معرفی نامزدهای جشنواره"کتاب ورسانه"
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ | کد خبر: ۱۵۵۵۶۴۵۱
نامزدهای شانزدهمین دوره جشنواره «کتاب و رسانه» در بخشهای نوشتاری، عکس و دیداری و شنیداری معرفی شدند. ناطقان: به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، شانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه در بخش رسانههای نوشتاری (روزنامهها، نشریات، خبرگزاریها و سایتهای خبری) شامل خبر، گزارش، گفتوگو و مقاله (یادداشت، سرمقاله، تفسیر و تحلیل و نقد) و بخش رسانههای دیداری و شنیداری (تلویزیون و رادیو) شامل گزارش، گفتوگو، برنامههای ترکیبی و نیز بخش عکس برگزار میشود.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
طبق اعلام دبیرخانه جشنواره، نامزدهای بخش نوشتاری شانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه (هر یک با یک تا چند اثر راهیافته به مرحله نهایی) آثاری از این افراد است: سجاد روشنی (جام جم)، مصطفی بیان (آفتاب صبح نیشابور)، بهنام ناصح (دنیای اقتصاد)، کمال صادقی و صادق وفایی (مهر)، یاسین نمکچیان (تجربه و دنیای اقتصاد)، ندا آل طیب، محسن آزموده و ماهرخ ابراهیمپور (اعتماد)، مجتبی هوشیار محبوب (الف و هنرآنلاین)، ساره گودرزی (صنعت چاپ)، علیرضا غلامی (صدا و مهرنامه)، سیدمحمد زینالدینی و سعید خاقانی (جهان کتاب)، حسن همایون (صدا و تجربه)، سیدمهدی موسویتبار (صبح نو)، مونا برجیخانی و سمیرا شاهقلی (تسنیم)، سیدغیاثالدین ملکحسینی (خبر جنوب)، محمدامین شرکت اول (جیم)، صدیقه رضوانینیا (تابناک)، سعید منافی، علی جانعلیپور، اسماعیل لطفی، الهه علیزاده، معصومه کاشانی، شهریار گلوانی و ابراهیم اصلانی (ندای قلم)، آزاده غلامی و سمیه قربانی (ایکنا)، رضا نامجو، امین فرجپور و سارا حیدرنژاد (شهروند)، هادی حسینینژاد (آنا)، زهرا شریفی و محیا معصومی (لیزنا)، ندا عابد، هوشنگ اعلم و زروان بختیاری (آزما)، فرزاد گمار (ایسنا و آزما)، عاطفه رحیمی و زهرا جعفری (فرهیختگان)، محمد کلهر، حسام آبنوس و مصطفی وثوقکیا (فارس)، محمد میلانی و شهاب دارابیان (ایبنا)، مریم شهبازی (ایران)، فرزانه دیانتی (حمایت)، گیسو فغفوری (شرق)، علی نامجو و کوروش شیرازیان (وقایع اتفاقیه)، مجتبی احمدی (کرمانشهر)، افشین داورپناه (فرارو، کرگدن و ایبنا)، فرشته نوبخت (زنان امروز)، نسیم سهیلی (خراسان)، رضا کریمی (اتفاق کرمانشاه) و سیدعلی کاشفی خوانساری (نقد کتاب کودک و نوجوان).
همچنین دیگر شرکتکنندگانی که آثار آنها در بخش جدید یادداشت، نقد و مقاله "تخصصی" (با یک تا چند مطلب، یا یک مطلب اشتراکی) به عنوان نامزد شناخته شده، این افراد هستند: پروین بابایی، کیان اشرافی، رحمتالله قائمی، علیرضا اسماعیلی، مهدی احمدیان شیجانی، مهناز احمدی، سحر ترهنده، اعظم نعمتی، سیدعمادالدین قرشی، محمدجواد احمدینیا، نیلوفر رضوی، سیده طرفه ابطحی نژادمقدم، بهمن ایرانپور، محمد آزادی احمدآبادی، مریم صلحکننده، سجاد باغبان، علی بوذری و کیوان موسوی اقدم (نقد کتاب هنر)، مهدی ابراهیمی لامع، سیدعلی کاشفی خوانساری، نرگس پدرام، شهناز آزادی و سندی مؤمنی (نقد کتاب کودک و نوجوان)، سیروس پرهام و هرمز همایونپور (نقد و بررسی کتاب تهران)، احمد اخوت، محمدرضا مهدیزاده، حسن هاشمی میناباد و سیدفرید قاسمی (جهان کتاب)، و فرخنده حقشنو (برگ هنر و نقد کتاب کودک و نوجوان).
در بخش عکس نیز آثاری از امیر غلامی، جواد رحیمی قیصرآبادی و ونداد ذوقی به عنوان نامزدهای این دوره از جشنواره معرفی شده است.
همچنین نامزدهای بخش دیداری این دوره از جشنواره به این شرح هستند: عمو کتابی (کاظم دهقانی اشکذری) شبکه تابان یزد، کتابفروشی خیابان حاج نائب (زهرا چخماقی) خبرگزاری صداوسیما، حاجعبدالله، کاسب کتابخوان بازار (زینب چخماقی) خبرگزاری صداوسیما، آقای کتابخوان (زهرا شفیعی) خبرگزاری صداوسیما، قاچاق کتاب (میترا لبافی) خبرگزاری صداوسیما، روز کتابدار (محمد الماسی) شبکه خبر، گفتوگو با زوج مریوانی (برنامه شابک) شبکه 3 و ویدیوهای تولیدی خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ایام نمایشگاه کتاب تهران.
