رئیس سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به ظرفیت عظیم بسیج در همه زمینه‌ها گفت: بسیج مانند یک اقیانوس است که نه تنها در مسائل فرهنگی و قرآنی بلکه در هر حوزه که انقلاب اسلامی نیاز دارد می‌تواند حل‌کننده مسائل و مشکلات باشد.

به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، نشست بررسی برنامه‌های قرآنی سازمان بسیج باحضور سردار غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفان، حجت‌الاسلام محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، حجت‌الاسلام جیهونی معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج و محمد ذوالفقاری مدیر دارالقرآن بسیج کشور در دفتر رئیس سازمان بسیج مستضعفان برگزار شد.

ظرفیت بسیج مانند یک اقیانوس می‌تواند همه مشکلات کشور را رفع کند

در این نشست سردار غیب‌پرور با اشاره به ظرفیت عظیم بسیج در همه زمینه‌ها گفت: بسیج مانند یک اقیانوس است که نه تنها در مسائل فرهنگی و قرآنی بلکه در هر حوزه که انقلاب اسلامی نیاز دارد می‌تواند حل‌کننده مسائل و مشکلات باشد.

تلاش‌های خوبی در راستای جریان‌سازی فرهنگ قرآن صورت گرفته اما کافی نیست

وی ادامه داد: در مسیر جریان‌سازی فرهنگ قرآنی در بسیج تلاش‌های خوبی صورت گرفته ولی فاصله تا شرایط مطلوب زیاد است. همچنین با توجه به ظرفیت عظیم موجود در جامعه اسلامی باید پاسخ‌گو باشیم که تا چه حد پیش رفته‌ایم و چقدر راه پیش رو داریم. با توجه به نیروهای انسانی مؤمن و انقلابی در حال حاضر دچار کم کاری‌هایی در این حوزه هستیم که باید این کم‌کاری‌ها رفع و از این ظرفیت استفاده کنیم.

رفتار قرآنی رمز بقای انقلاب اسلامی است

رئیس سازمان بسیج مستضعفان رفتار قرآنی را رمز بقای انقلاب اسلامی دانست و گفت: متأسفانه عقب‌افتادگی در حوزه قرآن زیاد است و باید باور کنیم که رمز بقای انقلاب اسلامی رفتار قرآنی در جامعه است و در این صورت است که می‌توانیم عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

عظمت قرآن را فراتر از هیمنه دشمن است

سردار غیب‌پرور عظمت قرآن را بسیار فراتر از هیمنه دشمن دانست و گفت: نباید تصور نکنیم که هیمنه دشمن عظیم است؟ خیر. بلکه عظمت قرآن یک چیز دیگری است و اشکالات موجود بخاطر کم‌کاری‌هاست.

وی با اشاره به لزوم جریان‌سازی در حوزه قرآن کریم گفت: باید برای جریان‌سازی قرآنی در بسیج از همه اندیشمندان، فرهیختگان، اساتید و دغدغه‌مندان قرآنی دعوت کنیم که بیایید تا یک جریان قرآنی بزرگ را در کشور ایجاد کنیم.

حفظ قرآن راهی برای رسیدن به تربیت قرآنی

رئیس سازمان بسیج مستضعفان به اهمیت موضوع حفظ قرآن اشاره کرد و گفت: حفظ قرآن برای ما بسیار اولویت دارد و بسیج بدنبال تربیت حافظان قرآن مؤمن انقلابی است. اگر انقلاب اسلامی بخواهد به حیات مبارکش ادامه دهد راهی نداریم جز اینکه تربیت قرآنی شکل بگیرد و حفظ قرآن راهی برای رسیدن به این امر است.

لزوم طراحی برنامه‌ای متقن در حوزه قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به اقدامات صورت گرفته در مجموعه دارالقرآن بسیج ما نیاز به یک برنامه متقن و دقیق برای آینده با اهداف مشخص و سال به سال در حوزه قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه به عنوان ارکان اصلی هستیم و این اتفاق از باقیات الصالحات بسیج خواهد بود.

به گزارش فارس در این جلسه حجت‌الاسلام محمدی طی سخنانی درباره جایگاه بسیج در جریان‌سازی فعالیت‌های قرآنی به منظور عملیاتی شدن منویات مقام معظم رهبری نکاتی را مطرح و سپس حجت‌الاسلام جیهونی معاون تعلیم و تربیت به ارائه توضیحاتی درباره برنامه‌های قرآنی با رویکرد تربیتی در حال اجرا در بسیج از جمله طرح صراط پرداخت. ذوالفقاری مسئول دارالقران بسیج هم حرکت قرآنی موجود را براساس طرح در حال انجام نظام قرآنی بسیج دانست که برای آینده بسیج با توجه به منظومه فکری مقام معظم رهبری در حوزه قرآنی ترسیم خواهد شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

منبع: قدس آنلاین

خبر بعدی:

تجلیل از خانواده شهدای قرآنی در ایام الله دهه فجر

خبرگزاری شبستان: «کاروان قرآنی انقلاب» با همکاری رادیو قرآن در آستانه جشن‌های بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از خانواده شهدای قرآنی استان بوشهر (۹ بهمن) تجلیل به عمل خواهد آمد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، «کاروان قرآنی انقلاب» با همکاری رادیو قرآن در آستانه جشن‌های بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، حضور جمعی از قاریان قرآن در قالب «کاروان قرآنی انقلاب» و اجرای محافل از اول تا ۲۱ بهمن‌ماه، برنامه خود را به صورت زمینی و با یک دستگاه اتوبوس از گلزار شهدای بهشت زهرا (س) شهر تهران و ادای احترام به بنیانگذار انقلاب حضرت امام خمینی (ره) آغاز می کند.

 

اجرای 40 برنامه قرآنی در 11 استان

این کاروان قرآنی با اجرای 40 برنامه به منظور تبیین قرآنی دستاوردهای انقلاب و تبیین دستاوردهای قرآنی انقلاب با محورهای «راهیان نور و دفاع مقدس، رویش های انقلاب، محرومیت زدایی، اقتدار دفاعی نظام، اقتدار امنیتی سیاسی نظام، اقتدار علمی و نظامی» در 11 استان شامل مناطق «شلمچه، مسجد جامع خرمشهر، مدارس برکت، پاسداشت مقام شهید الگو «محسن حججی»، اردوهای جهادی، قلعه گنج، عرشه ناوچه های سهند و شهید ناظری، جزیره ابوموسی، نیروگاه آب سنگین اراک و پارس جنوبی» ویژه برنامه های زنده رادیویی و تلویزیونی ایام الله دهه فجر را به ترتیب جدول زمانبندی در قم، مرکزی، اصفهان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و در 33 شهر و شهرستان به روی آنتن رسانه ملی می رود.

 

استان بوشهر از ساعت 2:00 بامداد نهم بهمن ماه از ورودی شمالی استان در بندر دیلم میزبان «کاروان قرآنی انقلاب» این کاروان خواهد بود و اولین ویژه برنامه کاروان ساعت 7:45 تا 8:45 صبح در محفل قرآنی نیروی دریایی ارتش بوشهر است و در ادامه ساعت 9:30 در گلزار شهدای بهشت صادق (ع) شهر بوشهر و سپس در محفل قرآنی نیروی دریایی سپاه پاسداران حضور می یابند.

 

پخش زنده محفل قرآنی روستای چارک به روی آنتن رادیو قرآن

اجرای برنامه های «کاروان قرآنی انقلاب» همزمان در سه نوبت صبح، ظهر و شب از رادیو قرآن در قالب گفتگو با چهره ها و شخصیت های پیشکسوت و رویش های موفق قرآنی، پژوهشگران، هنرمندان و رسانه های قرآنی و خانواده های قرآنی پخش زنده می شود و همچنین نیز این کاوران در عصر 9 بهمن ساعت 18 با همراهی قاریان بین المللی آقایان سید جواد حسینی و قاسم مقدمی به شهرستان دشتی اعزام می شوند و در جمع قرآنیان روستای قرآنی چارک و سادات این روستا حضور پیدا می کند و دهم بهمن ساعت 7:45 صبح به محف قرآنی نیروی چهارم دریایی سپاه پاسداران و ساعت 18 همان روز به محفل قرآنی مسجد جامع چاه مبارک شهرستان عسلویه می روند.

 

تجلیل از خانواده شهدای قرآنی

گفتنی است، دیدار و تجلیل از خانواده شهدای قرآنی عالم مجاهد، مجتهد و مبارز انقلابی شهید «حاج شیخ ابوتراب عاشوری» و پرچم‌دار مبارزه با استکبار، شهید میربهزاد شهریاری، نماینده رودباران استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی، دریادل نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج فارس سردار شهید نادر مهدوی و همچنین برگزاری همایش آموزشی معلمان قرآنی و ساخت و الگوسازی مستندهای تولیدی از دیگر برنامه های «کاروان قرآنی انقلاب» بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در استان بوشهر است.

 

یادآور می شود، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی «کاروان قرآنی انقلاب» با حضور علی اصغر کرامتی منش، نماینده رادیو قرآن، عبدالحسین ناصری، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر، علی اکبر مداح، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه استان بوشهر، رضا چشم تر، مدیر تولید صدا و سیمای مرکز بوشهر، ابراهیم مرادی، مسئول اتحادیه موسسات و تشکل های قرآن و عترت استان بوشهر، حامد فکوری، خبرنگار خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) و خبرگزاری شبستان، ابراهیم یگانه، کارشناس فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر، سید حبیب الله حسینی، مسئول دارالقرآن سپاه امام صادق (ع)، جهانگیر فریدونی، رئیس دارالقرآن عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان بوشهر، سید حسین حسینی، رئیس اداره قرآنی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، سید عبدالخالق حسینی، کارشناس فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، جواد احمدی منفرد، کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی، سید اسدالله حسینی، فعال قرآنی روستای چارک در محل سالن اجتماعات شهدای روحانیت اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر برگزار شد.

 

پایان پیام/518

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: بسیج سردار غیب پرور

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۴۸۰۴۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قرآن را خانواده و مسجد محور کنید/جامعه خیرین قرآنی راه اندازی شود
 • توسعه قرآن در جامعه از برکات انقلاب اسلامی است
 • تئاتر؛ روشنگر یا توده پرور؟
 • دانشجوی قرآنی می‌داند کجا باید مطالبه‌گری کند
 • تصاویر فوق العاده زیبای اقیانوس در سال ۲۰۱۸
 • پیکر شهید سانحه هواپیمای ارتش «فریدون شیخی» در بندرگز تشییع شد
 • تماشایی‌ترین مناظره اقیانوس در سال ۲۰۱۹ + تصاویر
 • حضور ۲۵۰ هزار نفر از دانشگاهیان در جشنواره قرآنی نهاد رهبری/ تشکل‌های دانشجویی از دروازه قرآن و عترت وارد مسائل سیاسی شوند
 • اراک| فراکسیون قرآن و عترت مجلس پیگیر توسعه فعالیت‌های قرآنی ‌است‌
 • استفاده بهینه از ظرفیت سازمان ها و کاهش موازی کاری در آزمون قرآن
 • افزایش اعزام فعالان قرآنی به خارج از کشور پس از انقلاب
 • گزارش ایکنا از همایش کارشناسان قرآنی/از همبستگی دستگاه‌های متولی قرآن تا لزوم احیای موقوفات قرآنی
 • دانشجویان در خط مقدم تصمیم سازی و اجرای رویدادهای قرآنی قرار گیرند
 • اعلام اسامی رؤسای کارگروه‌های برگزاری آئین‌های ملّی و استانی چهل سالگی انقلاب اسلامی در سازمان بسیج اساتید کشور
 • ساماندهی اتحادیه مؤسسات قرآنی در مجلس شورای اسلامی
 • سردار غیب‌پرور درگذشت مادر شهید عوض‌ دخت را تسلیت گفت
 • فعالیت ۱۷ مهد قرآنی بسیج در کهگیلویه و بویراحمد
 • بوشهر؛ میزبان «کاروان قرآنی انقلاب»
 • سرمایه کشورهای اسلامی در اختیار معارف قرآن نیست/ ایکنا؛ مروج فرهنگ قرآن