار بود سیاست مان را تغییر ندهیم آن موقع احتمال تعلیق وجود داشت.

*از پرونده ویلموتس چه خبری دارید؟

هیچی!

*هیچی؟ نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال چطور از پرونده به این مهمی بی خبر است؟

زمانی که ایشان آمد و بعد فسخ کرد من اصلا در فدراسیون فوتبال نبودم که در جریان قرارداد باشم. در جلسه هیات رئیسه هم کوچکترین اشاره‌ای به پرونده ویلموتس با فدراسیون نشد.

*چطور به پرونده به این مهمی اشاره‌ای نشد؟شما سوال نکردید؟

نه من سوالی نپرسیدم. دوستان هم چیزی نگفتند ولی اگر خیلی مشتاق هستید در این باره اطلاعات بیشتری داشته باشید به اعضای دیگر هیات رئیسه زنگ بزنید!(خنده)

*عجیب است که اکثر آنها هم می گویند اطلاعی از پرونده ندارند.

ببینید مسئله این است فدراسیون نمی خواهد خیلی در رسانه‌ها درباره پرونده صحبت کند تا مبادا این مربی آتویی بگیرد و مدارک بیشتری علیه ما جمع کند.

*با آقای تاج که ارتباط دارید؟

نه، من ارتباط خاصی با تاج ندارم!

*چطور؟

ما با هم دوستیم دیگر. سال‌های سال با هم کار کردیم. بعد آقای تاج یک عادتی دارد. وقتی از جایی می‌رود، دیگر به آنجا سر نمی‌زند. الان هم به فدراسیون فوتبال نمی آید ولی ما با هم رفیق هستیم و گهگاه حال و احوال هم را می‌پرسیم. مثل پیامک تبریک عید غدیر و قربان را به هم می دهیم. در همین حد!

*درباره فوتبال با هم صحبت نمی کنید؟

مگر من فوتبالی هستم که درباره فوتبال حرف بزنم؟

*پس چرا در فوتبال بودید؟

آخر دوستان شما از روز اول برای ما نوشتند که کفاشیان فوتبالی نیست و باید از فوتبال برود. یکجورهایی جواب آنها را دادم که بنده فوتبالی نیستم درباره فوتبال حرف بزنم! با آقای تاج هم ما زیاد درباره فوتبال حرف نمی‌زدیم. یعنی همان موقع هم که در فدراسیون با هم بودیم، بیشتر می‌ خندیدم و خاطره تعریف می‌کردیم.

*اینها که شوخی است.

بله، کنایه به رفقای شما بود. خلاصه من و آقای تاج ارتباط زیادی نداریم. فقط می دانم حالش خوب است. دوستانی که با ایشان ملاقات کرده اند می‌گویند خوشحال است.

*علی کریمی که اخیرا پستی منتشر کرد و پرده از جنگ قدرت بین شما و آقای تاج برداشت.

من چه جنگ قدرتی دارم؟ الان دارم به وظیفه‌ام عمل می‌کنم. اصلا اینطوری نیست که علی کریمی نوشت. من و تاج اختلافی با هم نداریم.

من نیازی هم نیست دوباره در فدراسیون فوتبال باشم. دفعه قبلی هم که برای هیات رئیسه آمدم به خاطر این بود که در کنفدراسیون فوتبال آسیا پست داشتم. الان که دیگر در آسیا هم پست ندارم.

*پرونده کی روش چطور حل و فصل شد.

من در جریان نبودم. آقای نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال با ایشان تماس گرفتند. آقای خراطی مدیر تیم های ملی هم در جریان بودند. با هم حل و فصل کردند ولی در هیات رئیسه اصلا بحث حل شدن پرونده کی روش و توضیحات آن را نداشتیم. احتمالا در جلسه بعدی در این باره صحبت خواهد شد.

*خداراشکر زیاد در جریان نیستید ها!

خب من زمان زیادی نیست برگشته ام و دارم اطلاعاتم را به روز می‌کنم. ظاهرا شما بیشتر از من باخبرید. چیزی بود ما را هم در جریان بگذارید. (خنده)

*4 بازی مقدماتی جام جهانی در دور اول مانده . نگران که نیستید؟ سردار و طارمی و ... هم که بدجور آماده هستند.

ما باید این 4 بازی را ببریم. حتی نباید یک مساوی بگیریم. خدا را شکر بچه ها همه آماده هستند. این نگرانی ما را کم می‌کند. من شک ندارم برنده هر 4 بازی خواهیم بودیم. همانطور که گفتید سردار و طارمی و جهانبخش و امیر عابدزاده و رامین رضائیان و بچه های دیگر هم آماده هستند.

