سایت Walfoot بلژیک در گزارشی با عنوان «علی قلی‌زاده؛ فصلی میان رویا و سرخوردگی» نوشت: فصل برای علی قلی‌زاده پس از مصدومیتش به پایان رسید.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، در حالی که می‌توانست یکی از بهترین این فصل ژوپیلر لیگ بلژیک باشد اما باید آماده بازگشت در فصل آینده باشد. زمانی که علی قلی‌زاده به شارلوا آمد شاید یک غریبه سرگردان در فوتبال اروپا به نظر می‌رسید اما مهدی بیات (مدیر ایرانی شارلوا) اطمینان داشت که او دارای سطح فنی لازم برای درخشش در این تیم و ادامه دهنده مسیر کاوه رضایی است.

در ادامه این گزارش آمده است: علی قلی‌زاده از همان آغاز فصل با فوتبال و تکنیکش نشان داد که حتی بالاتر از سطح فنی ژوپیلر لیگ بلژیک است، البته این بازیکن ایرانی برخی از بازی‌های ابتدای فصل را به خاطر عدم تاکتیک‌پذیری و شرکت‌نکردن در کارهای دفاعی از منظر فلیسه مازو، سرمربی شارلوا از دست داد. بدین‌خاطر طعم نیمکت‌نشینی را چشید و پس از بازگشت به ترکیب اصلی شارلوا توانمندی‌های فنی خود را به نمایش گذاشت و عامل چندین پیروزی بود. زمانی که شارلوا می‌توانست با کسب چند پیروزی دیگر به بازی‌های گروه قهرمانان ژوپیلر لیگ بلژیک صعود کند بدشانسی گریبان علی قلی‌زاده را گرفت و مصدوم شد. دوری او چند ماهی طول کشید و اکنون نیز خبر می‌رسد که شارلوا باید فصل را بدون علی قلی‌زاده به پایان رساند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دانلود گلچین بهترین آهنگ های کردی سال 97 در سایت کرد موزیک

دانلود گلچین بهترین آهنگ های کردی سال 97 در سایت کرد موزیک

سایت کرد موزیک یکی از بزرگترین آرشیو موزیک های محلی کردی را دارا میباشد و در این سایت میتوان گلچینی از بهترین آهنگ های کردی که در سال 97 منتشر شده است را در این سایت به صورت آنلاین گوش و همچنین میتوان دانلود کنید

می توان گفت موسیقی کردی یکی از قدیمی ‌ترین موسیقی‌ های جهان به حساب می آید که در دنیا دارای سبکی به خصوصی می باشد و در میان کردنشینان رواج دارد. موسیقی کردی به شکل های مختلفی سروده می شود مانند آواها ترانه ‌ها و آهنگ‌ ها. و به زبان کردی بیان می ‌شود و نمایانگر باورها و حوادث روزگار می باشند که زیر شاخه فرهنگی دارد. این موسیقی از 2 بخش کلاسیک و مدرن ساخته شده ‌است که هر کدام انواع خاص خود را دارند. چنان چه تمایل به دانلود آهنگ کردی شاد و غمگین هستید می توانید در سایت کرد موزیک هرگونه موسیقی را که می خواهید از آن جا دانلود کنید.

تاریخچه موسیقی کردی

موسیقی کردی در میان کردنشینان دارای یک پیوند قوی با زندگی مردم است.

افسانه‌ها و ترانه‌ها در موسیقی کردی: پیدایش موسیقی کردی مثل اکثر قوم‌های دیگر از افسانه‌های کردی آغاز می گردد که در این قسمت، افسانه‌ ها در قالب ترانه ‌های کردی گفته می‌ شوند. این موسیقی ها معمولا به موسیقی های دیوانی در بین کرد زبان ها مشهورند و مفهوم آنها بیشتر افسانه های کردی است و شکل حماسی دارند.

موسیقی حکایت‌ها و داستان‌ها: نوع دیگری از موسیقی فولکلور کردی مرتبط به داستان هایی است که به 2 قسمت قهرمانی و دلدادگی گفته می شوند. در موسیقی های قهرمانی معمولا دلاوری های یک فرد را بیان می کند. در موسیقی دلدادگی جنبه‌های رمانتیک و عاشقانه میان 2 فرد گفته می‌ شود که در این زمینه می توان به ترانه های (زنبیل‌ فروش) که جنبه عرفانی دارد و موسیقی «آس و حسن» و «خجه و سیامند» که سرگذشت 2 عاشق را توصیف می کند اشاره کرد.

در قسمت دیگری از موسیقی کردی، کردهای ((سورانی)) برای خود نوع به خصوصی از موسیقی دارند که به آنان ((گورانی)) گفته می شود و این نوع موسیقی ها در بین کردهای اطراف ارومیه و کردهای ترکیه ((لاوژه)) رواج دارد و این نوع گورانی‌ ها ریتمی به اسم ((قه‌تار)) دارند که این واژه از کلمه زرتشتی ((گاتا)) گرفته شده است و در گذشته نوعی مراسم مذهبی بوده است.

نوع دوم این موسیقی ((هوره)) می باشد که مخصوص کردهای ایلام و کرمانشاه می باشد و در جنوب کردستان و منطقه کرمانشاه و ایلام سروده می شود، در گذشته این موسیقی به شکل حمد و نیایش ((اهورامزدا)) بود و این کلمه هم ریشه زرتشتی دارد که برای نیایش‌ های مذهبی آن دوره کردها که زرتشتی بودند، سروده می شدند.

در مراسمات عزاداری از یک نوع موسیقی که بیشتر مثل مرثیه خوانی است به شکل ترانه ویژگی های فرد از دنیا رفته را توصیف می کند. این نوع موسیقی هم بیشتر در مناطق جنوب کردستان رواج پیدا کرده است و به اسم مور یا موره خوانده می ‌شود. و در زمان خاکسپاری از دهل با ریتم به خصوصی در قالب نوعی از موسیقی که چمری می گویند اجرا می شود. در بعضی از مراسم ها مانند تولد پیامبرها، کردها یک نوع به خصوصی از موسیقی را اجرا می‌کنند که به آن ((مولودی)) گفته می شود.

لازم به ذکر است که موسیقی مولودی ‌خوانی بیشتر در بین مسلمانان سروده میشود. اصیل‌ترین سازهای مورد استفاده در موسیقی کردی ((سرنا)) و ((دهل)) است که به مرور زمان سازهای دیگری وارد موسیقی کردی شدند، مانند ((دف)) و ((تنبور)) که دارای اهمیت ویژه ای می باشد. بطوری که بعضا کردستان را پایتخت دف در دنیا می‌دانند. موسیقی کردی را می توان چکیده ای از شادی ‌ها و غم و اندوه پس از پایان هر جنگ نامید.

انواع دستگاه های موسیقی کردی:

به شکل کلی در موسیقی ایرانی ملودی ‌هایی در قالب 7 دستگاه ماهور، شور، نوا، همایون، 3 گاه، 4 گاه و راست 5 گاه جای می‌گیرند. در بین  7 دستگاه گفته شده، دستگاه شور از دیگر دستگاه‌ها حجم بزرگتری دارد چرا که در دیگر دستگاه ‌ها، چندین آواز دیگر جای دارند.

انواع موسیقی کردی

موسیقی کردی انواع مختلفی دارد که در ادامه با آنها اشاره خواهیم کرد، همراه ما باشید. و اگر قصد دانلود آهنگ کردی شاد و غمگین را داشته باشید می توانید از سایت کرد موزیک که دارای بزرگترین آرشیو موزیک کردی میباشد هر گونه موسیقی را که تمایل دارید از آن جا دریافت کنید.

موسیقی بند کوردی: موسیقی کردی می توان گفت جز موسیقی هایی است که در آن بداهه نوازی بسیار رواج دارد. بداهه خوانی یکی از سبک ‌های خیلی سنگین موسیقی کردی به حساب می آید و باید شخص برای بداهه نوازی در دیگر سبک های موسیقی هنر کافی را دارا باشد. هنرمندان بداهه خوان می بایست سال‌های زیادی از وقت خود را صرف ایان کار کند. و علاوه بر تسلط بر وزن و ریتم موسیقی باید هنر آواز خوانی را هم داشته باشد تا بتواند در این زمینه موفق شود.

سیاه چمانه: سیاه چمانه از دیگر موسیقی های مهم کردی به شمار می رود. این آواز به صورت 10 هجایی و 2 مصراعی سروده می ‌شود و به دلیل همزیستی با مسائل عرفانی رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته است و در بعضی از مواقع به آن مقام شیخانه یا صوفیانه هم گفته می شود.

شمس قیس رازی در کتابی به نام المعجم فی معاییر به سیاه چمانه اشاره کرده است و گفته که این موسیقی مخصوص مناطق هورامان کردستان می باشد. در مورد وجه تسمیه سیاه چمانه نظرهای مختلفی است. ولی بر حسب یک نظریه معروف کلمه سیاه به معنای رنگ سیاه و چمان که همان جمان می باشد از واژه کردی جامه گرفته و به اسم جامه سیاه درآمده و کنایه به شخصی است که در زمان خواندن جامه مشکی ‌پوشیده ‌است. این قالب موسیقی بیشتر در مناطق اورامان، پاوه، مریوان و غرب سنندج خوانده می شود.

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

روحانی: مجوزهای ساخت در جوار یا داخل رودخانه‌ها کار غلطی بود|دولت اجاره مسکن آسیب‌دیدگان را خواهد پرداخت| ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ما شده است

سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه

کلیدواژه: علی قلی زاده سایت بلژیکی بازیکن شارلوا باشگاه شارلوا

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۱۱۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مرگ پاراگلایدرسوار جوان با سقوط در سایت پروازی ویس‌القرن
 • تیم های فوتسال دانشجویان راهی بلژیک می شوند
 • گلخانه‌های سلطنتی بلژیک روی مردم گشوده شد
 • طراحی سایت و مدیریت آن چگونه است؟
 • منچستریونایتد به پیشنهادات برای روملو لوکاکو در تابستان گوش خواهد داد
 • افتتاح سایت تولید دارو در کرج/اشتغال‌زایی برای ۵۰۰ نفر
 • از لینک‌های ارسالی وارد سایت‌های پرداخت نشوید
 • اطلاعات بانکی در معرض فیشینگ/از لینک‌های ارسالی وارد سایت‌های پرداخت نشوید
 • جنگل آبی در بلژیک
 • نماینده کلیبر در مجلس: افزایش اعتبارات آذربایجان شرقی در سال جاری چشمگیر نیست
 • بیمه اقامت و سفر در سایت شب برای اولین بار در ایران
 • قلی‌پور: نیازمند طرح جامع مدیریت سیل در گلستان هستیم
 • شرکت‌های تولیدکننده سایت ساز بهترین گزینه برای طراحی سایت می‌باشند
 • امید نورافکن: شارلوا درباره من تصمیم می‌گیرد
 • نورافکن: شارلوا درباره من تصمیم می‌گیرد/ بزرگتر تیم ملی امید نیستم
 • امید نورافکن: دوست دارم در استقلال بمانم اما شارلوا باید موافقت کند/ قطعاً الهلال برای جبران می‌آید
 • سایت پروازی در لنده راه اندازی شد
 • بازگشت حنیف عمران زاده به استقلال
 • فوتبال جهان| لیون با پیروزی به فصل آینده لیگ قهرمانان نزدیک شد