در بخش شنیداری (رادیو) نیز برنامههای رادیوگرام (پریسا زندیه)، کتاب شب (رضا قربانی) و چند صفحه (حسین فهیمیپور) از رادیو تهران، برنامههای گفتوگوی فرهنگی (عذرا جوزدانی) و یار مهربان (فرهاد دهنودی) از رادیو گفتوگو، برنامههای کتابهای خاموش به صدا درمیآیند و وقتی پای کتاب در میان است (تینا میرکریمی)، یک دو صدا (مهدی ساعی) و کافه هنر (سیده زهرا صالحی) از رادیو ایران، برنامههای خط خون (محمدحسن جلالی)، چراغ مطالعه (حسن توکلیزاده) و کاوشگر (سودابه ظهوری) از رادیو معارف، برنامههای کودک و کتابخانهی کوچک (رحیمی) صدای خراسان، فصهگوی خوب بچهها (مریم تقیزاده) صدای مرکز یزد، دفتر دانایی (محمد رهبرینژاد) صدای مرکز لرستان، حکم خرید کتاب (مرضیه اسدی) صدای گلستان، ژرفای روشن (روحالله رفیعی) رادیو اصفهان، کتاب که شلوار جین نیست (مهران بحرایی) رادیو کرمانشاه، باران باش (رضا داداشی) رادیو اراک، زیر گذر طنز (مهدی خانیپور) رادیو صبا و همیشه پای کتاب در میان است (الهام شمس نجاتی)، کوه مرا صدا میزند، ساعت عشق هشت را نشان میدهد و تجلی ایمان در رفتار جوانان (مهدی آذری) و کتابفروشی آقای کتابچی (مهدی آقاجانپور) از رادیو گیلان، برنامههای قدم زدن در کلمات (فریده گودرزی)، چاپ اول (پرویز جمالی)، سفر به سرزمین واژهها (الهه بیات)، سیم و زر (رسول تسلیمی)، جهان ترجمه (مرتضی صداقتگو) و یاری که مهربان است (مونا توسلی) از رادیو فرهنگ به عنوان نامزدهای بخش شنیداری مشخص شدهاند.
در این بخش، برنامه سکوت کتاب (رادیو فرهنگ - مرتضی صداقتگو) که جزو نامزدهای نهایی جایزه قرار گرفته بود، بنا به درخواست دبیر جشنواره، بهدلیل مشارکت در تولید آن بهعنوان مجری_کارشناس، از گردونه داوری کنار گذاشته شد. منبع: ایسنا برچسب ها: جشنواره ، کتاب و رسانه ، نامزدها
منبع: ناطقان
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت nateghan.ir دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «ناطقان» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۱۵۵۵۶۴۵۱ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
فهرست نامزدهای اصولگرا برای دور دوم انتخابات مجلس در تهران
آفتابنیوز :
فهرست کاندیداهای مورد حمایت جمعیت جوانان انقلاب منتشر شد:
۱- علی طهرانی مقدم
۲- پیمان فلسفی
۳- سمیه گلپور
۴- مهدی شریفیان
۵- احمد نادری
۶- غلامحسین رضوانی
۷- علی اصغرپورمحمدی
۸- سیدنظام الدین موسوی
۹- مجتبی زارعی
۱۰- فاطمه قاسمپور
۱۱- علیرضا سلیمی
۱۲- ابوالقاسم جراره
۱۳- محمد سراج
۱۴- مرتضی محمودی
۱۵- حسن خجسته باقرزاده
۱۶- سمیه رفیعی
لیست «ائتلاف امناء» برای دور دوم انتخابات مجلس در تهران منتشر شد
سیدنظامالدین موسوی، دبیر شورای مرکزی ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب (امناء) اسامی کامل ۱۶ نفر ائتلاف انتخاباتی امنا در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس را به این شرح اعلام کرد:
۱- سید نظام الدین موسوی
۲-احمد نادری
۳- ابراهیم عزیزی
۴-پیمان فلسفی
۵-سمیه رفیعی
۶-ابوالفضل ظهره وند
۷-محمد سراج
۸-ابوالقاسم جراره
۹-زینب قیصری
۱۰-ریحانه اخلاقی
۱۱-صالح اسکندری
۱۲-سید مرتضی محمودی
۱۳-بیژن نوباوه وطن
۱۴-حسین صمصامی
۱۵-مجتبی رحماندوست
۱۶-مهدی شریفیان
فهرست مشترک جبهه پایداری و شانا برای دور دوم انتخابات تهران منتشر شد:
۱- علیرضا سلیمی
۲- غلامحسین رضوانی
۳- محمد سراج
۴- زهره سادات لاجوردی
۵- زهره طبیبزاده
۶- فاطمه قاسم پور
۷- مجتبی زارعی
۸- حسین صمصامی
۹- حسین نجابت
۱۰- محمدحسین حسینزاده بحرینی
۱۱- علی اصغر پورمحمدی
۱۲- حسن خجسته باقرزاده
۱۳- مهدی شریفیان
۱۴- مهدی عسگری
۱۵- عبدالحسین روح الامینی
۱۶- سعید آجرلو
منبع: خبرگزاری ایسنا