وزیر ورزش و جوانان در خصوص مسائل مدیریتی باشگاه پرسپولیس، بحث حضور هواداران در ورزشگاه‌ها و تبلیغات محیطی صحبت‌های قابل توجهی را مطرح کرد.

سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه تجلیل از ورزشکاران بسیجی در هفته بسیج سخنرانی کرد و در حاشیه آن به مسائل مهم ورزش کشور پرداخت. مشروح گفته‌های سجادی به شرح زیر است:

پرسپولیس بلاتکلیف نیست

سجادی در خصوص تکلیف مدیریت باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: این بلاتکلیفی نیست.

من نمی‌دانم چرا مسائل فنی را به مسائل مدیریتی ارتباط می‌دهند؟ من با آقای صدری کاملاً در ارتباط هستم و او آدمی خدوم و پرتلاش است. من و او کاملاً با هم هماهنگ هستیم. ما در مدیریت مسائلی داریم که لازم نیست هر روز آنها را عنوان کنیم. اگر بخواهم تمام اتفاقات هر روزم را که با استقلال و پرسپولیس، بین همکارانم و بین این دو باشگاه دارم را اطلاع‌رسانی کنم اصلاً مصحلت نیست. زندگی ما فقط استقلال و پرسپولیس نیست، وظیفه داریم در خدمت همه ورزش کشور باشیم.

زندگی ما فقط پرسپولیس و استقلال نیست

وزیر ورزش ادامه داد: من کوچک همه شما، به عنوان وزیر ورزش و جوانان همه ایران هستم نه وزیر ورزش استقلال و پرسپولیس؛ ولی وظیفه ما این است که از این دو تیم حمایت کنیم. چون پرطرفدار هستند و همه چشم امید به موفقیت اینها بسته‌اند. ما هر دو تیم را به همراه ورزش کشور به یک چشم می بینیم.

هر اقتداری که مدیرعامل بخواهد صدری دارد

سجادی خاطرنشان کرد: می‌خواهم این اطمینان را به همه بدهم که اصلاً مسائل هیئت مدیره پرسپولیس هیچ نقشی در مسائل فنی و نتیجه‌گیری تیم ندارد. چون هر اقتداری که یک مدیرعامل بخواهد آقای صدری دارد و هر اختیاری بخواهد او دارد. کاملاً‌ با هم هماهنگ هستیم و در آخرین جلسه‌ای که در خدمتش بودم به او گفتم که به من نظر بدهید. مثل زمانی که با استعفای مدیرعامل قبلی موافقت کردید بنده مخالف بودم اما هیئت مدیره موافقت کرد. هیئت مدیره از من خواهش کرد که استعفای مدیرعامل قبلی را بپذیرم. به زور که نمی‌شود من مقابل هیئت مدیره بایستم.

از هیئت مدیره پرسپولیس خواستم در مورد مدیرعامل ایده بدهند

وی افزود: وقتی شما می‌گویید با استعفایش موافقت کنید، بنده می‌گویم چشم. هیئت مدیره باید فکر کند و جایگزین مدیرعامل قبلی را به من نظر بدهد. آنها شور کردند و به من گفتند که آقای صدری به مدت سه سال سرپرست باشد. الان هم در فکر این هستیم که هیئت مدیره را تقویت کنیم. در هیئت مدیره هم امکان تغییر هست هم تقویت. من از هیئت مدیره خواهش کردم خودشان فکر کنند در مورد مدیرعامل به من ایده بدهند.

