Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «ایمنا»
2022-07-01@23:12:48 GMT

شورای شهر ملبورن از بیانیه‌های آب‌وهوایی حمایت می‌کند

تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۵۰۳۵۵۰۰

شورای شهر ملبورن از بیانیه‌های آب‌وهوایی حمایت می‌کند

برنامه شورای شهر لستر برای تقویت سفرهای پایدار، تصویب چارچوب زیرساخت‌های دیجیتال توسط شورای شهر تورنتو، تصویب پروژه یک‌میلیونی اقدامات اقلیمی توسط شورای شهر دالاس و تداوم ابتکار شورای شهر وست‌مینستر برای کسب‌وکارهای آزاد عناوین مهم بسته خبری این هفته پارلمان شهری جهان است.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، شورای شهر ملبورن متعهد شده است که در راستای کمک به کاهش و انطباق با تغییرات آب‌وهوایی، نسبت به پیاده‌سازی سه بیانیه آب‌وهوایی (آینده بهتر در استرالیا، ادینبورگ و C40) اقدام کند.

هدف از تعیین برنامه چهار ساله شورا در این زمینه، اقدام برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و تجمع زباله‌ها، حفاظت از سلامت عمومی و تقویت اقتصاد است. این بیانیه‌ها شهرها را به قهرمانان و رهبران انرژی صد درصد کربن‌صفر تبدیل می‌کند.

ملبورن برای دهه‌ها پیشرو در پایداری بوده است و شورای شهر آن به دنبال راه‌هایی برای تشویق به جذب بیشتر انرژی‌های تجدید پذیر و ایجاد فرصت‌های جدید برای تحقیق، آموزش و مشاغل است تا شهرت شهر را به‌عنوان مرکزی برای نوآوری‌های انرژی پاک گسترش دهد. شورای شهر ملبورن نخستین شورای شهر در استرالیا محسوب می‌شود که استفاده صد درصدی از انرژی‌های تجدید پذیر را در برنامه کار خود قرار داده است و در نظر دارد تا سال ۲۰۴۰ آلایندگی را در سراسر شهر به صفر برساند.

لستر؛ برنامه شورای شهر برای تقویت سفرهای پایدار

شورای شهر لستر در نظر دارد سفرهای پایدار و فعال را در منطقه شهری خود تقویت کند. شورا از این سفرها به‌عنوان یک هدف کلیدی در طرح احیای حمل‌ونقل خود یاد کرده که به دنبال کاهش وابستگی به خودروها برنامه‌ریزی شده است.

شورای شهر لستر به‌عنوان بخشی از مراحل پیاده‌سازی ابتکار عمل خود با عنوان «نحوه جابجایی خود را انتخاب کنید (Choose How You Move)»، به راه‌اندازی دو اپلیکیشن تلفن‌همراه برای نسخه‌های اندروید و آیفون اقدام کرده که ارائه‌دهنده یک برنامه‌ریز سفر با کاربری آسان است و شامل حمل‌ونقل عمومی، دوچرخه‌های الکترونیکی سانتاندر، تاکسی می‌شود و مشخص‌کننده محل‌های پارک و فضاهای سواری، خطوط دوچرخه‌سواری و مسیرهای پیاده‌روی است.

تورنتو؛ تصویب چارچوب زیرساخت‌های دیجیتال توسط شورای شهر

شورای شهر تورنتو به‌عنوان یک استراتژی کلی برای نحوه اتخاذ تصمیمات مربوط به فناوری و داده‌های شهر، از جمله ارزش‌هایی که باید تصمیم‌گیری را به‌صورت روزانه و در درازمدت هدایت کند، چارچوب استراتژیک زیرساخت دیجیتال (DISF) را به اتفاق آرا تصویب کرد.

شورای شهر تورنتو اعلام کرد که استراتژی جدید در سطح شهر بر اساس مجموعه‌ای از اصول بنا شده است که همگی برای حصول اطمینان از این امر طراحی شده که تصمیمات شهر در رابطه با فناوری و داده دربردارنده ویژگی‌هایی هم‌چون عادلانه و فراگیر، فراهم‌آورنده خدمات عمومی باکیفیت بالا و نوآورانه، بهبود بخشی کیفیت زندگی و رفاه اقتصادی اهالی تورنتو، در اولویت قرار دادن حریم خصوصی و امنیت، تضمین‌کننده شفافیت و ایجادکننده فرصت‌های بیشتر برای برگزاری رایزنی‌های عمومی باشد.

دالاس، تصویب پروژه یک‌میلیونی اقدامات اقلیمی توسط شورای شهر

شورای شهر دالاس پروژه یک‌میلیون دلاری پیشبرد اهداف اقلیمی، پیشنهاد شده توسط دپارتمان خدمات ساختمانی را به‌تصویب رساند. این پروژه شامل نصب سقف خورشیدی برای سه ساختمان شهری و استقرار تجهیزات حسگر کیفیت هوا به ارزش ۳۰۰ هزار دلار در شهر تگزاس می‌شود. پنل‌های خورشیدی در مرکز تفریحی «پارک فرتز (Fretz Park)»، کتابخانه شعبه غرب دالاس و مرکز تفریحی «پلزنت اوکس (Pleasant Oaks)» نصب خواهد شد. شورا ادعا کرده است که پروژه مذکور حدود ۵۷ درصد از انرژی کل مصرفی این سه ساختمان را کاهش خواهد داد.

شورای شهر دالاس همچنین در نظر دارد که شهر را در زمینه تلاش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و بهبود کیفیت هوا به شهری پیشرو تبدیل کند که این امر را در گرو تلاش‌های جمعی و تمرکز بر راهکارهای مبتنی بر داده و عقل‌محور می‌داند.

وست‌مینستر، تداوم ابتکار شورای شهر برای کسب‌وکارهای آزاد

شورای شهر وست‌مینستر از تداوم فعالیت بوتیک پاپ‌آپ خود در راستای حمایت از ۱۲ کسب‌وکار آزاد نوظهور دیگر خبر داد. شورای شهر از ماه می سال گذشته به راه‌اندازی یک برنامه پاپ‌آپ برای حمایت از برندهای مبتنی بر ارزش‌های جدید و آینده‌نگرانه اقدام کرده و در این راستا از مشارکت صاحبان املاک و مستغلات فعال در زمینه بهبود کسب‌وکارها بهره برده بود. برنامه به این صورت بود که مبتکران برندهای جدید با بهره‌گیری از فضاهای خالی خرده‌فروشی، برند و مشخصات کالاهای خود را پرورش می‌دادند و به مرور راه خود را برای دائمی و شناخته‌شدن در بازار هموار می‌کردند. این برنامه پاپ‌آپ از زمان شروع تاکنون از ۳۸ برند جدید و در حال ظهور پشتیبانی کرده است.

شواری شهر وست‌مینستر در سال جاری نیز به‌دنبال گسترش این ایده برآمد و در راستای ایجاد یک بوتیک پاپ‌آپ برای ۱۲ کسب‌وکار آزاد نوظهور، با اتحادیه تجاری قلب لندن، مشارکت جهانی آموزش (GPE) و بازار خرده‌فروشی آنلاین Appear Here به معنای «اینجا نمود پیدا کنید» همکاری کرد. برای ایم منظور شورای شهر واحد شماره ۱۲ پاساژ تاریخی «پیکادیکی آرکید (Piccadilly Arcade)» واقع در فاصله خیابان نمادین پیکادیلی و یکی از تاریخی‌ترین و شیک‌ترین خیابان‌های شهر یعنی جرمین (Jermyn) را برای این منظور برگزید تا در فاصله ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۲ تعداد ۱۲ برند جدید به مجموعه قبلی اضافه کند.

سونوما؛ تردید شورای شهر برای حفظ یا حذف پارکلت‌ها

شورای شهر سونوما در راستای ترسیم مسیر هموارتر برای آینده غذاخوری‌های کنار خیابان‌ها که به‌عنوان سالن خدمات‌رسانی از پارکلت‌ها بهره می‌گیرند، به رأی‌گیری پرداخت. ایجاد این پارکلت‌ها در نخستین روزهای شیوع ویروس فراگیر کرونا در سال ۲۰۲۰، توسط شورای شهر سونوما تصویب شد و تاریخ انتخابی شورای شهر پایان دادن به آن‌ها، سی‌ویکم اکتبر سال جاری است. بنابراین شورای شهر سونوما در حال بررسی امکان‌پذیری تمدید طرح به‌صورت نامحدود است و این‌که در صورت تمدید چه نوع مقررات ایمنی و استانداردهای طراحی برای مشاغل درگیر در برنامه مورد نیاز است.

در این میان اعضای شورای شهر سونوما در زمینه حفظ یا حذف پارکلت‌ها دارای نظرات مختلفی هستند و هر چند عده‌ای از آن‌ها پارکلت‌ها را نوعی سازش بصری و فضایی اجتماعی می‌دانند، برخی دیگر معتقدند که مسدود شدن فضای پیاده‌روی به سایر مشاغل منطقه آسیب وارد کرده است یا عده‌ای آن‌ها را آسیبی بزرگ برای چهره تاریخی شهر می‌دانند.

کد خبر 575663 صرافی ارز دیجیتال

تبلیغات در خبربان

منبع: ایمنا

کلیدواژه: پارلمان شهری پارلمان پارلمان جهان شوراي شهر شوراهای شهر شوراها شهرهای جهان کلانشهرهای جهان اقدامات شهرهای جهان پارکلت ملبورن ملبورن استرالیا مقابله با تغییرات اقلیمی مبارزه با تغییرات اقلیمی اقدامات اقلیمی تاب آوری اقلیمی پایداری شهری حمل و نقل پایدار تحول دیجیتالی برندسازی شخصی تورنتو شهر شهروند کلانشهر مدیریت شهری کلانشهرهای جهان حقوق شهروندی نشاط اجتماعی فرهنگ شهروندی توسعه پایدار حکمرانی خوب اداره ارزان شهر شهرداری شهر خلاق توسط شورای شهر وست مینستر پارکلت ها پاپ آپ

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.imna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایمنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۰۳۵۵۰۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

انتقاد 3 کشور اروپایی از ایران: تهران در دوحه مباحث فرعی مطرح کرد / اقدامات تهران پنجره توافق را می‌بندد

سه کشور اروپایی از ایران در مذاکرات غیرمستقیم با امریکا در قطر انتقاد کردند و گفتند: "ایران در دوحه مباحث فرعی مطرح کرد؛ اقدامات تهران پنجره توافق را می‌بندد".

به گزارش یورونیوز، این سه کشور اروپایی شامل بریتانیا، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای از ایران خواستند: "با کنار گذاشتن مسائل فرعی و غیر مرتبط با برجام از فرصت موجود برای احیای توافق هسته‌ای استفاده کند".

در بخشی از بیانیه مشترک که روز پنجشنبه ۳۰ ژوئن از سوی سه کشور آلمان، بریتانیا و فرانسه صادر شده ضمن ابراز تاسف درباره رویکرد ایران تاکید کرده‌اند تهران تاکنون از این فرصت دیپلماتیک استفاده نکرده و در مقابل به تشدید تنش‌های هسته‌ای ادامه داده است.

سه کشور اروپایی همچنین اضافه کرد: «اقدامات ایران به سرعت، توازنِ توافقی که ما از ماه‌ها پیش بر سر آن برای احیای برجام مذاکره کرده‌ایم را برهم زده و پنجره‌ را برای رسیدن به یک راهکار فوری دیپلماتیک می‌بندد.»

این بیانیه در حالی منتشر شده که شورای امنیت سازمان ملل درباره روند اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ این شورا در خصوص برنامه هسته‌ای ایران تشکیل جلسه داده است.

 


بیانیه تروئیکای اروپایی: ایران در دوحه مباحث فرعی مطرح کرد؛ اقدامات تهران پنجره توافق را می‌بندد

تروئیکای کشورهای اروپایی در بیانیه‌ای از ایران خواستند با کنار گذاشتن مسائل فرعی و غیر مرتبط با برجام از فرصت موجود برای احیای توافق هسته‌ای استفاده کند.

در بخشی از بیانیه مشترک که روز پنجشنبه ۳۰ ژوئن از سوی سه کشور آلمان، بریتانیا و فرانسه صادر شده با اشاره به پیشینه مذاکرات برای احیای برجام آمده است: «تلاش‌های فشرده دیپلماتیک برای احیای برجام به حصول متن توافقی عملی منجر شده که از اوایل ماه مارس روی میز قرار دارد.»

در ادامه سه کشور اروپایی با ابراز تاسف نسبت به رویکرد ایران تاکید کرده‌اند که تهران تاکنون از این فرصت دیپلماتیک استفاده نکرده و در مقابل به تشدید تنش‌های هسته‌ای ادامه داده است. تروئیکای اروپایی همچنین با اشاره به اقداماتی که ایران در جهت گسترش ظرفیت‌های برنامه‌ هسته‌ای خود انجام داده، می‌نویسد: «اقدامات ایران به سرعت، توازنِ توافقی که ما از ماه‌ها پیش بر سر آن برای احیای برجام مذاکره کرده‌ایم را برهم زده و پنجره‌ را برای رسیدن به یک راهکار فوری دیپلماتیک می‌بندد.»


این بیانیه در حالی منتشر شده که شورای امنیت سازمان ملل درباره روند اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ این شورا در خصوص برنامه هسته‌ای ایران تشکیل جلسه داده است.

در این بیانیه همچنین به مذاکرات دوحه اشاره شده و تهران را به طرح مسائل «فرعی و غیر واقع‌بینانه» متهم کرده است. سه کشور اروپایی در این رابطه در بیانیه خود تاکید کردند که در جلساتی که در دوحه برگزار شد، «ایران بار دیگر از بهره بردن از فرصت ایجاد شده امتناع کرد و در مقابل مطالبات فرعی و غیرواقع‌بینانه خود را مطرح نموده است.»

این بیانیه یک روز پس از آن منتشر می‌شود که مذاکرات دو روزه در دوحه که با حضور نمایندگان ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا برگزار شده بود، بدون حصول نتیجه به پایان رسید. هرچند مقام‌های ایرانی مدعی هستند که روند گفتگوها مثبت بوده اما دیپلمات‌های آمریکایی و اروپایی نسبت به روند گفتگوها در پایتخت قطر ابراز ناامیدی کردند.

پاسخ به ۶ پرسش کلیدی درباره پرونده هسته‌ای ایران؛ چرا حق وتوی چین و روسیه برای ایران کار نمی‌کند؟
آغاز دوباره مذاکرات احیای برجام؛ پاسخ به ۴ پرسش کلیدی درباره گفتگوهای هسته‌ای در دوحه
سه کشور اروپایی همچنین با اشاره به اینکه شورای امنیت سازمان ملل متحد از «تهدیدهای تنش‌زای برنامه هسته‌ای ایران برای امنیت بین‌الملل» آگاه است، تاکید کردند که برنامه هسته‌ای ایران اکنون بیش از هر زمان دیگری نسبت به گذشته پیشرفت کرده است.


آلمان، بریتانیا و فرانسه همچنین در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به اقداماتی که ایران بعد از خروج آمریکا برجام در زمینه توسعه برنامه هسته‌ای خود انجام داده، اضافه کرده که برخی از گام‌های ایران، همزمان با جاری بودن مذاکرات ایران و آمریکا برای احیای کامل برجام صورت گرفته است.

در ادامه این بیانیه همچنین با اشاره به اقدامات ایران در زمینه گسترش توان و ظرفیت هسته‌ای، آمده است که این گام‌های تهران، موانع بیشتری را برای بازگشت به اجرای کامل توافق هسته‌ای ایجاد می‌کند و همچنین موانع بیشتری در مسیر توانایی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای تضمین ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران ایجاد می‌کند.

سه کشور اروپایی همچنین با حمایت از تلاش‌های هماهنگ‌کننده اروپایی از ایران خواستند تا هرچه سریعتر روند گسترش اقدامات هسته‌ای خود را متوقف و به همکاری مجدد و کامل با آژانس برگردد. همچنین بریتانیا، آلمان و فرانسه از ایران خواسته‌اند بدون تاخیر بیشتر از پیشنهادی که برای احیای توافق هسته‌ای روی میز است استفاده کند و به فرآیند اجرای کامل برجام بازگردد.

این بیانیه در حالی منتشر شده که قرار است در نشست امروز شورای امنیت همچنین در خصوص برنامه موشکی ایران و همچنین بخش‌هایی از این برنامه که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل مغایرت دارد، بحث صورت گیرد. کشورهای غربی می‌گویند چندین مورد از آزمایش‌های موشک‌های بالستیک توسط سپاه پاسداران و همچنین آزمایش یک پرتابگر فضایی که چند روز پیش صورت گرفته، مغایر با قطعنامه شورای امنیت است.

کشورهای غربی می‌گویند این فناوری‌ها دارای کاربرد دوگانه هستند و می‌توانند برای ساخت موشک‌های بالستیک دوربرد و قاره پیما استفاده شوند.

سه کشور اروپایی در بخش دیگری از بیانیه خود، «اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» در منطقه را محکوم کرده و از تهران خواسته‌اند که تمام فعالیت‌های مربوط به اشاعه موشک‌های بالستیک را که مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و سایر قطعنامه‌های این نهاد بین‌المللی است، متوقف کند.

سه کشور اروپایی در این رابطه در بیانیه خود تاکید کردند که در جلساتی که در دوحه برگزار شد، «ایران بار دیگر از بهره بردن از فرصت ایجاد شده امتناع کرد و در مقابل مطالبات فرعی و غیرواقع‌بینانه خود را مطرح نموده است.»

این بیانیه یک روز پس از آن منتشر می‌شود که مذاکرات دو روزه در دوحه که با حضور نمایندگان ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا برگزار شده بود به پایان رسید. هرچند مقام‌های ایرانی مدعی هستند که روند گفتگوها مثبت بوده اما دیپلمات‌های آمریکایی و اروپایی نسبت به روند گفتگوها در پایتخت قطر ابراز ناامیدی کردند.

 سه کشور اروپایی همچنین با اشاره به اینکه شورای امنیت سازمان ملل متحد از «تهدیدهای تنش‌زای برنامه هسته‌ای ایران برای امنیت بین‌الملل» آگاه است، تاکید کردند که برنامه هسته‌ای ایران اکنون بیش از هر زمان دیگری نسبت به گذشته پیشرفت کرده است.

آلمان، بریتانیا و فرانسه همچنین در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به اقداماتی که ایران بعد از خروج آمریکا برجام در زمینه توسعه برنامه هسته‌ای خود انجام داده، اضافه کرده که برخی از گام‌های ایران، همزمان با جاری بودن مذاکرات ایران و آمریکا برای احیای کامل برجام صورت گرفته است.

در ادامه این بیانیه همچنین با اشاره به اقدامات ایران در زمینه گسترش توان و ظرفیت هسته‌ای، آمده است که این گام‌های تهران، موانع بیشتری را برای بازگشت به اجرای کامل توافق هسته‌ای ایجاد می‌کند و همچنین موانع بیشتری در مسیر توانایی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای تضمین ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران ایجاد می‌کند.

سه کشور اروپایی همچنین با حمایت از تلاش‌های هماهنگ‌کننده اروپایی از ایران خواستند تا هرچه سریعتر روند گسترش اقدامات هسته‌ای خود را متوقف و به همکاری مجدد و کامل با آژانس برگردد. همچنین بریتانیا، آلمان و فرانسه از ایران خواسته‌اند بدون تاخیر بیشتر از پیشنهادی که برای احیای توافق هسته‌ای روی میز است استفاده کند و به فرآیند اجرای کامل برجام بازگردد.

این بیانیه در حالی منتشر شده که قرار است در نشست امروز شورای امنیت همچنین در خصوص برنامه موشکی ایران و همچنین بخش‌هایی از این برنامه که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل مغایرت دارد، بحث صورت گیرد. کشورهای غربی می‌گویند چندین مورد از آزمایش‌های موشک‌های بالستیک توسط سپاه پاسداران و همچنین آزمایش یک پرتابگر فضایی که چند روز پیش صورت گرفته، مغایر با قطعنامه شورای امنیت است.

کشورهای غربی می‌گویند این فناوری‌ها دارای کاربرد دوگانه هستند و می‌توانند برای ساخت موشک‌های بالستیک دوربرد و قاره پیما استفاده شوند.

سه کشور اروپایی در بخش دیگری از بیانیه خود، «اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران» در منطقه را محکوم کرده و از تهران خواسته‌اند که تمام فعالیت‌های مربوط به اشاعه موشک‌های بالستیک را که مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و سایر قطعنامه‌های این نهاد بین‌المللی است، متوقف کند.

تماشاخانه ببینید| هواپیمای 5000 نفره، مجهز به رستوران، مرکز خرید، استخر و باشگاه ببینید| هشدار قطع برق در ژاپن با رسیدن دما به ۳۵ درجه سانتی‌گراد فیلم های دیگر

دیگر خبرها

  • تصویب برنامه درسی رشته «معارف اسلامی و روابط بین الملل»/ حدادعادل: از تجربیات دانشگاه امام صادق به عنوان الگو می‌توان استفاده کرد
  • تصويب ضوابط برخورداري واحدهاي فن‌آور از حمايت‌هاي دولت
  • انتقاد 3 کشور اروپایی از ایران: تهران در دوحه مباحث فرعی مطرح کرد / اقدامات تهران پنجره توافق را می‌بندد
  • ضوابط برخورداری واحدهای فن‌آور مستقر در پارک‌های فناوری از حمایت‌های قانون دانش بنیان تصویب شد
  • بیانیه تروئیکای اروپایی درباره مذاکرات برجام:‌ ایران از فرصت استفاده نکرد
  • بیانیه تروئیکای اروپایی درباره مذاکرات برجام
  • تروئیکای اروپایی: برنامه هسته ای ایران اکنون بیش از هر زمان دیگری در گذشته پیشرفته است
  • برنامه درسی رشته معارف اسلامی و روابط بین‌الملل به تصویب رسید
  • برنامه درسی رشته معارف اسلامی و روابط بین الملل به تصویب رسید
  • برنامه درسی رشته «معارف اسلامی و روابط بین الملل» به تصویب رسید