به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،  بیجاری مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی  گفت: روند توزیع برنج تنظیم بازار در استان از چند ماه اخیر  انجام شده و  همچنان ادامه دارد.

وی با بیان این‌که سه نوع برنج در قالب برنج تایلندی، هندی هومالی و هندی ۱۱۲۱ توزیع می‌شود افزود: برنج‌ها با قیمت‌های ۵ هزار و ۶۰۰ هزار تومان، ۴ هزار و ۳۰۰ تومان و هفت هزار و ۴۰۰ تومان عرضه می‌شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد : به دلیل توزیع برنج تنظیم بازار در چند ماه اخیر استقبال مردم کم شده است و جلساتی تاکنون برگزار شد مبنی بر روند توزیعی که انجام می‌شود و نکاتی در زمینه بهتر انجام شدن این برنامه مطرح شد.

بیجاری در زمینه توزیع گوشت قرمز تنظیم بازار نیز بیان کرد: این موضوع قابل پیش‌بینی از قبل نیست ممکن است در هر زمان از مرکز تماس گرفته شود و سهمیه گوشت برای توزیع در استان اعلام شود، اما این خبر خوش را اعلام می‌کنیم که به زودی توزیع گوشت قرمز تنظیم بازار در استان را خواهیم داشت.

انتهای پیام / ط آ

 توزیع گوشت قرمز تنظیم بازاربه زودی

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

تصمیمات ستاد تنظیم بازار خریداری ندارد / پابرجایی صف‌ها

خبرگزاری مهر ـ گروه استانها: سبقت گرفتن از عدم اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار در استان کرمانشاه در بین دستگاه‌های اجرایی دیگر باب شده است؛ تصمیمی که در این ستاد حساس گرفته می‌شود انگار خریداری ندارد و هر دستگاهی ساز خودش را می‌زند.

یک هفته از دستور استاندار کرمانشاه در مورد اینکه صف‌های گوشت و مرغ باید برچیده شود گذشته است، ولی کماکان می‌بینیم که این صف‌ها در نقاط مختلف سطح شهر همچنان برجاست و شان و کرامت مردم شریف کرمانشاه لگدمال می‌شود و کسی هم خود را مسئول نمی‌داند.

بازوند در جلسه‌ هفته پیش ستاد تنظیم بازار گفت: این صف‌ها کرامت انسانی را زیر سوال می‌برد، لذا باید به‌گونه‌ای در تنظیم بازار عمل کنیم که دیگر شاهد تشکیل این صف‌ها نباشیم.

افزایش توزیع گوشت و مرغ باید در دستور کار قرار گیرد

وی ادامه داد: در مورد گوشت قرمز که یکی از مهم‌ترین اقلام مورد نیاز مردم است باید سهمیه به ۵۰ تن در هفته افزایش پیدا کند و همین میزان نیز عمدتاً در مناطق فقیرنشین توزیع شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه فلسفه توزیع گوشت برای خانوارهای کم بضاعت است، خاطرنشان کرد: باید در عرضه این اقلام به خانوارهای مددجو بهزیستی و کمیته امداد توجه ویژه شود.

بازوند بر لزوم توزیع گوشت در تعاونی‌های کارگری، بازنشستگان و کارمندی هم تاکید کرد و یادآور شد: این کار باعث می‌شود گوشت به دست افرادی که واقعاً نیاز دارند برسد و دیگر شاهد تشکیل این همه صف هم نباشیم.

استاندار کرمانشاه خواستار استفاده از ظرفیت قصابی‌ها برای عرضه گوشت تنظیم بازار شد و افزود: اگر ساز و کار مناسبی برای عرضه گوشت توسط واحدهای صنفی فراهم شود، باید در اولویت عرضه قرار بگیرند.

بازوند اشاره‌ای هم به عرضه مرغ منجمد داشت و اظهار کرد: اینکه اکنون ۲۰ تن مرغ منجمد در انبارها داریم سهمیه کمی است و باید هرچه زودتر ۱۰۰ تن سهمیه دیگر وارد استان شود.

وی گفت: این ۲۰ تن که اکنون موجودی داریم نیز باید امروز توزیع شود.

خودداری از عرضه مرغ ۱۱۵۰۰ تومانی به علت عدم صرفه!

همچنین به طور مثال قرار شد مرغ با نرخ مصوب ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی به دست مردم برسد؛ ولی واحدهای عرضه مرغ هم از این موضوع شکایت دارند که مرغداری‌ها از عرضه مرغ با این نرخ خودداری می‌کنند و اعلام می‌کنند برای آنها به صرفه نیست.

توجیهات جهادکشاورزی بای گران بودن مرغ

خسرو شهبازی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه هم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی عرضه مرغ با نرخ خرید جوجه یک روزه ۲۴۰۰ تومانی، دانه سویا ۲۶۰۰ تومانی و ذرت ۱۵۰۰ تومانی برای مرغ داران مصوب شده در حالی که برخی مرغ داران دانه و ذرت رادر بازار آزاد به قیمت گران تهیه کرده اند.

به گفته شهبازی، برخی مرغ داران جوجه یک روزه را به قیمت ۴۵۰۰ خریده اند در نتیجه نرخ نهایی فروشی که در آن متضرر نشوند بین ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی افزود: البته تعدادی مرغ دار تمایل دارند به ازای تحویل سه کیلو سویا و سه کیلو ذرت مرغ را با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کنند.

رئیس سازمان جهاد کشارزی استان کرمانشاه گفت: عرضه مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی با توجه به نرخ خریدهای متفاوت مرغ داری ها برای همه واحدها امکان پذیر نیست در حالی که در جلسات ستاد تنظیم بازار نرخ فروش همه مرغ داری ها ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان شده اما شماری از مرغ داری ها دانه و جوجه یک روزه را به دلیل مشکلات تامین مواد اولیه از بازار آزاد خریداری کرده اند.

به گفته شهبازی، طی روز گذشته ۵.۵ تن و امروز ۱۵ تن گوشت مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی در مناطق کم برخودار عرضه می شود تا قیمت مرغ در بازار به تعادل برسد و مردم با قیمت مناسب مرغ را خریداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه در هر شرایطی قیمت تمام شده یک کیلو جوجه برای مرغداری کمتر از ۱۳ هزار تومان نیست، افزود: در این میان برخی کشتارگاه ها باید از سود خود برای کمک به تنظیم بازار بگذرند و حتی عده ای اعلام کرده اند که به صورت مجانی کشتار می کنند.

شهبازی بیان کرد: پیش بینی می شود تا ایام عید ۵۰۰ تن گوشت مرغ افزون بر ادامه توزیع گوشت منجمد مرغ به نرخ ۸۹۰۰  تومان در سطح استان توزیع شود.

وی خاطرنشان کرد: طی ماه گذشته ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی انجام شد که دو برابر سال قبل بود همچنین در بهمن ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشارزی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه جوجه ریزی های انجام شده بیش از نیاز استان است، گفت: از نظر تامین مرغ در استان مشکلی نداریم و امیدواریم با توزیع مرغ به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ بازار تعدیل شود.

ناهماهنگی بین مسئولان موجب شده تا تصمیمات ستاد تنظیم بازار برای کنترل قیمت ها چندان موفق نباشد و آنطور که باید نتوانسته اند توزیع کالاهای اساسی را ساماندهی کنند.

کد خبر 4544148

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

فیلمی از مراسم تشییع پیکر شهید عبدالله‌زاده در آران و بیدگل

کلیدواژه: جهاد کشاورزی تنظیم بازار

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۷۱۸۹۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توزیع گوشت نیمایی در بازار
 • عرضه گوشت نیمایی به بازار کلید خورد
 • گرانی و کمبود گوشت قرمز در قطب تولید دام
 • تداوم نابسامانی قیمت گوشت در بازار همدان/سیاست توزیع تغییر کرد
 • شایعه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بر نوسان بازار دامن زد/ کمبودی در توزیع برنج خارجی وجود ندارد
 • توزیع ۳۵ تُن گوشت قرمز منجمد در لرستان طی هفته آینده/ ۶۰۰ تُن میوه شب عید در لرستان ذخیره شد
 • توزیع گوشت قرمز منجمد طرح تنظیم بازار در خراسان رضوی آغاز شد
 • تصمیمات ستاد تنظیم بازار بدون خریدار و صف‌هایی که همچنان پابرجاست!
 • قیمت تنظیم بازار گوشت گوسفند مخلوط کیلویی ۳۹ هزار تومان
 • 133 هزارتن گوشت قرمز وارد کشور شد
 • روش جدید توزیع گوشت تنظیم بازار
 • روش جدید توزیع گوشت تنظیم بازار امروز ابلاغ می‌شود
 • واردات ۱۳۳ هزار تن گوشت قرمز تا ۱۲ بهمن امسال/تولید گوشت در داخل کاهش نداشته است
 • واردات ۱۳۳ هزار تن گوشت قرمز تا اواسط بهمن/تولید گوشت در داخل کاهش نداشته است
 • 35 تن گوشت قرمز منجمد در لرستان توزيع مي شود
 • چرا قیمت گوشت کور گره خورده است؟
 • انتقاد مردم از نحوه توزیع گوشت قرمز منجمد/ آیا فروش آزاد سهم دولتی مجاز است؟
 • 1700 تن گوشت قرمز به نرخ دولتی در آذربایجان شرقی توزیع شد
 • حجتی: گوشت قرمز بیش از سال گذشته وارد شد