وحید امیری بدون شک یکی از بهترین فوتبالیست‌های ایران است؛ فوتبالیستی محجوب، دونده، پرتلاش و سختکوش.

به گزارش ورزش سه ، این بازیکن با درخشش در نفت تهران به پیراهن پرسپولیس رسید و در این سال‌ها هم اتفاقات شیرینی را در ذهن هواداران این تیم رقم زده است. امیری بازی در معتبرترین تورنمنت دنیا را هم تجربه کرد؛ بازی در جام‌جهانی روسیه که البته برای او اتفاقات جالب توجهی را هم رقم زد.

غیبت این بازیکن در فینال لیگ قهرمانان آسیا اما هنوز هم یک حسرت بزرگ برای هواداران پرسپولیس است. این اتفاق آن‌قدر برای امیری تلخ بوده که بعد از گذشت چند‌ماه وقتی در موردش صحبت می‌کند، هنوز هم می‌توان ناراحتی و حسرت را میان کلماتش حس کرد.

همشهری ورزشی با امیری درخصوص قهرمانی پرسپولیس در پایان نیم‌فصل اول و مسائل مختلف دیگر صحبت کرده است:

از قهرمانی نیم‌فصل شروع کنیم. بعد از آن مساوی‌های متوالی فکرش را می‌کردید به کورس برگردید و دوباره صدرنشین شوید؟

پرسپولیس شروع خوبی در لیگ برتر نداشت و در نتیجه‌گیری نوسان داشتیم. نتایجی که در شروع لیگ گرفتیم در‌ شأن نام پرسپولیس نبود و مسائل مختلفی هم تأثیرگذار بود. یکی از دلایل مهمی که باعث شد امتیازهای حساسی از دست بدهیم، قهرمان نشدن در آسیا بود. اگر قهرمان می‌شدیم مطمئنا از لحاظ روحی و فوتبالی شرایط متفاوتی پیدا می‌کردیم و کار راحت‌تر می‌شد. یکسری محدودیت‌ها هم به تیم ضربه زد. من و احسان پهلوان به‌دلیل محرومیت در فینال لیگ قهرمانان آسیا، در بعضی از بازی‌ها نیمکت‌نشین بودیم تا پرسپولیس بازی بدون حضور ما را هم تجربه کند. از طرفی عیسی آل‌کثیر هم محروم شده بود. با گذشت زمان اما شرایط بهتر شد و در چند بازی با حداقل اختلاف برنده شدیم و گرفتن امتیاز بسیار مهم بود. آخرین بازی هم که با برد پرگل ما همراه شد و خوشبختانه توانستیم به صدر جدول برسیم و این برایمان خوشحال‌کننده و باارزش بود.

با اضافه شدن چند بازیکن قطعا در نیم‌فصل دوم تیم‌ قوی‌تر می‌شوید.

امیدوارم شرایط بهتری پیدا کنیم. البته به قهرمان نیم‌فصل جام نمی‌دهند و مطمئنا در نیم‌فصل دوم کار سخت‌تری در پیش خواهیم داشت. همه تیم‌ها دنبال امتیاز گرفتن هستند و برای هدف‌های مختلفی می‌جنگند. ما نمی‌توانیم از حالا خودمان را قهرمان بدانیم ولی قطعا برای رسیدن به این هدف تا آخرین توانی که داریم، می‌جنگیم.

اصلی‌ترین رقیب پرسپولیس برای قهرمانی چه تیمی است؟

همه تیم‌ها برای ما قابل احترام هستند و نمی‌توانم از یک تیم خاص اسم ببرم. شما دیدید که چند سال پیش استقلال‌خوزستان قهرمان شد و آن اتفاق برای خیلی‌ها قابل پیش‌بینی نبود. تیم‌هایی که ساختار قوی دارند جزو مدعیان اصلی هستند و جایگاه‌شان در بالای جدول مشخص است. آنها برای ما حریفانی خطرناک هستند و اصلا نمی‌توان لیگ را با خیال راحت ادامه داد. مدل پرسپولیس اینطور نیست که خیالش آسوده باشد، ما همیشه باید احساس خطر کنیم و مطمئن باشید تا لحظه‌ای که قهرمانی پرسپولیس قطعی شود می‌جنگیم. ما به چیزی جز قهرمانی فکر نمی‌کنیم ولی نباید فراموش کرد که مدعیان دیگر هم چنین هدفی دارند. در ادامه فصل که بازی‌ها فشرده می‌شود کارمان سخت‌تر خواهد شد ولی از هواداران می‌خواهیم که همیشه حامی تیم باشند تا بتوانیم آنها را خوشحال کنیم.

