رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری افرادی که در پوشش افراد خیر و کمک رسان اقدام به سرقت از پیرزنان کرده بودند، خبرداد


رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری افرادی که در پوشش افراد خیر و کمک رسان اقدام به سرقت از پیرزنان کرده بودند، خبرداد.

به گزارش شریان نیوز،رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری افرادی که در پوشش افراد خیر و کمک رسان اقدام به سرقت از پیرزنان کرده بودند، خبرداد.


در ادامه سلسله اقدامات پلیسی پلیس آگاهی در کنترل نامحسوس مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که دو برادر از طایفه فیوج به نام‌های محمد ۳۶ ساله و حسن ۳۵ ساله که پیش از این بار‌ها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف دستگیر و روانه زندان شدند، در حال حاضر در خانه‌ای مجردی در خیابان ابوذر سکونت دارند.
 

سوابق محمد حکایت از آن داشت که وی از سال ۱۳۷۹ تاکنون بار‌ها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با موادمخدر، سرقت بویژه سرقت طلاجات، درگیری با مأموران، جعل و کلاهبرداری دستگیر و روانه زندان شده است، بررسی سوابق حسن نیز نشان داد که او نیز همانند برادرش از سال ۱۳۸۰ تاکنون بار‌ها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با سرقت، جعل عنوان، مواد مخدر و بویژه سرقت طلاجات از پیرزن‌ها دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر از سوی چهار شعبه اجرای احکام در شهرستان‌های قم و اصفهان تحت تعقیب قرار داشته و محکوم به بیش از ۱۲ سال حبس قطعی است.

همزمان با شناسایی محمد و حسن به عنوان مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت طلاجات از پیرزن ها، پرونده‌های مشابهی با همین موضوع به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و بر اساس اظهارات مشابه شکات، سه مرد جوان با استفاده از انواع خودرو‌های صفر و در پوشش کمک رسانی به افراد نیازمندِ محل سکونت شکات به آن‌ها مراجعه کرده و پس از جلب اعتماد و به بهانه خرید طلاجاتِ مشابه شکات و یادداشت شماره درج شده بر روی طلاها، برای لحظه‌ای اقدام به امانت گرفتن طلا از آنان کرده و سرانجام پس از قرار دادن طلا‌ها در کیسه‌های مشکی، کیسه‌های حاوی پوشاک، بسته اسکناس و تراول چک و طلاجات متعلق به شکات پرونده را به آن‌ها تحویل داده و بلافاصله محل را ترک می‌کردند غافل از اینکه انتهای کیسه‌های مشکی سوراخ بوده و در واقع این افراد طلاجات را از انتهای کیسه خارج کرده و بسته‌های پول و چک پول نیز تماما بسته‌های پول و تراول چک مجعول هستند.

با شناسایی تصاویر دو برادر از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی ضمن شناسایی دقیق مخفیگاه متهمان در خیابان ابوذر و هماهنگی با بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، در ساعت ۱۷ تاریخ ۲۸ دی ماه اقدام به دستگیری این دو برادر به همراه متهم سوم به نام وحید. خ. ۲۸ ساله کرده و مشخص شد که محمد پسر دایی این دو برادر است که پس از دستگیری و انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی، او نیز همانند دو متهم دیگر از سوی شکات پرونده مورد شناسایی قرار گرفت. همچنین در بازرسی از مخفیگاه متهمین تعداد دو دستگاه پرشیا سفید، رانا مشکی و مزدا ۳ سفید رنگ نیز کشف و توقیف شد که متهمین در همان اعترافات اولیه ضمن اعتراف صریح به ده‌ها فقره سرقت طلاجات از زنان به استفاده از انواع خودرو‌های سواری صفر از قبیل: رانا، پژو ۴۰۵، پرشیا، مزدا ۳، سوناتا و پژو ۲۰۶ اعتراف کردند.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:: با ادامه رسیدگی به پرونده و بررسی وقوعات مشابه در تهران و دیگر شهرستان‌های کشور، تاکنون علاوه بر شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان در شهر تهران، تعدادی از شکات و مالباختگان در دیگر شهرستان‌های کشور از جمله مشهد، اصفهان، مشهد، قم و ... مورد شناسایی قرار گرفتند که با توجه به حرفه‌ای بودن متهمین در ارتکاب این نوع از سرقت، تحقیقات پلیسی برای شناسایی دیگر شکات و مالباختگان در تهران و همچنین دیگر شهرهاو شهرستان‌های کشور در دستور کار این پایگاه قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد، توسط سه سرنشین انواع خودرو‌های عمدتا صفر مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمین به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران در خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدچی مراجعه کنند.   منبع:فردا برچسب هاپلیسدستگیریزندانمواد مخدر مطالب مرتبط دختری که قاتلش را در لحظه جان دادن لو داد+فیلم
انتقام شیشه‌ای از شوهر برای سفر به آلمان
بازداشت خلافکاران با عینک جدید پلیس چین
مردی که همسرش را با روسری خفه کرد دستگیر شد
لحظه دستگیری اخلال گران بازار ارز توسط پلیس آگاهی
۱۳ روس به مداخله در انتخابات آمریکا متهم شدند

منبع: شریان

خبر بعدی:

دستگیری «قادر» و «حاکم» نظافتچی های قلابی

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: «اوایل آبان ماه سال جاری ماموران کلانتری ۱۲۷ نارمک در تماس تلفنی با پلیس ۱۱۰ از ماجرای سرقت خانه‌ای در خیابان مجیدیه جنبی قرار گرفتند.

ماموران با حضور در محل سرقت پی‌بردند وسایل با ارزش کوچک، طلا، پول و گوشی موبایل از داخل خانه به سرقت رفته است و دزدان به وسیله یک طناب وارد ساختمان شده‌اند.

عملیات انگشت‌نگاری در محل سرقت صورت گرفت اما هیچ سرنخی از دزدان به دست نیامد .

ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس پرونده برای دستگیری عاملان این سرقت تحقیقات خود را به صورت ویژه آغاز کردند.»

تحقیقات پلیسی

ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در این ساخه از تحقیقات فنی خود را آغاز کردند و مشخص شد گوشی سرقتی در دست یک مرد افغان است که خیلی زود ماموران روز ۱۷ دی ماه به سراغ مرد افغان که قادر ۳۵ ساله است رفتند.

قادر در تحقیقات ابتدایی ادعا کرد که در کار نظافت ساختمان مشغول است و گوشی را از مرد غریبه‌ای در خیابان خریده است و از ماجرای سرقتی بودن آن بی‌اطلاع است.

کارآگاهان در ادامه به ادعاهای مرد افغان مشکوک شدند و وی را هدف بازجویی‌های فنی قرار دادند که در این مرحله قادر در تناقض‌گویی‌هایش گرفتار شد و گفت که سرقت را مرد جوانی به نام حاکم انجام داده است و از مخفیگاه وی اطلاعی ندارد.

تجسس‌ها ادامه داشت تا اینکه قادر پس از ۴۸ ساعت پرده از راز این سرقت خانه برداشت و گفت: سرقت را برادرش حاکم ۲۱ ساله انجام داده و برای فرار به شهرهای شمالی سفر کرده است.

دستگیری سارق فراری

ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با توجه به فراری بودن متهم در تحقیق از خانواده وی پی‌بردند که حاکم علاقه زیادی به یکی از برادرزاده‌هایش دارد و به بهانه اینکه برادرزاده‌اش دلتنگ عمویش است، حاکم را به تهران کشاندند.

حاکم که نمی‌دانست پلیس در کمین او است روز ۲۰ دی ماه از شهرهای شمالی به تهران بازگشت و وقتی برای دیدن برادرزاده‌اش به خانه برادرش رفت با ماموران روبرو شد.

جوان افغان ابتدا سعی داشت خود را بیگناه معرفی کند اما وقتی فهمید برادر بزرگش او را لو داده به ناچار لب به سخن باز کرد.

اعتراف به سرقت

حاکم ۲۱ ساله در اعترافاتش به ماموران گفت: برادرم در کار نظافت ساختمان مشغول است و برخی اوقات نیز من به کمکش می‌رفتم که در زمان خدمات و نظافت، ساختمان‌ها را شناسایی می‌کردیم و با صحبت‌هایی که با اهالی ساختمان داشتیم متوجه نبودن آنها در خانه می‌شدیم.

وی افزود: با شناسایی محل نگهداری طلاها و وسایل با ارزش در خانه‌ها برای سرقت دست به کار می‌شدم و بیشتر اوقات با استفاده از یک طناب گره خورده وارد ساختمان می ‌شدم و گاهی اوقات نیز با در دست داشتن کلید ساختمان‌ها که از قبل سرقت کرده بودیم داخل خانه می‌شدیم و سپس نقشه سرقت را به اجرا می‌رساندم.

حاکم که یکبار به خاطر آزار و اذیت یک پسر جوان دستگیر شده بود در اعترافاتش گفت: در این مدت بیش از ۷۰ سرقت انباری و خانه انجام دادم و برادرم تنها نقش شناسایی خانه‌ها را داشت.

این جوان افغانستانی ادامه داد: طلاها را به مردی در شهرستان بروجرد می‌فروختم که او نیز طلاها را از کشور خارج می‌کرد و در افغانستان به فروش می‌رساند.

دستگیری مالخر

کارآگاهان با اطلاعات به دست آمده موفق به شناسایی مالخر این باند دزدان موفق به شناسایی مخفیگاه وی شدند و در عملیاتی غافلگیرانه خریدار طلاهای سرقتی دستگیر شد.

سرهنگ مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: ۲ مرد افغان و مالخر این باند به دستور مقام قضایی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌اند.

کد خبر 4543991 مهسا شمس

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد| آغاز مرحله جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو+جدول

مدارس کدام استان‌ها فردا شنبه ۲۷ بهمن ماه تعطیل است؟

منبع این خبر، وبسایت shariyan.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۲۴۷۰۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ترفند عجیب سارقان برای ورود به محل سرقت!
 • طناب کشی سارقان برای ورود به محل سرقت /نقشه برادر‌های افغانستانی برای سرقت از خانه ها
 • باند سارقان حرفه ای در محلات متلاشی شد
 • رییس باند بزرگ سرقت خودرو و جعل سکه هنگام دستگیری خودکشی کرد
 • انهدام باند خانه باغ های مراغه
 • خودکشی رییس باند بزرگ سرقت خودرو و جعل سکه هنگام دستگیری
 • سرقت خودرو پس از تصادف ساختگی/ سردسته باند مقابل پلیس خودکشی کرد + تصاویر متهمان
 • انهدام باند سارقان خودروهای لوکس و فروشندگان سکه تقلبی / خودکشی سارق مسلح در حضور پلیس
 • خودکشی رییس باند تبهکاران / فروشندگان سکه تقلبی دستگیر شدند (+تصاویر)
 • انهدام باند سرقت خودروهای لوکس
 • خودکشی رییس باند تبهکاران/فروشندگان سکه تقلبی به دام افتادند
 • انهدام باند سرقت خودروهای لوکس/ خودکشی رئیس باند حین بازداشت (+عکس)
 • خودکشی رئیس باند سرقت خودروهای لوکس حین بازداشت +عکس
 • انهدام باند سرقت خودروهای لوکس/ خودکشی رئیس باند حین بازداشت + تصاویر متهمان
 • جزئیات خودکشی رئیس باند تبهکاران در زمان دستگیری/ انهدام باند بزرگ سرقت خودروهای لوکس و سکه های طلا
 • جزیات خودکشی رییس باند تبهکاران در زمان دستگیری/ انهدام باند بزرگ سرقت خودروهای لوکس و سکه های طلا
 • خودکشی هولناک رییس باند تبهکاران / در جنوب تهران رخ داد + عکس بدون پوشش 4 نوچه زن و مرد
 • خودکشی رییس باند تبهکاران در زمان دستگیری
 • انهدام بیش از 190 باند سرقت داخل خودرو در تهران