Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «فارس»
2022-09-25@04:36:36 GMT

هیأت رئیسه شورای ششم شهر تهران تغییر می‌کند؟

تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۵۷۰۹۱۶۹

هیأت رئیسه شورای ششم شهر تهران تغییر می‌کند؟

خبرگزاری فارس گروه شهری: پنجشنبه 14 مرداد سال گذشته اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم، پس از برگزاری مراسم تحلیف، وارد موضوع انتخاب هیات رئیسه شورای شهر تهران شدند که در برگزاری نخستین انتخابات برای ریاست شورای شهر تهران، تنها مهدی چمران کاندید شد و نهایتا با ۲۱ رای اعضای شورا به عنوان ریاست شورا انتخاب شد.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

در ادامه انتخابات هیات رییسه شورای شهر تهران، پس از اینکه هیچ یک از اعضاء برای نایب رییسی کاندید نشدند، مهدی چمران به عنوان رییس شورا، پرویز سروری را به عنوان نایب رییس پیشنهاد داد که با موافقت وی، نهایتا سروری با ١٩ رای به عنوان نایب رییس انتخاب شد.

در ادامه اعضاء، انتخابات منشی‌های اول و دوم را برگزار کردند که جعفر شربیانی و سوده نجفی برای منشی‌های شورا کاندید شدند و نهایتا سوده نجفی با ١٧ رای و جعفر شربیانی با ٢٠ رای به عنوان منشی‌های ششمین دوره شورای شهر تهران انتخاب شدند. 

برگزاری  84 جلسه از صحن علنی شورای ششم

تاکنون 84 جلسه از صحن علنی شورای ششم شهر تهران برگزار شده و شورای شهر ششم شهر تهران وارد دومین سال فعالیت خود شده است انتخابات هیات رئیسه شورای ششم شهر تهران بزودی برگزار می‌شود، این در حالی است که از شش عضو هیات رئیسه، دوره انتخاب دو عضو یعنی سخنگو و خزانه دار دو ساله است. بنابراین برای چهار جایگاه یعنی رئیس، نایب رئیس و دو منشی قرار است رای گیری به عمل می‌آید. 

برخی نقطه قوت شورای شهر را منفی جلوه می‌کنند

طی یک سال گذشته شورای ششم با فراز و نشیب‌های فراوانی روبه رو بوده و اعضای شورا اقداماتی را در راستای بهبود وضعیت شهر و کمک به شهروندان انجام داده‌اند. برخی اعضای شورای شهر مانند پرویز سروری می‌گوید؛ برخی نقطه قوت شورای شهر را منفی جلوه می‌کنند با اینکه شورای ششم شهر تهران از یک فهرست بوده‌اند، اما یک شورای قبرستانی نیست و در این شورا تفاوت و تضارب آرا وجود دارد. ما یک شورای پرچالش، اما رقابتی برای خدمت هستیم نه رقابتی برای سیاست و قطعاً به سمت اقدامات اجتماعی حرکت می‌کنیم نه سیاسی. من یقین دارم که شورای ششم شهر تهران با انسجام، اقتدار و تضارب افکار به سمت جلو حرکت می‌کند و قطعاً موفق خواهیم شد.

تصویب طرح‌های منطقی و لوایح تسهیل‌گر در شورای ششم تهران

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران هم درباره فعالیت شورای ششم گفت: هر چند که هنوز به صورت کامل فعالیت مدیریت شهری جدید تهران یکساله نشده است ولی در این مدت اقدامات زیادی انجام گرفته، به طوری که در شورای شهر طرح‌های زیادی که مبنای آن منطقی و عملیاتی بوده مدنظر و اجرایی شده است. همچنین لوایح زیادی در این مدت از سوی شهرداری تهران جهت تسهیل در امور شهروندان و ساده کردن کارهای آنها به ویژه در حوزه ساختمانی در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفته و تصویب شده است.

گردآوری گزارشات حسابرسی در شورای ششم

وی افزود: همچنین در این مدت کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اقدام ارزنده ای انجام داده و بیش از ۳۰۰ گزارش حسابرسی را گردآوری کرده است.ما از لحاظ قانونی موظف هستیم گزارشات حسابرسی را پیگیری کنیم و این گزارشات به موقع قرائت و نتایج به شهرداری اعلام شود البته در مدیریت شهری سابق چنین اتفاقاتی صورت نگرفته بود.

پیگیری اعضای شورای ششم برای کاهش زمان صدور پروانه ساخت

رئیس شورای شهر تهران بیان داشت: در زمینه کاهش صدور پروانه، هرچند که هنوز نتیجه نهایی حاصل نشده، ولی پیگیری‌ها در این راستا زیاد بوده و برنامه‌ریزی‌ها شروع شده است. از شهرداری تهران خواسته‌ایم که هرچه سریع‌تر این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به سرانجام برساند و ان‌شاءالله خبرهای خوبی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این راستا شاهد خواهیم بود.

انتخابات هیات رئیسه شورای ششم شهر تهران هفته آتی

اکنون شورای ششم در حال یک ساله شدن است. درباره تغییر احتمالی هیات رئیسه شورای شهر تهران به سراغ احمد صادقی، عضو شورای شهر تهران رفتیم. وی در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: به احتمال زیاد موضوع انتخابات هیات رئیسه شورای ششم شهر تهران هفته آتی برگزار می‌شود و پیش بینی‌ها اینچنین بوده که ترکیب کنونی ابقا خواهند شد.

وی افزود: البته انتخاب سخنگو خزانه دار شورا دو سال یکبار صورت می گیرد و سال آینده در این راستا تصمیم گیری می‌شود.

شخصیت بی نظیر مهدی چمران در شورای شهر/ اتقاق نظر رای به ایشان است

حجت الاسلام آقامیری، عضو شورای شهر تهران نیز در این زمینه به خبرنگار فارس گفت: شخصیت آقای مهدی چمران شخصیت بی نظیری است و اگر ایشان برای سال دوم شورای ششم شهر تهران کاندیدای ریاست شوند و این مسئولیت را بپذیرند قطعا اتفاق نظر برای رای به ایشان وجود دارد.

وی افزود: عملکرد شورای شهر در این یک سال به صورتی بوده که پیگیرها برای تحقق مطالبات شهروندان به خوبی صورت گرفته است. به هر حال قضاوت با خود مردم است و البته باید فرصتی را در اختیار اعضا داده می شد که کار را به خوبی در دست بگیرند و خوشبختانه نتایجی حاصل شده است.

تصمیم 21 عضو شورای شهر برای تغییر هیات رئیسه چگونه خواهد بود؟

انتخابات شورای ششم شهر و روستا ۲۸ خرداد سال گذشته برگزار شد. این انتخابات همزمان با انتخابات ریاست جمهوری بود و مردم تهران با رأی قاطع به لیست شورای ائتلاف انقلاب اسلامی به فعالیت ۲۱ نفر در لیست رأی قاطع و مثبت دادند. فعالیت شورای شهر ششم در پایتخت تقریبا از نیمه مرداد سال گذشته آغاز شد و مهم ترین اولویت آنها که انتخاب شهردار بود نیز انجام گرفت.اعضای شورای ششم در دومین جلسه خود «علیرضا زاکانی» را با ۱۸ رای از مجموع ۲۱ رای، به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند. پس از یک ماه حکم علیرضا زاکانی توسط وزیر کشور دولت رئیسی ابلاغ شد و  ۱۱ شهریور به صورت رسمی کار خود را در شهرداری تهران آغاز کرد. حالا حدود یک سال از فعالیت شورای ششم تهران می‌گذرد و گمانه زنی ها حکایت از حفظ ترکیب هیات رئیسه شورای شهر تهران دارد. البته باید منتظر ماند و دید نتیجه تصمیم و رای گیری 21 عضو شورای شهر تهران چگونه خواهد بود.

انتهای پیام/

صرافی ارز دیجیتال

منبع: فارس

کلیدواژه: شورای ششم شهر تهران تغییر هیات رئیسه شورای ششم شهر تهران هیات رئیسه شورای شورای شهر تهران انتخابات هیات عضو شورای شهر اعضای شورای شورای شهر مهدی چمران اعضای شورا سال گذشته یک سال

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.farsnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فارس» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۵۷۰۹۱۶۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

پیشگوییهای نوسترآداموس برای سال۲۰۲۳+عکس

بابا ونگا که با لقب «نوستراداموس بالکان» شناخته می‌شود حدود ۲۶ سال پیش در سن ۸۴ سالگی درگذشت.

به گزارش برنا؛ بابا ونگا در مزرعه ای در مقدونیه امروزی به دنیا آمد و ظاهراً بعد از اینکه در یک طوفان گرفتار می شود ، بینایی اش را از دست می دهد. او به دلیل درد شدید نمی توانست چشم هایش را باز کند و بعد از آن بود که شروع به پیشگویی اتفاقات عجیب در آینده منطقه خود کرد.

یکی از مشهورترین پیشگویی های بابا ونگا برای سال ۲۰۲۳ این است که مدار زمین به نحوی تغییر می کند. مشخص نیست که معنای این پیشگویی چیست اما در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، اثرات ویرانگری خواهد داشت.

کره زمین در رقص کهکشانی در تعادلی خوب قرار دارد و حتی ذره ای تغییر در این تعادل می تواند تغییرات آب و هوایی ویرانگری در پی داشته باشد. حتی ذره ای نزدیک تر شدن به خورشید نیز باعث گرم شدن شدید زمین خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟ 0 0

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دیگر خبرها

  • ساخت و نوسازی ۴ بازار تره‌بار جدید در منطقه۱۷ | راه‌اندازی اپلیکیشن برای خرید اینترنتی میوه
  • اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام پایان راه شورای ششم همدان نخواهد بود
  • انتشار راهنمای مقابله با اسلام هراسی از سوی شورای ملی مسلمانان کانادا
  • پیشگوییهای نوسترآداموس برای سال۲۰۲۳+عکس
  • تاسیس سازمان فناوری‌های نوین در اولویت شورای ششم تهران
  • آغاز ثبت‌نام داوطلبان کرسی ریاست جمهوری در قزاقستان
  • نتیجه انتخابات؛ «رای به تغییر» و «گفتمان انقلاب »نه به اصلاح طلبان و حامیان دولت
  • بازگشایی پل ششم اهواز
  • مصوبه استیضاح شهردار جیرفت رد شد اما وی استعفا کرد
  • دلایل تغییر مدیران در شهرداری تهران شفاف‌سازی می‌شود