در جریان بررسی کمی وکیفی سریال های ماه مبارک رمضان، با جبار آذین، شهرام خرازی ها و حسین سلطان محمدی منتقدان گفت‌و‌گو کردیم، در بخش اول موضوع سریال های طنز در ماه مبارک رمضان و نبود تولید تازه در این حوزه برای امسال را بررسی کردیم که منتقدان نظرات متفاوتی در این باره داشتند، در بخش دوم گفت‌وگوها به بررسی سه سریال «سر دلبران»، «بچه مهندس» و «رهایم نکن» پرداختیم که باز هم هر یک از این منتقدان با نسبت های متفاوتی به سریال خاصی اقبال داشتند.

سلطان محمدی «سر دلبران» را بهترین سریال این دوره دانست و آذین معتقد بود که هر سه سریال از نظر کیفیت و محتوا متوسط رو به پایین هستند، اما «سر دلبران» در بین این سه سریال جایگاه بهتری دارد و در نهایت خرازی ها نظر متفاوتی داشت و «رهایم نکن» را بهترین سریال امسال خواند. هر سه منتقد «بچه مهندس» را در مقام دوم رتبه بندی خود قرار دادند.

بخش سوم و پایانی بررسی سریال های رمضان به موضوع کنداکتور صدا و سیما و همچنین تعریف منتقدان از سریال مناسبتی می پردازد. شهرام خرازی ها، جبار آذین و حسین سلطان محمدی هر یک نظرشان را درباره موضوع کنداکتور صدا و سیما گفتند و در این میان آذین و خرزای ها با انتقاد از صدا و سیما در خصوص تعریف از سریال مناسبتی، تاکید کردند صدا و سیما باید رویکرد خود را نسبت به این موضوع تغییر دهد.

جبار آذین در این قسمت از گفت و گو، به دلیل این که بعد از افطار تنها زمانی است که برای پخش سریال ها در تلویزیون باقی مانده است گفت البته این موضوع دلیلی برای تولیدات متوسط نیست، ضمن اینکه اگر سریالی مناسب و با کیفیت تولید شود حتی اگر ساعت 12 شب هم پخش شود مخاطب خود را پیدا می کند.

چیدمان سریال های ماه رمضان همواره یکی از چالش های تلویزیون بوده است، به نظر شما آیا تغییر در این کنداکتور می تواند نتایج خوبی داشته باشد؟

در ماه رمضان زمان ویژه ای برای پخش سریال ها نمی ماند مگر بعد از افطار، چون پیش تر از آن با برنامه های روتین و غیر روتین، تلویزیون جا به جای خودش را پر کرده است. اما مسئله این است، چناچه سریالی خوش ساخت و با محتوا باشد حتی اگر ساعت 12 شب هم پخش شود، مخاطب اگر تشخیص دهد که این سریال شایسته تماشا هست، برای آن وقت می گذارد. اما بدیهی است که تلویزیون به خاطر اینکه مخاطب بیشتری را جذب سریال ها کند، این زمان را اختصاص دهد. که اگر این زمان پیش از افطار باشد که همه به نوعی در حال غش و ضعف هستند یا از آن طرف هم اگر دیرهنگام باشد که خواب مردم تحت تاثیر قرار می گیرد. برای همین از بعد از افطار تا ساعت 11 معمولا بهترین زمان برای پخش سریال های تلویزیونی است.

قطعا پخش سریال های ماه رمضان بعد از افطار موضوعی منطقی است، اما چه دلیلی دارد که همه شبکه های تلویزیونی پشت سر هم سریال پخش کنند؟

در صدا و سیما این هنر، امتیاز و افتخاری است که همه شبکه ها برنامه سریال ماه رمضانی داشته باشند. در حالی که یک یا دو برنامه شاخص و برجسته و خوب، با محتوای ماه رمضانی می تواند پاسخگوی کامل نیاز مخاطب باشد، به شرط آن که خوب ساخته شده باشد با حضور حرفه ای ها و در زمان خوب هم پخش شود. هیچ نیازی ندارد که شبکه ها با هم مسابقه بگذارند و سریال های متوسط و زیر متوسط تولید شود که حتی خیلی از آن ها ارزش دیدن نداشته باشد.

شهرام خرازی ها درباره کنداکتور و زمان پخش برنامه های ماه مبارک رمضان معتقد است دقت لازم در این زمینه وجود ندارد و بی نظمی خاصی در این خصوص وجود دارد.

