در مراسمی با حضور وزیر بهداشت و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، محموله‌ای شامل ۱۰۰ دستگاه تی‌وپس، ۱۰هزار داروی رمدسیور و ۱۰۰ هزار کیت مولکولی پی سی آر به وزارت بهداشت تحویل داده شد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام صبح امروز با حضور در دفتر وزیر بهداشت ضمن دیدار و گفتگو با وی، به جامعه سلامت خسته نباشید گفت و تعدادی از اقلام و تجهیزات پزشکی تولیدی ضدکرونایی ستاد رابه وزارت بهداشت اهدا کرد.وزیر بهداشت در این دیدار از نقش قابل توجه ستاد اجرایی فرمان امام در مقابله با بیماری کرونا قدردانی کرد.

سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم دیدار با محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، ضمن تشکر از زحمات مدیران ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه مبارزه با بیماری کرونا اظهار داشت: از روز نخست نماینده ستاد فرمان اجرایی برادرانه تلاش کرد و این تلاش ادامه دارد که امیدوارم خداوند به عزت آن مجموعه به عنوان بازوی اصلی نظام بیافزاید.

وزیر بهداشت افزود: ستاد اجرایی گام‌های بزرگی برای توسعه نقاط کمتر برخوردار برداشته و نهضت بزرگی در توسعه زیرساخت آموزشی انجام داده است. در حوزه درمان، کشاورزی و صنعت در این شرایط سخت تحریم گام‌های موثری برداشته شد که امیدوارم طبق سفارش مقام معظم رهبری برای حمایت از محرومان گام‌های موثرتری برداریم.

وی عنوان کرد: روز‌های اول شیوع کرونا برای ما سخت و نفس‌گیر بود و عزیزانی که دست ما را درآن روز‌ها گرفتند در یاد ما و تاریخ خواهند ماند، آقای دکتر مخبر از همان ثانیه‌های اول در کنار ما بودند واعلام کردند تمام امکانات ستاداجرایی رابرای مقابله بااین ویروس بسیج میکنند که این موضوع عامل دلگرمی ما بود و سپاسگزاری ویژه داریم.

وزیر بهداشت با اشاره به تلاش ستاد اجرایی برای تولید اقلام پزشکی گفت: اینکه در کشور توانستیم در کمتر از یک ماه از وارد کننده تجهیزات پزشکی و اقلام بهداشتی به تولید کننده و صادر کننده تبدیل شویم، از دستاورد‌های مهم کشور بود که یکی از اضلاع خلق این حماسه مهم ستاد اجرایی فرمان امام بود.

نمکی خاطرنشان کرد: در فاز اول با بسیج ملی امکانات ازطریق سامانه ۴۰۳۰ که از خدمات بزرگ ستاد اجرایی است توانستیم آمار مرگ و میر را به نزدیک ۳۰ نفر برسانیم که دستاورد بزرگی بود. زحمات ستاد اجرایی برای تولید دارو چشمگیر بود، کرونا ویروس پیچیده‌ای است و ممکن است هر روز تغییرات جدیدی در آن ببینیم، اینکه یک دارو موثر هست و فردا نیست در تمام دنیا اینگونه است، مهم این است که ملت ما باور کرد که کشور ما توانایی تولید دارو را دارد و ملت در اوج تحریم احساس حقارت نکرد، یک بیمار ما پشت درب بیمارستان نماند، هیچ بیماری به دلیل کهولت سن پشت در بیمارستان نماند و هیچ بیمار افاغنه محروم از درمان نشد.

وی افزود: تولید و توزیع داروی رمدسیور و فاویپیراویر برای مناطق محروم جای تشکر دارد، و اگر در پاییز همراهی انفلوانزا با کرونا داشته باشیم ظرفیت تله مدیسین ستاد اجرایی فرمان امام به کمک ما خواهد آمد.

وزیر بهداشت افزود: یکی از قسمت‌های عمده تلاش برای تولید واکسن در ستاد اجرایی فرمان امام انجام می‌شود و با کمک شرکت‌های دانش بنیان امروز از هیچ کشور دنیا عقب نیستیم و ملت می‌داند در اوج تحریم محتاج کشور‌های خارجی نیستیم، ما به جای پرداخت پیش پرداخت به کشور‌هایی که بلاتکلیفند و نمی‌دانند می‌توانند واکسن را عرضه کنند یا نه، نگاهمان به تولید داخل است و تلاش می‌کنیم با رایزنی با برخی شرکت‌های خارجی زیرساخت‌هایمان را برای اقدامات طولانی مدت تقویت کنیم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری الگوی هوشمندانه و بلندنظرانه را به دنیا نشان داد و درمسائل مختلف اعلام کردند که تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستند، سفارشات و حمایت ایشان به نیرو‌های درمان در راستای مبارزه با کرونا باعث دلگرمی ماست.

وی گفت: کرونا باعث همدلی و وفاق شد و یقینا تمرینی برای مبارزه با سختی‌ها بود که امیدوارم در آینده نزدیک شاهد مهار بیماری در کشور باشیم.

در ادامه این مراسم، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: ما برای عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت شما رسیدیم، بیماری کرونا ضایعه بزرگی برای کشور بود که امیدواریم این بلا از جان بشریت رفع شود و شاهد ارامش در کشور باشیم.

وی افزود: به عنوان حس وظیفه شرعی و انسانی که خودمان احساس کردیم از روز اول در خدمت وزارت بهداشت بودیم و این کمک تا روز آخر ادامه دارد، منابع فنی و نیروی انسانی ما نیز در اختیار وزارت بهداشت است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: اولین جلسه ستاد پس از انتخابات برگزار شد، روی بحث تولید تجهیزات متمرکز شدیم، در زمینه تامین تجهیزات پزشکی از خارج از کشور درروز‌های نخست نیز موفق بودیم هرچند در برخی مواقع دشمن عهدشکنی کرد، اما توجه داشته باشید ستاداجرایی موفق شد کمتر از ۲۴ روز کارخانه تولید ماسک را راه اندازی کند و تاکنون نزدیک به صد میلیون ماسک تولید و در اختیار وزارت بهداشت قرار داده‌ایم.

وی ادامه داد: در اوایل شیوع کرونا با حمایت ستاد، کارخانه‌ای در کردستان خط تولید خود را تغییر داد و هفته‌ای ۲۵۰۰ لباس پزشکی و گان را تولید کرد، روزانه ۲۵۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی تولید می‌کنیم، بخش زیادی از کیت تشخیص مورد نیاز را تولید کردیم.

مخبر گفت: در حوزه تولید ونتیلاتور نیز قدم‌های بزرگی برداشته شد و توانستیم این دستگاهدحیاتی برای بیماران تنفسی را تولید کنیم، در حوزه تولید دستگاه اکسیژن‌ساز نیز موفق شدیم به دانش بومی تولید آن دست یابیم و بخشی از نیاز مراکز درمانی را تامین کنیم، در زمینه تولید دارو تلاش کردیم قدم به قدم نیاز کشور را برطرف کنیم، امروز توانایی تولید هر داروی مورد نیاز مقابله با کرونا را داریم و در زمینه تولید داروی رمدسیور نیز گام خوبی برداشته شد و امروز ۱۰هزار عدد ازاین داروی تحریمی که قیمت آن در بازار سیاه به ۵۰ میلیون رسیده بود، را به وزارت بهداشت اهدا میکنیم.

وی تصریح کرد: با کمک متخصصان ۲۴ بیمار از طریق سلول درمانی بهبود یافتند و در زمینه استفاده از روش پلاسمادرمانی نیز اتفاقات خوبی رخ داده، از همان روز‌های اول تاکید کردیم در بحث واکسن نباید از هیچ کشوری عقب بمانیم، از شش مسیر تولید واکسن را دنبال می‌کنیم و خوشبختانه از دو مسیر تست‌های حیوانی با موفقیت به پایان رسیده است و امیدواریم در حوزه تست انسانی نیز نتایج خوبی بگیریم.

وی افزود: تولید و تامین دارو‌های بیماران کرونایی، ساخت کارخانه باظرفیت تولید روزانه ۴ میلیون ماسک در روز بخشی از خدمات ستاداجرایی در این چندماه بوده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: راه‌اندازی سامانه ۴۰۳۰ و تله مدیسین و ارائه خدمات رایگان به مردم از دیگر اقدامات ما بوده، ماهانه حدود سه میلیارد تومان هزینه سامانه ۴۰۳۰ است و بیش از ۲هزار نیروی جهادی در این سامانه فعال هستند.

وی درخصوص حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا در مناطق محروم نیز گفت: از نیمه‌شعبان تا امروز ۵ میلیون بسته معیشتی و پروتئینی و ۲ میلیون بسته مواد بهداشتی توزیع کرده‌ایم.

وی ادامه داد: همچنین ۸هزار میلیارد تومان با اولویت مشاغل آسیب دیده کرونا به اشتغالزایی در کشور تخصیص دادیم و ۲۰ میلیارد به شرکت‌های دانش بنیان آسیب دیده به صورت قرض‌الحسنه وام پرداخت کردیم، همچنین ۱۸ هزار میلیارد برای بنگاه‌های بزرگ آسیب دیده نیز در نظر گرفتیم.

درپایان این مراسم محموله شامل ۱۰۰ دستگاه تی‌وپس، ۱۰هزار داروی رمدسیور، ۱۰۰ هزار کیت مولکولی پی سی آر، ۱۰۰ هزار ماسک n ۹۵ و ۱۰۰ هزار گان تولیدشده توسط ستاد اجرایی فرمان امام به وزارت بهداشت اهدا شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

کلیدواژه: دارو ستاد اجرایی فرمان امام بهداشت رئیس ستاد اجرایی فرمان امام وزارت بهداشت داروی رمدسیور وزیر بهداشت تولید دارو ۱۰۰ هزار

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت snn.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری دانشجو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاً با آدرس ایمیل [KHABARBAN] مکاتبه فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

املاک نجومی مسئولان در گران‌ترین نقاط پایتخت؛ تصرف ۲۴ هزار ملک توسط نهاد‌ها و سازمان‌ها

جزئیات تازه از توافق احتمالی ایران و آمریکا؛ لغو موقت برخی تحریم‌ها با پیشنهاد آلمان و انگلیس/ واشنگتن تا ۱۰ روز دیگر پاسخ می‌دهد

واکنش‌ها به طرح گشایش اقتصادی دولت؛ مردم، نفت را با دلار و سکه می‌خرند؟

جزئیات تازه از وعده «گشایش اقتصادی» دولت؛ پیش‌فروش نفت به مردم

بازی‌های رایگان مخصوص اسمارت دلیوری ایکس باکس سری ایکس مشخص شدند

خبر بعدی:

بیش از ۱۲۰۰۰ بسته معیشتی توسط بسیج کارگری خراسان رضوی توزیع شد

گروه استان‌ها- مسئول بسیج کارگری خراسان رضوی از توزیع بیش از ۱۲۰۰۰ بسته معیشتی در میان نیازمندان توسط بسیج کارگری خراسان رضوی خبر داد. - اخبار استانها -

مهدی یزدانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: سازمان بسیج کارگری همانند بقیه سازمان‌ها در راستای تحقق شعار سال اقداماتی را از ابتدای سال تاکنون اجرایی کرده است که از جمله این اقدامات کمک به رفع مشکلات واحدهای تولیدی از طریق برگزاری میز خدمت بوده است.

مسئول سازمان بسیج کارگری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: طرح اعتلای شهید برونسی با هدف حمایت از تولیدات و کالای ایرانی و فرهنگ‌سازی جهت ترغیب مصرف کنندگان در استفاده از کالای ایرانی و همچنین افزایش کیفی تولیدات در حال اجرایی شدن است.

وی ادامه داد: تاکنون  5 واحد تولیدی که رو به رکود بودند با اقداماتی که برای حل مشکلات تولیدی این  واحدها داشتیم آن را به خط تولید بازگرداندیم.

ابراز نگرانی نماینده رشت در مجلس از وضعیت معیشتی مردم؛ رفع مشکلات اقتصادی اولویت مجلس یازدهم استآیت الله حسینی بوشهری: گرانی بیداد می‌کند؛ دولتمردان برای رفع مشکلات معیشتی مردم چاره‌اندیشی کنندامام جمعه کرمانشاه: سپاه با توزیع بسته‌های معیشتی باری از دوش مردم برداشت

مسئول سازمان بسیج کارگری خراسان رضوی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن برخی کسب و کارها و وارد شدن آسیب اجتماعی به اقشار کارگری افزود: در این راستا با راه اندازی مرکز نیکوکاری «جامعه کار و تلاش» 12 هزار و 850 بسته معیشتی را با کمک بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی تهیه و بین کارگران به ویژه کارگران روزمزد و ساختمانی از طریق همین مرکز جمع‌آوری و توزیع کردیم.

وی یادآور شد: در پیک اول شیوع کرونا در کارخانجات تولید ماسک و مواد ضدعفونی 10 هزار نفر شیفت ایثار داشتیم و همچنین در ایام ماه مبارک رمضان 313 افطاری غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد.

یزدانی در پایان نسبت به حمایت دولت از کارفرمایان جهت رونق تولید و توسعه کسب و کارگران تاکید کرد.

انتهای پیام/281/ ز

R41347/P/S6,1188/CT1 بیشتر بخوانید... سپاه استان بوشهر ۱۰ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع کرد توزیع ۲ هزار بسته معیشتی بسیج دانشجویی سپاه ثارالله استان کرمان آغاز شد ۶۰ هزار بسته معیشتی بین مددجویان بهزیستی استان مازندران توزیع می‌شود قیمت ارز و طلا لیگ ایران و جهان بیشتر بخوانید... سپاه استان بوشهر ۱۰ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع کرد توزیع ۲ هزار بسته معیشتی بسیج دانشجویی سپاه ثارالله استان کرمان آغاز شد ۶۰ هزار بسته معیشتی بین مددجویان بهزیستی استان مازندران توزیع می‌شود پربیننده‌ترین اخبار استانها ۱ خطر ابتلا به کرونا در کودکان همچنان ادامه دارد/ علائم بیماری کرونا در کودکان را بشناسید ۲ اظهارات جنجالی بهنام سراج: مقابل یک گروه بزرگ قرار گرفته‌ایم نه صرفاً تیم‌ها/ متأسفانه "قیمت‌ها" نتایج را رقم می‌زند ۳ گزارش ویدیوئی| صف‌های طولانی گاز در بلوچستان؛ کامیون‌ها گاز را به موقع نمی‌رسانند! ۴ شبکه هرمی "یونیک فاینانس" در استان اردبیل منهدم شد ۵ آیت‌الله علم‌الهدی: عزای حسینی با رعایت دستورالعمل‌ها اقامه می‌شود/ دشمنان مترصد سوءاستفاده هستند ۶ جلالی: بازی مقابل پرسپولیس یک فینال بزرگ برای ماست/ می‌خواهیم قبل از بازی آخر به آرامش برسیم ۷ اردبیل| ترافیک سنگین خودروها گردنه حیران را قفل کرد ۸ نظر آیت‌الله نوری همدانی درباره حکم شرعی اجرای نذورات در ماه محرم مهمترین اخبار استانها آیت‌الله علم‌الهدی: عزای حسینی با رعایت دستورالعمل‌ها اقامه می‌شود/ دشمنان مترصد سوءاستفاده هستند گزارش ویدیوئی| صف‌های طولانی گاز در بلوچستان؛ کامیون‌ها گاز را به موقع نمی‌رسانند! اظهارات جنجالی بهنام سراج: مقابل یک گروه بزرگ قرار گرفته‌ایم نه صرفاً تیم‌ها/ متأسفانه "قیمت‌ها" نتایج را رقم می‌زند آیت الله حسینی بوشهری: گرانی بیداد می‌کند؛ دولتمردان برای رفع مشکلات معیشتی مردم چاره‌اندیشی کنند مهمترین اخبار تسنیم سید حسن نصرالله : اثبات مسئولیت اسرائیل در انفجار بیروت پاسخ ما را در پی دارد/ اقدام امارات خیانت به امت اسلام و فلسطین و خنجر از پشت بود مشاور ارشد ترامپ: عادی سازی روابط اسرائیل و عربستان حتمی است حملات هوایی و توپخانه ‌ای رژیم صهیونیستی به غزه ظریف در گفتگو با زیاد النخاله: اقدام خائنانه امارات تأثیری بر مقاومت فلسطین نخواهد داشت جیسون رضائیان: رفتن هوک تایید ضمنی شکست سیاست فشار حداکثری است درباره ما ارتباط با ما آرشیو اخبار پیوندها بازار پربیننده‌ترین اخبار قیمت ارز و طلا لیگ ایران و جهان ما را دنبال کنید: RSS اینستاگرام توییتر فیسبوک   آپارات   بیسفون   سروش   ویسپی   آی‌گپ
All Content by Tasnim News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

دیگر خبرها

 • فاز دوم پویش ایران همدل در کرمانشاه آغاز شد
 • بسته حمایتی لوازم خانگی کدام اقلام را شامل می‌شود؟
 • ستاد مقابله با کرونا: تحقیقات واکسن ایرانی کرونا آماده ورود به فاز حیوانی است
 • اهدای پنج هزار سری جهیزیه به زوج های جوان در خوزستان
 • ۱۰ هزار میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری شده است
 • توزیع ۲۰۰ بسته کمک مومنانه به همت بسیج دانش آموزی اهواز
 • هلال احمر کرمان ۱۲ هزار بسته معیشتی و بهداشتی توزیع کرد
 • هم‌افزایی در ستاد بازآفرینی بازار وکیل شیراز به تحول در این مجموعه می‌انجامد
 • ۱۰۵۸ بسته معیشتی بین رانندگان تاکسی ورامینی توزیع شد
 • ۵ شرکت واردات دارو یک میلیارد دلار ارز دریافت می‌کنند / ماجرای داروی ۵۰۰ هزار تومانی که قیمت بازار سیاه آن ۲۰ میلیون است
 • بسته حمایتی لوازم خانگی کدام اقلام را شامل می شود ؟
 • مقصد بسیاری از کالا‌ها و دارو‌های وارداتی «ناصر خسرو» است! / ماجرای داروی ۵۰۰ هزار تومانی که قیمت بازار سیاه آن ۲۰ میلیون است
 • بسته حمایتی لوازم خانگی کدام اقلام را شامل می شود؟
 • توزیع رمدسیویر ایرانی از ۲ هفته آینده | رمدسیویر عوارض شدید دارد | این دارو فقط برای تعداد کمی از کرونایی‌ها تجویز می‌شود
 • اختصاص بسته حمایتی لوازم خانگی شامل 4 قلم اصلی به اقشار آسیب پذیر
 • بیش از ۲ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان توزیع شد
 • توزیع بیمارستانی داروی ایرانی رمدسیویر برای موارد شدید کووید-۱۹
 • اقدامات حمایتی دستگاه قضایی از مستاجران/ از تاکید بر اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد لزوم تمدید قرارداد‌های اجاره املاک تا پیگیری ترک فعل‌ها در حوزه مسکن
 • اقدامات حمایتی دستگاه قضایی از مستاجران/ از تاکید بر اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد لزوم تمدید قرارداد‌های اجاره املاک مسکونی استیجاری تا تشکیل شعب ویژه سازش در امور موجر و مستاجر