به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از آستان نیوز،محمدحسین استادآقا در تشریح  ویژه‌برنامه‌های این بنیاد به مناسبت دهه کرامت در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: امسال ویژه‌برنامه‌های متنوعی توسط ۷ زیرمجموعه بنیاد کرامت رضوی به اجرا گذاشته خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی استقبال از زائران در مبادی ورودی شهر مشهد ازجمله فرودگاه، راه‌آهن و پایانه اتوبوس‌رانی را ازجمله برنامه‌های معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی در این دهه اعلام کرد و افزود: علاوه بر آن در دهه کرامت، روزانه از ۲ هزار زائر محروم خراسان رضوی با یک روز اسکان و سه وعده‌غذای متبرک پذیرایی خواهد شد.

همچنین پویش آزادی ۸۸۸ زندانی جرائم غیر عمد با همراهی و مشارکت سازمان زندان‌ها در دستور کار قرار دارد.

 وی از آغاز چهارمین مرحله پویش «سفره مهربانی» در سراسر کشور خبر داد و ابراز کرد: در این مرحله ۱۱۱ هزار خادمیار رضوی در سراسر کشور مشارکت دارند و هر کانون خدمتی ۸ بسته معیشتی به ارزش ۵۰۰ هزار تومان را با مشارکت خیران و نیکوکاران تهیه خواهد کرد تا با همکاری نهادهای بهزیستی و کمیته امداد، به خانواده‌های نیازمند اهدا شود.

به گفته استادآقا، اختتامیه طرح «سفره مهربانی ۴» که به تهیه و توزیع ۸۸۸ هزار بسته معیشتی منجر خواهد شد نیز در دهه کرامت برگزار خواهد شد. همچنین مؤسسه تربیت‌بدنی بنیاد کرامت رضوی، تهیه اقلام ورزشی و توزیع در مناطق کم برخوردار بااعتبار ۱۰ میلیارد تومان در سراسر کشور و نیز تجهیز سه زمین ورزشی در حاشیه شهر مشهد را در دست اجرا دارد.

 وی بابیان اینکه میزبانی از کودکان کار یکی دیگر از برنامه‌های بنیاد کرامت در این دهه است، خاطرنشان کرد در روز چهارشنبه، ۲۶ خردادماه جمعی از کودکان کار که توسط نهادهای مربوطه شناسایی‌شده‌اند، در باغ بیلدر و اردوگاه خاتون میهمان آستان قدس رضوی خواهند بود و ویژه‌برنامه‌های فرهنگی، تفریحی و سرگرم‌کننده برای آن‌ها پیش‌بینی‌شده است، همچنین شرایط خانوادگی این کودکان موردبررسی قرار می‌گیرد تا جهت حمایت و رفع مشکلات آن‌ها اقدام شود. 

افتتاح طرح‌های اشتغال‌زایی در سراسر کشور

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با اشاره به فعالیت‌های در دست اقدام در حوزه اشتغال‌زایی پایدار نیز یادآور شد: اگرچه توزیع بسته‌های حمایتی بین نیازمندان یکی از طرح‌های آستان قدس رضوی است اما مطابق دستور تولیت آستان قدس رضوی، رویکرد ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی اقشار کم‌بضاعت به‌جای توزیع بسته‌های حمایتی نیز مدنظر قرارگرفته و این طرح در مرحله اول در چهار استان سیستان و بلوچستان، گلستان، خوزستان و لرستان، با توجه به مزیت‌های نسبی هر استان، اجرایی شده است.

وی تأکید کرد: در چهار استان‌ مذکور با کمک مؤسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی، نسبت به راه‌اندازی واحدهای دامپروری اقدامات لازم انجام‌شده و حمایت آستان قدس از گروه‌های هدف به مدت ۳ سال ادامه خواهد داشت. همچنین برای اجرایی شدن این طرح، تسهیلات ۴ درصدی بانکی به خانواده‌های تحت پوشش طرح در اقصی نقاط کشور اعطا می‌شود تا بتوانند مقدمات اشتغال پایدار را فراهم کنند.

 استادآقا به طرح‌های بنیاد برکت برای حمایت از مردم خوزستان نیز اشاره کرد و ادامه داد: باهدف اشتغال‌زایی در این منطقه، ۱۱۶ واحد پرورش گاومیش در شهر شعیبیه خوزستان بااعتباری بالغ‌بر ۸۰ میلیارد ریال در دهه کرامت افتتاح خواهد شد. همچنین عملیات اجرایی احداث اورژانس بین جاده‌ای هویزه و بازسازی بخش جراحی بیمارستان محلی این شهر بااعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد ریال در این دهه مبارک آغاز خواهد شد.

