ماجرای بریدن سر زکریا بدر جابر کودک 6 ساله شیعه عربستانی ممکن است ریشه در تفکر وهابی‌گری تکفیری متعصبانه‌ای دارد که در متون درسی عربستان، در منابر، مساجد و رسانه‌های این کشور پیوسته تبلیغ می شود.

به گزارش صدای ایران، الف درباره ماجرای بریدن سر زکریا بدر جابر کودک 6 ساله شیعه عربستانی نوشت: ارزش‌ها و اصول و فطرت انسانی به خودی خود، ویژگی‌های خوب را ستایش و ویژگی‌های بد را نکوهش می‌کند. برای مثال صداقت، امانت داری و بزرگواری در همه جوامع با هر دین و مذهب و گرایشی، صفت‌های پسندیده هستند اما در مقابل دروغ، فریب کاری و نزول خواری (البته به جز جوامع یهودی) در همه ادیان و اعتقادات نکوهش می‌شوند.
با این مقدمه می‌خواهیم در این جا به یکی از ویژگی‌های زشت و نکوهش شده یعنی قتل بی دلیل و بی گناه به هر دلیل و انگیزه‌ای اشاره کنیم. در اینجا منظور دقیقاً حادثه وحشتناکی است که در عربستان و به خصوص در حرم امن پیامبر که در پنج شنبه گذشته رخ داد، اشاره کنیم.
با توجه به ضد و نقیض بودن خبرها در این خصوص، قصد پرداختن به جزئیات حادثه را نداریم بلکه فقط اصل مطلب را ذکر می‌کنیم: یک سعودی کودک ۶ ساله‌ای را سر برید. این کودک شیعه مذهب بود و همراه مادرش عازم زیارت حرم پیامبر حضرت محمد (ص) بود که به دست یک جنایت کار به قتل رسید. خبرهای ضد و نقیضی درباره انگیزه جنایت منتشر شده است؛ برخی گفته‌اند به خاطر رویکرد وهابی قاتل بوده است. برخی گفته‌اند قاتل بیمار روانی بوده است یا از دست پلیس فراری بوده است. دلیل این جنایت هر چه باشد از یکی از این سه حالت خارج نیست.
در اینجا قصد تحلیل و بررسی انگیزه‌های این جنایت هولناک را نداریم. این جنایت به قدری هولناک است که هر کسی ذره‌ای وجدان و انسانیت داشته باشد نمی‌تواند به هیچ طریقی آن را توجیه کند اما ما در اینجا می‌خواهیم این سه روایت مختلف را به طور جداگانه بررسی کرده و مسئول اصلی و نه مستقیم آن را شناسایی کنیم.
اولین روایت می‌گوید مجرم بنا به انگیزه‌های فرقه‌ای و بر اساس تفکر افراطی‌گرایانه برخاسته از رویکردهای وهابی‌گری و کینه دیرینه نسبت به شیعیان این جنایت را مرتکب شده است. اگر این روایت درست باشد سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است چه کسانی مسئول شست و شوی مغزی این شخص و مسخ فطرت انسانی او هستند که می‌تواند تا این حد از خصلت حیوانی و حتی پست تر از آن تنزل کند که سر یک کودک بی گناه و بی دفاع را ببرد آن هم فقط و فقط به دلیل اینکه هم عقیده او نیست و عقاید تکفیری او را نمی‌پذیرد؟ پاسخ این سوالاز روز روشن هم روشن‌تر است. چرا که شیوخ وهابی از روزگاران گذشته پیوسته علیه شیعیان تبلیغ کرده‌اند و هنوز هم می‌گویند کشتن شیعه حلال است و حتی ثواب دارد. این امر بر کسی پوشیده نیست.
بر اساس این روایت، بریدن سر زکریا بدر جابر، کودک ۶ ساله حاصل تفکر وهابی‌گری تکفیری متعصبانه‌ای است که در متون درسی عربستان در منابر و مساجد و رسانه‌های این کشور پیوسته تبلیغ شده است. سیاست‌های حکومتی آل سعود نیز که شیعیان را شهروندان درجه ۲ و غیر مسلمان می‌دانند، جای خود دارند. بنابراین مقامات سعودی مسئول قتل این کودک بیگناه هستند زیرا آنها هستند که دست تکفیری‌ها را در جامعه عربستان و در دستگاه‌های دولتی علیه شیعیان باز گذاشته‌اند. این جنایت، کم از جنایت تروریست‌های داعشی که با پول عربستان در سراسر مناطقی که اشغال کردند در عراق و سوریه دست به قتل و کشتار کودکان و زنان و سالخوردگان بی دفاع زدند.
طبق روایت دوم، مجرم بیمار روانی است. این هم یک بهانه کهنه و رسوا است که دیگر هر کسی که اندک آشنایی با اوضاع دارد، و از حقیقت انواع جنایاتی که در این کشور رخ می‌دهد آگاه است، حوصله شنیدن آن را ندارد. لذا پرداختن به این بهانه یا روایت به طور کلی کاری بیهوده و مسخره است.
و اما روایت سوم می‌گوید مجرم تحت تعقیب پلیس بوده است. لذا سعی کرده است از این کودک به عنوان سپر انسانی و گروگان استفاده کند اما بعد او را جلوی چشم مادرش سر بریده است. این روایت که پس از فرض بیمار روانی بودن مجرم در رسانه‌های عربستان به عنوان دومین علت، مورد تاکید قرار گرفته و تبلیغ شده است، ثابت می‌کند که نیروهای امنیتی عربستان پس از مجرم، مسئول این جنایت هستند. چون کمترین مهارتی در انجام وظایف خود ندارد و جان شهروندان را به راحتی به خطر می‌اندازند چه رسد به یک کودک معصوم. مخصوصاً که این مجرم احتمالاً تهدید کرده است که اگر دست از سرش برندارند کودک را خواهد کشت.
هیچ بعید نیست که مأموران امنیتی عربستان چنین اشتباهات مرگباری را زیاد مرتکب می‌شوند که نشان از بی لیاقتی و بی تجربگی آنها دارد و بهترین گواه بر این بی لیاقتی، حوادث خونینی است که هر از گاهی در موسم حج به وقوع می‌پیوندد و ده‌ها تن از حجاج را قربانی می‌کند.
در پایان باید خاطرنشان کنیم که اسلام و قرآن قتل را از بزرگترین گناهان کبیره می‌دانند. خداوند در سوره نساء آیه ۹۳ می‌فرماید: وَمَنْ یَقْتُلْ مُوْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاوُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَاَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا (و هر کس مؤمنی را به عمد بکشد مجازات او (آتش) جهنم است، که در آن جاوید (معذّب) خواهد بود و خدا بر او خشم ولعن کند و عذابی بسیار شدید بر او مهیا سازد.) اما در کارنامه افراطی‌گری وهابی، این جنایت اولین جنایت نیست، آخرین هم نخواهد بود؛ و تاریخ گواه این حقیقت است.


منبع: صدای ایران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

۱۱هزار روایت و حدیث در طب اسلامی وجود دارد

پژوهشگر طب اسلامی گفت: در طب اسلامی ۱۱هزار روایت و حدیث در حوزه سلامت وجود دارد، این تعداد روایت‌ها در حوزه نماز و قرآن روایت نشده است.به گزارش بلاغ،حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس تبریزیان پژوهشگر طب اسلامی در همایش طب اسلامی که در مسجد خاتم‌الانبیاء ورامین برگزار شد، اظهار داشت: اوج شکوفایی طب اسلامی به زمان امام صادق (ع) برمی‌گردد، امام صادق(ع) می‌فرمایند طبی اسلامی برترین طبی است که در جهان است، طب اسلامی از خدا گرفته می‌شود و برترین طب درمانی در دنیا است.

وی گفت: طب اسلامی دانش پیامبر اسلام و امامان است، طب اسلامی و علم بشریت در دست اهل‌بیت است.

این پژوهشگر طب اسلامی افزود: طب اسلامی برترین طب در جهان است، غربی‌ها هر چه دارند از کتاب‌های اسلامی برداشت و آن‌ها را به نفع خود بهره‌برداری کردند .

تبریزیان ادامه داد: تمام علوم و فنون علمی در دست اهل‌بیت و عصمت و طهارت است، باید از فرمایشات امامان معصوم استفاده کنیم، در کتاب‌های اسلامی درمان همه بیماری‌ها وجود دارد.

وی تصریح کرد: در طب اسلامی ۱۱هزار روایت و حدیث در حوزه سلامت وجود دارد، این روایت‌ها نشان‌دهنده آن است که دین اسلام به‌سلامت مؤمنان و بشریت اهمیت زیادی می‌دهد.

این پژوهشگر طب اسلامی تأکید کرد: سونامی سرطان به سمت خانه‌ها در حال حرکت است، آمار فشارخون در ایران یک‌سوم جمعیت کشور است چرا با وجود این بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، همچنان بیماری‌های فشارخون و سرطان و سایر بیماری‌ها در حال افزایش است.

تبریزیان بیان داشت: ۱۱ هزار روایت اسلامی در ۴ جلد کتاب نوشته‌شده است و در همین خصوص اقدام به ساخت داروها طب اسلامی کرده‌ایم، طب اسلامی همه معجزات دین مبین اسلام است باید با اعتقاد قلبی به درمان و طب اسلامی پرداخت.

وی عنوان کرد: درمان سرطان خون در طب اسلامی در یک هفته تضمینی انجام می‌شود، در حال حاضر نازایی در کشور افزایش پیداکرده است حدیثی از سوی پیامبر اسلام در حوزه نازایی وجود دارد و می‌شود به‌راحتی این بیماری را در کشور درمان کرد.

پژوهشگر طب اسلامی اظهار کرد: دنیا برای بیماری اوتیسم مانده است، در ایران در حوزه طب اسلامی اوتیسم دوهفته‌ای درمان می‌شود.

تبریزیان تأکید کرد: طب اسلامی یکی دعا و دیگری دارو است که کشورهای غربی در این حوزه ورود کردند و با سرعت در حال پیشرفت هستند، کشورهای غربی از طب اسلامی الگوبرداری کردند و در حال ساخت داروهای طب اسلامی هستند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مشغول نوشتن کتاب فیزیک اسلامی هستم، بنده از ورامین اعلام می‌دارم حاضرم با دنیا در حوزه فیزیک اسلامی، طب اسلامی، منظومه شمسی مناظره و در خصوص مباحث علمی بحث کنم.

پژوهشگر طب اسلامی در ادامه افزود: هر مصیبتی که بر سر ما نازل می‌شود به خاطر اقدامات خود انسان و گناهان و رفتار خود انسان است.

تبریزیان یادآور شد: در دین اسلام آمده است که حیوانات حلال‌گوشت را ذبح کنید چراکه خون در گوشت حیوان نماند که باعث می‌شود گوشت سنگین شده و منجر به سکته قلبی شود.

وی در ادامه مراسم در بین مردم ورامین گفت: در بیماری مأیوس شدن وجود ندارد، چه‌کار باید کرد که به بیماری سرطان دچار نشویم، به بیماری فشارخون دچار نشویم، چه‌کار باید کنیم که به دیابت دچار نشویم اکثر مردم از درمان این بیماری‌ها اطلاع ندارند.

پژوهشگر طب اسلامی ادامه: سه وعده قرآنی را رعایت کنیم، قانون اول روزی انسان در روز دو وعده است از خوردن ناهار خودداری کنیم که باعث به وجود آمدن بسیاری از بیماری‌ها می‌شویم، قانون دوم در خوردن و آشامیدن زیاد روی نکنیم که باعث به وجود آمدن نیمی از بیماری‌ها انسان زیاد روی کردن در خوردن و آشامیدن است و قانون سوم از سر سفره زمانی کنار بکشید که میل به خوردن دارید که باعث می‌شود سالم بمانید.

تبریزیان افزود: آشامیدن زیاد آب خوب نیست چرا کم خوردن آب باعث می‌شود استقامت بدن افزایش پیدا کند و سالم بماند، در وعده‌های غذایی مصرف شیر را زیاد کنید که باعث می‌شود استحکام بندی انسان محکم‌تر شود و سلامتی انسان دو برابر شود.

وی اذعان کرد: باید در پخت نان تجدیدنظر کنیم، از مصرف روغن نباتی پرهیز کنیم، روغن‌زیتون مرغوب‌ترین روغن در دنیا است و مصرف روغن‌زیتون باعث سلامتی می‌شود.

پژوهشگر طب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: خداوند به دو میوه زیتون و انجیر قسم‌خورده است، باید کشت این دو میوه را افزایش دهیم چرا هر انسانی از این دو میوه مصرف کند بسیاری از بیماری‌ها از بین می‌رود.

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

علی مطهری: اگر قرار بر عدم بررسی ادعای خاتمی بوده پس چرا دادگاه تشکیل دادند| صرف اظهارعقیده نباید موجب محاکمه شود| چرا قوه قضاییه و مقامات امنیتی هراس دارند؟

سقوط مینی بوس در محور بویین و میاندشت - خوانسار ۱۳ کشته برجا گذاشت

منبع این خبر، وبسایت sedayiran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۱۰۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • «تو تمام نمی‌شوی» و «دل من هیچ»؛ تازه‌های روایت فتح
 • پرونده عیسی شریفی مالی است | رای پدیده و هادی رضوی صادر شد | محسن افشانی در حبس است 
 • رهبرانقلاب؛ کشور در حال جوشیدن از درون به واسطه دل بریدن از بیگانگان
 • کشور در حال جوشیدن از درون به واسطه دل بریدن از بیگانگان
 • فرایند کاهش تعهدات از طرف ایران قطعا ادامه خواهد یافت / خباثت دزدی دریایی انگلیس بی‌جواب نخواهد بود / به برکت دل بریدن از بیگانگان کشور در حال جوشش از درون است
 • فیلم/ برکات دل بریدن از بیگانگان در بیان رهبر انقلاب
 • فیلم/ از برکات دل بریدن از بیگانگان
 • تائید بازداشت طبری و یک نماینده مجلس به علت تخلفات/ حکم داماد وزیر صادر شد/ جزئیات حکم برادران ریخته گران
 • رهبر معظم انقلاب در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور: کاهش تعهدات خود در برجام را شروع کرده‌ایم؛ وقطعاً ادامه خواهد داشت/ جمهوری اسلامی، دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌پاسخ نمی‌گذارد/ دل بریدن ملت و مسئولان از بیگانگان موجب جوشیدن کشور از درون شده است
 • تعقیب قضایی ۳ نفر در حوزه سازمان غذا و دارو
 • پرونده محیط‌زیستی‌ها ، دادگاه نجفی و فریبا عدالتخواه در نشست سخنگو
 • فریبا عدالتخواه، پرونده محیط‌زیستی‌ها و دادگاه نجفی در نشست سخنگو
 • سخنگوی قوه قضائیه: پیامک کشف حجاب دلیل بر مجرم بودن نیست
 • جنایت هولناک شهرک‌نشینان صهیونیست در زیرگرفتن کودک فلسطینی با خودرو+عکس
 • جنایت شهرک نشینان صهیونیست/ کشته شدن کودک شش ساله فلسطینی+ عکس
 • روایت یک جنایت! / پنجمین شماره نشریه دانشجویی «دیدار» منتشر شد
 • حمایت بانک شهر از مسابقه عکاسی روایت گِل و دل با هدف کمک به سیل‌زدگان
 • لزوم احیای روابط مشهد و افغانستان برگزاری هفته فرهنگی بین دو کشور
 • جنایت فجیع تروریستها در حلب + عکس