کنداکتور سریال های ماه رمضان از نظر شما چگونه است؟ کنداکتور نویسی ماه رمضان را مناسب می دانید؟

از نظر زمان پخش و کنداکتور نویسی مناسبتی برای ماه رمضان، از جمله سریال های به نظر می آید که دقت لازم صورت نمی گیرد و پشت سر هم پخش می شوند. ساعت های بازپخش آنها دارای نظم خاصی نیست و خیلی اوقات با هم تداخل دارند و بهتر است که بعضی از این سریال ها با درجه بندی فعلی پخش نشوند. تماشای آن ممکن است برای گروه سنی خاصی مناسب نباشد ولی عملا هر سال در تلویزیون می بینیم که شاید سریالی مناسب کودکان نباشند ولی هر سال در تلویزیون پخش می شوند و جزو پربیننده ها هستند و گاهی اوقات اثرات بدی از خودش به جای می گذارد که تا سال ها شاهد آن بودیم، مانند سریال پنج کیلومتر تا بهشت که این اتفاق افتاد.

حسین سلطان محمدی شبکه یک و شبکه سه را به دلیل اخبار و سخنرانی ها و برنامه های ورزشی که این دوشبکه به آن می پردازند درخصوص زمان پخش برنامه ها بی تقصیر می داند و کلا زمان عرفی پخش را مناسب می داند.

 به نظر شما مان پخش برنامه های ماه رمضان مناسب است؟

شبکه یک و شبکه سه همیشه تحت تاثیر طولانی بودن اخبار و سخنرانی های بعد از آن و برنامه های ورزشی شبکه سه است. این امری ذاتی است که در این دو شبکه داریم و برای همین خیلی نمی توانیم درباره آن صحبت کنیم تنها شبکه ای که می ماند شبکه دو است که زمان پخش آن بدون دست خوردگی زمانی است و اجرا می شود، برای همین زمان پخش این سریال ها در زمان عرفی آن اشکالی ندارد.

پس به نظر شما اینکه شاهد پخش پشت سر هم سریال ها هستیم اشکالی ندارد؟

اینکه در ماه رمضان لازم است که پشت سر هم کانال به کانال سریال بیاید مبحثی است که مدتهاست روی آن بحث می شود و مدتی هم بین علما و مساجد محل مناقشه شد که سریال ها باعث می شود کسی مسجد نیاید. پس از یکی دو سال اعتراض بعضی مواقع مثل امسال تعداد سریال ها را کم کردند یا اینکه زمان را جوری گذاشتند که اگر کسی می خواهد بتواند برای نماز جماعت به مسجد برود. امسال می بینم که شبکه 5 برای ماه رمضان سریال ندارد. پس نسبت به پر برنامه بودن سنتی یکی از کانال ها سریال ندارد. ضمن اینکه مجموعه بچه مهندس برای شبکه 5 بود که با سریال شبکه 2 جابجا شد.

در ادامه دو تن از منتقدان به تعریف «مناسبتی» پرداختند، شهرام خرازی ها و جبار آذین تعریف برنامه و سریال مناسبتی را از دیدگاه تلویزیون اشتباه خواندند.

شهرام خرازی ها در تعریف «مناسبتی» گفت: تعریف مناسبتی در ساخت سریال های تلویزیونی به طور درست رعایت نمی شود. سالهاست در ساخت سریال مناسبتی دچار ابهام هستیم و نمی دانیم به چه سریالی مناسبتی و چه سریالی غیرمناسبتی بگوییم. سریال هایی برای ماه مبارک رمضان ساخته می شود با مضامینی که در ارتباط با روزه داری است ولی عملا وقتی سریال ها پخش می شوند می بینیم که نتوانسته اند به ماه رمضان و آنچه که فلسفه روزه داری است نزدیک شوند. در کل سریال هایی ساخته می شود و در ماه رمضان به عنوان سریال مناسبتی پخش می شود که هیچ ارتباطی با ماه مبارک رمضان و روزه داری ندارد، ولی در عین حال از لحاظ روح کلی اثر کاملا مناسب این ماه است و واجد مضامین معنوی است و کاملا متناسب با ماه رمضان است بنابراین یک جور تداخل موضوعی و ابهام در تعریف سریال های مناسبتی صداوسیمای ما سال های سال است که وجود دارد و همچنان این قضیه ادامه دارد و حل نشده باقی مانده است.

جبار آذین هم در این باره با بیان اینکه یکی از ویژگی های مناسبت های ملی دینی و اجتماعی در کشور ما توجه مناسب و شایسته به این مناسبت ها و تولید برنامه های مردم پسند است گفت: سازمانی مانند صدا و سیما باید با برنامه ریزی مناسب و به روز، آثاری را در این راستا ارائه کند که این آثار پاسخگوی نیازها و سلیقه های مخاطب باشد. به ویژه در ماه مبارک رمضان ضروری است که تلویزیون ویژه برنامه ها و مجموعه های رمضانی تولید کند. ویژگی ها و مختصات ماه مبارک رمضان باید در مضمون و محتوای این آثار لحاظ شود، نه به این شکل که قصه ای در ماه رمضان اتفاق بیفتد و اسم آن را سریال ماه رمضانی بگذارند، آدم ها، روابط، مناسبت ها، کلام ها و گفت و گو ها همه این ها باید به گونه ای رمضانی باشد تا عنوان رمضان بر آن ها لحاظ شود.

لینک بخش نخست http://yon.ir/RG35f 

لینک بخش دوم     http://yon.ir/cVbHt

خبرنگار: محمد پور اسماعیلی

منبع: خبرگزاری برنا

کلیدواژه: امین تارخ تلویزیون ماه رمضان سریال بهناز جعفری برزو ارجمند منتقد محمد حسین لطیفی سعید غفاری سریال سر دلبران سریال بچه مهندس سریال رهایم نکن

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.borna.news دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت www.borna.news بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۱۰۰۹۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@khabarban.com ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اولین حقوق نمایندگان مجلس یازدهم واریز شد؛ ۲۳۱ میلیون در یک ماه

حمله شبانه کشتی‌های چینی ‌به ‌‌ذخایر خلیج فارس

پیشنهاد قالیباف برای تغییر نام وزارت خارجه به "وزارت خارجه و تجارت بین‌الملل"

"۳۵۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه می‌شود"

فول مچ بارسلونا 1-0 اسپانیول (لالیگ اسپانیا 2019/20)

خبر بعدی:

بازگشت مجید به تلویزیون!

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «گوهرشاد»، «قصه های مجید (اردو)»، «دنیای خیالی دخترم»، «همه خوب هستند»، «قصه گو»، «دفترچه خاطرات»، «بازگشت به اورا»، «مردی که موش شد»، «مجرم»، «جنون»، «سر به مهر»، «فرا سرعت»، «مردی روی لبه»، «دانکرک»، «دونده»، «هایدی»، «در جستجوی دری»، «آخرین چاره»، «سیب ترش»، «جلباب»، «نارگیل، اژدهای کوچک»، «مهندس باب»، «بچه نشو»، «بیمه عمر»، «پیغام رسان»، «شعله ور»، «خواهران غریب»، «نازلی»، «باغبان»، «سفر به سلامت»، «فروشگاه عجیب آقای مگوریوم»، «دیوار آتشین»، «هتل نقاب پوشان»، «نیمکت گرم کن ها»، «اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند»، «سرقت از موزه»، «خاموشی ستاره»، «کلاه قرمزی و پسر خاله»، «ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین» و «زیر سایه ماه» پنج‌شنبه و جمعه 19 و 20 تیر ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، فیلم تلویزیونی «گوهرشاد» به کارگردانی «بهرام بهرامیان»، پنج‌شنبه 19 تیر ماه ساعت 23 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم در سال ۱۳۱۹ می‌گذرد و درباره زندگی دختری به نام مهربانو است که در فرانسه درس خوانده و پس از بازگشت به ایران به دلیل ناآشنایی از وضعیت کشور و آداب رسوم آن دچار بحران شدیدی می‌شود که ...

هلیا امامی، میترا حجار، بیتا فرهی، رضا یزدانی، حسین یاری، سیما تیرانداز، کامران تفتی، پوریا پورسرخ در فیلم تلویزیونی «گوهرشاد» هنرنمایی کرده‌اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «قصه های مجید (اردو)» به کارگردانی «کیومرث پوراحمد»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: مجید که در امتحان های آخر سال قبول شده گرفته و اخمو به خانه می آید و خبر را به بی بی می دهد و بی بی به او می گوید در فکر پیدا کردن کار باشد. مجید بعد از مراجعت های متعدد برای پیدا کردن شغل، تصادفی دبیر ورزش خود را می بیند. او به مجید قول انجام کاری برای او را می دهد و کاری در منطقه (اداره ) برای او درست می کند.

پروین دخت یزدانیان و مهدی باقربیگی در این فیلم هنرنمایی کرده‌اند.

**************************************************

 

**** شبکه دو سیما

 

فیلم تلویزیونی «دنیای خیالی دخترم» به کارگردانی «کری کرک پاتریک»، پنج‌شنبه 19 تیر ماه ساعت ‌‌8 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی ادی مورفی، توماس هادن گورچ و یارا شاهیدی خواهیم دید: ایوان در یک شرکت به عنوان مشاور سرمایه گذاری کار می کند و وظیفه اش مشاوره دادن به خانواده های پولداری است که قصد سرمایه گذاری دارند. ایوان از همسرش جدا شده است و صاحب دختری شش ساله به نام اولیویا است که یک هفته در میان به پیش پدرش می آید. اولیویا پتوی کوچکی دارد که آن را گوگا می نامد و فوق العاده به آن وابسته است، به طوری که بدون این پتو هیچ جا نمی رود حتی به مدرسه. این پتو مایه دردسر ایوان و همسر سابقش، تریش، شده است چرا که گوگا دروازه ورود اولیویا به دنیایی خیالی و دوستی او با سه شاهزاده و یک ملکه است. ایوان و تریش از وابستگی اولیویا به این پتو ناراحت هستند اما تلاش هایشان برای جدا کردن اولیویا از این پتو نتیجه نداده است. ماجراها از جایی شروع می شود که ایوان مجبور به بردن اولیویا به محل کار خود می شود و درست زمانی که ایوان به دفتر کار خود باز می گردد تا یادداشت های جلسه بعدیش را بردارد متوجه می شود که اولیویا بر روی آنها نقاشی کشیده است. ایوان فوق العاده عصبانی شده و وقتی علت را جویا می شود اولیویا می گوید که دوستان خیالی اش از او خواسته اند این کار را بکند و ...

**************************************************

فیلم سینمایی «همه خوب هستند» به کارگردانی «کرگ جونز»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 1:10 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

این فیلم با بازی روبرت دنیرو و کیت بکینسال در مورد مرد میانسالی است به نام فرانک. او که بعد از مرگ همسرش با چهار فرزند خود که هر کدام در شهری زندگی می کنند فقط از طریق نامه و تلفن در ارتباط است. پس تصمیم می گیرد میهمانی ترتیب داده و همه را دور خود جمع کند. اما هر کدام از آنها به بهانه ای از آمدن سرباز می زنند. فرانک ناامید و دل شکسته آماده سفر می شود....

**************************************************

فیلم سینمایی «قصه گو» به کارگردانی «مصطفی کوشکی»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم روایت گر زندگی مرحوم مهدی آذریزدی (قصه گوی کودکان) است. یک زوج که در ارتباط با زندگی و داستان های مهدی آذریزدی تحقیق می کنند، نزد ایشان رفته و او را برای بزرگداشتی به تهران دعوت می کنند. مهدی آذریزدی در طول سفر داستان زندگی خود را برای آنها تعریف می کند و ...

فرخ نعمتی، وحید رحمتی، مهرداد ضیایی، خاطره حاتمی و نیما نادری در فیلم سینمایی «قصه گو» بازی کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «دفترچه خاطرات» به کارگردانی «نیتین کاکار»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 17 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

فیلم با بازی ظهیر اقبال، پرانوتان باهل، میرمحمد مهروس؛ داستان جوانی به نام کبیر است که بعد از خروج از ارتش به پیشنهاد عمویش، به عنوان معلم در مدرسه دورافتاده‌ای که پدرش موسس آن بوده مشغول به تدریس می شود. از آنجا که آن مدرسه شرایط بسیار وخیمی دارد، هیچ معلمی حاضر به تدریس در آنجا نیست. کبیر به محظ ورود از نبود آب و برق و تلفن و وضعیت بد آنجا متعجب می شود، تا این که با  پیدا کردن دفترچه خاطرات معلم قبلی یعنی خانمی به نام فردوس ، و خواندن مشکلات مشابهی که او نیز با آن مواجه بوده به کار در آنجا امیدوار می شود. رفته رفته او به واسطه نوشته ها و خاطرات فردوس، به او تعلق خاطر پیدا کرده و سعی می کند از روش های تدریس او و شیوه مواجه شدن اش با مشکلات الگوبرداری کند. بعد از عدم موفقیت اش در تدریس به بچه ها  تصمیم می گیرد ...

**************************************************

فیلم سینمایی «بازگشت به اورا» به کارگردانی «کِجا وون گارنیه»، شنبه 21 تیر ماه ساعت 40 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم با بازی هانا بینکه، جانیس نیوانِر و آمبر بونگارد؛ درباره میکا دختر جوانی است که مهارت بالایی در اسب سواری دارد. او مدام علامتی را در خواب می بیند و سعی می کند معنای آن را پیدا کند، تا این که متوجه می شود این علامت، مربوط به یک مزرعه پرورش اسب در اندولس است. در ادامه میکا تصمیم می گیرد برای یافتن معنای این خواب ها، راهی اندلوس شود. وی در اندلوس متوجه می شود که ریشه اصلی اسب محبوبش تندباد، متعلق به آنجا است و او تمام این رؤیاها را دیده است تا آن اسب را به زاد بومش برگرداند. پِدرو صاحب این مرکز پرورش اسب، مجبور به فروش قسمتی از زمین هایشان که منطقه ای به نام اورا است شده، اما از شهردار قول گرفته که این منطقه را برای اسب های وحشی حفظ کند اما ...

**************************************************

 

**** شبکه سه سیما

 

فیلم سینمایی «مردی که موش شد» به کارگردانی «احمد بخشی»، پنج‌شنبه 19 تیر ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهید دید: یک بازرگان که در همه سال های فعالیتش مالیات خود را نپرداخته و همواره مسائل مالیاتی خود را با رفع و رجوع سپری کرده، ناگهان با یک کارمند سخت گیر روبرو می شود. بازرگان بدوا سعی در تطمیع کارمند موردنظر دارد و چون توفیقی نمی یابد به سراغ رئیس اداره می رود که درگیر کار ساختمان نیمه کاره اش است و در تنگنای شدید مالی بسر می برد بازرگان و رئیس از این فرصت استفاده کرده و ...

مرحوم محمدعلی کشاورز و حمید جبلی در فیلم سینمایی «مردی که موش شد» هنرنمایی کرده اند

**************************************************

فیلم سینمایی «مجرم» به کارگردانی «آریل رومن»، پنج‌شنبه 19 تیر ماه ساعت 16 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی رایان ری نولدس و کوین کستونر خواهید دید: یک مامور سیا در حین انجام یک ماموریت شناسایی توسط هدف که یک تروریست اسپانیایی است شناسایی و کشته می‌شود. او در حین فرار کیف حاوی مدارک مهمی را جایی پنهان نموده است. رییس او که برایش پیدا کردن کیف خیلی مهم است؛ دستور می‌دهد تا یک جراح متخصص مغز قسمتی از مغز او را که حاوی حافظه‌ اوست در مغز یک محکوم به اعدام که شرور بوده قرار دهند! جراح این کار را می‌کند ولی مرد شرو در میانه راه فرار می‌کند و سازمان سیا برای پیدا کردن او نیروهای خود را بسیج می‌کند....

**************************************************

فیلم سینمایی «جنون» به کارگردانی «اریک هانزو»، پنج‌شنبه 19 تیر ماه ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی لامبرت ویلسون، ویرجین لیدایان و گالامی گوییکس آمده است: سه سارق مسلح بعد از این که نقشه سرقت شان از بانک به درستی پیش نمی رود، مجبور می شوند با پلیس درگیر شده و چند نفر را به قتل می رسانند. آنها در نهایت یک زن را گروگان می گیرند و سوار ماشین مردی می شوند که دختر بیمارش نیز در ماشین است و از صحنه جرم فرار می کنند تا خود را به مرز برسانند. در بین راه متوجه می شویم این سه نفر به هیچ وجه حاضر نیستند تسلیم شوند و دست به هر کاری می زنند که از دست پلیس فرار کنند که ...

**************************************************

فیلم سینمایی «سر به مهر» به کارگردانی «هادی مقدم‌دوست»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 10 به روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود.

فیلم «سر به مهر» حکایت یک راز است. راز فیلم نماز خواندن صبا است. صبا دختر تنها و خسته‌ای است که به  کمک یک دوست، شرایطش بهبود می‌یابد، تا شهامت پیدا کند نماز خواندنش را آشکار کند....

لیلا حاتمی، آرش مجیدی و خاطره اسدی بازیگران این فیلم هستند.

**************************************************

فیلم سینمایی «فرا سرعت» به کارگردانی «ایکیرو هاسومی»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم با بازی ماساهیرو هیگاشیدی، مکنیو، آئویی موریکاوا، تاکومی کیتامورا، کیتا ماچیدا و کوتارو یوشیدا درباره دو برادر به نام آتسوهیرو هیاما و نااوزومی هیاما است که از دوران کودکی علاقه زیادی به رالی داشته اند. در دوران نوجوانی نااوزومی به دختری علاقه مند می شود، اما دختر آتسوهیرو را دوست دارد. نااوزومی به خاطر اثبات علاقه اش به دختر به او قول می دهد که در مسابقات جهانی رالی نفر اول شود. سال ها می گذرد. آتسوهیرو و نااوزومی هر دو در شرکت تولید خودروهای رالی مشغول به کار می شوند. آتسوهیرو مکانیک فنی ماشین ها می شود و نااوزومی راننده ماشین های رالی. اما نااوزومی در هنگام رانندگی، بدون ترس و بدون کنترل رانندگی می کند و از این بابت، آتسوهیرو همواره نگران سلامتی برادرش است. نااوزومی که فکر می کند برادرش به او خیانت کرده است، رابطه گرم و صمیمی دوران کودکی و نوجوانی را با برادرش ندارد. اما ...

**************************************************

 

**** شبکه چهار سیما

 

فیلم سینمایی «مردی روی لبه» به کارگردانی «اسجر لث» پنج شنبه 19 تیر ماه ساعت 10:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

داستان این فیلم با بازی سم ورتینگتون، الیزابت بنکس، جیمی بل و اد هریس؛ در مورد نیک کسیدی سارقی است که برای مراسم تدفین پدرش از زندان خارج شده و با همدستی برادرش جویی و نامزدش آنجی از محل می‌گریزد. وی به جرم دزدیدن یک الماس بزرگ دستگیر شده و قصد دارد بی گناهی خود را ثابت کند. او با تغییر هویت خود وارد هتلی شده و وانمود می‌کند که با پریدن از پنجره اتاقش قصد خودکشی دارد. حضور او در این ارتفاع مرگبار باعث توجه مردم عادی، رسانه‌های گروهی و اداره پلیس به وی می‌شود. ماموران پلیس تلاش دارند تا ....

**************************************************

فیلم سینمایی «دانکرک» به کارگردانی «کریستوفر نولان»، پنج‌شنبه 19 تیر ماه ساعت 21 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی تام هاردی، فیون وایتهد، تام گلین کارنی، جک لودن و هری استایلز آمده است: 1940 جنگ جهانی دوم، سربازان انگلیس، کانادا، بلژیک و فرانسه در سواحل دانکرک توسط ارتش نازی آلمان ها محاصره شده‌اند. احتمال یک قتل عام بزرگ وجود دارد. لذا سربازان محاصره شده را هر طور شده باید توسط کشتی و قایق از منطقه خارج کرد. اما ...

**************************************************

فیلم سینمایی «دونده» به کارگردانی «امیر نادری»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 21 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: امیرو نوجوان تنهایی است که رؤیایش سفر به آن سوی خلیج فارس و آزادی است. او بطری‌های خالی، قوطی و چیزهایی از این دست را از میان زباله‌ها جمع می‌کند و می‌فروشد و با واکس‌زدن کفش خارجی‌های مقیم آبادان روزگار می‌گذراند. امیرو کم‌کم به کلاس درس شبانه می‌رود و الفبا را یادمی‌گیرد تا ...

مجید نیرومند و موسی ترکی زاده در فیلم سینمایی «دونده» بازی کرده اند.

**************************************************

 

**** شبکه پنج سیما

 

فیلم سینمایی «هایدی» به کارگردانی «آلین اسپونر»، پنج‌شنبه 19 تیر ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی برانو گانز، آناک استفان، کاتارینا شوتلر و کورین آگریپی آمده است: هایدی پس از آن که بزرگ می شود، برای آن که از یک کودک همسن و سال خودش که بیمار است، همبازی شود به فرانکفورت می رود. در فرانکفورت با کلارا دوستان و همبازی های خوبی می شوند ولی دوری از پدربزرگ و مادربزرگ برای هایدی خیلی سنگین است. بالأخره روی تصمیم می گیرد نزد پدربزرگ خود به کوهستان برگردد و کلارا هم برای دیدن او به کوهستان می آید که آب و هوای پاک کوهستان باعث بهبودی او می شود و ...

**************************************************

انیمیشن سینمایی «در جستجوی دری» به کارگردانی «اندریو استانون»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این انیمیشن خواهیم دید: دری ماهی آبی که در پیدا کردن نمو به مارلین کمک کرده حالا می خواهد از آنها برای یافتن والدینش کمک بگیرد مارلین و نمو سعی می کنند که به دری کمک کنند و بالاخره دری که حافظه کوتاه مدتش خوب کار نمی کند والدینش را به خاطر می آورد و ...

**************************************************

فیلم سینمایی جدید «آخرین چاره» به کارگردانی «باربارا استیپانسکی»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی تری پولو، چاز پالمینتری و تیا کاری خواهیم دید: بروک هولتون زن ثروتمندی است که طی یک تصادف که در اثر بی دقتی اش بوده  پسر خردسالش را از دست می دهد. بروک در بحران روحی سختی است و نمی تواند خودش را ببخشد، همسرش تلاش می کند او را به زندگی عادی باز گرداند. در همین زمان بروک توسط افراد ناشناسی دزدیده می شود و متوجه می شود که آنها در ازای آزاد کردنش از همسر او طلب پول کرده اند. در مدتی که توسط گروگان گیرها در باشگاهی متروک بوده است، مجبور می شود با حقایق جدید زندگی خود روبرو شود که ...

**************************************************

 

**** شبکه شما

 

فیلم تلویزیونی «سیب ترش» به کارگردانی «مهدی صباغ‌زاده»، پنج‌شنبه 19 تیر ماه ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: امیرعلی سروان نیروی انتظامی است که در یک کلانتری مشغول به خدمت شده است. او در حین یک ماموریت کاری با دزدی به نام پژمان درگیر شده و طی حادثه‌ای پژمان به قتل می‌رسد. پلیس امیرعلی را تبرئه کرده اما وی دچار عذاب وجدان شدیدی می‌شود....

میلاد کی‌مرام، رز رضوی، لیلا اوتادی، مجید مظفری، نیما شاهرخ شاهی، علیرام نورایی، افسانه چهره آزاد و نادر سلیمانی در فیلم تلویزیونی «سیب ترش» هنرنمایی کرده اند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی «جلباب» به کارگردانی «مجید کاشی فروشان»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: سمیه و میترا دانشجو و همکلاسی هستند. میترا پدر ندارد و با مادرش که بی اعتنا به وضعیت اوست زندگی می کند و برادرش فرهاد به تازگی از خارج باز گشته است. سمیه هم مشکلاتی با خانواده اش دارد. پدر سمیه بسیار سخت گیر است و برادر سمیه که بیکار و بی سواد است نیز با محدود کردن سمیه فشار مضاعفی به اوو وارد می کند. میترا با فردی به نام کامران دوست شده که او را به اعتیاد و کارهای خلاف سوق داده است. فرهاد از کارهای خواهرش نگران و شرمنده است و می خواهد به او کمک کند. فرهاد همچنین پس از چند برخورد با سمیه به او علاقمند شده است روزی سمیه به دعوت میترا وارد کمپی می شود تا برای یکی از درس هایش تحقیق میدانی انجام دهد، اما ...

حسن جویره، الهام طهوری، رادنوش مقدم و مسعود صادقی در فیلم تلویزیونی «جلباب» بازی کرده‌اند.

**************************************************

 

**** شبکه کودک

 

انیمیشن سینمایی «نارگیل، اژدهای کوچک» به کارگردانی «هیوبرت ویلند و نینا ولس»، پنج‌شنبه 19 تیر ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: این بهترین تعطیلات کوکونات، اژدهای کوچولو، تا کنون خواهد بود. کوکونات از رفتن به اردوگاه تابستانی با بهترین دوستان خود اسکار و ماتیلدا هیجان زده است. اما به دلیل اژدهایان بومی منطقه و گیاهان گوشتخوار وحشی، ماجراجویی که او آرزو داشت سخت تر از حد انتظار می‌شود. سرانجام او به کمک دوستانش و ووت دوست جدیدش موفق به حل مشکل شده و ...

**************************************************

فیلم سینمایی «مهندس باب» به کارگردانی «استوارت ایوانز»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: معمار جوانی به نام باب با ماشین‌ها و دو همکار دیگرش پروژه ساخت یک سد را دارند. معمار قدیمی به نام کنراد نیز با ماشین‌های سنگینش قرار است به او در پروژه کمک نماید. لودر کوچک گروه باب به نام اسکوب متوجه می‌شود که کنراد قصد خراب کردن سد و از بین بردن شهرت باب را دارد و سعی می‌کند به باب هشدار دهد. باب حرف اسکوب را باور نکرده و در روز افتتاحیه، سد می‌شکند. این بار ماشین‌های سنگین نیز به کمک باب می‌آیند و ...

**************************************************

 

**** شبکه امید

 

فیلم تلویزیونی «بچه نشو» به کارگردانی «احمد درویشعلی پور»، پنج شنبه 19 تیر ماه ساعت 17:45 از شبکه امید پخش خواهد شد.

داستان «بچه نشو» از این قرار است که یک روز صبح جلال و همسرش هر دو از خواب بر می خیزند و متوجه می شوند در شهر اتفاق عجیبی افتاده و اعمال و رفتار والدین با فرزندانشان جابجا شده و این وضعیت حسابی اوضاع را به هم ریخته است .

آشا محرابی، ابراهیم شفیعی، نفیسه روشن، مجید شهریاری، نیما شاهرخ شاهی و عرفان برزین در این فیلم نقش آفرینی نموده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی «بیمه عمر» به کارگردانی «پیتر بلیزینگ»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 17:45 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: نیک بارون که از همسرش لوسی جدا شده و دور را دور مراقب دخترش کیت است، او طراح نقشه های دزدی است . الخاندرو از او یک نقشه می خرد ولی پس از دزدی توسط عده ای کشته می شود و حالا پدرش ویکتور واسکز که یک خلافکار بزرگ است می خواهد از نیک انتقام بگیرد او فکر می کند که نیک قاتل پسر ش است و....

**************************************************

 

 

**** شبکه افق

 

فیلم سینمایی «پیغام رسان» به کارگردانی «ولادیسمشو پاسیکووسکی»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی بردلی جیمز و فیلیپه تلوکینسکی آمده است: ژان نواک افسر ارتش لهستان است که در انگلیس به سر می برد. او در اواخر جنگ جهانی دوم مامور می شود به لهستان باز گشته و هسته های مقاومت را شکل دهد. او در باز گشت در می یابد که جاسوس های آلمانی در تشکیلات مقاومت نفوذ کرده اند و به دنبال کشتن وی و نابودی هسته مقاومت هستند اما ژان با یافتن جاسوس، راه را برای سازماندهی نیروها هموار کرده و نهایتا با نیروهای خودی به جنگ شهری با آلمانی ها پرداخته و ....

**************************************************

فیلم سینمایی «شعله ور» به کارگردانی «حمید نعمت‌الله»، جمعه 20 تیر ماه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.

این فیلم درباره مردی میانسال است که از همسرش جدا شده و با مادرش زندگی می کند، پسری نوجوان دارد و در عین حال فردی منزوی و به داروهای ترک اعتیاد هم وابستگی شدید دارد. او برای فرار از مسئولیت هایش به سیستان بلوچستان سفر می کند و در آنجا با دختری آشنا می شود و این آشنایی باعث ایجاد رویاهای جدیدی در ذهن او می شود. اما اعتیاد و بدگمانی به او اجازه نمی دهد روابط سالمی با دیگران برقرار کند. اتفاقی باعث می شود حس خودبرتر بینی و غرور او را از بین ببرد.

امین حیایی، زری خوشکام، بهمن پرورش، فرید قبادی، دارا حیایی و مژگان صابری در فیلم سینمایی «شعله ور» هنرنمایی کرده اند.

**************************************************

 

**** شبکه نمایش

 

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «خواهران غریب» به کارگردانی «کیومرث پوراحمد»، «نازلی» به کارگردانی «محمود معظمی»، «باغبان»، «سفر به سلامت»، «فروشگاه عجیب آقای مگوریوم»، «دیوار آتشین» و «هتل نقاب پوشان» پنج‌شنبه 19 تیر ماه ساعت 11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

**************************************************

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «رنگو»، «اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند» به کارگردانی «نرگس آبیار»، «سرقت از موزه»، «خاموشی ستاره»، «کلاه قرمزی و پسر خاله» به کارگردانی «ایرج طهماسب»، «ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین» و «زیر سایه ماه» جمعه 20 تیر ماه ساعت 11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

دیگر خبرها

 • ‌شاهرگ؛ سریالی عبرت‌آموز برای نسل جدید/ محمدرضا شفیعی همچنان موفق در عرصه تهیه‌کنندگی
 • واکنش عضو کمیسیون قضایی مجلس به اعدام فردی در مشهد به جرم «شرب خمر»
 • بابائیان: تولید «کارتن خواب» منتفی شد/ ساخت سریال در شبکه نمایش خانگی
 • بخشش عاقلانه؛ اسراف کردن و خساست در انفاق ممنوع
 • جدول پخش برنامه‌های سیمای مرکز اردبیل پنجشنبه ۱۹ تیر ماه
 • تهدید «نوید» بابت «آب پرتقال»/وقتی اینستاگرام مرجع «سیما» می‌شود!
 • عوامل اصلی بی خانمانی زنان در مالزی
 • هشدار سازمان ملل متحد در باره افزایش فقر،
 • سریال کودک شبکه قرآن مهرماه پخش می‌شود
 • فهرست فیلم‌های آخر هفته تلویزیون
 • دانلود قسمت سوم سریال آقازاده
 • فهرست فیلم‌های سینمایی آخر هفته تلویزیون
 • نوستالژی‌های آخر هفته تلویزیون
 • پخش ۴۰ فیلم در روزهای پایانی هفته
 • نوستالژی‌های آخر هفته تلویزیون/ کلاه‌قرمزی و پسرخاله، خواهران غریب و باغبان
 • کریستوفر نولان و کیومرث پوراحمد در قاب تلویزیون
 • پخش ۴۰ فیلم در روز‌های پایانی هفته
 • رشد اقتصادی در سال جاری ۳ درصد کاهش و میزان فقر ۷ درصد افزایش خواهد یافت
 • رشد اقتصادی در سال جاری ۳ درصد کاهش و میزان فقر ۷ درصد افزایش می یابد