رشت- دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه حضور حداکثری در انتخابات پروژه نفوذ دشمن را خنثی می کند، گفت: دشمن به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  آیت‌الله رضا رمضانی چهارشنبه در وبینار «حضور آگاهانه» که به همت دانشگاه علمی کاربردی منطقه دو (گیلان، مازندران و گلستان) برگزار شد با اشاره به ضرورت برگزاری نشست‌های بصیرتی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: آگاهی بخشی در خصوص حضور حداکثری مردم در انتخابات، امری ضروری است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تبریک دهه کرامت، میلاد حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) تصریح کرد: کرامت، موضوع بسیار مهمی است که با مسئله انتخابات و مردم نیز ارتباط دارد.

وی با بیان اینکه حفظ کرامت بشری مورد توجه خداوند متعال است، افزود: «اکرم» از اسماً الهی است و پیامبر (ص) نیز به عنوان کریم به سوی جامعه بشری فرستاده شده است.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه قرآن، درس نامه کرامت است و فرشتگان الهی نیز به عنوان سفرای کریم معرفی شده‌اند، اضافه کرد: مهمترین وظیفه، حفظ کرامت و جایگاه مردم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب ما یک تحول اساسی در قرن حاضر بوده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی معادلات منطقه در عرصه بین‌الملل را تغییر داده و یک نوع اقتدار در حوزه اسلام اجتماعی و سیاسی پدید آورده است.

وی با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی معجزه‌ای است که توسط امام خمینی (ره) بنیانگذاری شد، افزود: امروزه امر هدایت این نظام اسلامی به رهبر معظم انقلاب سپرده شده و همان مکتب و مدرسه را ادامه می‌دهند.

آیت‌الله رمضانی در ادامه با بیان اینکه اسلام، رهبری و مردم، سه رکن انقلاب اسلامی است، تاکید کرد: تقویت این ارکان، سبب تقویت نظام اسلامی و تضعیف آن نیز، تضعیف نظام را به دنبال دارد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) به رکن اسلام اشاره و تصریح کرد: این رکن، مشروعیت و محتوای نظام است و باید به آن نگاه عمیق داشته باشیم.

وی با اشاره به رکن رهبری نظام اسلامی، اضافه کرد: امروز انقلاب اسلامی با رکن رهبری مقتدر توانسته با عقلانیت، معنویت، عدالت و مقاومت در جهان حضور داشته و اقتدار خود را نشان دهد.

مردم یکی از ارکان مهم نظام اسلامی است

آیت‌الله رمضانی به رکن سوم یعنی مردم اشاره کرد و گفت: حضور مردم در جامعه اسلامی و نظام سیاسی ایران نه تنها امروز، بلکه از گذشته در آموزه‌ها و باورهای دینی به عنوان یک رکن تلقی می‌شد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امام راحل (ره) دلیل «واقعه غدیر» را حضور مردم در سرنوشت خود عنوان کرده‌اند، اظهار کرد: اینکه بهترین و کارآمدترین‌ها باید در کارها گمارده شوند و اینکه مردم باید در سرنوشت خود حضور داشته باشند، دو درس مهم غدیر است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه اگر جامعه بشری می‌خواهد به حاکمیت بر پایه عدالت برسد، باید حضور مردم در آن مقتدرانه باشد، افزود: هر چه حضور مردم بیشتر باشد به اقتدار نظام افزوده می‌شود.

به گفته دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، دیدگاه مقام معظم رهبری این است که همه باید بدانیم، امکانات دفاعی و قدرت دیپلماسی به کشور اقتدار می‌دهد و بیش از همه اینها نیز ملت و مردم یک کشور هستند که به آن اقتدار می‌بخشند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) به نگاه فقه سیاسی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همه باید تلاش کنند که در انتخابات پیش رو حضور حداکثری مردم محقق شود زیرا این حضور هم مقبولیت نظام را تقویت می‌کند و هم به اقتدار نظام در عرصه بین‌الملل می‌افزاید.

وی با بیان اینکه حضور حداکثری به دشمنان نشان می‌دهد که نمی‌توانند در نظام نفوذ کنند، تصریح کرد: یکی از حربه‌های اصلی دشمنان ایجاد اختلاف بین مردم و مسئولین و ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه اخبار شبکه‌های معاند تمام تلاش خود را برای ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه به کار گرفته است، اضافه کرد: تضعیف نظام اسلامی به نوعی ایجاد فرصت برای ضربه دشمن به نظام ایجاد می‌کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در طول چهل و دو سال از پیروزی انقلاب، کارهای بزرگ و اساسی در بخش‌های علمی و نظامی صورت گرفته به حدی که جامعه اسلامی به قدرت مهمی در منطقه و بین‌الملل تبدیل شده و به مرحله‌ای رسیده که قدرت‌های جهانی پای میز مذاکره با ایران می‌نشینند.

وی با اشاره به اینکه تجمیع سه رکن اسلام، رهبری و مردم، سبب شده تا نظام اسلامی، چهل سال اول را گذرانده و وارد گام دوم انقلاب شود، تاکید کرد: در گام دوم انقلاب، بحث علم، اخلاق، معنویت، تحقق عدالت، مبارزه با فساد و سبک زندگی اسلامی به عنوان نرم افزار تحقق تمدن اسلامی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

آیت‌الله رمضانی با ضروری خواندن حضور حداکثری مردم در انتخابات، تصریح کرد: این حضور حداکثری توجه و جدیت بیشتر مسئولین در امور اجرایی را به دنبال خواهد داشت.

مدعیان تحریم انتخابات دلسوز نظام و مردم نیستند

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه متأسفانه عده‌ای فقط به دنبال تحریم انتخابات هستند و می‌گویند به دلیل رد صلاحیت رأی نمی‌دهیم و سفارش به عدم شرکت در انتخابات می‌کنند، اظهار کرد: اینگونه سخنان، گفته یک معتقد و دلسوز نظام اسلامی نیست؛ مهم این است که هر ایرانی به عنوان یک شهروند مؤثر، از حق اجتماعی خود استفاده کرده و در انتخابات شرکت کند.

وی با اشاره به اینکه مدتی است که با فشارهای اقتصادی و تحریم و گاهی نیز کوتاهی و سو تدبیرها در بخش‌های مختلف مواجه شده‌ایم، تصریح کرد: قوای سه گانه باید تلاش می‌کردند که فشار اقتصادی کمتری بر مردم وارد شود ولی امروز با بیکاری، تبعیض و … مواجه شدیم.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه ما در حوزه عدالت به نتایج و اهدافی که ترسیم کرده بودیم، نرسیدیم و به همین دلیل مردم مقداری دلسرد شده‌اند، افزود: دشمن هم از این فرصت می‌خواهد استفاده کند تا نشان دهد، شرکت در انتخابات اثری ندارد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: امروزه باید تلاش کنیم که مردم با آرمان‌های نظام و امنیتی که در منطقه به واسطه مجاهدت‌های شهدا و سردار سلیمانی محقق شده، آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه رشادت رزمندگان در دفاع مقدس و حفظ حریم موقعیت‌های جغرافیایی کشور افتخاری بزرگ است، اظهار کرد: نمونه این رشادت‌ها نیز مقاومت اخیر مردم در غزه و ایستادگی فلسطینی‌ها بود که باعث شد، نتانیاهو در انتخابات شکست بخورد.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه ما نباید کوتاهی‌های برخی مسئولین را به پای کل نظام بنویسیم، تصریح کرد: دشمنان درصدد این است که میزان مشارکت مردم را ببینند تا سیاست‌های خود برای آینده را مشخص کنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه بر اساس قانون و از سوی شورای نگهبان، هفت کاندید برای انتخابات ریاست جمهوری مشخص شدند، تصریح کرد: این افراد در مناظرات آزادانه حرف‌های خود را زدند و آزادی بیان به صورت کامل در این دیدگاه‌ها مشاهده شد که مشابه آن پیش از انقلاب اسلامی نبود.

وی اضافه کرد: در این سه مناظره، گاهی برخی کاندیداها، علاوه بر نقد عملکردی، توهین‌هایی نیز به دیگر کاندیداها وارد کردند که به آن منتقدیم.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه نامزدهای انتخاباتی باید نشان دهنده اخلاق انتخاباتی باشند، تصریح کرد: اگر نامزدها صرفاً در برنامه‌ها عمیق و دقیق می‌شدند، برخی اهانت‌ها صورت نمی‌گرفت.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در انتخابات ریاست جمهوری باید به دنبال افرادی باشیم که ضمن داشتن توانمندی، دوره‌های مدیریتی را گذرانده باشد، تصریح کرد: فردی را باید انتخاب کرد که رئیس جمهور همه مردم باشد و نسبت به تک تک شهروندان احساس مسئولیت کند.

باید امید را به جامعه تزریق کرد

وی با تاکید بر ضرورت تزریق امید به جامعه در برهه حساس کنونی، گفت: مردم باید احساس کنند، رئیس جمهور مقتدری آمده که در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی با تیم قوی و روحیه جوانی می‌تواند یک تحول به وجود بیاورد.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه نظام اسلامی در گام دوم انقلاب نیازمند تحول در همه حوزه‌ها و بخش‌ها است، تصریح کرد: ایران با وجود منابع گسترده زیرزمینی، زمین‌های کشاورزی، بخش صنعت، نظامی و …، می‌تواند از هر جهت سرآمد باشد و اقتدار خود را نشان دهد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه متأسفانه امروز شاهد تعطیلی برخی کارخانه‌ها، معضل بیکاری و تورم شدید هستیم، تصریح کرد: با این همه، نباید ناامیدی را در جامعه تزریق کرد.