یاد گرفتیم در ورزش صاف و صادق باشیم

سجادی اضافه کرد: درباره ادامه سرپرستی آقای صدری به من ایده بدهند. درباره اینکه او مدیرعامل بشود به من ایده بدهند. در مورد اینکه مدیرعامل جدید معرفی شود به من ایده بدهند. در خصوص اینکه اگر مدیرعامل از بیرون هیئت مدیره باشد، داخل هیئت مدیره باشد به من ایده بدهند. من به زودی با هیئت مدیره جلسه خواهم داشت. من احترام خاصی برای هواداران استقلال و پرسپولیس قائل هستم. شفاف‌تر از این فکر نمی‌کنم کسی صحبت کند. ما ورزشی هستیم و یاد گرفتیم در ورزش صاف و صادق باشیم. همه اینهایی که من خدمت شما عرض کردم دو روز پیش در جلسه هیئت مدیره با استقلال و پرسپولیس به اعضای دو باشگاه گفتم و عنوان کردم در حال بررسی هستیم و شما هم به من ایده بدهید.

کجای دنیا نتایج فنی به مدیریت مربوط می شود؟

وزیر ورزش و جوانان افزود: در خصوص ماندن یا رفتن آیا صدری و یا ادامه سرپرستی اش به من ایده بدهند یا اگر از بین افراد دیگری، هیئت مدیره کسی را انتخاب کرده است مشکلی نیست به من اعلام کنند. این نهایت احترام و اعتمادی است که بنده به هر دو هیئت مدیره دارم. قدردان زحمات‌شان هستم و به زودی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم معرفی خواهد شد و این اطمینان را می‌دهم هر کمک و هر اقتداری که سرپرست فعلی باشگاه پرسپولیس بخواهد ما وظیفه داریم حمایت کنیم و در خدمت‌شان باشیم. خواهش می‌کنم مسائل فنی تیم را بعضی‌ها بیخودی به مسائل مدیریتی ربط ندهند. کجای دنیا نتایج فنی یک تیم به مدیریت مربوط می‌شود که اینجا مربوط شود؟ اینها بهانه است و خواهش می‌کنم جامعه ورزش وارد این حاشیه‌ها نشوند.

ورزشی ام و قواره های بازی را بلد هستم

وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد: من خودم ورزشی هستم. قواره‌های بازی را هم بلد هستم. بارها هم عرض کردم هواداران پرسپولیس و استقلال به وزارت خودشان اعتماد کنند. باز هم می گویم به وزارت ورزش و جوانان اعتماد کنند.

فصل جدیدی از تبلیغات محیطی در راه است

سجادی در خصوص بحث تبلیغات محیطی و حاشیه‌هایی که به وجود آمده است و بحث حمایت از تیم‌ها یادآور شد: تا همین الان هم ما حمایت کرده‌ایم. الان به تفاهم رسیده‌اند و جلسه‌ای در شرکت توسعه داشته‌اند که به تفاهم رسیده‌اند و به یک برداشت و ایده مشترک رسیده‌اند. فصل جدیدی از نوع کار در راه است. هم پرسپولیس و هم استقلال پیشنهاداتی را داده که در مباحث تبلیغات محیطی شکل جدیدی مطرح می‌شود.

عزیزی خادم گفت برای بازی امارات اینفانتینو به ایران می آید

وی اظهار داشت: دوستان به تفاهم هم رسیده‌اند، ما هم طرفدار آن هستیم که منافع باشگاه‌ها مرتفع شود. من اولین حامی فدراسیون فوتبال هستم چون فدراسیون فوتبال باید منابعی داشته باشد که تیم ملی را حمایت کند. حدود یک ماه دیگر اولین بازی که ما میزبان هستیم مقابل امارات است. اگر سه امتیاز آن بازی را کسب کنیم خبر صعود ما به جام جهانی مردم را خوشحال خواهد کرد. آقای عزیزی خادم به من گفتند که جانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) قرار است برای این بازی به ایران بیایند و از این بازی دیدن کنند. با شنیدن آن خبر یک موج امیدی در جامعه ایجاد می‌شود.

چراغ ورزش در حال پرنورتر شدن است

سجادی ادامه داد: در دوران نامبارک کرونا ورزش دچار افول شد و برخی مجموعه‌های ورزشی ما تعطیل شدند. ۶ هزار سالن ورزشی تعطیل و تعداد زیادی کارگر هم بیکار شدند. ولی خدا را شکر در حال رسیدن به شرایط پساکرونا هستیم. تمام دستگاه‌ها کمک کردند که از کرونا عبور کنیم و چراغ ورزش در حال پرنورتر شدن است.

وزیر بهداشت از بنده به خاطر عدم رعایت پروتکل ها در بازی استقلال گلایه کرد

وی در خصوص حضور تماشاگران در ورزشگاه ها هم عنوان کرد: آنطور که به من گزارش داده‌اند حدود ۵ هزار نفر هم سهمیه گرفتند که برای بازی پرسپولیس در ورزشگاه حضور پیدا کنند. من می‌خواهم پیغام وزیر بهداشت را به گوش هواداران برسانم. او بسیار از بنده گله کرد و گفت در بازی استقلال مقابل نساجی در استادیوم آزادی شیوه‌نامه‌ها رعایت نشد و هواداران خیلی نزدیک یکدیگر نشستند. اگر این قضیه ادامه یابد مثل خیلی از کشورهای اروپایی مجدداً مجبور خواهیم شد از ورود تماشاگران جلوگیری کنیم.

یک تیم ورزشی برای مردم شهرش امید ایجاد می کند

سجادی خاطر نشان کرد: خواهش می‌کنم از هواداران که در ورزشگاه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و فاصله‌ها را رعایت کنند. این گله‌ای بود که دکتر عین‌اللهی وزیر بهداشت از من داشت. در هر صورت ان‌شاءالله روزهای خوبی برای هر دو تیم استقلال و پرسپولیس و تیم ملی باشد و همینطور روزهای خوبی برای سایر تیم‌ها. من این را می‌دانم که در تمام شهرستان‌ها یک تیم ورزشی کلی برای مردم آن شهر امید ایجاد می‌کند. من آرزو دارم آنچه بهترین اتفاق است و دل مردم شاد می‌شود در ورزش اتفاق بیفتد.

ظرفیت برد و باخت و مساوی را داشته باشیم

وزیر ورزش اضافه کرد: در ورزش قرار نیست همه ببرند پس کی قرار است مساوی کنیم؟ کی قرار است تیم ببازد؟ در ورزش بالاخره برد و باخت وجود دارد و همیشه مساوی نداریم. امیدوارم با فرهنگ‌سازی هم ظرفیت باخت داشته باشیم، هم ظرفیت تساوی و هم ظرفیت برد؛ اینها زیبایی‌های ورزش هستند و مهم آن اتفاقی است که ما با داشتن یک باشگاه نور امید را به هم‌میهنان عزیزمان می‌تابانیم.

مسائل فنی و مدیریتی را به هم گره نزنیم

وی تصریح کرد: وقتی هواداران به استادیوم می‌آیند و یک تیم را تشویق می‌کنند هیجان‌شان تخلیه می‌شود. اینها خوبی‌های ورزش است. امیدوارم با یک باخت حال‌مان بد نشود و از همه هواداران عزیز به ویژه هواداران دو تیم پایتخت پرسپولیس و استقلال که یار و یاور وزارت ورزش هستند می‌خواهم که کادر مدیریتی و هیئت مدیره هر دو باشگاه را حمایت کنند و اجازه بدهند مسائل مدیریتی در جای خودش اتفاق بیفتد و مسائل فنی هم سر جایش خودش؛ اینها را به هم گره نزنند.

خبرورزشی

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۷۶۲۳۸۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

عکس/ آخرین رنگ‌بندی کرونایی کشور

پیش‌بینی جالب قیمت خودرو در صورت احیای مجدد برجام

۷۸ فوتی و ۳۶۰۳ بیماری جدید کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته

یارانه کالایی دولت در راه است؟

افت 5.5 درصدی ارزش سهام عدالت

خبر بعدی:

وساطت دو کاپیتان برای آشتی آقا کریم و طارمی

کریم باقری از صحبت تلفنی‌اش با مهدی طارمی پس از جنجال‌های ماه گذشته پرده برداشت.

به گزارش "ورزش سه"، مربی تیم ملی فوتبال ایران در جریان دو بازی تیم ملی مقابل لبنان و سوریه می گوید که توسط دو همبازی مهدی طارمی، به‌صورت تلفنی به گفتگو نشسته است.


کریم باقری در برنامه ویدیویی یازده در پاسخ به سؤال خداداد عزیزی در ارتباط با ماجرای مهدی طارمی و پاسخ ندادن او به تماس‌هایش و اینکه آیا بازهم با مهدی تماس گرفته است گفت: بعد از آن اردو من دیگر با مهدی تماسی نگرفتم، اما در اردوی تیم ملی بودیم که کریم انصاری‌فرد و علیرضا جهانبخش به اتاق من آمدند و از آنجا من با مهدی طارمی تلفنی صحبت کردم.

 

باقری پیش‌ازاین گفته بود که چند باری با طارمی تماس گرفته است تا درباره تویئتش علیه سرمربی تیم ملی صحبت کند اما طارمی پاسخ وی را نداده است. البته طارمی بعداً در برنامه فوتبال برتر مدعی شده بود که ظاهراً تلفن کریم باقری را نمی‌شناخته که البته خود باقری در جای دیگری هم گفته بود به مهدی طارمی پیامک هم زده بوده.

 

 

در ادامه باقری درباره اینکه گویا مسئله حل‌شده است گفت: بالاخره این مسئله حل می‌شود، ولی فوتبالیست‌های ما باید مراعات یک‌چیزهایی را بکنند و بزرگی و کوچکی را حفظ کنند. آن‌ها باید کمی یاد بگیرند تا حوصله به خرج بدهند تا این اتفاقات نیفتد.

 

مهدی طارمی که امشب در ترکیب تیمش مقابل پورتومیننزه حاضر است بعد از چند بازی ناکامی در گلزنی امیدوار است شروع تازه ای داشته باشد و بعد از آن با درخشش خود پورتو را به دور بعد لیگ قهرمانان نیز ببرد.

 

این همان چیزی است که بعد از آن جدال بی ثمر وغیر ضرروری در تیم ملی، همه از ستاره بوشهری پورتو انتظار دارند، اینکه او را بازهم در جمع ملی پوشان داشته باشیم و از تماشای هنرش لذت ببریم.

 

 

این وقفه‌ای بود که نباید پیش می‌آمد اما حالا که اتفاق افتاده  باید آن را به فال نیک بگیریم. شاید بعضی از چیزها را باید تجربه کنیم و غیرازاین راه دیگری وجود ندارد.

پرسپولیس تهران مهدی طارمی تیم ملی ایران کریم باقری

دیگر خبرها

  • کریمی: فکر نمی کنم به این زودی به استقلال برگردم
  • مبنای مذاکره مستند و مستدل ایران تحویل طرف های مذاکرات برجام شد
  • افشای رفتار توهین آمیز بن سلمان با رئیس‌جمهور مصر
  • باقری: اروپایی‌ها از برخی پیشنهاد‌ها رضایت نداشتند
  • وساطت دو کاپیتان برای آشتی آقا کریم و طارمی
  • پاسخ آرش برهانی به مدیرعامل سرخ‌های پایتخت/ تبریک تولد نوزاد سروش رفیعی توسط مهاجم تیم ملی/ واکنش احساسی سوارز به کسب جایزه بهترین بازیکن فصل لالیگا
  • کنایه حسین رفیعی، بازیگرِ سریال «پلاک ۱۳» به پدر آرات حسینی
  • عمليات پشه مالاريا !
  • مکرون: مذاکرات وین موفقیت‌آمیز نبود
  • انتخاب اتاق تعاون ایران به عنوان عضو هیئت مدیره اتحادیه بین المللی تعاون (ICA-AP)
دیگران می‌خوانند: