کشتی قهرمانی آسیا؛ آزادکاران حریفان خود را شناختند
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ | کد خبر: ۳۱۶۰۷۵۴۱
مراسم قرعهکشی سی و چهارمین دوره رقابتهای کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا، امروز (جمعه) در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد و نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند.
به گزارش ایمنا، سی و چهارمین دوره رقابتهای کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح فردا (شنبه) و با برگزاری مسابقات اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم در شهر آلماتی قزاقستان آغاز میشود.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
قرعهکشتی نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:
در وزن ۵۷ کیلوگرم که ۱۲ نفر حضور دارند «علیرضا سرلک» در دور اول با «روزگلدی سیداف» از ترکمنستان کشتی میگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده مبارزه میان «دولت تمیرجاناف» از قزاقستان و «بیلال» از پاکستان میرود.
در وزن ۶۱ کیلوگرم «مجید داستان» پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف راویندر از هند میرود. در این وزن ۹ کشتیگیر شرکت کردهاند.
در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۱۱ نفر حضور دارند، «مرتضی قیاسی» در دور نخست با «کریم حوجاکوف» از ترکمنستان مبارزه میکند و در صورت غلبه بر این کشتیگیر در دور بعد به مصاف برنده میان «عادیل اوسپانوف» از قزاقستان و «علی بیک عثماناف» از قرقیزستان میرود.
در وزن ۷۰ کیلوگرم «امیرحسین حسینی» دور دور اول به مصاف کاران از هند میرود و در صورت گذر از این حریف در دور بعد با برنده کشتی میان عبدالکریم از کویت و «سیرباز تالگات» از قزاقستان پیکار میکند. در این وزن ۱۰ نفر حضور دارند.
در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۱۳ کشتیگیر شرکت کردهاند، «مصطفی حسینخانی» در دور اول با «اختیار نوروزاف» از ازبکستان کشتی میگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده مبارزه میان «سئونگ چول لی» از کره و «لو» سنگاپور از میرود.
در وزن ۷۹ کیلوگرم «علی سوادکوهی» در دور نخست به مصاف «ریوکی یوشیدا» از ژاپن میرود و در صورت پیروزی بر این کشتیگیر در دور دوم با برنده دیدار میان «بوبور اسلاماف» از ازبکستان و «سایاکبای یوسوپوف» از قرقیزستان پیکار میکند. در این وزن ۱۱ نفر حضور دارند.
در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۱۱ نفر حضور دارند، «حسن یزدانی» پس از استراحت در دور اول در دور دوم با «هایاتو ایشیگورو» از ژاپن کشتی میگیرد.
در وزن ۹۲ کیلوگرم «کامران قاسمپور» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به دیدار برنده کشتی میان «ریوچی یامانکا» از ژاپن و سانجیت از هند میرود. در این وزن ۹ نفر حضور دارند.
در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۱۱ شرکت کننده دارد، «علی شعبانی» پس از استراحت در دور اول در دور دوم با برنده کشتی میان «مین وون سئو» از کرهجنوبی و «هارون آبید» از پاکستان کشتی میگیرد.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم «امین طاهری» پس از استراحت در دور اول در دور دوم با سارم از سوریه کشتی میگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی میان «آیال لازاریف» از قرقیزستان و «دانگ هوان کیم» از کرهجنوبی میرود. در این وزن ۱۱ نفر حضور دارند.
برنامه این مسابقات به شرح زیر است:
شنبه ۲۸ فروردین:
ساعت ۸:۳۰ تا ۹ وزنکشی ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد
ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۴:۳۰ رقابتهای مقدماتی و شانس مجدد اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد
ساعت ۱۸ تا ۲۱ رقابتهای ردهبندی و فینال اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد
یکشنبه ۲۹ فروردین:
ساعت ۸:۳۰ تا ۹ وزنکشی اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد
ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۴:۳۰ رقابتهای مقدماتی و شانس مجدد اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد
ساعت ۱۸ تا ۲۱ رقابتهای ردهبندی و فینال اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد
اختلاف ساعت ایران با قزاقستان ۹۰ دقیقه است به طوری که ساعت ۱۱:۳۰ به وقت قزاقستان ساعت ۱۰ به وقت ایران است.
منبع: ایرنا
کد خبر 487256منبع: ایمنا
کلیدواژه: اتحادیه جهانی کشتی حسن یزدانی فدراسیون کشتی کشتی کشتی آزاد شهر شهروند کلانشهر مدیریت شهری کلانشهرهای جهان حقوق شهروندی نشاط اجتماعی فرهنگ شهروندی توسعه پایدار حکمرانی خوب اداره ارزان شهر شهرداری شهر خلاق پس از استراحت در دور اول در دور دوم صورت پیروزی کیلوگرم کشتی آزاد ساعت حریف در دور بعد برنده کشتی میان مصاف برنده دور دوم کشتی می گیرد ۱۲۵ کیلوگرم کشتی گیر
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.imna.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایمنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۶۰۷۵۴۱ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
قهرمانی مازندران در رقابتهای کشتی فرنگی نونهالان کشور
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، رقابتهای کشتی فرنگی نونهالان قهرمانی کشور روزهای ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.
در پایان این رقابتها مازندران با ۱۵۴ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید و تیمهای خوزستان با ۱۱۹ امتیاز و لرستان با ۹۳ امتیاز دوم و سوم شدند.
نتایج اوزان مختلف:
۳۵ کیلوگرم: ۱- علی اصغر صبوری نژاد (کهگیلویه و بویراحمد) ۲- سجاد محمدی (اروند) ۳- مهدی چاره اندیش (خوزستان) و مهدی شکری (توابع تهران))
۳۸ کیلوگرم: ۱- محمد پورابراهیمی (کهگیلویه و بویراحمد) ۲- علی چیت گران (مازندران) ۳- میررپوریا عزیزی (اردبیل) و علی اسماعیلی (سهمیه خوزستان)
۴۱ کیلوگرم: ۱- محمدامین آذرپیرا (کرمان) ۲- علی فتحیان (لرستان) ۳- ابوالفضل چیت گران (مازندران ۹ و محمدامین خشنودفر (سهمیه خوزستان)
۴۴ کیلوگرم: ۱- بنیامین رستگار (فارس) ۲- مهدی قلندی (مازندران) ۳- مبین زراعتی (اصفهان) و امیررضا حنفی (البرز)
۴۸ کیلوگرم: ۱- امیر کاظمی (خوزستان) ۲- یاسین دهستانی (مازندران) ۳- محمدمهدی رجانی (لرستان) و امیرمهدی حاجی وند (سهمیه خوزستان) ۵- امیرعباس اخوان (مازندران) و عرشیا موسوی (اردبیل)
۵۲ کیلوگرم: ۱- امیرعلی مجازی (کرمان) ۲- امیررضا طهاسب پور (مازندران) ۳- علیرضا حیدری (خوزستان) و امیرسام جعفری راد (مازندران)
۵۷ کیلوگرم: ۱- ابوالفضل ظهیری (اصفهان) ۲- آرمین قولی گله (خوزستان) ۳- محمدرضا مهدوی (تهران ب) و رضا جلیلی (لرستان)
۶۲ کیلوگرم: ۱- مهدی غلامیان (فارس) ۲- کورش عبدولی (اروند) ۳- آرمین قاسمی (کهگیلویه و بویراحمد) و محمدامین رحیمی (لرستان)
۶۸ کیلوگرم: ۱- سید اسماعیل نبوی (مازندران) ۲- علی احمد شمشیری (توابع تهران) ۳- اهورا نوروزی (فارس) و محمدجواد عبدولی (سهمیه خوزستان) ۵- علی رضا سلطانی (تهران) و امیرعلی امیرپور (سهمیه مازندران)
۷۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین علوانی (سهمیه خوزستان) ۲- نوید سعیدیان (خوزستان) ۳- ابوالفضل صحت (اصفهان) و امیررضا مهری (مازندران)
۸۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین بختیارنژاد (البرز) ۲- ایمان قمی (سهمیه مازندران) ۳- عرشیا زنگنه (تهران) و امیرمحمد جاوری (سهمیه خوزستان)
۱۰۰ کیلوگرم: ۱- محمدمهدی دروگر (گلستان) ۲- مهدی کاظمی (لرستان) ۳- علی اکبر آکو (مازندران) و ایلیا خردمند (کهگیلویه و بویراحمد)
رده بندی تیمی: ۱- مازندران ۱۵۴ امتیاز ۲- خوزستان ۱۱۹ امتیاز ۳- لرستان ۹۳ امتیاز ۴- اصفهان ۸۳ امتیاز ۵- فارس ۸۱ امتیاز ۶- کهگیلویه و بویراحمد ۸۰ امتیاز ۷- البرز ۶۴ امتیاز ۸- کرمان ۶۰ امتیاز ۹- اروند ۵۰ امتیاز ۱۰- توابع تهران ۴۵ امتیاز ۱۰- تهران ۴۵ امتیاز