نیم‌فصل اول برای خودت چطور بود، آیا از عملکردت راضی هستی؟

در اوایل فصل از لحاظ روحی تحت فشار بودم چون به‌خاطر کارت زردی که در بازی با النصر عربستان گرفتم، از حضور در بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا محروم شدم. قبل از فینال، در بازی‌های لیگ هم من فقط در یکی دو بازی فیکس بودم و چون از بازی فینال محروم بودم، در اکثر بازی‌ها نیمکت‌نشین شدم. این موضوع باعث شد تا شرایط بدنی‌ام از مرز ایده‌آل فاصله بگیرد. فوتبالی‌ها هم همیشه مثالی دارند که بازیکن فقط در شرایط بازی رسمی و 90دقیقه‌ای بدنش آماده می‌ماند. شما دیدید که در لیگ قهرمانان با وجود اینکه هر سه چهار روز یک‌بار بازی می‌کردیم ولی از لحاظ بدنی وضعیت خوبی داشتیم. متأسفانه قهرمان نشدن پرسپولیس شرایط روحی خوبی برای من نداشت و وقتی تیم هم برگشت چند هفته خوب نتیجه نگرفتیم. البته با گذشت چند بازی شرایط من بهتر شد. در بازی با پیکان در دقیقه‌یک پایم ضربه خورد ولی ادامه دادم و در بازی با گل‌گهر هم در دقیقه 30ضربه سختی خوردم ولی تشخیص کادرفنی این بود که بازی کنم. ضربه‌ای که در بازی با گل‌گهر خوردم سخت بود و نیاز به پشت سر گذاشتن دوران نقاهت داشت. خوشبختانه الان شرایط بهتری دارم و می‌توانم برابر سایپا بازی کنم.

بسیاری از هواداران پرسپولیس و کارشناسان فوتبال بر این عقیده‌اند که اگر پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان تو را در اختیار داشت، امکان داشت قهرمان شود. نظر خودت چیست؟

به هر حال هر اتفاقی حکمتی دارد. فکر می‌کنم در بازی با النصر بی‌تجربگی کردم که اخطار گرفتم و باید در آن صحنه مراعات می‌کردم. البته آن بازی با توجه به محرومیت آل‌کثیر و اتفاقاتی که برای پرسپولیس رقم زدند، برای ما حیثیتی شده بود و روی تیم ما فشار روحی و روانی وجود داشت. همین باعث شد که احساسی شویم. بدون شک غیبت در فینال لیگ قهرمانان آسیا یکی از تلخ‌ترین اتفاقات فوتبالی‌ام بود. این اتفاق ممکن است برای هر بازیکنی رخ دهد ولی متأسفانه با از دست دادن بازی فینال، چند‌ماه سخت را پشت سر گذاشتم. در واقع بعد از رسیدن به فینال حال خوبی نداشتم و انگار روی هوا معلق بودم.

در سن 32سالگی دوندگی فوق‌العاده‌ای در زمین مسابقه داری و خیلی‌ها که فوتبال تو را تماشا می‌کنند می‌گویند کاش امیری یک فوتبالیست 20ساله بود. آیا خودت به این موضوع فکر می‌کنی؟

الان فوتبالیستی مثل سیدجلال را کنار خودمان داریم که نشان داده سن فقط یک عدد است. او خیلی سالم زندگی می‌کند که این بسیار تأثیرگذار است، در ضمن سید ذهنیتی قوی دارد. او فوتبال را در همه امور زندگی‌اش در اولویت قرار داده است.

کار کردن با یحیی گل‌محمدی چطور است؟

من سال اولی که در لیگ برتر به میدان رفتم،پیراهن نفت تهران را بر تن داشتم و آقایحیی هم سرمربی بود. ایشان شخصیتی آرام و ریزبین دارد و به‌خوبی می‌بیند که چه‌کسی تلاش می‌کند. خیلی از مربیان خارجی چالش‌های زیادی برای فوتبال ایران و باشگاه‌های ایرانی درست می‌کنند و یحیی گل‌محمدی می‌تواند یک الگو باشد. ما اگر روی مربیان ایرانی سرمایه‌گذاری کنیم قطعا می‌توانیم از آنها بهترین استفاده را ببریم. گل‌محمدی به تیم آرامش می‌دهد، این در حالی است که برخی با داد و فریاد زدن به تیم اضطراب می‌دهند.

فکر نمی‌کنی تیم ملی کمی راحت کارلوس کی‌روش را از دست داد؟

در آن مقطع خیلی انتقادها صورت گرفت. به هر حال این حق فدراسیون بود که در مورد سرمربی تصمیم بگیرد ولی ما اگر با کی‌روش ادامه ندادیم باید یک مربی بهتر از او می‌آوردیم. بعد از کی‌روش هدایت تیم ملی به ویلموتس رسید که حضور او باعث نابودی فوتبال ایران و فدراسیون فوتبال شد.

تیم ملی می‌تواند با دراگان اسکوچیچ روزهای خوبی را تجربه کند؟

این مشخص است که دراگان انگیزه زیادی دارد و روی کارش وقت می‌گذارد. او اکثر بازی‌های لیگ را می‌بیند و این نشان می‌دهد که برای کارش و تیم ملی ارزش قائل است. من به موفقیت تیم‌ملی خوش‌بین هستم و امیدوارم اتفاقات خوبی برای تیم‌ملی رخ دهد.

برای ما جالب است که بدانیم الگوی تو در فوتبال چه‌کسی است؟

من سال88یک مصاحبه انجام دادم و گفتم که الگوی اخلاقی‌ام کریم باقری است. اگر هم بخواهم در مورد بازیکنان خارجی صحبت کنم باید از فوتبالیست‌های گذشته و فعلی اسم ببرم. با این حال معتقدم که مسی و رونالدو می‌توانند الگوهای خوبی باشند.

در جام‌جهانی روسیه با لایی انداختن به پیکه یک صحنه به‌یادماندنی را رقم زدی. آیا پیش می‌آید که هنوز هم به آن اتفاق فکر کنی؟

وقتی بیرون و در میان مردم هستیم، خیلی‌ها در مورد فوتبال و پرسپولیس از من سؤال می‌کنند و برخی هم در مورد آن صحنه صحبت می‌کنند. ما در آن جام‌جهانی به حقمان نرسیدیم و می‌توانستیم از مرحله گروهی صعود کنیم تا شیرینی برخی اتفاقات مثل مهار پنالتی رونالدو توسط بیرانوند چندبرابر شود. بچه‌های تیم ملی و کادر فنی تلاش زیادی کردند ولی کاش به مرحله بعدی صعود می‌کردیم. در مورد سؤال شما هم باید بگویم که زیاد به آن لایی فکر نمی‌کنم. فوتبالیست‌های اروپایی غم و شادی حاصل از اتفاقات فوتبال را زود فراموش می‌کنند و همیشه به فکر فردا هستند که این یک تفکر حرفه‌ای است. ما همیشه باید برای به‌دست آوردن فردایی بهتر تلاش کنیم.

امیرحسین اعظمی

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۳۱۱۰۹۴۶۵ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

علم الهدی: متاسفانه زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند

همصدایی و اجماع تندرو‌ها در ایران و اسرائیل برای نابودی برجام

استاندار سیستان و بلوچستان: انگار یک قتل عامی اتفاق افتاده/فقط سه نفر کشته شدند!

تصاویر دستبوسی منتسب به حدادعادل متعلق به چه کسی است

ارتباط قرارگیری جنین در مقابل آنتی بیوتیک ها و خطر بیماری آسم

خبر بعدی:

سبد رای فوتبالی ها در انتخابات 10 اسفند | بانوان و فوتسالی ها به کمک جادوگر می آیند؟

فردا سرنوشت رییس جدید فدراسیون فوتبال مشخص می شود

انتخابات فدراسیون فوتبال قرار است فردا برگزار شود، انتخاباتی که شاید سرنوشت فوتبال را تغییر دهد و مجمع باید رییس جدید فدراسیون فوتبال را انتخاب کند.

به گزارش طرفداری، فردا نمایندگان فوتبالی و فوتسالی آقا و خانم باید با رای های خود نتایج انتخابات فدراسیون فوتبال را مشخص کنند. آنها به اندازه ای در مجمع کرسی ندارند که تعیین کننده برنده باشند اما می توانند معادلات را تغییر بدهند.

شهاب عزیزی خادم

گفته می شود هیات های فوتبالی در رای گیری فردای فدراسیون فوتبال از عزیزی خادم حمایت خواهند کرد و به نظر می رسد بخش زیادی از آرای سرپرست ها یا روسای هیات های فوتبال، از آن عزیزی خادم شود.

کیومرث هاشمی

همواره در انتخابات فدراسیون فوتبال، آرای نمایندگان باشگاه های دولتی به گزینه مورد حمایت دولت می رسد. آنطور که از شواهد پیداست در این دوره کیومرث هاشمی گزینه دولت است و احتمالا اکثر آرای نمایندگان باشگاه های دولتی به کیومرث هاشمی می رسد. از صبح امروز شایعه هایی به گوش می رسد مبنی بر این که برخی نمایندگان مجلس در حال برقراری تماس با اعضای مجمع هستند و از آنها می خواهند بهکیومرث هاشمی رای دهند. البته با این همه، وزارت ورزش تاکید دارد در این انتخابات از هیچ گزینه ای حمایت نمی کند. در این صورت، عزیزی خادم این شانس را دارد که با جمع آوری آرای باشگاه ها و تلفیق آن با سبد رای هیات ها، از کشیده شدن انتخابات به دور دوم جلوگیری کند و کار در همان مرحله نخست به پایان برسد.

مصطفی آجرلو

همانطور که هیات های فوتبالی و باشگاه های دولتی پشت عزیزی خادم و هاشمی هستند، آجرلو هم از حمایت نهاد ها برخوردار است. البته مناظره اخیری که بین سه نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شد هم در این موضوع بی تاثیر نبوده چرا که در مجمع گفته می شود آجرلو نسبت به دو نفر دیگر عملکرد بهتری در مناظره داشته است.

علی کریمی

از روزی که علی کریمی نامزد انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شد، بخش اعظمی از جامعه فوتبال حمایت خود از جادوگر را نشان داد. در انتخابات فردا هم پیش بینی می شود فوتبالی ها و فوتسالی ها چه در بخش آقایان و چه در بخش بانوان، از علی کریمی حمایت کنند.

در حالی که به گفته بسیاری علی کریمی از شانس کمی برای پیروزی در انتخابات فدراسیون فوتبال برخوردار است ولی حمایت فوتبالی ها و فوتسالی ها ممکن است ورق را برگرداند و همه را به اینکه انتخابات به دور دوم کشیده شود، امیدوار کند.

رای دهندگان فوتبالی

از چهره های شناخته شده فوتبالی که فردا در انتخاب رییس بعدی فدراسیون فوتبال نقش دارند می توان به وحید هاشمیان (مربی تیم ملی)، احسان حاج صفی (کاپیتان تیم ملی)، رضا عنایتی (مدیرعامل باشگاه لیگ یکی هوادار)، مریم آزمون (مربی تیم ملی فوتبال بانوان) و زهرا قنبری (کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان) اشاره کرد.

رای دهندگان فوتسالی

از چهره های شناخته شده ای که فردا قرار است رای دهند هم می توان به شهناز یاری (مربی تیم ملی فوتسال بانوان)، فرزانه توسلی (کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان)، اصغر حسن زاده (کاپیتان تیم ملی فوتسال) و محمد ناظم الشریعه (مربی تیم ملی فوتسال) اشاره کرد.

بانوان رای دهنده و نقش اساس در انتخابات

هشت نفر از بانوان فردا در انتخاب رییس جدید فدراسیون فوتبال دخیل خواهند بود. مریم آزمون (مربی تیم ملی فوتبال بانوان)، زهرا قنبری (کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان)، شهناز یاری (مربی تیم ملی فوتسال بانوان)، فرزانه توسلی (کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان)، سلطنت نوروزی ( داور فوتبال بانوان)، عبرتی (نماینده فوتبال ساحلی بانوان)، مرضیه جعفری و رحمتی (مدیرعامل یا سرپرست تیم های لیگ برتری بانوان) و شهره موسوی (نماینده بادران) هستند.

البته در این بین گفته می شود شهره موسوی حامی عزیزی خادم خواهد بود و مرضیه جعفری هم از آجرلو حمایت می کند.

در پیش بینی ها آجورلو و عزیزی خادم بالاترین آرا را برای حضور در مرحله دوم دارند و کیومرث هاشمی از مقبولیت چندانی در مجمع برخوردار نیست. علی کریمی هم روی رای چهره های فوتبالی مجمع حساب کرده و البته حامیانش خوشبین هستند بانوان و فوتسالی ها نیز به علی کریمی رای بدهند.

اخبار داغ 

جسد دستیار کارلوس کی روش در خانه اش پیدا شد؛ خودکشی؟ خبر خوش برای طلبکاران پرسپولیس؛ سرخپوشان پولدار شدند کشف حجاب سارا خوئینی ها + عکس ۲ بازیگری که در حق علی انصاریان نامردی کردند / سام درخشانی گفت ایلکای گوندوعان از علاقه منچستریونایتد به خودش پرده برداشت همسر موراتا: پسرمان باعث شد آلوارو بیمار شود

دیگر خبرها

 • روز تلخ و شیرین برای نمایندگان کردستان در لیگ دسته یک بسکتبال
 • اتفاق عجیب در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال ؛ چه کسی زیرآب علی کریمی را زد؟
 • پزشک سابق پرسپولیس، پزشک تیم نساجی شد
 • شکست تلخ برایتون در غیاب جهانبخش و از دست دادن دو پنالتی
 • سپهر حیدری خطاب به علی کریمی: همه فوتبالی‌ها مثل کوه پشتت هستند/ تبریک تولد بازیکنان فوتبال به برانکو ایوانکوویچ
 • لزوم تحقق مطالبه رهبرمعظم انقلاب در جهت برگزاری انتخابات پرشور
 • فرماندار شیراز:انتخابات ابزار تحقق مردم سالاری دینی و جمهوریت نظام است
 • لیگ برتر فوتسال| خط و نشان گیتی‌پسند برای رقبا با پیروزی پرگل مقابل اهورای بهبان
 • نیم فصل تلخ ستاره جنجالی استقلال
 • هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال| جشنواره گل گیتی‌پسند مقابل اهورا
 • شیخ‌ویسی: در شخصیت من نبود که در این تیم بمانم
 • داوران هفته ۱۶ لیگ برتر فوتبال کشور مشخص شدند+جزئیات
 • داوران هفته 16 لیگ برتر فوتبال کشور مشخص شدند+جزئیات
 • اعلام داوران هفته شانزدهم لیگ برتر
 • اعلام اسامی داوران هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال/ قضاوت رحیمی‌مقدم و مهدوی برای سرخآبی‌ها
 • تقدیر رئیس فدراسیون بین المللی بیلیارد و اسنوکر از حمایت‌های صالحی امیری
 • تلخ و شیرین کمال از جدال برابر سایپا!
 • کولاک لژیونر ایرانی در اروپا ؛ شکست تلخ شارلروا در شب درخشش علی قلی زاده + فیلم
 • وحید زمانی مخترع جوان چطور از اعدام در زندان اردبیل گریخت