شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اصفهان با لیست "تن‌ها برای مردم" در انتخابات دوره ششم شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، اسامی این لیست ۱۳ نفره را به ترتیب حروف الفبا در ادامه می‌خوانید:

قدرت افتخاری یکی از نامزدهای لیست اصلاح‌طلبان، دانش آموخته دکتری برنامه‌ریزی حمل و نقل است.

او مدیر پروژه تراموای اصفهان است و همچنین مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه را در کارنامه خود دارد. او معاون مدیر عامل و مدیر تأسیسات شرکت مترو منطقه اصفهان و همچنین مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی حمل و نقل ترافیک شهرداری اصفهان بوده است. افتخاری همچنین مؤلف کتاب مقدمه‌ای بر برنامه‌ریزی حمل و نقل شهری است.

احسان امینی، مشاور رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بوده است. امینی وکیل و مشاور دفتر حمایت از ایثارگران بوده و در شورای فرهنگی اجتماعی دانشگاه غیر انتفاعی هشت بهشت اصفهان عضویت داشته است. امینی اکنون معاون مالی اقتصادی منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان است. امینی عضو حزب ندای ایران است.

بیتا جعفری مدرس دانشگاه مقطع تحصیلی دکتری بوده و در کمیته حقوق شهروندی وزارت آموزش و پرورش عضویت دارد. او ۲۴ سال خدمت در آموزش و پرورش استان اصفهان را در کارنامه دارد. جعفری دارای بیش از ده مقاله علمی و پژوهشی ملی و بین‌المللی است و به عنوان پژوهشگر برتر در استان اصفهان شناخته می‌شود. او عضو کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است و در کمیسیون امور بانوان اتاق بازرگانی اصفهان عضویت دارد.

کوروش خسروی که ریاست مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره پنجم را بر عهده دارد، دیگر نامزد لیست اصلاح‌طلبان است. خسروی دارای مدرک دکترای شیمی است. او از سال ۱۳۸۶ تاکنون سرپرستی کارگروه داوری فن‌آفرینان جشنواره ملی شیخ بهایی و عضویت شورای پذیرش رشد و کارآفرینی دانشگاه اصفهان را به عهده دارد. او همچنین از سال ۱۳۹۱ تاکنون عضو کمیسیون آموزش و پژوهش‌های کاربردی اتاق بازرگانی اصفهان است. خسروی در سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ عضو هیأت مدیره شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان و چند سال رئیس مرکز کارآفرینی دانشگاه اصفهان بود.

الهام داوری دانشجو دکتری مدیریت و عضو هیئت علمی دانشگاه است، او قائم مقام خانه پرستاری استان اصفهان بوده و اکنون در شورای شهر دولت آباد فعالیت می‌کند. داوری ریاست شورای اسلامی شهر دولت آباد و شهرستان برخوار را به عهده داشته است. او عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام استان اصفهان است.

حسین دهقانی دیگر نامزد لیست اصلاح‌طلبان، کارشناس علوم اجتماعی است. دهقانی بخشدار جلگه در سال‌های ۷۳ تا ۷۴ شهردار خوراسگان در سال‌های ۷۴ تا ۷۸ شهردار نجف آباد در سال‌های ۷۸ تا ۸۲ بوده است. او از سال ۸۶ تا ۹۸ مدیریت شرکت شهر و کار را بر عهده داشته و از سال ۸۲ تا ۸۶ مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری اصفهان بوده است. او مشاور شهردار اصفهان در امور شرکت‌ها و عضو شورای اداری شهرداری‌های اصفهان است.

فرهاد رحیمی اکنون عضو اتاق بازرگانی اصفهان و همچنین دبیر کانون کار آفرینی استان اصفهان است. او همچنین در هیئت حل اختلاف کار اصفهان فعالیت دارد. رحیمی مؤسس و مدیرعامل چند مجموعه ورزشی بوده و از سال ۹۵ تا ۹۷ ریاست هیئت گلف اصفهان را نیز در اختیار داشته است.

