Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «باشگاه خبرنگاران»
2022-08-07@20:02:58 GMT

زلزله سراب خسارتی نداشت

تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | کد خبر: ۳۱۱۶۰۰۱۲

زلزله سراب خسارتی نداشت

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، محمدی معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام گزارش نهایی زلزله ۴.۴ ریشتری در آذربایجان شرقی گفت: با کسب اطلاع از وقوع  زمین لرزه سراب ستاد بحران بلافاصله در کشیک امداد مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات تشکیل و با برقراری ارتباط فوری با جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، دستورات لازم ستادی برای اعزام سه تیم عملیاتی و ارزیاب به منطقه زلزله زده صادر شد.

او گفت: با اعزام سه تیم عملیاتی یادشده به محل وقوع زمین لزره و ارزیابی روستا‌های صومعه حق، پرکاب، الله حق، بیجند، بیدرشان، اسب فروشان و هولیق در ارزیابی‌های اولیه مشخص شد این زمین لرزه خسارت مالی و تلفات جانی نداشته است.

انتهای پیام/ک

صرافی ارز دیجیتال

تبلیغات در خبربان

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: جمعیت هلال احمر وقوع زمین لرزه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۱۶۰۰۱۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

ثبت بزرگترین زمین‌لرزه‌ در استان آذربایجان شرقی

بزرگترین زمین‌لرزه های هفته گذشته، در استان آذربایجان شرقی و با بزرگای ۴.۲ رخ داد، ضمن آنکه در استان کرمانشاه نیز زلزله ۳.۶ ریشتری و در استان بوشهر زلزله ۳.۴ ریشتری به ثبت رسید.

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته در منطقه "قره آغاج" استان آذربایجان شرقی زلزله‌ای به بزرگای ۴.۲ ریشتر رخ داد و "گیلانغرب" استان کرمانشاه زلزله ای به بزرگای ۳.۷ ریشتر را تجربه کرد.

فوج لرزه‌های استان هرمزگان نیز همچنان ادامه دار است به گونه‌ای که در "بندر خمیر" استان هرمزگان بعد از یک زلزله ۲.۹ ریشتری، زمین‌لرزه‌های دیگری به بزرگای ۳.۹ و ۳.۵ریشتر، در "قلعه قاضی" استان هرمزگان زمین‌لرزه ای به بزرگای ۳.۷ ریشتر و در منطقه "کنگ" استان هرمزگان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۶ ریشتر به ثبت رسید.

علاوه بر آن در "کلمه" استان بوشهر زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ریشتر، در "گیلانغرب" استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ ریشتر و در "دوبرجی" استان فارس زمین‌لرزه ای به بزرگای ۳.۱ به ثبت رسید. 

جزئیات زمین‌لرزه های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۸ مرداد

در "دوزین" استان گلستان دو زلزله ۲.۹ ریشتری و در "کوخرد" استان هرمزگان زلزله ۲.۹ریشتری رخ داد.

"قره آغاج" استان آذربایجان شرقی زلزله ای به بزرگای ۴.۲ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۸ کیلومتری قره آغاج، ۴۰ کیلومتری هشترود و ۴۴ کیلومتری نظرکهریزی این استان گزارش شد.

یکشنبه ۹ مرداد

در "بندر خمیر" استان هرمزگان زلزله ۲.۹ریشتری، در "بافق" استان یزد زلزله ۲.۶ریشتری، در "گرمی" استان اردبیل زلزله ۲.۸ و در "بستک" استان هرمزگان دو زلزله ۲.۹ ریشتری رخ داد.

در "کنگ" استان هرمزگان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۶ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید و رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۳۱ کیلومتری کنگ، ۳۸ کیلومتری بندر لنگه و ۴۵ کیلومتری بندر خمیر بوده است.

در این روز "کلمه" استان بوشهر با زلزله ای به بزرگای ۳.۴ ریشتر در عمق ۲۰ کیلومتری لرزید که کانون آن در ۹ کیلومتری کلمه، ۱۸ کیلومتری بوشکان و ۲۷ کیلومتری اهرم این استان گزارش شد.

دوشنبه ۱۰ مرداد

در "بندر خمیر" استان هرمزگان بعد از یک زلزله ۲.۹ربیشتری، زمین‌لرزه دیگری به بزرگای ۳.۹ ریشتر در عمق ۱۴ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۳۶ کیلومتری بندر خمیر، ۴۰ کیلومتری کنگ و ۴۷ کیلومتری بندر لنگه این استان بوده است. وقوع زلزله ۳.۵ ریشتری در عمق ۱۸ کیلومتری زمین از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

در گلباف استان کرمان زلزله ۲.۸ رخ داد.

سه شنبه ۱۱ مرداد

در "انارک" استان اصفهان دو زلزله ۲.۶ و ۲.۵ریشتری، در "سرجنگل" استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲.۹ریشتری، در" هجدک" استان کرمان زلزله ۲.۵،در "لالی" استان خوزستان زلزله ۲.۹ ریشتری به ثبت رسید.

"گیلانغرب" استان کرمانشاه زلزله ای به بزرگای ۳.۷ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۵ کیلومتری گیلانغرب، ۲۲ کیلومتری سرپل ذهاب و ۳۷ کیلومتری کرند این استان بوده است.

چهارشنبه ۱۲ مرداد

در "فین" استان هرمزگان زلزله ۲.۸ریشتری، در "بندر چارک" استان هرمزگان زلزله ۲.۸ریشتری ،در "بهبهان" استان خوزستان دو زلزله ۲.۸ و ۲.۷ ریشتری به ثبت رسید.

"قلعه قاضی" استان هرمزگان با زمین‌لرزه ای به برگای ۳.۷ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری لرزید و کانون رومرکز این رخداد لرزه ای در ۳۲ کیلومتری قلعه قاضی، ۳۶ کیلومتری فین و ۳۹ کیلومتری بندرعباس این استان گزارش شد.

پنج شنبه ۱۳ مرداد

"خانوک" استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۸ کیلومتری خانوک، ۲۰ کیلومتری هجدک و ۲۱ کیلومتری زرند این استان بوده است.

در "اسیر" استان فارس زلزله ۲.۹ریشتری، "قره آغاج" استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۵ ریشتری، در "ساغند" استان یزد زلزله ۲.۵ ریشتری به ثبت رسید.

"محمله" استان فارس با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزید و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۱۶ کیلومتری محمله، ۲۵ کیلومتری علامرودشت و ۲۶ کیلومتری اسیر این استان گزارش شد.

در "سرپل ذهاب" استان کرمانشاه زمین‌لرزه ای به بزرگای ۳.۶ ریشتر رخ داد که کانون این رخداد در ۱۱ کیلومتری سرپل ذهاب، ۱۸ کیلومتری قصر شیرین استان کرمانشاه و ۳۵ کیلومتری خانقین عراق بوده است.

"شادمهر" استان خراسان رضوی نیز در این روز زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۱ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین را تجربه کرد و رومرکز آن در ۶ کیلومتری شادمهر، ۱۵ کیلومتری تربت حیدریه و ۱۸ کیلومتری بایک این استان به ثبت رسید.

در "بندرخمیر" استان هرمزگان زلزله ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۸ کیلومتری به وقوع پیوست که کانون رومرکز این رخداد لرزه ای در ۳۹ کیلومتری بندر خمیر، ۴۰ کیلومتری کنگ و ۴۶ کیلومتری بندر لنگه این استان بوده است.

"دوبرجی" استان فارس زمین‌لرزه ای به بزرگای ۳.۱ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۶ کیلومتری دوبرجی، ۳۶ کیلومتری رستاق و ۳۸ کیلومتری درز این استان بوده است.

جمعه ۱۴ مرداد

در منطقه "رباط" کرمانشاه زلزله ۲.۷ ریشتری و در منطقه "کوهبنان" استان کرمان زلزله ۲.۸ ریشتری رخ داد.

انتهای پیام

دیگر خبرها

  • خسارتی از زلزله دهلران گزارش نشده است
  • زلزله ۴ ریشتری دهلران را لرزاند + جزئیات
  • زلزله چهار ریشتری دهلران را لرزاند
  • وقوع زلزله نسبتا قوی در مرکز نپال
  • ۲ زلزله گناوه را لرزاند
  • ثبت بزرگترین زمین‌لرزه‌ در استان آذربایجان شرقی
  • زمین لرزه ۴ ریشتری قصرشیرین را لرزاند
  • وقوع زمین لرزه ۴ ریشتری در قصرشیرین/ خسارتی گزارش نشده است
  • سرپرست فرمانداری قصرشیرین: زلزله امروز خسارتی نداشت
  • زلزله ۴ ریشتری قصرشیرین را لرزاند