وی با اشاره به اینکه از همه برادران و خواهران مؤمن به نظام می‌خواهیم که روز جمعه پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کرده و بار دیگر دشمن را مأیوس کنند، افزود: عدالت خواهان جامعه نیز با عقلانیت در تصمیم گیری، عملکرد جهادی و انقلابی و برای رسیدن به رشد و ارتقای معنوی جامعه در عرصه حاضر شوند.

آیت‌الله رمضانی اظهار داشت: دشمنان انقلاب بدانند، اگر هم در این انتخابات برخی رأی ندهند به معنای این نیست که نظام را قبول ندارند، بلکه عده‌ای از کوتاهی‌ها دل شکسته شدند و فشار بر آنها وارد شده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) بیان کرد: به همه کسانی که به نوعی دل شکسته و ناراضی هستند می‌گوئیم تا با حضور خود سبب شوند مسئولیت به کسی سپرده شود که توان و قدرت داشته و با کارآمدی یک دولت مقتدر، تشکیل دهد.

لزوم هوشیاری گروه‌های معتقد به نظام

وی اضافه کرد: گروه‌های معتقد نظام باید هوشیار باشند زیرا رسانه‌های بیگانه در تلاش هستند که حتی یک نفر هم در انتخابات شرکت نکند.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه رئیس جمهور منتخب باید به فکر آسیب‌های اجتماعی از جمله فقر، فحشاء، فاصله طبقاتی، طلاق، اعتیاد، مهاجرت، رانت، اختلاس و برخی فسادهای اداری باشد، افزود: رئیس جمهور باید تلاش کند با برنامه ریزی چهار ساله و با مدیریت جهادی، مشکلات را مرتفع کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همه باید تلاش کنند تا کرامت مردم حفظ شود، اضافه کرد: مردم ایران در راه نظام اسلامی، جان و مال خود را فدا کردند؛ مادران پنج و شش شهیدی داشتیم که افتخار می‌کنند برای نظامی که شعاعی از مکتب اهل بیت (ع) است، فداکاری کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مستضعفان دنیا به انقلاب اسلامی ایران دل بسته‌اند، اظهار کرد: همه نگاه می‌کنند که خروجی این انتخابات چگونه خواهد بود و هرچه حضور مردم گسترده باشد، آزادی خواهان خوشحال می‌شوند؛ ما باید این امید را به آزادی خواهان دنیا و رویش‌های انقلاب در عرصه بین‌الملل تزریق کنیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: دانا

کلیدواژه: نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری آیت الله رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت حضور حداکثری مردم انقلاب اسلامی نظام اسلامی رئیس جمهور باید تلاش حضور مردم بین الملل

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.dana.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «دانا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۵۷۶۴۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

ثبت نام واکسیناسیون برای گروه سنی جدید +جزئیات

تحولات بازار مسکن تهران در تير 1400

ارزش سهام عدالت من (۹ مردادماه)

یارانه معیشتی مرداد فردا واریز می‌شود

شهادت سرباز ده هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس

خبر بعدی:

۷۰ میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی در سلسله هزینه می‌شود

سردار "مرتضی کشکولی" روز شنبه در آیین معارفه فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج الشتر در مصلی امام سجاد(ع) اظهار داشت: این اعتبار در بخش هایی همچون آب شرب روستایی و کشاورزی، مدرسه سازی، کانال های آب بر مزارع و شبکه های آبرسانی کشاورزی هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمنان نظام بر علیه کشور، عنوان کرد: گرچه فشار بر مردم زیاد است و معیشت آنها با مشکل مواجه شده اما دشمنان نظام جمهوری اسلامی اذعان دارند که تحریم ها نتوانسته است بر علیه ایران نتیجه دهد.

سردار کشکولی با اشاره به فضای مجازی و لزوم افزایش سواد رسانه ای استفاده کنندگان از این فضا، خاطرنشان کرد: وظیفه ماست که مردم را در بحث سواد رسانه ای بیدار و آگاه کنیم، همه باید از این فضا استفاده کنیم اما باید راه نفوذ بیگانگان بر کشور را نیز از طریق این فضا ببندیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، با بیان اینکه انقلاب اسلامی بعد از بعثت رسول اکرم(ص) بزرگترین رستاخیز و انقلاب بوده است، افزود: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی، احیای دین بود.

