خبرگزاری آریا-نتایج نظرسنجی پایگاه خبری «هیل» حاکی از آن است که به رغم پیشتازی نامزد دموکرات انتخابات آمریکا، آراء مردمی وی طی یک هفته گذشته کاهشی 2 درصدی را تجربه کرده است.
به گزارش خبرگزاری آریا، نظرسنجی انجام شده از سوی پایگاه خبری «هیل» وابسته به دولت آمریکا حاکی از آن است که در سطح ملی، «جو بایدن» نامزد دموکرات در مقایسه با دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه، از برتری 6 درصدی برخوردار است.

طبق این نظرسنجی، بایدن به نسبت آراء 45 به 39 درصد، از ترامپ پیش است.
البته، به رغم پیشتازی بایدن در جلب آراء مردمی آمریکا، طبق این نظرسنجی، محبوبیت او در مقایسه با هفته قبل، دو پله تنزل داشته است.
همچنین گفته می‌شود که حمایت از بایدن در میان رای دهندگان 65 سال به بالا، 9 درصد کاهش داشته است.
طبق این نظرسنجی، روند محبوبیت ترامپ در مقایسه با بایدن اُفت و خیز کمتری داشت حال آنکه همچنان در جلب آراء رای‌دهندگان مردد ناکام است.

تلاش توئیتر برای ساماندهی اخبار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، توئیتر برای جلوگیری از دروغ پراکنی در این شبکه اجتماعی راه‌حلی یافته است.
به گزارش انگجت، توئیتر زبانه ویژه‌ای را با عنوان انتخابات آمریکا به این پلتفرم می‌افزاید تا اطلاعات صحیح و موثق در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 از این طریق منتشر شود.
توئیتر پیش از این اعلام کرده بود با حساب‌های کاربری که اخبار و اطلاعات دروغ در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر کنند به تندی برخورد می‌کند. زبانه انتخابات آمریکا که در بخش Explore اپلیکیشن توئیتر و وب سایت آن قرار دارد، به افراد امکان می‌دهد تا اطلاعات دقیق را در مورد این رویداد به دست آورند.
در این بخش اطلاعاتی در مورد نحوه رأی دهی، مراکز اخذ رأی و فرایندهای قانونی مرتبط نیز در دسترس قرار می‌گیرد. توئیتر تاکید کرده که اخبار این بخش تنها از طریق منابع معتبر دریافت و منتشر می‌شوند و آموزش‌هایی در مورد نحوه رأی دادن هم به همین شیوه ارائه می‌شود.

سفیر آمریکا در مجارستان استعفا داد
تنها یک روز بعد از استعفای سفیر آمریکا در پکن؛ سفیر این کشور در بوداپست نیز از سمت خود کناره‌گیری کرد.
به گزارش سی‌ان‌ان، «دیوید کورنشتاین» سفیر آمریکا در مجارستان، طی بیانیه‌ای از استعفای خود خبر داد و بی‌آنکه توضیحی بدهد؛ گفت که تا اول نوامبر (11 آبان) یعنی دو روز قبل از برگزاری انتخابات 2020، از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.
او که یک تاجر معروف است، تا پیش از آنکه سفیر آمریکا در بوداپست شود؛ هیچ سابقه سیاسی در کارنامه حرفه‌ای خود نداشت و تملق‌گویی‌اش از «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر افراطی و مهاجرستیز مجارستان جنجالی شده بود.
استعفای «کورنشتاین» یک روز بعد از آن انجام می‌شود که «تری برنستد» سفیر آمریکا در پکن نیز از سمت خود کناره‌گیری کرد. گفته می‌شود استعفای برنستد به درخواست ترامپ و برای کمک به کارزار انتخاباتی او انجام شده است؛ با این حال او که از فرمانداران موفق حزب جمهوریخواه بود؛ به دلیل حسن رابطه با چین، به عنوان سفیر آمریکا در پکن معرفی شد و برکناریش می‌تواند مقدمه تغییری قابل توجه در نوع روابط دو کشور باشد.

آرای بایدن در ویسکانسین و آریزونا بیشتر از ترامپ است
نتایج نظرسنجی ها و رصد تحولات آمریکا نشان می دهد که وضعیت نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر این کشور همچنان بهتر از «دونالد ترامپ» است.
به گزارش ریل کلییر پالیتکیز، نظرسنجی هایی که توسط رسانه ها و دانشگاه های آمریکا درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور انجام شده نشان می دهد که در صورت کلی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات 50.5 درصد آرای مردمی و ترامپ 43.1 درصد از این آرا را در سبد خود دارند.
وضعیت ترامپ نسبت به نظرسنجی های قبلی بهتر شده و 0.1 درصد رشد کرده است.
در این میان اما نظرسنجی شبکه سی بی اس و موسسه افکار سنجی یوگاو نشان می دهد که در ایالت آریزونا بایدن 47 درصد آرا و ترامپ 44 درصد آرا را در اختیار دارند.
بر همین اساس در «مینه سوتا» نیز بایدن 50 درصد و ترامپ 41 درصدی آرای رای دهندگان را در اختیار دارند.

افشاگری کارمند سابق: فیس بوک مایل به مقابله با دروغ پراکنی نیست
کارمند اخراجی فیس‌بوک، با انتشار یادداشتی 6600 کلمه‌ای از تلاش احزاب و دولت‌های مختلف برای دروغ پراکنی در فیس‌بوک و بی توجهی این شرکت پرده برداشت.
به گزارش انگجت، سوفی ژنگ متخصص علوم داده که مدتی قبل از فیس‌بوک اخراج شد همچنین افشا کرده که فیس‌بوک قادر به جلوگیری از انتشار این نوع اطلاعات دروغ و غلط نیست. زیرا حجم تلاش‌هایی که در این زمینه صورت می‌گیرد بسیار گسترده بوده و ابعاد منحصر به فردی دارد. از سوی دیگر مدیران فیس‌بوک نیز این مشکل را جدی نگرفته و نسبت به آن بی توجه هستند.
در یادداشت ژنگ به نمونه‌های متعددی از سوءاستفاده از فیس‌بوک توسط دولت‌های خارجی برای دروغ پراکنی، گمراه کردن و فریب کاربران اشاره شده است. همچنین بسیاری از احزاب سیاسی در غرب با ایجاد حساب‌های کاربری جعلی در فیس‌بوک تلاش می‌کنند در مورد رقبای خود دروغ پراکنی کنند.
در بسیاری از موارد حتی در صورت حذف حساب‌های کاربری متقلب به سرعت حساب‌های کاربری جدیدی به جای آنها ایجاد شده و دروغ پراکنی بر علیه رقبای سیاسی با سرعت و شدت بیشتری از نو آغاز می‌شود. این کار در آمریکا، هندوراس، جمهوری آذربایجان و غیره رایج است. به عنوان مثال در جمهوری آذربایجان حزب حاکم از حساب‌های کاربری جعلی برای آزار و دروغ پراکنی بر علیه مخالفان سیاسی استفاده کرده و فیس‌بوک تنها یک سال بعد از شکایت و انتشار اخباری در این زمینه حاضر شد در مورد موضوع بررسی‌هایی را انجام دهد.
در فوریه سال 2020 و در آستانه برگزاری انتخابات محلی در هند نیز شبکه ای متشکل از هزاران حساب کاربری برای تأثیرگذاری بر انتخابات و دروغ پراکنی بر علیه نامزدهای مختلف فعال شد. فیس‌بوک همچنین 672 هزار حساب کاربری متقلب را به علت دروغ پراکنی در مورد ویروس کرونا حذف کرده، اما اکثر این حساب‌ها تخلفات اندکی داشتند و حساب‌های دروغ پراکن اصلی یا حذف نشده‌اند یا بعد از حذف دوباره با اسامی دیگری مشغول به کار شده‌اند. بخش عمده این حساب‌ها در آمریکا و اسپانیا فعال بوده‌اند.

ترامپ: بعد از انتخابات به یک توافق فوق العاده با ایران دست خواهم یافت
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شد که بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به یک «توافق فوق العاده» با ایران دست خواهد یافت.
به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه پیش از آغاز مراسم رسمی امضای توافق صلح میان امارات و رژیم صهیونیستی در کاخ سفید بار دیگر وعده انتخاباتی خود مبنی بر دستیابی به توافق با ایران ظرف مدت بسیار کوتاهی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا -که کمتر از 50 روز دیگر برگزار می شود- را تکرار کرد.
ترامپ در حالی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در کنارش ایستاده بود، مدعی شد: «من به یک توافق فوق العاده با ایران دست خواهم یافت. من از هر طریقی که ممکن باشد به آنها کمک خواهم کرد. اما آنها باید تا بعد از انتخابات صبر کنند زیرا جو بایدن خواب آلود برای آنها یک رویا خواهد بود.»
وی ادامه داد: «بعد از انتخابات می توانیم به توافق بهتری با ایران دست پیدا کنیم. البته اگر بایدن پیروز شود توافق بهتری نصیب ایران خواهد شد.»
ترامپ همچنین مدعی شد که تحریم های آمریکا باعث ویرانی اقتصاد ایران شده و به همین دلیل ایران خیلی زود به پای میز مذاکره با آمریکا خواهد آمد؛ ادعایی که با وجود فشارهای شدید آمریکا تاکنون محقق نشده است.
دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت ماه سال 97 تحریم های مختلفی را علیه ایران وضع کرده است تا به زعم خود ایران را پای میز مذاکره بیاورد.
اگرچه تحریم های آمریکا مشکلاتی را برای اقتصاد ایران به وجود آورده است، اما بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در گزارش های اخیر خود از تخلیه شدن اثر این تحریم ها سخن گفته اند.

 بایدن با اختلاف 6 درصد از ترامپ پیشی گرفت
نتایج جدیدترین نظرسنجی سراسری در آمریکا نشان می دهد که 48 روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، «جو بایدن» با اختلاف 6 درصد از «دونالد ترامپ» جلوتر قرار گرفته است.
8 روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نتایج جدیدترین نظرسنجی «هیل-هریس ایکس» نشان می دهد «جو بایدن» نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان 99) با اختلاف 6 درصد همچنان از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا جلوتر قرار گرفته است.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی «هیل»، در نظرسنجی هیل-هریس ایکس که در بازه زمانی 10 تا 14 سپتامبر (20 تا 24 شهریور ماه) انجام گرفت، 45 درصد از رأی دهندگان ثبت نام کرده برای شرکت در انتخابات، تصریح کردند که اگر همین امروز انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود، بایدن را انتخاب می کنند که در مقایسه با نظرسنجی اوایل ماه این مؤسسه، دو درصد کاهش داشته است.
این نظرسنجی همچنین نشان داد که 39 درصد از شرکت کنندگان تصریح کردند که در صورتیکه همین امروز انتخابات برگزار شود، از ترامپ حمایت خواهند کرد که در مقایسه با نظرسنجی قبلی تغییری در این رقم به وجود نیامده است.
طبق این نظرسنجی چهار درصد از شرکت کنندگان تأکید کردند نامزدی غیر از ترامپ و بایدن را ترجیح می دهند و چهار درصد نیز گفتند که قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را ندارند.
هشت درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی فوق نیز هنوز در خصوص فردی که قرار است به وی رأی دهند، تردید داشتند.
طبق این گزارش، بایدن در مقایسه با ترامپ در بین افراد میانسال 65 سال و بالاتر از حمایت بیشتری برخوردار بود که البته این حمایت در مقایسه با نظرسنجی قبلی، 9 درصد کاهش داشته است

گاف تازه بایدن: 6000 آمریکایی در ایران و افغانستان کشته شدند!
نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در یک سخنرانی خود به اشتباه به جای استفاده از «عراق» از کشته شدن نظامیان آمریکایی در ایران سخن گفت.
به گزارش واشنگتن اگزمینر ، جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا طی سخنرانی در تامپا ایالت فلوریدا درباره نظامیان کشته شده آمریکایی در عراق و افغانستان گفت: نظامیان آمریکایی که در ایران و افغانستان درگذشته اند، تا امروز، 6000 نفر، 6923 نفر بوده اند. تقریباً 6900 تا 6923 نفر نیست زیرا هریک از این فرشتگان از دست رفته، خانواده و جامعه ای را پشت سر خود دارند.
بایدن سپس در جمله بعدی در حین سخن گفتن درباره نظامیان زخمی شده آمریکایی در دو کشور عراق و افغانستان، اشتباهش را اصلاح کرد و گفت: نظامیان آمریکایی که در عراق و افغانستان زخمی شدند، 53 هزار و 192 نفر بودند.
طبق این گزارش، این اولین بار نیست که بایدن گاف هایی داده است که موجب شده است که مردم آمریکا درباره وضعیت سلامت روحی و روانی وی دچار شک و شبهه شوند.
گاف های بایدن در سخنرانی ها و مصاحبه ها سبب شده تا ترامپ به او اتهام وارد کند و بگوید او برای عملکرد بهتر مواد مخدر استفاده می کند. موضوعی که با واکنش بایدن نیز روبرو شد و در پاسخ گفت:  ترامپ احمق است. این حرف ها احمقانه هستند.

دولت ترامپ بولتون را بخاطر افشاگری به دادگاه کشاند
کمتر از سه ماه بعد از انتشار کتاب جنجالی و افشاگر "اتاق اتفاق" توسط جان بولتون مشاور امنیت ملی پیشین دولت ترامپ، حالا وزارت دادگستری آمریکا پرونده‌ای برای تحقیق درباره کتاب این کتاب باز کرده است.
وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات را درباره این که آیا اقدام جان بولتون درخصوص افشای بسیاری از اسرار محرمانه دولتی در کتاب اتاق اتفاق قانونی بوده است یا نه، آغاز کرده است.
این اقدام وازرت دادگستری دولت دونالد ترامپ تنها حدود یک ماه و نیم مانده تا زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز شده است.
کتاب اتاق اتفاق مربوط به خاطرات بولتون از دوره کاری‌اش در کاخ سفید است.
 جان بولتون اتهام‌های وارد شده به خود را رد می‌کند.
کتاب بولتون تصویری از رئیس جمهوری‌ آمریکا ارائه می‌کند که از واقعیات ژئوپولتیک غافل است و تصمیم‌هایش صرفا مبتنی بر انتخاب مجدد خود است.
دونالد ترامپ پیش از انتشار کتاب مدعی شده بود که بسیاری از جملاتی که به او نسبت داده شده دروغ است و جان بولتون فقط می‌خواسته اخراج شدنش را تلافی کند.
اوایل تیرماه امسال بود که کتاب جنجالی جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید با عنوان "اتاق اتفاق"  و افشای بسیاری از ناگفته ها از پشت پرده رویدادها، تصمیم ها و اتفاق هایی که در دولت دونالد ترامپ و در اتاق بیضی کاخ سفید در خصوص مسائل داخلی و سیاست خارجی امریکا رخ داده، جنجال زیادی به پا کرد.
بولتون که برای مدتی به عنوان مشاور امنیت ملی ترامپ با او کار می کرد، به دلیل اختلافات فاحش با مستاجر کاخ سفید، از سوی او کنار گذاشته شد. بولتون در کتاب حدود 500 صفحه ای و  جنجالی اش به ماجراهای زیادی از جمله روابط آمریکا با روسیه، چین، ایران و ... و جزئیات مرتبط با برجام و بسیاری مسائل دیگر پرداخت که به شدت خشم ترامپ را برانگیخت.

منبع: خبرگزاری آریا

کلیدواژه: انتخابات آمریکا دموکراتها جمهوریخواهان آمریکا ترامپ بایدن ایران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزاری انتخابات بعد از انتخابات حساب های کاربری سفیر آمریکا نشان می دهد نامزد دموکرات دونالد ترامپ ایران دست دروغ پراکنی اتاق اتفاق جان بولتون کاخ سفید تحریم ها جو بایدن فیس بوک مدعی شد حساب ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری آریا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۹۳۱۸۰۳۶ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

برخی سرداران سپاه می‌خواهند برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ نامزد شوند

پیشنهاد کناره‌گیری روحانی

روحانی: راهپیمایی اربعین نداریم/ برخورد با افراد بدون ماسک/ احتمال تعطیلی برخی استان‌ها

وام، خودرو، واکسن و ... برای نمایندگان؛ مردم، هیچ!/ چرا قالیباف در قبال رانت‌های مجلس انقلابی سکوت کرده؟

فعال مدنی آمریکایی: انتخابات ریاست جمهوری پرتنشی پیش رو داریم

خبر بعدی:

مقام آلمانی: جنگ سرد تازه با چین نیازمند جبهه متحد آمریکا-اروپا است

یک مقام برجسته روابط اروپا و آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت: اروپا و آمریکا باید به همراه هم با "جنگ سرد تازه‌ای با چین" مواجه شوند، صرف‌نظر از اینکه چه کسی در ماه نوامبر برنده کاخ سفید باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، پنج هفته مانده به انتخابات آمریکا، "پیتر بی‌یر"، هماهنگ‌کننده دولت آلمان برای روابط با آمریکا و کانادا، تأکید کرد که منافع مشترک بیشتر از اختلافات است.

وی گفت: اروپا باید برای مواجه با چالش بزرگ چین، شانه به شانه آمریکا بایستد.

این مقام خاطرنشان کرد: جنگ سرد تازه بین آمریکا و چین همین حالا هم آغاز شده و به این قرن شکل خواهد داد.

بی‌یر ادامه داد: بعد از چهار سال اختلاف مداوم بین دونالد ترامپ و آنگلا مرکل بر سر مسائلی از جمله ایران، تجارت، ناتو و آب‌وهوا، این موضوع که آلمان کار با جو بایدن را آسان‌تر قلمداد می‌کند، بر کسی پوشیده نیست.

وی با این حال گفت: من آخرین کسی هستم که آنقدر ساده‌لوح باشد که بگوید اگر بایدن ببرد، همه چیز عالی می‌شود و برد او سرآغاز یک دوره طلایی خواهد بود! مسائل مناقشه‌انگیز یک‌شبه از بین نمی‌روند اما با وجود بایدن دوستی دو سوی اقیانوس اطلس بار دیگر معقول‌تر، قابل حساب‌تر و قابل اعتمادتر خواهد شد.

بهتر نخواهد شد

بی‌یر گفت: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در مورد چین و ایران، منافع مشابه و گاهی یکسانی داشتند. دلیل سرخوردگی من هم از این است که در حال حاضر نمی‌توانیم بر سر مسائلی همچون حمایت از سازمان بهداشت جهانی در بحبوحه همه‌گیری کرونا، راه‌های مهار برنامه هسته‌ای ایران و مقابله با تغییر آب و هوایی، یک مخرج مشترک پیدا کنیم.

اما وی تأکید کرد که با وجود ریسک زیاد رقابت، انتخاب مجدد ترامپ باعث انفجار غرب از داخل نمی‌شود و در این رابطه به همکاری نزدیک و دیرینه اعضای کنگره و بسیاری از ایالات آمریکا استناد کرد.

وی گفت: اگر ترامپ دوباره سرکار بیاید ترسناک نیست، اما بهتر هم نخواهد بود. اینکه چه کسی در کاخ سفید بنشیند، حیاتی است، اما نمی‌تواند بر دوستی فرا اقیانوس اطلس غلبه کند. واشنگتن و به ویژه آمریکا، تنها دفتر ریاست جمهوری آن نیستند.

بی‌یر گفت دهه‌ها همکاری بعد از جنگ بین متحدان، بنیانی از "ارزش‌های ظاهراً قدیمی" مانند "آزادی و دموکراسی، صلح و سعادت" ساخته است.

وی گفت: به خاطر آوردن اینکه آمریکایی‌ها آن ارزش‌ها را به ما آموختند و ما همچنان قدردان آن‌ها هستیم، ارزشمند است. آن ارزش‌ها در مقابل یک سیستم چینی همراه با "دیکتاتوری، نبود آزادی مطبوعات و حقوق بشری، نظارت دیجیتال، آزار اویغورها، هنگ‌کنگ، محیط زیست و..." قرار دارد.

بی‌یر یکی از معدود اعضای رده‌بالای دموکرات‌های مسیحی، حزب مرکل در وزارت خارجه‌ای است که توسط سوسیال دموکرات‌ها، شرکای تازه‌کار در ائتلاف حاکمش اداره می‌شود.

وی گفت که اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان، در ماه دسامبر و هنگام انتخاب یک رهبر جدید، پیش از انتخابات عمومی سال آینده در پایان دوره 16 ساله مرکل، باید به این عوامل حیاتی فکر  کند. هر کس که ببرد باید با این مسائل مواجه شود.

قلب‌ها و ذهن‌ها

وی گفت که امنیت تنها یکی از حوزه‌هایی هست که آلمان باید در آن تلاش بیشتری کند، به ویژه با توجه به برنامه‌های ترامپ برای کاهش 9 هزار و 500 نفر از نیروی‌های آمریکایی مستقر در آلمان که تعداد آن‌ها را به 25 هزار تن می‌رساند.

ترامپ برای توجیه این اقدام، به عصبانیت از آلمان بابت پایبند نبودن به اهداف ناتو در هزینه دفاعی و "بدرفتاری" این کشور با آمریکا در تجارت ارجاع داده است.

بی‌یر گفت: فکر نمی‌کنم دولت ترامپ به طول کامل این برنامه‌ها را برگرداند، اما همچنین شک دارم که آن‌ها را با همان سرسختی دنبال کند. با این حال، در هر صورت آلمان باید به تعهدات خود برای افزایش هزینه دفاعی، در عین همکاری با شرکای اروپایی به منظور ایفای نقش مهم‌تر در امنیت، پایبند باشد.

بی‌یر اظهار کرد: ما نمی‌خواهیم ناتو را منسوخ کنیم. اما به خاطر خودمان باید بر همکاری دفاعی در اروپا پافشاری کنیم.

وی گفت که نسل جوان‌تر آلمانی‌ها کمتر از او- که در دوره جنگ سرد آلمان غربی بزرگ شده- به فرهنگ پاپ آمریکایی یا برنامه‌های تحصیلی در خارج کشور علاقمند بوده‌اند و اشاره کرد که استرالیا، کانادا و بخش‌هایی از آسیا حالا بیشتر قلب‌ها و ذهن‌ها را تسخیر می‌کنند.

وی اعتراف کرد که آلمان گاهی در طول دهه گذشته، روابط با آمریکا را نادیده می‌گرفته و بخشی از تقصیر را به گردن بیگانه انگاشتن می‌انداخته است.

بی‌یر گفت: نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که آلمان و آلمانی‌ها در میان بسیاری از آمریکایی‌ها محبوب هستند و چشمی به برقراری مجدد رابطه دارند. این نقطه‌ای برای شروع است.

انتهای پیام

دیگر خبرها

 • آخرین وضعیت رقابت ترامپ و بایدن در نظرسنجی
 • نظرسنجی | فاصله ۵ درصدی بایدن با ترامپ، پیش از مناظره اول
 • بایدن همچنان پیشتاز انتخابات است
 • پیشتازی ۶ درصدی بایدن از ترامپ در یک نظرسنجی ملی
 • در نظرسنجی ملی بایدن پیشتاز است یا ترامپ؟
 • کاهش اختلاف آرای بایدن و ترامپ
 • جنایت تازه آمریکا در به شهادت رساندن یک خانواده عراقی
 • پیشتازی ۶ درصدی بایدن از ترامپ
 • انتخابات آمریکا| پیشتازی ۶ درصدی بایدن از ترامپ در یک نظرسنجی ملی
 • نقشه ترامپ برای دور زدن آرای مردمی در ایالت‌های سرنوشت ساز / آیا مجالس ایالتی می‌توانند بر خلاف رای مردم، به ترامپ رای دهند؟
 • قیمت انواع میوه و صیفی در هفته دوم مهرماه
 • انواع میوه و سبزی در بازار چند؟
 • قیمت میوه و صیفی در دومین هفته پاییز
 • کدام نامزد در ایالت‌های کلیدی پیش است؟
 • قیمت انواع میوه و صیفی در دومین هفته پاییز
 • انتخابات آمریکا| کدام نامزد در ایالت‌های کلیدی پیش است؟
 • ۶۰۰۰ واکسن آنفلوآنزا به کهگیلویه و بویراحمد رسید
 • انتخابات آمریکا؛ شماره معکوس برای مناظره ترامپ و بایدن، نظرسنجی‎ها چه می‎گویند؟
 • ادامه پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ در ۳ ایالت مهم آمریکا