Web Analytics Made Easy - Statcounter

به گزارش همشهری آنلاین، احمد نادری، نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه مجلس درباره تقارن روز خبرنگار و عاشورای حسینی در حساب توئیتری خود نوشت: «امسال روز خبرنگار مصادف شده با عاشورای حسینی. آنچه که نهضت امام حسین را برای همیشه تاریخ زنده نگاه داشته است، صرفا رسیدن اخبار کربلا نبود بلکه تبیین امام سجاد و حضرت زینب بود.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

ضمن تسلیت به اصحاب رسانه، رسالت خبرنگاران را درک درست از اوضاع و اطلاع رسانی و تحلیل درست می‌دانم.»

علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس هم درباره مناسبت روز خبرنگار در توئیتر نوشت: «سلام بر حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع)، روایتگران و تبیین کنندگان اصلی نهضت و حماسه عاشورا... ضمن گرامیداشت روز خبرنگار برای این افسران و سربازان خط مقدم جهاد روایتگری و تبیین، که ادامه دهندگان راه سفیران نهضت حسینی هستند، آرزوی موفقیت دارم.»

سیدناصر حسینی پور، نماینده مردم گچساران و باشت هم درباره رسالت پیام‌آوران اینطور مرقوم کرد: «عاشورا مرثیه‌ای به عظمت تمام تاریخ و بی‌شک امروز پیام آورانی که در جنگ نابرابر روایت‌ها با اندیشه و قلمشان در خط مقدم تبیین و روشنگری جهاد می‌کنند، وارثان رسالت زینب(س) هستند. روزخبرنگار گرامی باد.»

فاطمه قاسم‌پور، ‏نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به شخصیت حضرت زینب(س) در توئیتر نوشت: «"کلمه" سلاح برنده زینب کبری بود که با آن غبارها را کنار زد، ظلم و جهل را عیان ساخت و حق را امتداد بخشید۔ روز خبرنگار فرصتی است برای تجلیل از خبرنگارانی که زینب‌گونه از این سلاح بهره برده و  مسائل و مطالبات واقعی مردم را در کنار کاستی‌ها و پیشرفت‌ها منعکس می‌کنند.»

سید مصطفی میرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز درباره فعالیت‌های خبرنگاران در عرصه خبری جهان اینطور نوشت: «بسم الله الرحمن الرحیم. دنیای امروز بدون خبرنگار تاریک و خاموش است و افتخار خبرنگاران متعهد در آگاهی رسانی بجا و بموقع و کامل و غیر عوامفریبانه است. او است که می‌تواند افشاگر سوء استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های مزدور شود. از خدای متعال توفیق روزافزونشان را در ایفای وظیفه مقدس روشنگری مسئلت می‌کنم.» این نماینده مجلس در توئیت دیگری نیز به ظلم ظالمان اشاره داشت و در توئیتر خود نوشت: «فصل مشترک حکومت یزید و حکومت آمریکا؛ یزید اسلام را برنمی‌تابید و آمریکا انقلاب اسلامی را. خدایا ما را از شرّ دشمنان اسلام و منافقان مصون نگهدار.» میرسلیم درباره قیام حسینی و مبارزه با ستم نیز توئیت کرد: «قیام حسینی برای رفع فساد و انحرافی بود که در حکومت  اسلامی رخ داده بود و نیز برای تضمین دفع ستم‌پذیری و پیشگیری از سیطره جهل و هواپرستی، در آینده جوامع اسلامی بود. خدایا مارا در قدردانی از خون بناحق ریخته شهدای کربلا موفق بدار.»

مصطفی نخعی، نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون انرژی هم به تقارن روز خبرنگار و عاشورای حسینی اشاره داشت و در توئیتر خود نوشت: «تقارن روز خبرنگار با عاشورای سید و سالار شهیدان تاکیدی است بر مسئولیت مهم و بزرگ خبرنگاران در پی‌جویی حقیقت. خبرنگاران به پیروی از راوی بزرگ کربلا حضرت زینب(س) در مسیر حقیقت جویی و آگاهی بخشی ثابت قدم باشند.» این نماینده مجلس در توئیت دیگر خود به پرتاب ماهواره خیام اشاره داشت و نوشت: «قرارگرفتن ماهواره خیام در مدار زمین و بهره برداری از این ماهواره توسط دانشمندان جوان فضایی ایرانی قدمی بزرگی درحوزه صنعت فضایی کشور است. ایران هسته‌ای و فضایی یعنی تحریم معنی ندارد و ما می‌توانیم.»

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز با تقبیح رفتار افراد مخالف فرهنگ حسینی در توئیتر خود نوشت: «یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره... چراغی را که ایزد بر فروزد هر آن کس پف کند سُبلَت بسوزد نه نور قرآن با تعدی و جسارت نابخردان زوال یابد ونه نور حسین(ع) با پاشیدن خاک به چشم خورشید به کاستی در آید. اُف بر فرهنگی که توهین به مقدسات و قرآن کریم را جایز می‌شمارد.»

اردشیرمطهری، نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اجتماعی نیز در چند توئیت موضوعات مختلفی را مورد توجه قرار داد. این نماینده مجلس درباره تقارن روز خبرنگار و روز عاشورا در توئیتر خود نوشت: «تقارن روز خبرنگار با شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش، یادآور ابعاد رسانه‌ای نهضت عاشورا و مسئولیت بزرگ خبرنگاران در جهاد تبیین است که حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) بدوش کشیدند و الگوئی شدند برای همه خبرنگاران در دفاع از حق، ایستادگی در برابر ظلم و ابلاغ پیام.»

این نماینده مجلس در توئیت‌های دیگر خود به بیانیه جدید میرحسین موسوی اشاره داشت و اینطور مرقوم کرد: «بیانیه اخیر میرحسین موسوی علیه نظام نشان داد که افکار او فرسنگ‌ها با افکار امام عزیز فاصله دارد، همچنین او بار دیگر نشان داد که شایستگی ترحم و عطوفت نظام را ندارد و از هر فرصتی برای ضربه به کیان انقلاب و ترویج دیدگاه‌های غرب استفاده می‌کند.» او در توئیت دیگری در این باره نوشت: «لبیک یا خامنه‌ای سرانجام رویه‌ای که میرحسین در موضع‌گیری‌ها و بیانیه‌هایش بعد از انتخابات ۸۸ به کار گرفته شده، حمایت از داعش که آمریکائی‌ها به تشکیل آن اعتراف و صهیونیست‌ها آشکارا از آن‌ها پشتیبانی می‌نمایند. اللهم اجعل عاقبت امرنا خیرا.»

سید محسن دهنوی، ‏‏‏نماینده مردم تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی هم در توئیت‌های خود به مساله جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه و پرتاب ماهواره خیام اشاره داشت. او در توئیت نخست خود اینطور نوشت: «تلاقی وحشی‌گری این روزهای رژیم صهیونسیتی در غزه با ایام عاشورا حجت را بر هر کسی که به دنبال هیئت سکولار بود، تمام کرده است. مگر می‌شود عزادار اباعبدالله باشیم و از شمر زمانه غافل بمانیم؟ من حسینیه‌ای را قبول دارم که قهرمانانی بپرورد که با دشمن اسرائیلی بجنگند.» او در دومین توئیت خود هم با اشاره به پرتاب ماهواره جدید ایران از قزاقستان اینطور توئیت کرد: «پرتاب ماهواره خیام و آغاز ماموریت عملیاتی این ماهواره در مدار ۵۰۰ کیلومتری، نشان‌گر پایان دوران شکست‌ها و احیای صنعت فضایی کشور است. ضمن تشکر از دولت، باید این‌گونه اقدامات مثبت ادامه یابد تا با سرازیرشدن این فناوری به سایر عرصه‌ها، پیشرفت اقتصاد دانش‌بنیان شتاب بگیرد.»

‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس هم با انتشار تصویر شخصی خود پیش از ارسال ماهواره خیام از سایت قزاقستان در روز سه‌شنبه ۱۸ مردادماه اینطور در توئیتر نوشت: «مهم‌تر از مباحث علمی و دستیابی به اطلاعات ماهواره خیام، خنثی سازی تحریم‌های آمریکا رو شاهد هستیم.»

کد خبر 696763 برچسب‌ها خبر ویژه مجلس شورای اسلامی صرافی ارز دیجیتال

منبع: همشهری آنلاین

کلیدواژه: خبر ویژه مجلس شورای اسلامی نماینده مجلس نماینده مردم تهران توئیتر خود نوشت تقارن روز خبرنگار مجلس شورای اسلامی پرتاب ماهواره ماهواره خیام حضرت زینب س

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.hamshahrionline.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «همشهری آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۷۰۸۶۴۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

جمیری: ریشه اعتراض فاصله گرفتن مسئولان از سبیل حق در عمل است

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر ریشه خشونت کینه دشمن است، ریشه اعتراض به عنوان بستر فتنه دشمن، فاصله گرفتن مسئولان از سبیل حق در عمل است.

به گزارش ایران اکونومیست، عبدالکریم جمیری در نطق میان دستور خود در جلسه عنلی امروز سه شنبه (۱۵ آذرماه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آنچه در دو ماه اخیر معاندین نظام در کف خیابان ها با صرف هزینه میلیارد دلاری به نمایش گذاشتند، اعتراض نبود بلکه کینه دشمن بود که در قالب اعتراض تعدادی فریب خورده به تحریک ایادی خودفروخته اغتشاشات و ناامنی، ایجاد رعب و وحشت، تخریب اموال عمومی، ترور و توهین به پرچم نظام جمهوری اسلامی و اماکن مذهبی رقم زده شد.

وی با بیان اینکه اعتراض و انتقاد حق قانونی مردم است که باید زمینه مناسب آن فراهم باشد تا مورد سوء استفاده واقع نشود، عنوان کرد: مجلس که خود به عنوان خانه ملت بیشترین همدلی و همراهی را با اقشار مختلف مردم داشته و نمایندگان پاسخگوی مراجعین و تجمع کنندگان مقابل مجلس بوده اند، باید هوشمندانه زمینه بهره مندی هر چه بهتر از این فرصت قانونی را برای عموم فراهم نمایند.

نماینده مردم بوشهر و بندر گناوه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نظرسنجی ها نشان می دهد بستر و ریشه اعتراضات مسائل معیشتی و معضلات حل ناشدنی اجتماعی است و عموما معترضین هیچ تمایلی به رفتارهای خشن و اغتشاش ندارند. رفتار خشن و آشوب، تخریب اموال عمومی ریشه در کینه عناد آمریکای جنایتکار نسبت به ایران اسلامی دارد که این دو باید تفکیک شوند. اغتشاش و ترور جزو خوی استکباری آمریکا است که از ابتدای پیروزی انقلاب و تشکیل نظام اسلامی از هر فرصتی برای تحقق آن استفاده کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به نمایندگان و دولتمردان کشور اظهار کرد: اگر ریشه خشونت، کینه دشمن است، ریشه اعتراض که بستر فتنه دشمن است فاصله گرفتن ما از  سبیل حق در عمل است. روزی هرچه امام (ره) فرمود عمل کردیم تا انقلاب به پیروزی رسید و همه بی ادعا به میدان آمدند تا دفاع مقدس با سرافرازی به پایان برسد و همه قدرت ها در شکست نظام اسلامی ناکام بمانند. با شکل گیری دولت سازندگی و اصلاحات دلبستگی به قدرت و ثروت، دوری از ارزش های مورد قبول مردم، غفلت از رهنمودهای امام (ره)، عدم درک درست یا تقابل نسبت به منویات حکیمانه رهبر انقلاب که انقلابی بودن و ماندن، ساده زیستی و اتحاد و قانونمداری، ارتباط با مردم و توجه به جوانان و... ده ها توصیه دیگر بود، مورد غفلت یا تغافل واقع شد تا آنچه نباید را امروز شاهد باشیم.

جمیری افزود: مردم صداقت، سلامت، همراهی و همدردی می خواهند؛ قرار بود نوکر ولی نعمتان خود باشیم. مردم مبارزه کردند تا روش ها عوض شود و ارزش ها حاکم شود نه اینکه اشخاص عوض شوند و روش ها باقی بماند.

نماینده مردم بوشهر با بیان اینکه اگر دولت ها به وظایف خود عمل می کردند مردم دو روستای هلیله و بندرگاه در جوار نیروگاه اتمی بوشهر بیش از ۵۰ سال بلاتکلیف نبودند، یادآور شد: مردم خارک که حافظان صادرات نفت کشور هستند از سند مالکیت خانه مسکونی خود و کمبود زیرساخت ها محروم نبودند. بلاتکلیفی شناورهای صید صنعتی که حدود دو سال متوقف هستند با توجه به نظر مساعد رئیس جمهور و رئیس مجلس پایان داده شود.

جمیری افزود: با توجه به ظرفیت‌های استان بوشهر چرا از نیروهای متخصص بوشهر استفاده نمی شود و جوانانش از بیکاری رنج می برند. باید منابع حاصل از منابع نفت و پترویشیمی عادلانه در استان توزیع شود و باید منابع مالی ناشی از فعالیت اقتصادی شرکت های بزرگ نفتی، گازی و پترویشمی نصیب مردم استان باشد.  

وی همچنین خواستار سرعت بخشی به پروژه های احداث و تکمیل جاده های مواصلاتی و توسعه بنادر حوزه انتخابیه اش شد و خطاب به رئیس جمهور گفت: ظاهرا دست هایی در کار است که هیچ کدام از مسائل کشور حل نشود و در پیچ و خم های اداری بماند تا مردم مایوس و ناامید شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قرار بود با صدور کارت الکترونیک و حفظ قیمت ها بر اساس قیمت شهریور ۱۴۰۰، افزایش ناشی از حذف ارز ترجیحی کنترل شود، لذا با آنها که وعده داده بودند برخورد کنید و برای حل مشکل معیشت مردم چاره ای بیندیشید، چراکه زندگی برای مردم بسیار سخت شده و تبعات آن برای نظام سخت تر است.

جمیری همچنین از رئیس جمهور خواست تا از نیروهای کارآمد و صالح استفاده کند و تاکید کرد: در دایره محدود رفقای سیاسی از طیف خاص برای یکدیگر جایگاه نتراشند که سرنوشت دولت های سابق برای شما رقم خواهد خورد.

وی در پایان توجه به ارتقای سطح زندگی فرهنگیان و ایجاد جاذبه برای ورود انسان های با استعداد و با انگیزه به آموزش و پرورش و توسعه دانشگاه فرهنگیان را توصیه کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا برچسب ها: معیشت مردم ، اعتراضات مردمی ، عبدالکریم جمیری ، نماینده بوشهر

دیگر خبرها

  • ۹ دی فرصتی برای جهاد روایت و تبیین/از جنگ روایت‌ها غافل نشویم
  • توصیه نمایندگان به رئیس جمهور درباره تغییر کابینه
  • جمیری: ریشه اعتراض فاصله گرفتن مسئولان از سبیل حق در عمل است
  • نماینده مجلس: برنامه دشمن، بی آبرو کردن نظام در جهان است / نظرسنجی‌های ما، گویای اعتراض جمعیت زیادی از مردم به مسایل اقتصادی است
  • نماینده مجلس: جمهوری اسلامی ایران نظامی مردم‌سالار است / ما هیچ وقت دست به اسلحه نمی‌بریم
  • نگاه مجلس به وزیر پیشنهادی راه مثبت است
  • نماینده مجلس: صدای معترضین را می‌شنویم
  • پزشکیان: می‌گویند اعتراض نکنید/خضریان: برای تغییر یک نظام ۲۵۰۰ ساله زمان لازم است!
  • توئیت کنعانی در انتقاد از رویکرد دوگانه غرب در قبال حقوق بشر
  • نقدعلی، نماینده مجلس در مورد جلسه غیرعلنی سران قوا: رئیسی معتقد است برخی تصمیمات غلط در مجلس امکان دارد برای نظام هزینه‌های غیرقابل تحمل داشته باشد