وی ادامه داد: همه ما باید دل در گرو انقلاب اسلامی داشته و خداپرستی، مردمداری و دینداری داشته باشیم.

امام جمعه الشتر نیز با انتقاد از برخی شایعات در فضای مجازی در راستای تشویش اذهان عمومی و بدبین کردن مردم به مسوولان نظام، اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد در فضای مجازی شهرستان اقدام به نشر اکاذیبی همچون رها کردن شهر از سوی مسوولان می کنند، در حالی که صحت ندارد و به عینه مشاهده می کنیم که مسوولان شهرستان در حال خدمت شبانه روزی به مردم هستند و روا نیست که آنها را با نشر چنین خبرهای غیرواقعی اینگونه دلسرد کنیم.

حجت الاسلام مراد امیدی با بیان اینکه به عنوان خطیب جمعه، زبان مردم شهرستان هستیم، افزود: تلاش می کنیم برنامه هایی که برای محرومیت زدایی در شهرستان در نظر گرفته شده با همکاری و مساعدت فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع)‌ و مسوولان شهرستان به نتیجه مطلوب برسانیم.

فرماندار سلسله نیز در این آیین مردمی بودن و توجه ویژه به خانواده معظم شهدا را از مهمترین ویژگی های سردار کشکولی عنوان کرد و افزود: همه ما مسوولان وظیفه داریم تا با درس گرفتن از این خصوصیات، در مسیر خدمت به مردم و آرمان های شهدا و امام راحل(ره) حرکت کنیم.

مرتضی مهدوی کیا، با اشاره به برگزاری یک انتخابات سالم و با حضور حداکثری در شهرستان، تصریح کرد: مشارکت حدود ۷۰ درصدی مردم سلسله در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر نشان از ولایتمداری مردم شهرستان داشت.

وی با تاکید بر اینکه ما کارگزاران نظام و انقلاب و در راس آن ولایت مطلقه فقیه هستیم، افزود: باید تا زمانی که مسوولیت داریم شبانه روز پای کار باشیم.

در این آیین سرهنگ عبدالرحمن فرج الهی به عنوان فرمانده جدید سپاه ناحیه مقاومت بسیج الشتر معرفی و از زحمات سرهنگ محمود یوسفوند فرمانده پیشین قدردانی شد.

سرهنگ فرج الهی پیش از این جانشین فرمانده سپاه و فرمانده قرارگاه شهید سلیمانی شهرستان بود. از سال ۹۵ تاکنون سرهنگ یوسفوند فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان را عهده دار بود.

منبع: Abcnews برچسب‌ها محرومیت لرستان سلسله

دیگر خبرها

 • اتمام گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار کردستان تا پایان سال جاری/افزایش ضریب‌نفوذ گاز در جمعیت روستایی به 98 درصد
 • روند بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی در کشورهای مختلف چگونه است؟ / آیا فرانسه و روسیه هم شورای نگهبان دارند؟
 • «فوتبال علیه دشمن» کتابی درباره تأثیرات اجتماعی و سیاسی فوتبال
 • امام‌جمعه قزوین: برای توسعه استان باید به ظرفیت‌های داخلی تکیه کنیم
 • سه تلاش برای هدف گیری فرودگاه بغداد خنثی شد
 • سه طرح برای هدف گیری فرودگاه بغداد خنثی شد
 • برداشت حداکثری ایران از بزرگترین میدان گازی جهان
 • کسی که در اندیشه اعطای امتیاز سیاسی به دشمن باشد، در اشتباه است
 • لبنان| سید صفی‌الدین: هرکس به فکر دادن امتیاز به دشمن باشد در اشتباه است
 • ‌تعمیق ارزش‌های انقلاب هدف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است
 • مقابله با جنگ رسانه ای دشمن مأموریت مهم شورای هماهنگی تبلیغات
 • شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تلاش می کند حمایت مردم از نظام تقویت شود
 • وزیر خارجه عراق: بهانه‌های امنیتی توجیهی برای تعویق انتخابات نیست
 • دشمن به‌دنبال ایجاد نارضایتی در بین مردم است
 • دشمن به‌دنبال تحت تاثیر قرار دادن آیین تحلیف ریاست جمهوری است
 • آغاز رزمایش مشترک ازبکستان و روسیه در مرز افغانستان
 • اجازه نفوذ جریانات سیاسی به برنامه‌های فرهنگی نهاد را نمی‌دهیم
 • خطر توتالیتری مجلس حداقلی برای جامعه حداکثری
 • انتخابات عراق نباید به تعویق بیفتد/ لزوم انسجام بیت شیعی
دیگران می‌خوانند: