رئیس جمهور گفت: دولت یکی از مسائل مهم خود را در این مقطع تامین واکسن مورد نیاز برای مردم می‌داند، چه واکسن ساخت داخلی که در حال انجام است و چه خرید از شرکت‌های مطمئن که مورد اعتماد ۱۰۰ درصدی است.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور پس از جلسه سران قوا که عصر امروز به میزبانی دستگاه قضا برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت:خوشحالیم که امروز و در فاصله‌ی کوتاهی جلسه قبلی، روسای سه قوه جلسه خوبی در محل دفتر ریاست محترم قوه قضائیه داشتیم و امروز درباره مسائل مختلفی بحث کردیم و عناوین آن نیز سلامت، معیشت و بی‌اثر کردن و لغو تحریم‌های ظالمانه است.

وی افزود: مردم ما کار بزرگی در زمینه سلامت در این‌مدت انجام دادند و اجرای پروتکل‌ها به‌خوبی انجام گرفت و آمار فوتی‌ها دوباره دو رقم بازگشت که برای ما مهم است تا این آمار پایدار بماند. به مردم می‌گویم که دولت با همه‌ی توان مسئله سلامت آن‌ها و مقابله با کرونا را جزو موارد اصلی و مورد توجه ویژه خود می‌داند.

رئیس‌جمهور گفت: در فضای مجازی سخنانی مطرح می‌شود و دغدغه‌هایی برای مردم درست می‌شود و دولت یکی از مسائل مهم خود را در این مقطع تامین واکسن مورد نیاز برای مردم می‌داند، چه واکسن ساخت داخلی که در حال انجام است و چه خرید از شرکت‌های مطمئن که مورد اعتماد 100 درصدی است و می‌تواند که اقدامات لازمه در این‌باره انجام می‌گیرد. دولت برای تهیه واکسن، از شرکت کواکس درخواست و پولش را هم پرداخت کرده و میلیون‌ها دوز واکسن که از این شرکت خریداری شده در اختیار قرار می‌گیرد و به مردم می‌گویم که در این زمینه نگرانی نداشته باشند.

روحانی خاطر نشان کرد: معیشت مردم نیز مسئله بعدی است و ما 3 سال در جنگ بزرگ اقتصادی بودیم و مردم ما با ایستادگی و مقاومت خودشان توانستند از پیچ و خم‌های سخت آن عبور کنند لایحه بودجه‌ی دولت و اقدامی که مجلس در این‌باره انجام می‌دهد یکی از مسائل مهم در معیشت مردم در سال آینده است.

وی ادامه داد: امروز با رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه درباره آنچه در بودجه دولت آمده بود و آن‌چه کمیسیون تلفیق انجام می‌دهد بحث کردیم و تلاش ما این است که نظرات دولت و مجلس به‌هم نزدیک‌تر شود امروز تصمیم گرفتیم که کمیسیون تلفیق و بخش اجرا جلسات بیشتری با هم داشته باشند تا بودجه به‌گونه‌ای تصویب شود که به نفع مردم، اقتصاد و رشد توسعه کشور باشد.

رئیس‌جمهور عنوان کرد: ما تلاش می‌کنیم که بودجه جاری را از نفت بِبُریم و این‌کار در این دو-سه سال اخیر به‌خوبی انجام شده و وابستگیِ بودجه جاری به نفت کاهش یافته و امسال نیز همین‌طور خواهد بود و امیداوریم هزینه‌های جاری به نفت وصل نشود.

روحانی تصریح کرد: در این سه سال به کمک مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری توانستیم تحریم را کم‌اثر کنیم و البته نمی‌توان آثارش را صفر کرد ولی نگذاشتیم چیزی که مورد انتظار دشمنان بود، به اهداف‌شان برسند آن‌چه مورد نیازِ ضروری مردم بوده را وارد کردیم و مقداری که لازم بوده نیز صادرات آن را انجام دادیم، البته مقداری مشکلات داشتیم ولی امسال نیز تا این مقطع رقم صادرات و واردات ما قابل قبول است و نیازهای ضروری خریداری شده است امروز در جلسه ستاد اقتصادی دولت سفارشاتی که مربوط به کالاهایی که باید سال 1400 وارد شود، انجام شد و نیازهای مردم در سال 99 تأمین شده و برای سال بعد همین‌طور خواهد شد.

وی درباره تحریم‌ها بیان داشت: منطق ما در زمینه خود تحریم هم روشن است و تحریم یک عملِ ظالمانه از سوی دشمنان ایران و دشمنان مردم ایران است و باید برداشته شود و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند، «تعهد در برابر تعهد» و هر گام عملی در برابر گام عملی؛ ما دل‌مان می‌خواهد که در پایان دوازدهم که دولت را در مردادماه را به دولت سیزدهم تحویل دادیم، آن‌زمان هم از کرونا عبور کرده باشیم و آن را مهار و کنترل کرده باشیم و هم از تحریم عبور کرده باشیم تا دولت سیزدهم بتواند با جاده‌ای هموارتر به سمت اهداف کشور و اهداف ملت ایران پیش برود.

***

قالیباف: در حوزه‌ کاهش وابستگی به نفت یک اتحاد نظر میان سران قوا وجود دارد

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از جلسه سران قوا که عصر امروز به میزبانی قوه قضائیه برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: بنده خوشحالم که جلسات سران قوا نسبت به گذشته با زمان خیلی کمتر برقرار می‌شود و واقعا این است که این جلسات با تمرکز بیشتر بر موضوعات مهم مورد بحث قرار می‌گیرد.

وی افزود:‌ بحث ها در این جلسات به شکل تاکتیکی و راهبردی در حوزه های مسائل مهم کشور با محوریت حل مشکلات کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد. بدون شک از موضوعات مهم بحث مربوط به بودجه است. بخش عمده ای از جلسه سران را به خود اختصاص داد. در حوزه راهبردها هم‌نظری بین سران قوا بود و هر سه قوه به دنبال کاهش وابستگی به نفت را به بیشتر از گذشته پیش ببریم و به سمت صفر ببریم به این معنا که بودجه نفت را در هزینه‌های جاری هزینه نکنیم که رئیس جمهور هم تاکید کردند.

قالیباف گفت: رئیس‌جمهور گفتند به جهت این که دولت به سمت کاهش وابستگی به نفت حرکت می‌کنیم بارک الله باید بگویید که من به دولت می‌گویم بارک الله و صد بارک الله که دولت به سمت کاهش وابستگی به نفت حرکت کرده است. چرا این مسئله گامی مهم برای اصلاح ساختار بودجه و کاهش تورم در کشور خواهد بود.

***

رئیسی: تلاش تمامی دستگاه‌ها باید بر مبنای شعار «ما می‌توانیم» باشد

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه پس از جلسه سران قوا که عصر امروز به میزبانی دستگاه قضا برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: از این‌که جلسات سران سه قوه زود و با فاصله کم تشکیل می‌شود خرسند هستم و بیان مشکلات مردم و طرح مسائل بین قوا به بازشدن گره‌ها و گشایش منجر می‌شود و نقطه امیدبخشی است.

وی افزود: امروز انتظار مردم از قوای سه‌گانه و نهادهای حکومتی این است که در اقدامات‌شان امیدآفرین باشند و گره‌گشایی کند، تا دغدغه‌هایی که نسبت به مسائل معیشتی دارند برطرف و این گره‌ها گشوده شود. هرچه اقدامات قوای تقنینی، اجرایی و قضائی به امیدآفرینی در مردم بینجامد و در دشمن یأس ایجاد کند، این مورد تأکید ماست.

رئیس قوه قضائیه بیان داشت: یکی از محورهای سخنان مقام معظم رهبری در 19 دی مسئله خنثی‌سازی تحریم‌هاست و تلاش همه دستگاه‌ها باید با تکیه بر شعار «ما می‌توانیم» باشد و باید تلاش و مجاهدت شود تا مشکلات به‌دست توانای عزیزان‌مان در حوزه‌های مختلف که نیروهای کارشناس، جوان، انقلابی، مجاهد و کارآفرین کم نداریم، برطرف شود و این عزیزان می‌توانند فعال بوده و تولید را جهش دهند و موانع تولید نیز رفع شود و یک تولیدکننده احساس کند که می‌تواند تلاش کند و کارش اثربخش باشد.

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۳۰۶۶۴۱۹۱ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

حضور چین در مزارع بیت‌کوین رفسنجان /مردم قطعی برق و آلودگی هوا را تحمل کنند تا چینی‌ها بیت‌کوین استخراج کنند؟

افشای پشت پرده بهبود رابطه عربستان و قطر؛ برنامه حمله نظامی تمام عیار علیه ایران؟

وزیر بهداشت: توصیه رهبر انقلاب ‌برای منع واردات واکسن کرونا برای مردم دلسوزانه بود‌ /‌به‌خاطر آمریکایی‌ها اجازه جابجایی پول را نداریم

نامه روسای سازمان نظام پزشکی به رئیس‌جمهور درباره کرونا: واکسن را سیاسی نکنید، حق مردم است

طرز تهیه براونی شکلاتی

خبر بعدی:

نگرانی از سرایت آتش سوزی جنگل های کشور آذربایجان به آستارا

گیلان-آتش سوزی گسترده در جنگل های کشور جمهوری آذربایجان هم مرز با آستارای جمهوری اسلامی ایران که از شامگاه روز یکشنبه (۲۱ دی ماه) آغاز شده، پس از فروکش کردن کوتاه مدت مجدد شعله ور شده است.

به گزارش قدس آنلاین،منطقه حریق در کشور همسایه شمالی ایران، هم مرز با جنگل های هیرکانی روستای بهارستان در حوزه پایین دست حیران بندر مرزی آستارا می باشد که جاده مهم و پرتردد ترانزیتی آستارا در غرب گیلان به نمین در استان اردبیل از کنار آن عبور می کند.

عباس صابر فرماندار آستارا در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هم اکنون هیچ آتش سوزی در سطح شهرستان نداریم، تصریح کرد: به دلیل سرعت زیاد وزش باد در منطقه و نزدیک شدن حریق جنگل های آذربایجان به نوار مرزی آستارا، نیروها در منطقه در آماده‌باش کامل قرار دارند تا در اسرع وقت و در صورت سرایت آتش به جنگل های کشور، نسبت به مهار آن اقدام کنند.

دیگر خبرها

 • نگرانی ازگونه جهش یافته کرونا در برزیل
 • نگرانی از گونه جهش یافته کرونا در برزیل
 • قطعی آب و گاز در ورامین نگرانی‌های جدی به همراه داشته است
 • حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بیشتر تورم‌زاست یا تداوم آن؟/ نگرانی همتی درباره مصوبه تلفیق منطقی نیست
 • تمرین مراسم سوگند جو بایدن به تعویق افتاد
 • نگرانی وزارت بهداشت از سفر به شهرهای شمالی
 • حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بیشتر تورم‌‌زاست یا تداوم آن؟/ نگرانی همتی درباره مصوبه تلفیق منطقی نیست
 • نگرانی کارشناسان درمانی چین درباره عوارض مرگبار واکسن فایزر
 • ابراز نگرانی مرکل درباره شیوع ویروس انگلیسی
 • انتقاد امام جمعه یاسوج از نظارت‌های ضعیف در برخی قوا/مجلس تحقیق و تفحص را فراموش نکند
 • ابراز نگرانی مرکل درباره شیوع ویروس انگلیسی/ بیش از هزار مرگ روزانه کرونایی دیگر در آلمان
 • ابراز نگرانی از تجمعات ساحلی مردم در بندرعباس
 • تمرین مراسم تحلیف بایدن به دلیل نگرانی امنیتی به تعویق افتاد
 • هجوم مسافران به قشم/ نگرانی از بازگشت سنگین‌تر کرونا به هرمزگان+فیلم
 • واکنش آموزش و پرورش به نگرانی والدین از بازگشایی مدارس
 • هجوم هزاران مسافر و خودرو به قشم/ نگرانی از بازگشت سنگین‌تر کرونا به هرمزگان+فیلم
 • تعویق تمرین مراسم تحلیف بایدن به دلایل امنیتی
 • استقبال مانژوکیچ از حضور در میلان
 • ابراز نگرانی‌ها از افزایش سفر‌ها به گیلان