 وی در ادامه به طرح بنیاد کرامت در استان کرمانشان نیز اشاره و اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث دبستان ۶ کلاسه در شهر اهل تسنن جوانرود استان کرمانشاه با ۳۰ میلیارد ریال مشارکت سازمان نوسازی مدارس و ۳۰ میلیارد سرمایه‌گذاری آستان قدس نیز در دهه کرامت  آغاز می‌شود.

بهره‌برداری از مجتمع بین‌راهی در نقطه صفر مرزی

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی افزود: بهره‌برداری از مجتمع بین‌راهی میر جاوه در نقطه صفر مرزی استان سیستان  و بلوچستان و بااعتباری بالغ‌بر ۳۶۷ میلیارد ریال و همچنین افتتاح دبستان ۶ کلاسه شهدای قرقی در منطقه محروم مشهد با مشارکت خیران آستان قدس رضوی از دیگر طرح‌های دهه کرامت است.

وی با اشاره به ویژه‌برنامه‌های مؤسسه موقوفه زائر بنیاد کرامت رضوی هم اذعان کرد: در دهه کرامت، پذیرایی و برگزاری جشن در مجتمع‌های بین‌راهی مسیرهای منتهی به مشهد مقدس در نظر گرفته‌شده است. همچنین مراسمی ویژه ساکنان منطقه حاشیه‌ای منطق طرق و توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی از دیگر برنامه‌های حمایتی در این دهه است. استادآقا مرکز جامع مشاوره، رشد و توانمندسازی بنیاد کرامت رضوی را از دیگر مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمت برشمرد و گفت: این مرکز با 5 کلینیک در سطح شهر مشهد در خدمت زائران و مجاوران است و در دهه کرامت نیز با توان مضاعف این خدمت‌رسانی را دنبال خواهد کرد.

 حمایت از اشتغال آفرینی برای بانوان سرپرست خانوار

استادآقا به طرح‌هایی اجرایی توسط مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی نیز اشاره و اظهار کرد: طی سال و در قالب طرح «زندگی به سبک رضوی» ۳۰ هزار نو مزدوج از سراسر کشور تحت پوشش دوره‌های آموزشی این مجموعه قرار می‌گیرند.  همچنین به‌منظور ترویج فرهنگ فرزند آوری، طرح «شکوه مادری» با مشارکت ۷ هزار مادر تحصیل‌کرده دارای سه فرزند و بیشتر با ۴۰ سال سن در حال اجراست که همه آن‌ها طی سال جاری، به مدت سه روز میهمان حضرت رضا(ع) در مشهد مقدس خواهند بود. همچنین، پویش «نذر امام» به همت کانون‎های خدمت بانوان و خانواده باهدف آزادی مادران زندانی جرائم غیر عمد آغازشده است.

وی تأکید کرد: آیین افتتاح جشن‌های تشرف خانگی دختران مکلف سراسر کشور در قالب پویش ملی «دختر ماه» از روز ولادت حضرت معصومه(س) آغاز شد و جامعه هدف این پویش، ۸۸۰۰ دختر نوجوان به سن تکلیف رسیده است.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی از افتتاح نمایشگاه «سرای خاتون» در دهه کرامت باهدف حمایت از بانوان کارآفرین و توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار شهر مشهد نیز خبر داد و گفت: این نمایشگاه با ۴۰ غرفه به دست بانوان کارآفرین مشهدی دایر شده و تا۳۱ خرداد در باغ اردوگاه خاتون دایر خواهد بود.

تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده طرح «بی‌نهایت شو»

وی بابیان اهم طرح‌های مؤسسه جوانان و تشکل‌های انقلابی بنیاد کرامت رضوی نیز ادامه داد: جشن‌های «زیر سایه خورشید» با اعزام ۳۰۰ کاروان خادمان و با هماهنگی ستاد ملی کرونا، شادی و سرور جشن‌های دهه کرامت را به استان‌های سراسر کشور منتقل می‌کند.