*خدا را شکر اسم اکثر بچه ها را یاد گرفته اید!

خیلی تمرین کردم!(خنده) خلاصه که الان بچه های لیگ هم آماده هستند و به نظرم تیم ملی خیلی بهتر از دوران آقای ویلموتس شده است.

سعید اکبری

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.beytoote.com بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۸۷۹۹۷۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

تجاوز جوان افغان به دختر ۱۱ ساله پس از آزادی

بازگشت مجری دهه شصت به شبکه دو سیما

افشای جزئیات تازه از املاک نجومی شهرداری قالیباف؛ چگونه یک پرونده فساد «سر به نیست» شد؟

واکنش علی مطهری به سخنان عجیب نماینده شازند درباره مسلمانان چین

خرید مسکن، رویایی در دوردست‌ها

خبر بعدی:

تهدید فدراسیون دوومیدانی روسیه به تعلیق

هیات رییسه فدراسیون جهانی دو و میدانی روسیه را به لغو عضویتش در این فدراسیون تهدید کرد. 

 ‎به گزارش "ورزش سه"، هیات رییسه فدراسیون جهانی دو و میدانی طی آخرین جلسه ای که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار کرد در خصوص فدراسیون دو و میدانی روسیه و عضویت این کشور در فدراسیون جهانی تصمیمات جدیدی اتخاذکرد. بر این اساس اگر فدراسیون روسیه بدهی معوقه خود را تا ۱۵ آگوست سال جاری پرداخت و تسویه نکند از عضویت فدراسیون جهانی خارج خواهد شد. این تصمیم فعلا در حالت تعلیق است و چنانچه فدراسیون روسیه به شروط فدراسیون جهانی عمل نکند، این تصمیم نهایی و فدراسیون روسیه از عضویت فدراسیون جهانی دوومیدانی خارج خواهد شد.

 

شروط فدراسیون جهانی به شرح زیر است:
۱- پرداخت کامل دو دوره بدهی معوقه تا ۱۵ آگوست ۲۰۲۰
۲- کمیسیون بازیابی فدراسیون روسیه با مراجعه به پاراگراف سوم تصمیم هیات رییسه به تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۰، پیش نویس طرحی از اهداف و رویکردهای مناسب به همراه یک طرح تکمیلی و شاخص های پیشرفت، تهیه و آن را تا ۳۱ آگوست ۲۰۲۰ به شورای تصمیم گیرنده ارائه نماید.
۳- هر گونه تغییر مد نظر شورای تصمیم گیرنده  در خصوص پیش نویس طرح به منظور جلب رضایت این شورا است و باید تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ اعمال گردد.

دو و میدانی

دیگر خبرها

 • سرنوشت مبهم اساسنامه فدراسیون فوتبال نزد فیفا/ تأیید یا تعلیق هیئت رئیسه؟
 • تاکید به برگزاری لیگ کشتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
 • تپه اشرف؛ سیمای باستانی شهر اصفهان/ ارزش‌های تاریخی فراموش شده در دست احیا است
 • سکوت دختران در کتاب‌فروشی‌ها
 • ارجاع سوال از وزير نفت به هيئت رئيسه
 • «سکوت دختران» در کتاب‌فروشی‌ها
 • برگزاری مسابقات داخلی برای انتخاب تیم منتخب استان/فدراسیون تا کنون تقویم مشخصی به ما ارایه نکرده است
 • بازتاب علاقه لیدز به محمدی و پرتاب اوت فراموش نشدنی!
 • سوریان: برای حضور در هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی کارم سخت است
 • کریس اسمالینگ: هرگز محبت هواداران رم را فراموش نمی کنم
 • رئیس هیات تنیس استان ،عضو کمیته همگانی فدراسیون تنیس کشور شد
 • اقتصاد فراموش‌شده گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری
 • ارتقای هیات استان در کشور / کسب رتبه 11 هیات ناشنوایان استان در ارزیابی فدراسیون
 • گردن زدن مسگر به جرم گناه آهنگر!/ شمشیرکشی علیه مجموعه ووشو به بهانه تخلف فردی
 • هیات رئیسه جدید شورای شهر اردبیل معرفی شد
 • واکنش فدراسیون دوومیدانی به اظهارات هیات خوزستان: حقی را پایمان نکرده‌ایم
 • تصمیمات جدید در هیئت‌رئیسه فدراسیون جهانی دوومیدانی
 • هنرنمایی فراموش نشدنی دل پیرو برابر آ اس‌رم
 • تپه اشرف؛ سیمای باستانی شهر اصفهان/ ارزش‌های تاریخی فراموش شده در دست احیاء است