احمد سعادت دیگر نامزد لیست اصلاح‌طلبان نیز عضو رسمی سازمان نظام مهندسی استان و مدیر اجرایی ساخت نمایشگاه بین‌المللی اصفهان است. مدیریت شرکت فنی مهندسی آذین گستران آرتنوس، کارشناس ارشد شرکت توسعه مسکن وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و معاونت عمرانی شرکت توسعه گردشگری سپاهان در کارنامه سعادت دیده می‌شود.

شیرین طغیانی نیز یکی از شاخص‌های این لیست است و در دوره پنجم شورای اسلامی شهر اصفهان ریاست کمیسیون عمران معماری و شهرسازی را در اختیار داشت. طغیانی دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری و دکتری شهرسازی است و او همچنین استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد است. طغیانی معاون دانشکده هنر، معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی است و در دوره اول شورای اسلامی شهر خوراسگان حضور داشته است.‌

علیرضا مهدی دانشجو دکتری رشته جامعه شناسی اقتصادی و توسعه، دیگر نامزد این لیست است که ۲۴ سال خدمت در آموزش و پرورش استان اصفهان را در کارنامه خود دارد. او دارای بیش از ده مقاله علمی و پژوهشی با محوریت شهرنشینی و شهروندی است و اکنون در کلینیک‌های مددکاری اجتماعی مشاور ارشد است. مهدی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش بوده است. عضویت در کمیته مطالعات راهبردی آموزش و پرورش و کارگروه اجرایی و تخصصی توسعه و فناوری آموزش و پرورش استان اصفهان نیز در کارنامه مهدی دیده می‌شود.

علیرضا ناظریان دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق و الکترونیک بوده و اکنون عضو انجمن اسلامی مهندسان است. کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک و تعمیرات از سازمان مدیریت صنعتی و کارشناسی رسمی دادگستری، پایه یک نظام مهندسی ساختمان اصفهان و همچنین ریاست گروه فنی و دبیر کمیته انرژی شرکت فولاد سبا در سوابق او دیده می‌شود.

علیرضا نصراصفهانی شاخص‌ترین نامزد لیست تن‌ها برای مردم و دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت است. او در دوره سوم، چهارم و پنجم شورای اسلامی شهر حضور داشته و در دو سال پایانی دوره پنجم سمت رئیس شورای شهر است. نصراصفهانی در کارنامه خود مدیریت آموزش و پرورش فلاورجان و منطقه میمه را دارد. مدیرعاملی انجمن حمایت از آسیب‌دیدگان نخاعی استان اصفهان نیز در کارنامه او دیده می‌شود. او در انتخابات شورای پنجم بیشترین رأی را از سوی مردم کسب کرد.

داریوش وکیلی دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت و تا سال ۹۹ مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان بوده است، او از سال ۷۵ تا ۷۹ معاون تعاون بنیاد شهید اصفهان بود. عضویت در هیئت مدیره شرکت توسعه گردشگری شهرداری اصفهان و مدیریت عتبات و حج عمره نیز در کارنامه وکیلی دیده می‌شود.

به گزارش ایمنا، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، روز جمعه ۲۸ خردادماه برگزار می‌شود.

کد خبر 500891

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ایمنا

کلیدواژه: شورای شهر اصفهان انتخابات انتخابات ۱۴۰۰ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شوراهای شهر انتخابات شوراهای شهر اصلاح طلبان اصلاحات اصلاح طلب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان اصفهان تن ها برای مردم شوراي شهر شهر شهروند کلانشهر مدیریت شهری کلانشهرهای جهان حقوق شهروندی نشاط اجتماعی فرهنگ شهروندی توسعه پایدار حکمرانی خوب اداره ارزان شهر شهرداری شهر خلاق شورای اسلامی شهر لیست اصلاح طلبان آموزش و پرورش استان اصفهان اصفهان بوده دیده می شود نامزد لیست دارای مدرک دیگر نامزد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.imna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایمنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۵۷۵۱۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

گوینده و مجری زن با سابقه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت +عکس

فوری/ معاون اول رئیسی منصوب شد /مخبر رقبا را کنار زد

ستاره سابق فوتسال ایران درگذشت

فرزانه معصومیان، بر اثر کرونا درگذشت

قیمت طلا پایین رفت

خبر بعدی:

انتقاد چهره های سیاسی از دخالت قالیباف و مجلس در انتخابات شهردار تهران

به گزارش جماران؛ اعتمادآنلاین نوشت: انتخاب شهردار تهران در روزهای اخیر حواشی بسیاری پیدا کرده است. در متن این حواشی اما انتقاد از رئیس مجلس به دلیل جانبداری از یکی از کاندیداهای این سمت به رغم برخی حواشی در ارتباط با پرونده‌های تخلف شهرداری با انتقادات جدی همراه بوده به طوری که محمدرضا بادامچیان نماینده مردم تهران در مجلس دهم اخیراً گفته که حضور متخلفان پرونده هلدینگ یاس در میان گزینه‌های شهرداری تهران تاسف‌آور است.

محمدصادق جوادی حصار، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، درباره انتخاب شهردار تهران و حواشی و اخبار آن گفت: انتقادهایی که از دخالت‌های آقای قالیباف در روند انتخاب شهردار صورت می‌گیرد از جانب کسانی است که خود آقای قالیباف را نیز به تخلف در بازه زمانی مدیریت شهرداری متهم می‌کنند و می‌گویند که او سرسلسه این اتهامات است.

او ادامه داد: وقتی ایشان سراغ تیم قبلی خود می‌رود طبیعی است که در پی حمایت از چهره و فردی از تیم قبلی خود است تا شهردار جدید تهران به فکر بروز دادن و افشا کردن مسائل قبلی دوران شهرداری آقای قالیباف نیفتد.

جوادی حصار اضافه کرد: آقای قالیباف به عنوان شهردار اسبق تهران اعتقادی به متخلف بودن خود ندارد بنابراین در مورد دوستان خودش نیز چنین اعتقادی ندارد و طبیعی است که در جهت تثبیت آنها تلاش کند تا تاییدی بر کار خودش و رد ابهامات و اتهامات دوران فعالیتش داشته باشد.

او توضیح داد: جریان قالیباف به منابع مالی و بسترساز شهرداری تهران برای ریاست‌جمهوری واقف است بنابراین تلاش دارد تا با معرفی گزینه‌ای خارج از قد و اندازه ریاست‌جمهوری از دردسرهای آتی برای خود بکاهد.

جوادی حصار در مورد این مساله همچنین گفت: جریان‌هایی همچون جریان آقای قالیباف رودربایستی را کنار گذاشته و با علم به بودجه کلان این نهاد و بسترساز بودن آن برای انتخابات‌ آینده، به دنبال روی کار آوردن فردی هستند تا در اندازه مطرح شدن برای ریاست‌جمهوری نباشد؛ در واقع می‌خواهند فردی را بیاورند که بتوانند او را زیر دست نگه دارند و در آینده تهدید سیاسی برای آنها محسوب نشود.

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی در آخر گفت: این جریان پیش از این نیز ثابت کرده بودند که هیچ رودربایستی‌ای با هیچ کسی ندارند و خط و مرزی نیز برای خود قائل نیستند. این جریان ادعا می‌کند که وظیفه‌اش پیشبرد اهداف انقلاب است و خود را خاکی‌تر از آن می‌داند که حتی بگوید دخالت رئیس قوه مقننه در انتخاب شهردار در شأن رئیس یک قوه نیست.

 

 

رئوفیان: شهردار پایتخت نباید وام‌دار سابقون این عرصه باشد/ پاکدستی شهردار جدید تهران زیر ذره‌بین مردم خواهد بود

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین درباره دخالت مدیران سابق مدیریت شهری در زمینه انتخاب شهردار هشدار داد و گفت: شهردار تهران نباید وام‌دار چهره‌های سابق این عرصه شود چرا که تعهد در قبال مردم پایتخت و پاکدستی فدای این وام‌داری می‌شود.

سیدابوالقاسم رئوفیان، دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین، درباره برخی فشارهای سیاسی به شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار جدید پایتخت گفت: دخالت در انتخاب شهردار از جانب مدیران شناخته شده  که در کسوت مدیریت امور شهری فعال بوده و امروز در مناصب قدرت هستند، به صلاح نیست.

وی ادامه داد: این موضوع، این شائبه را ایجاد می‌کند که می‌خواهند شهردار جدید را وام‌دار خود کنند و این وام‌دار شدن یعنی به جای دیدن و در نظر گرفتن مصالح  تهران بزرگ و اقتضائات مدیریت شهری - که نیاز به دو شاخص مهم یعنی تخصص در اداره امور شهری و تعهد و پاکدستی دارد - مباحث جریانی، سیاسی و جناحی در اولویت قرار گرفته است.

رئوفیان با بیان این که این شائبه برای آینده تهران امر پسندیده‌ای نیست، افزود: چهره‌های بی‌حاشیه‌ای وجود دارند که می‌توان از آنها برای مدیریت شهر تهران استفاده کرد و دلیلی ندارد که برای اداره امور شهری به سراغ معدود گزینه‌های حاشیه‌دار رفت.

وی با تاکید بر این که شهرداری تهران ملک جناحی نیست، گفت: هر جریانی در انتخابات پیروز می‌شود، چهره‌های غیرمرتبط تخصصی و مرتبط سیاسی را طرح و به دنبال شهردار کردن آنها می‌رود.

رئوفیان با تاکید بر این که انتخاب شهردار تهران باید به دور از لابی سیاسی باشد، تصریح کرد: شورای شهر تهران چه به لحاظ عقلی و چه از دیدگاه شرعی، مکلف و موظف است که تخصص و پاکدستی را مبنای انتخاب قرار دهد.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین درباره انتخاب چهره‌های پرحاشیه و درگیر در پرونده‌های سابق شهرداری نیز گفت: انتخاب جدید شورای شهر در بوته نقد و بررسی بسیار جدی از جانب مردم و متخصصین قرار می‌گیرد.

 

 

نقوی‌حسینی: نباید چهره‌های تکنوکرات را به شورای شهر تحمیل کرد/ شهردار تهران باید دارای روحیه جهادی و همسو با رویه انقلابی سه قوه فعلی کشور باشد

سید حسین نقوی حسینی، نماینده سابق مجلس و رئیس شاخه جوانان ستاد ابراهیم رئیسی در سال ۹۲، درباره انتخاب شهردار تهران گفت: انتخاب شهردار بر عهده منتخبان ملت در شهر تهران است، مردم ۲۱ نفر را انتخاب کردند و آنها موظف به انتخاب شهردار پایتخت هستند.

او ادامه داد: با توجه به انفعال شورای شهر تهران در دوره قبل و انتظار بالای مردم از شورای شهر جدید، این شورا باید پاسخگوی مردم باشد بنابراین باید اجازه داده شود خود اعضای شورا چهره‌های در حد و اندازه شهرداری تهران را انتخاب کنند.

 

نقوی حسینی همچنین درباره برخی اخبار مبنی بر دخالت در انتخاب شهردار تهران گفت: اخیراً شنیده‌ شده که رئیس محترم مجلس و بعضاً هیات رئیسه مجلس مداخلات یا نظرات و دیدگاه‌هایی درباره انتخاب شهردار دارند و اسامی‌ای را طرح می‌کنند. به‌علاوه، گاهی صحبت از حمایت رئیس مجلس از فلان چهره برای شهرداری تهران به میان می‌آید که این اخلال در کار شورای شهر است.

این فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر این موضوع که شورای شهر تهران باید شهرداری پاکدست و ساده‌زیست و انقلابی و همسو با رویکردهای سه قوه فعلی انتخاب کند گفت: برخی اسامی مطرح‌شده برای شهرداری تهران سوابق مشخص دارند و تکنوکرات هستند و به مدیریت جهادی اعتقادی ندارند؛ مدیر شهر تهران باید با روحیه و نگاه جهادی دنبال خلق ثروت برای تهران باشد.

نقوی حسینی درباره مدیریت شهر تهران توضیح داد: مدیریت تهران به عنوان کلانشهر بسیار بزرگ و پایتخت جمهوری اسلامی با جمعیت بالغ بر ۱۰ میلیون نفر بسیار حائز اهمیت است، به همین دلیل مدیریت این شهر الگوی مدیریت شهری در کشور در نظر گرفته می‌شود.

این نماینده سابق مجلس در آخر گفت: شهردار تهران که مدیر شهر تهران نیز هست در وسعت کل ایران تعریف شده و از اهمیت خاصی برخوردار است، بنابراین اگر انتخاب شهردار را بر عهده خود شورا بگذاریم و در این روند دخالت نکنیم، به نفع مردم و شهر تهران است.

 

 

منصور حقیقت‌پور: دخالت در سازوکار حرفه‌ای و قانونی انتخاب شهردار تهران قابل قبول نیست/ شهردار تهران نباید سخنگوی یک گعده یا نماینده یک جریان خاص سیاسی باشد

مشاور رئیس سابق مجلس می‌گوید هر دخالتی در فرایند انتخاب شهردار از جانب شورای شهر سیاسی‌کاری و خیانت در حق مردم تهران است.

منصور حقیقت‌پور، مشاور رئیس سابق مجلس، درباره انتخاب شهردار تهران گفت: برای انتخاب شهردار تهران باید تنها منتظر نظر شورای شهر بود و اجازه داد تا سازوکار دموکراتیک در این زمینه در پیش گرفته شود.

او همچنین افزود: مردم به اعضای شورای شهر رأی دادند و شورای شهر باید بر پایه استقرار خود یک شهردار حرفه‌ای و نه یک شهردار سیاسی انتخاب کند.

حقیقت‌پور ادامه داد: در این برهه زمانی نیازمند یک شهردار جدی و حرفه‌ای در تهران هستیم. شهردار سیاسی شاید مشکل جناح سیاسی را حل کند اما مشکل شهر را حل نمی‌کند، توان در نظر گرفتن منابع مالی پایدار برای تهران را ندارد و نمی‌تواند امور شهر تهران را با مدیریت متوازن جلو ببرد.

نماینده سابق مجلس و عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس دهم توضیح داد: شهردار تهران باید فردی امتحان پس‌داده باشد؛ دخالت‌های سیاسی سد راه انتخاب درست می‌شود و در نهایت اجازه نمی‌دهد تهران با عظمت، توسعه منطقی پیدا کند.

حقیقت‌پور در پایان خاطرنشان کرد که تهران نیازمند شهردار حرفه‌ای برای خدمت به پایتخت است نه نماینده جریان سیاسی برای تامین منافع حزبی.

 

 

کنعانی مقدم: لابی قالیباف قوی‌ترین لابی برای انتخاب شهردار آینده است

حسین کنعانی مقدم، دبیرکل حزب سبز و فعال سیاسی اصولگرا، درباره انتخاب شهردار جدید تهران گفت: بدون شک لابی قالیباف قوی‌ترین لابی برای انتخاب شهردار آینده تهران است.

او ادامه داد: نظر ایشان در انتخاب شهردار آینده و برای شورای شهر حائز اهمیت است و گزینه‌هایی که برای بررسی‌های نهایی انتخاب می‌شوند بدون نظرخواهی از ایشان نخواهد بود.

کنعانی‌مقدم همچنین تاکید کرد: جریان اصولگرایی در مورد جایگاه‌هایی همانند شهردار و رئیس‌جمهوری دیدگاه‌های خود را دارد، اما این دیدگاه درستی نیست که تصور کنیم شورای شهر تهران با هرچه آقای قالیباف بخواهد و بگوید موافقت می‌کند.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره خصوصیات لازم برای شهردار تهران به رجل سیاسی بودن و پاکدستی اشاره کرد و توضیح داد: شهردار تهران باید تجربه مدیریت در تهران را داشته باشد و شورا باید روی این مساله پافشاری کند چراکه با توجه به مشکلات و مسائلی که تهران دارد اگر شهردار جدید نتواند این مسائل را حل و فصل کند، خود تبدیل به بحران شهری می‌شود، بحرانی که هم کار شورا و هم شهردار را در مواجهه با بن‌بست‌ها سخت و پیچیده می‌کند.