استادآقا اضافه کرد: طرح آموزش «بی‌نهایت شو» که با مشارکت ۱۲۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر برگزار شد نیز یکی از طرح‌های موفق فرهنگی و دینی در کشور بود که اختتامیه آن با تقدیر از  افراد برگزیده در دهه کرامت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۲

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: فارس

کلیدواژه: مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی دهه کرامت ۸۸۸ هزار بسته معيشتی حاشیه شهر مشهد کودکان کار طرح های اشتغال زایی بانوان سرپرست خانوار زندگی به سبک رضوی مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی ویژه برنامه آستان قدس رضوی سراسر کشور میلیارد ریال دهه کرامت بسته معیشتی شهر مشهد خواهد شد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.farsnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فارس» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۳۱۷۹۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

گوینده و مجری زن با سابقه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت +عکس

عکس/ اولین جلسه رئیسی با روسای کمیته‌های ستاد ملی کرونا

ستاره سابق فوتسال ایران درگذشت

فرزانه معصومیان، بر اثر کرونا درگذشت

فردا ادارات، بانک‌ها و شرکت‌های خصوصی تعطیل می‌شوند

خبر بعدی:

دانش‌آموزان برگزیده پویش صرفه‌جویی در انرژی در فارس تجلیل شدند

به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس در سخنانی در این آیین گفت: باید از ایده‌های دانش‌آموزان در تولید انرژی‌های پاک و روش‌های کاهش مصرف استفاده کنیم‌.

فرهاد اسماعیلی اظهار کرد: استفاده مناسب و مطلوب از انرژی باید به عنوان یک تکلیف اجتماعی از طریق مدارس وارد بدنه جامعه شود و ما به عنوان عضوی از جامعه انسانی بایستی سهم خود را بشناسیم و به رسالت و تکلیف اجتماعی خود عمل کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس، افزود: در بحث انرژی و حامل های انرژی باید موضوع محیط زیستی و گازهای گلخانه ای آن را جدی بگیریم و الگوی مصرف خود را تغییر دهیم.

اسماعیلی با اشاره به این که جامعه رشد یافته جامعه ای است که به مباحث زیست محیطی اهمیت ویژه ای می دهد، گفت: در جنگ با محیط زیست پیروزی وجود ندارد و هر کس در این عرصه قرار گیرد قطعاً بازنده است.
وی عدم استفاده مناسب و مصرف بی رویه از انرژی را موجب برهم خوردن محیط زیست و اکوسیستم اقلیمی عنوان کرد و یادآور شد: باید به سمت تغییر و تحول در مصرف انرژی حرکت کنیم.
اسماعیلی با اشاره به انگیزه، استعداد و ذهن های هوشمند دانش آموزان، گفت: باید از ایده های آنان در بحث تولید انرژی های پاک و روشهای کاهش مصرف استفاده کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خواستار تداوم این پویش و شکل گیری پویش مصرف صحیح آب شد و افزود: این کار مشترک افتخاری برای استان بود و موجب شد تا یک ظرفیت ملی در این بخش ایجاد شود.
وی  گفت: استفاده مناسب و مطلوب از انرژی باید به عنوان یک تکلیف اجتماعی وارد بدنه جامعه شود. 

لزوم فرهنگسازی و آموزش در بحث استفاده منطقی و صرفه جویی در مصرف انرژی

مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز نیز با اشاره به برگزاری پویش بزرگ صرف جویی انرژی با همکاری آموزش و پرورش فارس، گفت: این پویش که از ۲۵ اردیبهشت ماه تا پایان تیرماه سال جاری برگزار شد مورد استقبال بسیار خوب دانش آموزان و خانواده هایشان قرار گرفت.

