Web Analytics Made Easy - Statcounter

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد محمودزاده در سلسله نشست‌های تبیین برنامه‌های فرهنگی، تربیتی سند تحول مدارس غیردولتی، همایش مدیران مدارس غیردولتی مناطق یک و سه شهر تهران با بیان اینکه تشکیل بسیج با صدور فرمان تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی که باعث حضور مردم و مشارکت آنان در سرنوشت اجتماعی جامعه خویش برای ادامه مسیر انقلاب اسلامی شده است، اظهار کرد: امیدوارم همه ما به ویژه در سنگر نظام تعلیم و تربیت در ادامه مسیر و در راستای منویات رهبری قدردان عطیه الهی بسیج و ادامه دهنده این مسیر به ویژه زمانی که در معرض آزمون‌های سخت قرار می‌گیریم، باشیم.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی ادامه داد: بر اساس فرمایش رهبری، سند تحول به عنوان نقشه راه و نسخه شفابخش نظام تعلیم و تربیت نامگذاری شده است، باید اجرایی سازی سند تحول بنیادین را بر اساس تربیت دانش آموز شش ساحتی پیش ببریم. تربیت دانش آموزی با مشخصه‌های اعتقادی، علمی و اخلاقی که مزین به شاخص‌های مختلف است.

وی گفت: نگاه به سرمایه انسانی در تمام اسناد بالادستی به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب، نگاه ویژه‌ای است که نیروی انسانی به عنوان بزرگترین و مهم‌ترین سرمایه کشور قلمداد می‌شود. نیروی انسانی عامل خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی است، لذا آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت همواره مهم بوده و تضمین کننده آینده جامعه کشور است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: نیروی انسانی عامل توسعه کشور است، تداوم، استمرار و حفظ دستاوردهای انقلاب و گسترش آن به وسیله نیروی انسانی شکل می‌گیرد. آینده انقلاب اسلامی در کلاس‌های درس و در لحظه لحظه حضور دانش آموز در کلاس درس به وسیله معلم و دانش آموز مهندسی و طراحی می‌شود.

وی اضافه کرد: چرخ‌های سیاست، اقتصاد و فرهنگ جامعه به وسیله نیروی انسانی حرکت می‌کند و باید طوری برنامه ریزی کنیم که دانش آموزی که آینده ساز نظام است دارای هویت ملی و اسلامی، مأنوس به آرمان‌های انقلاب و شهدا، آشنا به افتخارات جمهوری اسلامی ایران و دارای اعتماد به نفس و علاقمند به دستاوردهای انقلاب و مزین به آداب اسلامی و باورها و اعتقادهای اسلامی باشد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی بیان کرد: بخشی از این مأموریت عظیم از سوی مدیران در مدارس غیردولتی انجام می‌شود. نظام جمهوری اسلامی مأموریتی دارد که تعلیم و تربیت باید با تمام قوت آن را در حوزه مسائل آموزشی و پرورشی انجام دهد تا تربیت در تمام حوزه‌ها شکل بگیرد.

محمودزاده گفت: مدیران مسئولیت دارند در حوزه مدارس غیردولتی بازنگری جدی صورت دهند. در آموزش و پرورش در تمام عناصر برنامه ریزی درسی و آموزشی باید این امر صورت بگیرد مدارس غیردولتی نیز در این بین باید بتوانند نقش آفرینی کنند.

وی اضافه کرد: بخشی از این فرایند در مدارس باید اتفاق بیافتد و معلمان باید نقش پیشتازی، مرجعیت، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را در مدارس داشته باشد، لذا امروز در مسیر پیشرفت و داشتن ایران قوی مهم است که نقش آفرینی کنیم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی ادامه داد: باید با تمام قدرت در میدان بود. دشمن در صحنه با تمام توان حضور دارد لذا جنگ ترکیبی وجود دارد و عوامل خود را به کار بسته است، لذا وظیفه داریم برای نسل حاضر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جدی از دستاوردهای انقلاب داشته باشیم و آن را با زمان‌های قبل مقایسه کنیم. نیازمندیم یک برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم زیرا نسل امروز مطالبه‎ گر و پرسش‎گر است که باید با تکیه بر منطق، تبیین محتوایی از اهداف، دستاوردها و مأموریت‌های انقلاب اسلامی داشته باشیم و باب گفت‎وگو در مدارس را با نسل جدید باز کنیم.

محمودزاده گفت: این نسل باهوش هستند، لذا باید اقناع درست برای آنان صورت بگیرد. اقناع ظاهری جواب نمی‌دهد خوشبختانه آورده‌های خوبی در انقلاب اسلامی در حوزه ارزش‌ها و اعتقادات داریم، لذا نیازمندیم توجیهاتی برای خود و دیگران داشته باشیم، باید معلم و مدیر مدرسه مسلح به این نگاه و رویکرد باشند.

مدرسه‌ای که آموزش محور است و تست زنی می‌کند موفق نیست زیرا این مدرسه تک ساحتی است و باید شش ساحتی شود

وی عنوان کرد: موضوع نمایشگاه دستاوردهای مدارس و اجرایی سازی سند تحول بنیادین جز سیاست‌های اجرایی مدارس غیردولتی است که به زودی در شهر تهران برگزار می‌شود و انتظار داریم مدارس غیردولتی با الگوبرداری از سند تحول بنیادین حضوری در خور توجه و بر پایه توانمندی‌های دانش آموزان که یاوران نسل چهارمی انقلاب هستند؛ داشته باشند، که یکی از اهداف اصلی آن، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: برخی مدارس غیردولتی را عین عدالت آموزشی می‌دانند، برخی نیز می‌گویند موضوع طبقاتی شدن در حال شکل گیری است، لذا باید سنجه خوبی برای کارهای مدارس غیردولتی داشته باشیم. سنجه‌ها نباید تک بعدی باشد، مدرسه‌ای که آموزش محور است و تست زنی می‌کند موفق نیست زیرا این مدرسه تک ساحتی است و باید شش ساحتی شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: موضوع اصلی در سازمان مدارس غیردولتی این است که بر اساس اینکه امر آموزش و پرورش یک امر حاکمیتی است و واگذاری به غیر، ممنوع است، سیاست‌هایی را تدوین کنیم.

محمودزاده تصریح کرد: یک رهاشدگی در مدارس غیردولتی و حتی مدارس دولتی در سال‌های گذشته داشته‌ایم، لذا کارهای مشترکی را باید با همراهی مدیران مدارس برای جبران این نقص‌ها انجام دهیم که البته بخشی از فعالیت‌ها آموزشی و تربیتی آغاز شده است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی اظهار کرد: شاخص‌های الگوی شهریه امسال تغییر می‌کند و به مدل‌های سند تحول بنیادین و سند راهبردی سازمان مستند می‌شود و سنجه‌های شهریه سال آینده متغیر می‌شود. همچنین بارگذاری شاخص‌های رتبه بندی مدارس غیردولتی در حال انجام است.

وی عنوان کرد: در مدارس غیردولتی باید نیروی انسانی متخصص، با صلاحیت حرفه‌ای وجود داشته باشد و برای معلمی که آموزش دیده، توانمند شده و صلاحیت حرفه‌ای گرفته است، امتیاز قائل می‌شویم.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در سند راهبردی سازمان سه برنامه جدی داریم که محورهای سازمان در تدوین برنامه‌هاست و عبارتند از: اجرای برنامه‌های تقنینی یا قانون‎گذاری، اجرای برنامه‌های مدیریتی که در این خصوص، اعمال حاکمیت و سنجش از مدارس، یکی از رویکردهای ماست. در موضوع برنامه سوم، برنامه‌های مشترک با سایر معاونت‌های آموزش و پرورش را مدنظر داریم.

وی توضیح داد: آمادگی داریم به مدارس غیردولتی کمک کنیم و این علاقمندی در دولت و مجلس هم دیده می‌شود. فعالیت‌های ما اکنون مدرسه‌ای است، لذا در حوزه‌های آموزشی و پرورشی همه مدارس غیردولتی باید نقش آفرینی کنند.

محمودزاده گفت: روند علمی کشور پرشتاب در حال حرکت است، لذا در فرایند تعلیم و تربیت باید نقش آفرینی کنیم این رویکرد در برنامه‌های سال آینده ما نیز خواهد بود. باید بخشی از فعالیت‌ها به صورت محتوایی در کتب درسی صورت بگیرد تا این نگاه که مدارس غیردولتی آموزش محور هستند از بین برود ما این کار را شروع کردیم و نیازمند کمک مدیران مدارس هستیم.

کد خبر 5644861 علی قدمی صرافی ارز دیجیتال

منبع: مهر

کلیدواژه: مدارس غیردولتی شهریه مدارس غیردولتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شهرداری تهران شورای شهر تهران هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه اغتشاشات ایران آلودگی هوا سازمان محیط زیست پلیس راهور مدیریت شهری آزادی زندانیان علیرضا زاکانی فوتبال جام جهانی 2022 قطر مترو رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی دستاوردهای انقلاب مدارس غیردولتی سند تحول بنیادین انقلاب اسلامی آموزش و پرورش تعلیم و تربیت نیروی انسانی داشته باشیم نقش آفرینی بر اساس

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mehrnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مهر» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۵۱۲۷۰۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

اجرای طرح یاوران نماز در مدارس با هدف جلب مشارکت های مردمی

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح یاوران نماز در مدارس، هدف از اجرای این طرح را جلب مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای پیشبرد اهداف تربیتی دانست.

به گزارش ایسنا، اصغر باقرزاده با تاکید براینکه یکی از سیاست‌های دولت مردمی و وزارت آموزش و پرورش، مردمی سازی نظام تعلیم و تربیت است اظهار کرد: در این راستا اقدامات مختلفی در حال انجام است؛ معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش نیز در این مسیر پیش قدم است تا در راستای اجرایی شدن این سیاست‌ها و در زمینه جلب مشارکت اعم مردم، مانند والدین، دانش آموزان، گروه‌های مردمی و جهادی، موسسات و نهادها همچنین دلسوزان نظام تعلیم و تربیت گام بردارد و در این زمینه مشارکت فعال داشته باشد.

باقرزاده افزود: سیاست ما اقامه هرچه باشکوه‌تر و گسترده‌تر نماز در مدارس است؛ تحقق این امر نیازمند این است که تمام عوامل، زمینه جلب مشارکت را در این امر فراهم کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی اظهار کرد: اکنون این زمینه تحت عنوان یاوران نماز فراهم شده است که ما از ظرفیت والدین و همه دلسوزان این زمینه برای کیفیت بخشی به امر اقامه نماز کمک بگیریم.

باقرزاده عنوان کرد: از افراد علاقه‌مند به مشارکت در طرح یاوران نماز دعوت می‌شود از طریق کارشناسان قرآن، عترت و نماز ادارات آموزش و پرورش یا از طریق سامانه نورینو اعلام آمادگی کنند. این افراد در سامانه نورینو می‌توانند جنبه‌های مشارکتی خود را به منصه ظهور برسانند و کمک کنند تا ما با سرعت بیشتری بحث اقامه نماز را در مدارس توسعه دهیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی گفت: در این راستا گام‌های دیگری مانند برگزاری مسابقات، توسعه امر اقامه نماز، آموزش عملی نماز، آموزش صحیح خوانی نماز و آموزش قرآن به دانش آموزان به عنوان ظرفیت‌هایی است که می‌توان با کمک داوطلبانه مردمی اجرایی کرد.

انتهای پیام

دیگر خبرها

  • بخشنامه کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های پرورشی ابلاغ شد
  • کیفیت بخشی به فعالیت‌های پرورشی و اردوگاهی
  • تعیین برنامه توسعه‌ای برای روستاها براساس برنامه ششم /آموزش ۱۰۰ هزار تسهیل‌گر در حوزه‌های روستایی
  • کيفيت بخشي به فعاليت‌هاي پرورشي در تحقق تربيت چند ساحتي
  • کیفیت بخشی فعالیت‌های پرورشی در۳۰ درصد مدارس
  • کیفیت بخشی به فعالیت‌های پرورشی در تحقق تربیت چند ساحتی
  • اجرای طرح یاوران نماز در مدارس
  • اجرای طرح یاوران نماز در مدارس با هدف جلب مشارکت های مردمی
  • آغاز پیش‌ثبت‌نام در مدارس غیردولتی/ محمودزاده: پیش‌ثبت‌نام ممنوع نیست
  • فانی، وزیر پیشین آموزش و پرورش: شکاف بزرگی بین مدارس دولتی یا مدارس غیردولتی و خاص وجود دارد/ آموزش و پرورش از بی‌سوادی وزرا رنج می‌برد