رئیس سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به ظرفیت عظیم بسیج در همه زمینه‌ها گفت: بسیج مانند یک اقیانوس است که نه تنها در مسائل فرهنگی و قرآنی بلکه در هر حوزه که انقلاب اسلامی نیاز دارد می‌تواند حل‌کننده مسائل و مشکلات باشد.

به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، نشست بررسی برنامه‌های قرآنی سازمان بسیج باحضور سردار غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفان، حجت‌الاسلام محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، حجت‌الاسلام جیهونی معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج و محمد ذوالفقاری مدیر دارالقرآن بسیج کشور در دفتر رئیس سازمان بسیج مستضعفان برگزار شد.

ظرفیت بسیج مانند یک اقیانوس می‌تواند همه مشکلات کشور را رفع کند

در این نشست سردار غیب‌پرور با اشاره به ظرفیت عظیم بسیج در همه زمینه‌ها گفت: بسیج مانند یک اقیانوس است که نه تنها در مسائل فرهنگی و قرآنی بلکه در هر حوزه که انقلاب اسلامی نیاز دارد می‌تواند حل‌کننده مسائل و مشکلات باشد.

تلاش‌های خوبی در راستای جریان‌سازی فرهنگ قرآن صورت گرفته اما کافی نیست

وی ادامه داد: در مسیر جریان‌سازی فرهنگ قرآنی در بسیج تلاش‌های خوبی صورت گرفته ولی فاصله تا شرایط مطلوب زیاد است. همچنین با توجه به ظرفیت عظیم موجود در جامعه اسلامی باید پاسخ‌گو باشیم که تا چه حد پیش رفته‌ایم و چقدر راه پیش رو داریم. با توجه به نیروهای انسانی مؤمن و انقلابی در حال حاضر دچار کم کاری‌هایی در این حوزه هستیم که باید این کم‌کاری‌ها رفع و از این ظرفیت استفاده کنیم.

رفتار قرآنی رمز بقای انقلاب اسلامی است

رئیس سازمان بسیج مستضعفان رفتار قرآنی را رمز بقای انقلاب اسلامی دانست و گفت: متأسفانه عقب‌افتادگی در حوزه قرآن زیاد است و باید باور کنیم که رمز بقای انقلاب اسلامی رفتار قرآنی در جامعه است و در این صورت است که می‌توانیم عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

عظمت قرآن را فراتر از هیمنه دشمن است

سردار غیب‌پرور عظمت قرآن را بسیار فراتر از هیمنه دشمن دانست و گفت: نباید تصور نکنیم که هیمنه دشمن عظیم است؟ خیر. بلکه عظمت قرآن یک چیز دیگری است و اشکالات موجود بخاطر کم‌کاری‌هاست.

وی با اشاره به لزوم جریان‌سازی در حوزه قرآن کریم گفت: باید برای جریان‌سازی قرآنی در بسیج از همه اندیشمندان، فرهیختگان، اساتید و دغدغه‌مندان قرآنی دعوت کنیم که بیایید تا یک جریان قرآنی بزرگ را در کشور ایجاد کنیم.

حفظ قرآن راهی برای رسیدن به تربیت قرآنی

رئیس سازمان بسیج مستضعفان به اهمیت موضوع حفظ قرآن اشاره کرد و گفت: حفظ قرآن برای ما بسیار اولویت دارد و بسیج بدنبال تربیت حافظان قرآن مؤمن انقلابی است. اگر انقلاب اسلامی بخواهد به حیات مبارکش ادامه دهد راهی نداریم جز اینکه تربیت قرآنی شکل بگیرد و حفظ قرآن راهی برای رسیدن به این امر است.

لزوم طراحی برنامه‌ای متقن در حوزه قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اقدامات صورت گرفته در مجموعه دارالقرآن بسیج ما نیاز به یک برنامه متقن و دقیق برای آینده با اهداف مشخص و سال به سال در حوزه قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه به عنوان ارکان اصلی هستیم و این اتفاق از باقیات الصالحات بسیج خواهد بود.

به گزارش فارس در این جلسه حجت‌الاسلام محمدی طی سخنانی درباره جایگاه بسیج در جریان‌سازی فعالیت‌های قرآنی به منظور عملیاتی شدن منویات مقام معظم رهبری نکاتی را مطرح و سپس حجت‌الاسلام جیهونی معاون تعلیم و تربیت به ارائه توضیحاتی درباره برنامه‌های قرآنی با رویکرد تربیتی در حال اجرا در بسیج از جمله طرح صراط پرداخت. ذوالفقاری مسئول دارالقران بسیج هم حرکت قرآنی موجود را براساس طرح در حال انجام نظام قرآنی بسیج دانست که برای آینده بسیج با توجه به منظومه فکری مقام معظم رهبری در حوزه قرآنی ترسیم خواهد شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

منبع: قدس آنلاین

خبر بعدی:

پای هفت سین معنویت

بیرجند- ایرنا- امامزادگان و بقاع متبرکه هر ساله با هفت سین معنوی قرآنی میزبان زائرانی هستند که سنت ‌های نیک گذشته را با آموزه‌های دینی خود عجین کرده و سال جدید را در آرامشی توام با معنویت شروع می کنند.

به گزارش ایرنا، انسان در تب و تاب های روزمرگی گهگاهی نیاز به خلوتکده ای دارد تا در آنجا بدون هیچ دغدغه ای روح و روان خود را جلا دهد.
اماکن مقدسه از جمله بقاع متبرکه و حرم امامزادگان از جاهایی است که وقتی انسان پای بر خاک آن می گذارد به آرامشی که در جستجوی آن است نزدیک تر می شود.
آنان که ترجیح می دهند لحظه تحویل سال را در این حرم های امن الهی سپری کنند، چند ساعتی مانده به تحویل سال راهی این اماکن مقدسه شده تا در جوار قبور مطهر سر بر آستان بندگی گذارده و امامزادگان عظیم الشان را واسطه خیر و فیض الهی قرار می دهند.
یکی از آیین های که از چند سال گذشته در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مرسوم شده چیدن هفت سین قرآنی در کنار هفت سین ایرانی است.
در جوار امامزادگان انسان می تواند کنار هفت سین معنویت زانو زده و زیر لب زمزمه کند: « سلامٌ قولاً مِن رَبِّ رحیم، سلامٌ علی نوح ٍ فی العالمین ،سلامٌ علی اِبراهیم ،سلامُ عَلی موُسی و هارون ، سلامُ علی آلِ یاسین ، سَلامٌ عَلَیْکُمْ بِما صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَی الدَّارِ، سلامُ هیَ حتّی مَطلَعِ الفَجر» .
چه بسا که نور این هفت سلام برچیده از کلام خدا همچون خورشیدی تابنده بر قلب ها می تابد و هرچه تیرگی است را می زداید.
امامزادگان حرم های امن الهی هستند و انسان در این مکان های مقدس می تواند کنجی نشسته، روزهای رفته سال را ورق زند و در میان خاطرات زنده شده آن لحظه هایی که ناب تر است را گلچین کند. آرامش لحظه تحویل سال با عطر معنویت، می تواند ارمغان روزهایی باشد که از سر گذشته است.

**قرآن برکت هفت سین نوروز
یک فعال قرآنی معتقد است که حضور قرآن در آیین های نوروزی از سنت های نیکویی هست که در اقوام مختلف ایرانی مرسوم بوده است.
حجت الاسلام مهدی عباسی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: طبق رسم ایرانیان مسلمان، سفره ‌های هفت ‌سین به برکت دعای سال نو و خواندن قرآن نورانی می‌ شود، زیرا قرآن نشانه استواری ایمان و زینت‌ بخش سفره نوروزی مسلمانان است.
وی یادآور شد: بسیاری از بزرگان سفارش کرده اند که در هنگام تحویل سال نو به یاد خداوند بوده و سپاسگزار نعمت های بی شماری باشیم که به مخلوقاتش ارزانی داشته است.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی اضافه کرد: فرصتی برای استفاده از معنویت لحظه تحویل سال در امامزادگان مهیا شده و مردم می توانند با حضور در پای هفت سین قرآنی از لحظات ناب استجابت دعا بهره ببرند.

** هفت سین قرآنی در 11 بقعه متبرکه شاخص
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی نیز از برپایی هفت سین قرآنی در 11 بقعه متبرکه شاخص استان خبر داد و گفت: این آیین هر ساله با استقبال پر شور زائران برگزار می شود.
حجت الاسلام اسماعیل مختاری با بیان اینکه برای لحظه تحویل سال‌ نو همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری ویژه برنامه‌ های خاص فرهنگی و مذهبی طرح‌ ریزی شده است، اظهار داشت: ویژه برنامه تحویل سال نو هر ساله با برنامه های متنوعی همراه است.
وی با تاکید بر اینکه اماکن مقدسه و بقاع متبرکه ظرفیت پنهانی برای تقویت باورهای دینی هستند ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی اصلی اداره این اماکن برنامه‌های دینی و فرهنگی متعددی را به ‌منظور حضور بیشتر مردم اجرا می‌کند.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی با اشاره به لحظه تحویل سال 98 بیان کرد: ویژه برنامه سال تحویل در آستان مقدس امامزادگان از ساعت 23:30 دقیقه آغاز و تا ساعت 2 بامداد ادامه دارد.
وی با اشاره به اجرای برنامه محوری سال تحویل در آستان امامزادگان باقریه (ع) بیرجند افزود: تلاوت قرآن کریم با حضور قاریان ممتاز، قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع)، قرائت زیارت امین‌الله و سخنرانی کوتاه مذهبی از جمله برنامه‌های تحویل سال در بقاع متبرکه است.
مختاری مولودی‌ خوانی، اجرای مسابقه معارفی، پخش کلیپ ‌های مذهبی، اجرای سرودهای مناسبتی، آمادگی برای لحظه تحویل سال و پخش زنده پیام نوروزی رهبر انقلاب اسلامی را از دیگر برنامه‌ ها ذکر کرد.
وی یادآور شد: سازمان اوقاف در تلاش است تا سطح خدمات ‌رسانی فرهنگی، اجتماعی معنوی و رفاهی را در بقاع متبرکه ارتقا بخشد.
وی استقبال مردم از مراسم تحویل سال در جوار امامزادگان را خوب ارزیابی و بیان کرد: در سال‌ های گذشته خیل عظیمی از مردم استان لحظه تحویل سال ‌نو که بهترین لحظه سال است را در کنار مضجع شریف امامزادگان گذرانده ‌اند.

**گردشگری نوروزی در جوار امامزادگان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی نیز از وجود 96 امامزاده و بقعه متبرکه در استان خبر داد و گفت: از این تعداد 60 بقعه متبرکه حرم امامزادگان است که در جای جای استان رنگی از اصالت و معنویت به این منطقه بخشیده است.
حجت الاسلام پرویز بخشی پور افزود: برخی از این اماکن مقدس به دلیل قرار گرفتن در مناطقی خوش آب و هوا موجب جذب گردشگران زیادی بویژه در ایام تعطیلات نوروزی می شود.
وی با بیان اینکه امسال طرح آرامش بهاری در 55 بقعه متبرکه خراسان‌ جنوبی برگزار می ‌شود ادامه داد: بقاع متبرکه مکانی برای گردش، زیارت و سیاحت هستند لذا باید از این ظرفیت عظیم به ‌خوبی استفاده کنیم.
بخشی پور با اشاره به وجود 724 زائرسرا، اتاق، سوئیت و کانکس در بقاع متبرکه استان بیان کرد: این مکان‌ها به ویژه برای تعطیلات نوروزی در اختیار زائران قرار می‌گیرد تا بتوانند از لحظات معنوی در جوار امامزادگان به بهترین نحو استفاده کنند.
9893 * 6054

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

نحوه دریافت عیدی از ایرانسل

کلیدواژه: بسیج سردار غیب پرور

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۸۰۴۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • امیدوارم 1398، سال شکوفایی اقتصاد ملی باشد
 • آموزش قرآن به 40 هزار نوآموز پیش دبستانی ارائه شد
 • دیپلماسی ایرانی کشتی سیاست خارجی ایران سربلند را در اقیانوس متلاطم جهان به پیش می‌راند
 • نگاهی به گلچین اخبار ایکنا قزوین در سالی که گذشت
 • نگاهی به گزارشات برتر ایکنای خراسان‌جنوبی در سالی که گذشت
 • وقف یک واحد مسکونی با نیت حمایت از نیازمندان و فعالیت‌های قرآنی
 • اجرای طرح تربیتی آموزشی آیات رویش در خراسان‌جنوبی
 • عبدالشکور فلاح؛ کارنامه‌ای با 40 سال فعالیت قرآنی/ برپایی نوروز در افغانستان و آرزوی صلح پایدار
 • ضرورت عمل به قرآن در سال جدید جهت دستیابی به آرامش و آسایش
 • بررسی وضعیت فعالیت‌های قرآنی در محلات/ از فعالیت انجمن‌ها تا لزوم همدلی بیشتر جامعه قرآنی
 • کلیپ دیدنی هفت سین قرآنی/فیلم
 • نگاهی به گلچین مصاحبه‌های ایکنا قزوین در سالی که گذشت
 • استخراج آیات قرآنی حوزه تربیت در طرح «اندیشه قرآنی»
 • زندگی‌نامه و آخرین یادداشت شهید «غلام‌عباس آتش آب‌پرور»
 • حادثه نیوزیلند رسوایی مکتب لیبرال دموکراسی غرب است/ در مکتب نفاق پرور غربی‌ها برای مردمی که به اعتقاد آن‌ها باور ندارند، هیچ حقی نیست
 • حادثه دلخراش نیوزیلند رسوایی مکتب لیبرال دموکراسی غرب است/ در مکتب نفاق پرور غربی‌ها برای مردمی که به اعتقاد آن‌ها باور ندارند، هیچ حقی نیست
 • استنادات قرآنی بیانات رهبر انقلاب در سال 97/ «آل عمران» و آیه 29 سوره «فتح»؛ پرارجاع‌ترین سوره و آیه
 • ثبت ایده‌های دانشجویی در طرح «اندیشه قرآنی»/ دانشگاه فرهنگیان؛ مسئول بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن
 • تجلیل از فعالان قرآنی در سقز