جلال زراعت پیشه با اشاره به لزوم فرهنگسازی و آموزش در بحث استفاده منطقی و صرفه جویی در مصرف انرژی، افزود: این پویش که در بستر سامانه شاد برگزار شد ظرف مدت پنج روز بیش از ۵۰۰ هزار بازدیدکننده داشت.
وی افزود: در این پویش که در دو بخش دانش آموزان و مادران برگزار شد، آثار و محتواهای متعدد فرهنگی تولید شده در قالب مقاله، شعر، نقاشی، انیمیشن، عکس، فیلم، خاطره، داستان، کاریکاتور و غیره مورد داوری کارشناسان خبره قرار گرفت و در پایان ۴۰ اثر به عنوان آثار برتر انتخاب شد.
زراعت پیشه تصریح کرد: جوایز این پویش نیز به دو صورت ویژه و عادی تعریف شد تا کسانی که در کنار برتر شدن اثر، در  مصرف برق نیز نسبت به زمان مشابه در سال گذشته کاهش داشته اند از جوایز ویژه تری برخوردار گردند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز خاطرنشان کرد: در مرحله نخست آغاز به کار این پویش نیز مسابقه پیامکی برگزار و در مدت ۲ ساعت، بیش از ۴ هزار پیام ارسال شد که از برگزیدگان این مسابقه نیز تجلیل و قدردانی شد.
زراعت پیشه در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به اهمیت انرژی برای جامعه انسانی، از محدودیت منابع و پایان پذیری آنها سخن گفت و تصریح کرد: برای تولید برق به عنوان یک انرژی پاک از سوختهای فسیلی استفاده میشود که بعضا پیامدهای منفی زیست محیطی را به دنبال دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز با تأکید بر لزوم استفاده بهینه و منطقی از انرژی و به کارگیری الگوهای مناسب مصرف، گفت: هرچه قدر در زمینه کاهش مصرف انرژی حرکت کنیم به حفظ محیط زیست و افزایش مدت زمان استفاده از منابع کمک کرده ایم.
وی با بیان این که امروز سرانه مصرف انرژی در کشور ما نسبت به دیگر کشورها بسیار بالاتر است، گفت: سالانه ۹۰ میلیارد دلار یارانه انرژی در کشور پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: باید با مردم درخصوص چگونگی مصرف انرژی صحبت کنیم و تلاش نماییم در کنار استفاده بهینه از انرژی از سرمایه ها و منابع کشورمان با مصرف صحیح حفاظت نماییم.
مدیرعامل توزیع برق شیراز، افزود: نگاه ما کاهش رفاه مردم یا افزایش بهای انرژی نیست ما معتقدیم مردم با انتخاب روش درست مصرف، بهترین تصمیم را همراه با آگاهی برای زندگی خود بگیرند.
زراعت پیشه تصریح کرد: در این پویش که با محوریت ایجاد حساسیت و آگاهی بخشی نسبت به نحوه مصرف بهینه از انرژی برق برگزاری شد توانستیم صدای خود را به بخش بزرگی از جامعه هدف خود برسانیم و با توجه به بازخورد مثبت و استقبال خوب خانواده دانش آموزی استان طبق نظر شرکت بتواند قرار شد این پویش از سال آینده به صورت ملی برگزار گردد.
وی یادآور شد: باید کم مصرف کردن انرژی و منابع در کشور به یک ارزش تبدیل شود.
در پایان این مراسم از برگزیدگان پویش بزرگ صرفه جویی در انرژی، نجات زندگی در دو بخش دانش آموزان و مادران با اهدای هدایا تقدیر شد.

برچسب‌ها شرکت برق منطقه ای فارس انرژی برق اداره کل آموزش و پرورش فارس شیراز فارس دانش‌آموزان

دیگر خبرها

 • جواد فروغی میهمان امام رضا(ع) شد
 • مراسم اهدای مدال طلا به محمد رضا گرایی پس از کسب قهرمانی در کشتی فرنگی المپیک / فیلم
 • جشن‌های زیر سایه خورشید در ۸۰ نقطه استان بوشهر برگزار شد
 • بر زمین ماندن طرح بیمه رایگان روستاییان/ چشم امید روستاییان به دولت «کار و کرامت»
 • نادر مشایخی میهمان برنامه «احوال معاصر هنرمندان»
 • یادواره شهدا و توزیع بسته‌های معیشتی در سرپل‌ذهاب برگزار شد
 • تبریک مدیرعامل بانک شهر به مناسبت روز کرامت انسانی
 • راه‌اندازی پویش نذر پرچم محرم در مازندران
 • فرونشست زمین؛ زلزله خاموشی که در راه است
 • ماجرای گرانبهاترین انگشتر «امیرالمومنین (ع)» که حاتم بخشی نامیده شد
 • فرونشست زمین، زلزله خاموشی که در راه است
 • هشتمین روز جشنواره موسیقی ایلام/اجرای از راه دور هنرمندان میهمان
 • حمایت از نیازمندان با توزیع بسته‌های معیشتی
 • آستان قدس رضوی در کنار مردم خوزستان / از آب‌رسانی و اشتغال‌زایی تا حمایت‌های معیشتی
 • فرش‌های عرشی و خدمتی به وسعت همه حرم امام رئوف+عکس
 • نشریات ترکیه| کنترل ۱۵۲ آتش سوزی در ۳۸ استان/ آتش اصلی در سفره‌های مردم است
 • آستان قدس رضوی در کنار مردم خوزستان؛ از آب‌رسانی و اشتغال‌زایی تا حمایت‌های معیشتی
 • خوانساری: سفره‌های مردم‬⁩ هر روز کوچک‌تر می‌شود
 • سفره مردم نباید از این کوچک‌تر شود!
دیگران می‌خوانند: