به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، دانشجویان مهندسی کامپیوتر دانشگاه « مونیخ » در آلمان با توسعه یک الگوریتم خاص ، پیش بینی کردند چه کسی بر تخت آهنین خواهد نشست.

ماه ها علاقمندان سریال « Game of Thrones» با هیجان منتظر پخش فصل آخر این سریال هستند و می خواهند بدانند کدام کاراکتر این سریال مهیج با پیروزی بر سایر رقبا بر تخت آهنین خواهد نشست اینک دانشجویان انفورماتیک دانشگاه مونیخ الگوریتمی برای پیش بینی این که چه کسی موفق به انجام این کار خواهد شد را توسعه داده اند.

بر اساس پیش بینی این الگوریتم «دنریس تارگرین»، « مادر اژدهایان » و « پاره کننده زنجیرها » بر سایر رقبا پیروز خواهد شد.

دانشجویان صحنه های کشتار این سریال را با الگوریتمی که توسعه داده اند بررسی کرده و براساس آن به این نتیجه رسیدند که در فصل هشتم و آخر این مجموعه شانس زنده ماندن « دنریس» تا پایان سریال 99 درصد و «تیریون» از خاندان لنیستر 97 درصد است.

احتمال مرگ «جان اسنو» پادشاه شمال، از پرطرفدارترین شخصیت های سریال، 12 درصد تعیین شده است. احتمال مرگ «سانسا» دختر بزرگ خاندان استارک نیز 73 درصد تخمین زده شده است.

دانشجویان این دانشگاه که در حال گذراندن واحد های درسی خود هستند با جمع آوری اطلاعات درباره سریال « Game of Thrones» از اینترنت این برنامه را توسعه دادند. به این ترتیب احتمال شخصیت های این سریال را تعیین می کنند.

دو سال پیش، نیز دانشجویان قتل ها را در فصل ششم این سریال پیش بینی کرده بودند. در آن زمان دانشجویان گفته بودند که تعداد افراد کشته شده از نزدیکان شخصیت های فیلم، نقش اساسی در تخمین زدن احتمال مرگ آن شخصیت دارد.

جنسیت نیز در میان عوامل پرخطر برای شخصیت های سریال قرار دارد. مردها زندگی پرخطرتری نسبت به زن ها در این مجموعه دارند.

الگوریتم در سال 2016 با موفقیت شانس زنده شدن دوباره «جان اسنو» در ابتدای فصل ششم را پیش بینی کرده بود ولی در مورد مرگ «دنریس» دچار اشتباه شده بود. به نظر کارشناسان انفورماتیک «دنریس» در سریال «Game of Thrones» نزدیک ترین شخصیت به تخت آهنین است.

میلیون ها نفر در سراسر جهان با بی صبری منتظر تماشای قسمت اول فصل آخر این سریال که در 15 آوریل منتشر شده، هستند.

انتهای پیام/

289 / 159 بازی تاج و تخت جان اسنو دنریس تارگرین مادر اژدها Game of Thrones خاندان لنیستر

منبع: ایسکانیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

همکاری فارس، اصفهان و یزد برای تقویت مثلث گردشگری مرکز ایران

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با تقدیر از تلاش بخش های مختلف استان برای خدمات رسانی به مسافران نوروز گفت: با همکاری استان های فارس، اصفهان و یزد مثلث گردشگری مرکز ایران تقویت می شود.

به گزارش ایرنا، محسن صادقیان روز پنجشنبه در آیین تجلیل از بخش های فعال در زمینه خدمات رسانی نوروز امسال اظهار داشت: روز گذشته نخستین جلسه تقویت مثلث گردشگری اصفهان ، یزد و فارس به میزبانی شیراز برگزار شد و تلاش می شود تا با همکاری بخش های مختلف در هر سه استان، زیرساخت های گردشگری تقویت شده و فعالیت در این حوزه رونق بیشتری پیدا کند.
وی یادآور شد: امسال 300 پایگاه انتظامی، 18 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال‌احمر، 53 واحد اورژانس‌ پیش‌ بیمارستانی، درمانگاه‌های و راهدارخانه‌ها و سایر بخش ها با حضور 450 نفر از پرسنل این دستگاه ها به مردم خدمت‌رسانی ‌کردند.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر یزد هم در این جلسه گفت: در نوروز امسال هزار برنامه فرهنگی در شهر یزد و 400 برنامه فرهنگی در شهرستانها اجرا شد.
سید مصطفی فاطمی با تقدیر از استقبال خودجوش خیلی از حسینیه ها و صاحبان منازل برای اسکان و اقامت مسافران نوروزی افزود: در این مدت شاهد ارتقاء وضعیت و تجهیز مکان های گردشگری، کاهش تلفات ناشی از حوادث و وضعیت مناسب نظافت و زیباسازی شهری و برگزاری نوروزگاه ها با همکاری شهرداری ها بودیم که جای تقدیر دارد.
وی تصریح کرد: در سال گذشته فعال شدن 200 کارگاه صنایع دستی ، شرکت در 6 رویداد فرااستانی ، حضور در 6 نمایشگاه خارجی، مرمت و بازسازی 311 اثر ، فعالیت هزار کارگاه دولتی و خصوصی، ثبت ملی 72 اثر و هزار و 228 هکتار بافت های تاریخی در آثار ملی و نبود تخریب عمدی بناها را شاهد بودیم.
مدیرکل میراث فرهنگی یزد ، ثبت جهانی میبد به عنوان شهر زیلو ، بهره برداری از 56 پروژه گردشگری ، قرار گرفتن دو معاونت میراث فرهنگی و معاونت گردشگری در شاخص های سازمان در میان استانها برای نخستین بار را از دیگر فعالیت های سال 97 عنوان کرد.
فاطمی تصریح کرد: در نوروز امسال یک میلیون و 900 هزار نفر در استان یزد اسکان داده شدند که شامل اسکان تمام بخش ها بود که اسکان هتل ها در نوروز 97 حدود 704 هزار نفر و در سال 96 هم 293 هزار نفر بوده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: آمار مسافران خارجی استان در سال 97 کاهش داشته و از 125 هزار نفر سال 96 به 108 هزار نفر کاهش یافته که ناشی از مسائل حاشیه ای و سیاسی بوده است.
وی همچنین با اشاره به نقش بسیارقابل توجه بخش خصوصی در این موفقیت ها گفت: بودجه میراث فرهنگی با وجود مشکلات فراوان در سال 97 بسیار کم بود و امسال به حدود یک دهم کاهش یافته و تنها با همراهی بخش خصوصی می توانیم ادامه موفقیت ها را داشته باشیم.
دبیر ستاد خدمات سفر یزد در ادامه کمبود سرویس های بهداشتی ، مشکلات ترافیک شهری بویژه در بافت تاریخی و مزاحمت موتورسیکلت ها ، وجود خانه های غیرمجاز ، کمبود پارکینگ و مشکلات نظارتی و نصب برخی المانها در بافت تاریخی را مهمترین کاستی های امسال اعلام کرد.
در این جلسه از 150 نفر در 50 بخش خدمات رسان فعال در ستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد در بخش های دولتی و خصوصی تقدیر شد .
در بخش رسانه ها خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا ) به عنوان رسانه برتر در ایام نوروز 98 معرفی شد.
در 19 روز (27 اسفند 97 تا 16 فرودین 98) گذشته، یک میلیون و 907 هزار و 960 نفر شب مسافر نوروزی در استان اسکان یافتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.25 برابر رشد نشان می دهد.
از 25 اسفند 1397 تا پایان 16 فروردین 1398، ورود 744 هزار و 375 دستگاه وسیله نقلیه به این استان ثبت شده است.
برای نوروز 98 در استان 579 تخت در مهمان‌پذیرها، 90 تخت در هتل‌ کاشانه‌ها، هزار و 736 تخت در اقامتگاه‌های بوم گردی و سنتی، 280 تخت در کمپ‌های کویر نوردی و 140 تخت در مجتمع‌های گردشگری پیش‌بینی‌شده بود.
استان یزد با یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران قرار دارد و دارای 2 هزار و 270 هکتار بافت تاریخی و 6 هزار و 500 اثر تاریخی و فرهنگی است که از این تعداد تاکنون، یک هزار و 850 اثر به ثبت ملی رسیده است.
با توجه به غنای یزد ازلحاظ بناهای تاریخی، فرهنگی تاکنون پنج اثر استان شامل بافت تاریخی یزد، باغ‌های دولت‌آباد یزد و پهلوان پور مهریز و قنات‌های زارچ و حسن‌آباد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
یزد نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان، در کنار استان‌های فارس و اصفهان به‌عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است، به‌گونه‌ای که استقبال از این شهر تا پنج برابر افزایش یافت و همین امر گردشگری را محور توسعه استان قرار داد.
1968/ 6014/

نوبخت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق باید از این ماه برای همه کارکنان و بازنشستگان محسوب شود

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

فیلم برنده صد میلیونی برنده باش امشب

کلیدواژه: بازی تاج و تخت جان اسنو

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۳۸۱۶۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چرا نیمه‌های شب از خواب می‌پریم؟
 • بیوگرافی بازیگران سریال دلدار + عکس و ساعت پخش
 • بازیگران سریال زعفرانی +زمان پخش ،عکس و خلاصه داستان
 • بیوگرافی بازیگران سریال از یادها رفته + عکس و ساعت پخش
 • ساعت پخش سریال دلدار ماه رمضان
 • مسی: پادشاهی پیش به سوی تخت بی مدعی
 • جنگ شاهزادگان سعودي بر سر تاج و تخت/ اختلاف ميان شاه و وليعهد عربستان تاييد شد
 • از توقیف در سینما تا پخش سریال در تلویزیون
 • پربیننده ترین سریال نوروزی تلویزیون
 • «عمران‌خان» در فهرست 100 شخصیت تأثیرگذار جهان
 • رزمایش یکپارچه‌سازی پاتریوت و گنبد آهنین
 • سریال های ماندگار مهراوه شریفی نیا در تلویزیون + تصاویر
 • عمران خان؛ دربین 100 شخصیت تاثیرگذار جهان
 • ندا جبرئیلی بازیگر سریال برادرجان کیست؟!+تصاویر
 • میزان مخاطبان سریال‌های نوروزی چقدر بود؟ر
 • اختلال شخصيت ضد اجتماعي و رفتارهاي بارز آن
 • ولایتمداری، افتخار بزرگ ارتش است/ ارتش مشت آهنین انقلاب در برابر زیاده خواهان است
 • ارتش در حفاظت از مرزها همانند مشتی آهنین است
 • ارتش مشت آهنین ملت ایران در مقابل دشمنان است