دبیرکل حزب سبز در آخر گفت: پاکدستی و دوری از سابقه فساد و فراجناحی بودن برای شهرداری تهران الزامی است و فردی که از این خصلت‌ها عاری باشد بدون شک به دنبال پرش از سکوی شهرداری به ریاست‌جمهوری است.

 

 

احمد مازنی: شهردار تهران نباید نگاه سیاسی داشته باشد / استقلال شورای شهر در انتخاب شهردار حفظ شود

احمد مازنی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در خصوص لزوم حفظ استقلال شورای شهر در معرفی شهردار گفت: شورای شهر به عنوان پارلمان شهری، برای یک سری از مسئولیت‌هایی که در قانون اساسی و در قانون وظایف و اختیارات شوراها پیش‌بینی شده، باید در خدمت مردم باشد و به نظر می‌رسد که انتخاب شهردار مهم‌ترین کار شورای شهر است. به نظر من مهم‌ترین مساله در اداره شهردار تهران ظرفیت مدیریتی است و بخشی از این ظرفیت مربوط به دانش، مهارت و تجربه مدیریتی و بخشی هم به خصوصیات ذاتی انسان‌ها باز می‌گردد و اکتسابی نیست.

او با بیان اینکه شهردار تهران نباید نگاه سیاسی داشته باشد اظهار کرد: اما بحث من به معنای این نیست که سیاست را نفهمد، چون مدیریت تهران ارتباطی با جریان‌های مختلف فکری، سیاسی، اجتماعی و تخصص‌های مختلف دارد و تعامل با دولت، مجلس و سایر ارکان نظام مساله‌ای است که آگاهی سیاسی لازم دارد، ولی اینکه شهردار تهران بخواهد نگاه جناحی در اداره شهر داشته باشد، هم برای خودش و شورای شهر و هم برای مردم زیان‌بار خواهد بود. سیاستمدار بودن برای شهردار تهران عیب نیست ولی سیاسی‌کاری و وارد شدن در بازی‌های سیاسی حتماً برای شهر زیان‌بار خواهد بود. فرقی که شهردار تهران با دیگر شهردارهای کشور دارد این است که باید مورد توافق همه ارکان نظام باشد که در این صورت در موفقیت شهردار هم موثر خواهد بود.

نماینده دور دهم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بعضاً ما افراد را بر اساس موضع‌گیری‌های رسانه‌ای و مناظرات انتخاباتی آنها می‌شناسیم درحالی که این افراد عملکرد متفاوتی دارند، لذا شورای شهر باید با شناخت از ویژگی‌های ذاتی و تجربی افراد، آنهایی را انتخاب کند که رفتار جناحی ندارند. بنابراین ما هم پیش‌داوری نکنیم و به شورا کمک کنیم تا تصمیم مناسبی بگیرد، زیرا هر اتفاقی در مدیریت شهر تهران رخ دهد، آثارش متوجه همه مردم خواهد بود. استراتژی ما باید همفکری و مساعدت باشد تا مشکلات مردم حل شود.

 

 

واعظ آشتیانی: نام شهردار تهران نباید زیر سایه پرونده‌های تخلف باشد/ شورای شهر اجازه ندهد در بازی‌های سیاسی حق مردم تهران وجه‌المصالحه قرار گیرد

عضو سابق شورای‌ شهر می‌گوید انتخاب چهره‌هایی برای شهرداری تهران که نام‌شان درگیر حاشیه است ذره‌بین نظارتی مردم بر عملکرد شورای‌شهر را دقیق و آنها را از رأی خود ناامید می‌کند.

امیررضا واعظ آشتیانی، فعال سیاسی اصولگرا،درباره انتخاب شهردار تهران که در روزهای اخیر در دستور کار شورای شهر قرار گرفته گفت: مردم تهران بر اساس اعتماد به کاندیداها به آنها رأی داده‌اند و حالا انتظار دارند حقوق‌شان مورد توجه و احترام واقع شود.

واعظی آشتیانی ادامه داد: شورای شهر نه جای باندبازی است نه جای فعالیت سیاسی. امیدوارم دوره ششم هم همین نگاه را داشته باشد که نه فضای شورا و نه جایگاه شهرداری سیاسی نیست و حقوق مردم نباید وجه‌المصالحه قرار گیرد.

او همچنین گفت: نام شهردار تهران نباید زیر سایه پرونده‌های تخلف باشد. امیدواریم برخی ادعاها درباره دخالت مسئولان در انتخاب شهردار تهران نادرست باشد چراکه این خلاف مطالبه مردم است.

واعظی آشتیانی در این باره توضیح داد: بزرگ‌ترهایی در مجموعه شورای شهر ششم هستند که می‌توانند موضوع «دخالت نهادهای قدرت در انتخاب شهردار» را بررسی کنند تا احیاناً اتفاقات شوراهای شهر در ادوار قبل درباره سیاسی‌کاری تکرار نشود و شهرداری برای تهران انتخاب شود که کمترین حاشیه و بیشترین بازده عملکردی را داشته باشد.

او با تاکید بر این مساله که عملکرد باید ملاک انتخاب باشد گفت: انتخاب شهردار از سوی شورای شهر باید به قسمی باشد که مثل شورای شهر پنجم مرتب شهردار عوض نشود و یک انتخاب اصلاح برنامه‌های فرهنگی و عمرانی و اجتماعی شهر را پیش ببرد.

عضو سابق شورای شهر خاطرنشان کرد: پرهیز از هرگونه فعالیت سیاسی در جریان انتخاب شهردار الزامی است و امیدوارم شورای ششم در مسیری قرار نگیرد که منتقدان به جد وارد مباحث انتقادی ناشی از سیاسی‌کاری آنها شوند.

واعظی آشتیانی در آخر گفت: پرهیز شورای ششم از فضای سیاسی قطعاً می‌تواند پیام‌آور فعالیت‌های خوب برای مردم شهر تهران باشد.

دیگر خبرها

 • پاسخ قانونی به یک سوال/ سوابق اجرایی و تحصیلات محسن پیرهادی
 • احمد زیدآبادی: پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان، دچار بحران شده است
 • صفایی فراهانی: نتیجه انتخابات روشن بود/ به اصلاح‌طلبان گفته بودم که نباید کاندیدایی معرفی کنید
 • فرهنگ‌سازی لازمه تقویت احزاب و توسعه سیاسی/ مشکل فعالیت‌های حزبی با اصلاح قانون حل نمی‌شود
 • اولین منتقد دولت رئیسی جبهه پایداری خواهد بود
 • ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها اعلام شد
 • اعلام ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها
 • جدیدترین اخبار انتشار و دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰
 • اعلام ظرفيت پذيرش بر اساس سوابق تحصيلي دانشگاه‌ها
 • ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ ها اعلام شد
 • شروع انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۰، از امروز
 • ۳۲۹ هزار نفر بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه می‌شوند
 • آغاز انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۰ از امروز
 • ظرفیت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها اعلام شد/پذیرش بیش از ۱۸ هزار دانشجوی دوره روزانه
 • پاسخ به یک ادعا درباره محمدباقر قالیباف
 • شورای شهر ششم در پی گزینه مد نظر قالیباف برای شهرداری تهران نیست
 • انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۰ از امروز آغاز می‌شود
 • مخالفت وکیل ترامپ با ارائه سوابق مالیاتی او به کنگره
 • مخالفت وکیل ترامپ با ارائه سوابق مالیاتی او به وزارت دادگستری
دیگران می‌خوانند: