به گزارش ایرنا، روح الله امراللهی عصر دوشنبه در نود و یکمین جلسه شورای شهر قم در ساختمان شهید باکری این شورا افزود: محدوده راه آهن به وضعیتی گرو کشی تبدیل شده است به گونه ای که با وجود تعیین حریم راه آهن و توسعه این مجموعه در شهرداری، ولی به دلایل مختلف مانع از اقدام شهرداری در این محدوده می شوند.
روح الله امرالهی با بیان اینکه اظهار داشت: برخی طرح های مطرح شده توسط راه آهن مانند قطار پرسرعت و همچنین اتصال ایستگاه خدیجه به فرودگاه امام خمینی(ره) رها شده است.
وی با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف ریل متروکه راه آهن در محدوده شهری گفت: به طور قطع تعیین تکلیف ریل متروکه راه آهن موجب تحرک و رونق شهر به ویژه منطقه 2 شهردرای خواهد شد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر قم با اشاره به کاهش نرخ تعرفه خدمات پیشنهادی تاکسی ها و وانت بارها گفت: کرایه برخی انواع خودروهای فعال در حوزه حمل و نقل بار و مسافر از جمله تعرفه وانت بارها و تاکسی های بیسیم در لایحه جدید، کاهش یافته است.
امراللهی، ادامه داد: هر خط تاکسی معادل هشت سرویس رفت و برگشت درآمد دارد ضمن اینکه درآمد بهترین خطوط تاکسی روزانه بین 700 تا 800 هزار ریال است و با توجه به اینکه رانندگان تاکسی از جمله قشرهای آسیب پذیر جامعه هستند باید در تصمیم گیری ها وضعیت معیشتی این قشر نیز مورد توجه قرار گیرد.

** رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به لایحه اخذ مجوز کاهش بخشی از عوارض، جرائم و هزینه های حفاری ابنیه و ساختمان های راه آهن گفت: حریم راه آهن در محدوده بلوار امام رضا(ع) در بین خط متروکه و خط فعال پاکسازی شده تا اراضی موجود قابل استفاده شده و از شرایط نامساعد موجود خارج شود.
مجید اخوان افزود: در این راستا شهرداری قم تا 10 میلیارد ریال خدمات را در این منطقه تعریف کرده است تا بخشی از محرومیت موجود در این منطقه برطرف شود.

** رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قم نیز گفت: هزینه خودرو نسبت به سال گذشته 67 درصد و هزینه انسانی در این زمینه 25 درصد افزایش یافته است که واقعی شدن تعرفه تاکسی ها نیاز به رشد 49 درصد نرخ همه خطوط بود که برای رعایت حال مردم امکان واقعی شدن این نرخ بهای خدمات وجود ندارد.
مجتبی سبحانی با بیان اینکه پرداخت الکترونیک کارت شهروندی به صورت موقت در تعدادی از تاکسی ها اجرا و موفقیت آمیز بوده است ادامه داد: با ایجاد زیرساخت های فنی این طرح، به زودی کارت شهروندی با ایجاد کیف پول شهروندی در قم راه اندازی می شود.
لایحه مجوز توافقنامه منعقده میان شهرداری قم و تعاونی مسکن انبوه سازان پیام قم از جمله لوایحی بود که در صحن شورای شهر قم مورد بحث قرار گرفت و در نهایت عودت این لایحه به شهرداری تصویب شد.
اعضای شورای شهر قم همچنین به استفساریه ای در خصوص توافقنامه میان شهرداری قم و ورثه مرحوم قولیان مطابق نظر کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در راستای موافقت با نظر کمیسیون تلفیق در این رابطه رای مثبت داد.
لایحه اخذ مجوز کاهش بخشی از عوارض، جرائم، هزینه های حفاری و ابنیه و ساختمان های راه آهن تا پایان سال 1397 ، دیگر لایحه ای بود که اعضای شورای شهر قم با 13 رای موافق به آن رای مثبت دادند.
شورای شهر قم همچنین در ادامه جلسه رسمی امروز خود، لایحه اخذ مجوز نرخ پیشنهادی کرایه انواع خودروهای فعال در حوزه حمل و نقل بار و مسافر درون شهری سال 1398 را مورد ارزیابی قرار داد و در نهایت نظر اعضای این شورا، نظر کمیسیون در این رابطه مبنی بر تعیین حداقل نرخ کرایه خودروهای بیسیم و دربستی با رقم پنج هزار تومان و افزایش حداکثر 25 درصد نرخ کرایه سایر خودرو ها در سال 1398 با 7 موافق، 2 رای ممتنع و 4 رای مخالف به تصویب رسید.
همچنین در این جلسه از اعضای جانباز شورای شهر قم به مناسب روز جانباز تجلیل شد.
7404/ 6133/
انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فعالیت تاکسی های اینترنتی در مهاباد غیرقانونی اعلام شد

مهاباد - ایرنا - سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد گفت: هرگونه فعالیت تاکسی های اینترنتی در این شهر به دلیل نداشتن مجوز از شهرداری خلاف قانون است.

شیرکو نورانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: طبق قانون هر کس که فعالیت حمل و نقل و جابجایی مسافر را داشته باشد باید از شهرداری آن شهر مجوز بگیرد.
وی افزود: شهرداری مهاباد موضوع رعایت قانون در امور شهری را با جدیت پیگیری می کند، از این رو تاکسی های اینترنتی تا زمانی که مجوز اخذ نکنند فعالیتشان غیرقانونی است و شهروندان نباید از آنها استفاده کنند.
نورانی با اشاره به شکایت شهرداری از فعالیت تاکسیی اینترنتی با عنوان «ماکسیم» در مراجع قضایی افزود: آمار دقیقی از خودروهای شخصی که در قالب تاکسی اینترنتی در مهاباد فعالیت می کنند هنوز موجود نیست.
وی افزود: یکی از تخلف های ماکسیم جابجایی مسافر با خودروهای شخصی است که در جدول جرایم راهنمایی رانندگی نیز مبلغی به عنوان جریمه برای این تخلف در نظر گرفته شده است.
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد، صدور مجوز به ماکسیم را مستلزم پذیرش شرایط مشخص شده در قانون ذکر کرد و افزود: شهرداری ها باید حمل نقل بار و مسافر را از طریق شرکت های بخش خصوصی یا تعاونی ساماندهی کنند و طبق آیین نامه این شرکت ها باید از شهرداری مجوز بگیرند.
وی افزود: اولویت شهرداری برای صدور مجوز به تاکسی هایی است که شناخته شده و فعالیت حرفه ای و شغل اصلی آنها جابجایی مسافر است و علاوه بر آن هویت راننده توسط اداره اماکن نیروی انتظامی احراز شده باشد.
نورانی اضافه کرد: پس از رانندگان تاکسی هر کدام از خودروهای شخصی که شرایط ذکر شده در قانون را رعایت کنند، برای جابجایی بار و مسافر مجاز خواهند بود.
به گزارش ایرنا، الزام تاکسی های اینترنتی به اخذ مجوز از شهرداری با تمسک به برخی مستندات قانونی از سویی و غیرقانونی دانستن این اقدام شهرداری توسط دستگاه های نظارتی با استناد به قوانین کسب و کار فضای مجازی، فعالان این حوزه را در دور باطل اخذ مجوز سرگردان کرده است.
مهرماه سال گذشته دفتر نخستین تاکسی اینترنتی مهاباد با عنوان ماکسیم که بدون اخذ مجوز از شهرداری اقدام به فعالیت می کرد، پس از 2 ماه فعالیت با دستور دادستانی پلمب شد.
شهر 168 هزار نفری مهاباد در مجموع دارای 505 دستگاه گردشی، 158 تاکسی خطی، 90 دستگاه ون، 915 تاکسی تلفنی، 42 دستگاه اتوبوس، 12 میدل باس و 6 مینی بوس است که کار حمل و نقل درون شهری را برعهده دارند.
9903/6185/7129

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

محسن جهانگیری درگذشت

تهیه عکس های شبه پورن از کودکان توسط یک آتلیه/عکس

کلیدواژه: 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 پول درآمد راه آهن رئیس کمیسیون برنامه و بودجه قم 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۳۸۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • امید به تعیین تکلیف کودکان بیهویت
 • استقبال از حضور سرمایه‌گذاران برای تامین ناوگان پاک/ عدم همکاری دولت برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی/ تاکسی‌های اینترنتی ضوابط مربوط به امنیت و آلایندگی هوا را باید بپذیرند
 • افزایش کرایه تاکسی‌ها در انتظار تصمیم دولت
 • نبرد سرنوشت‌ساز پرسپولیس در استادیوم متروکه
 • دانش‌آموزان آستارایی فرارسیدن بهار تکلیف خود را جشن گرفتند
 • تکلیف 20 هزار متر مربع از زمینهای بلاتکلیف مشهد مشخص شد
 • ممنوعیت فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در مهاباد
 • جشن تکلیف «فاطمی، انقلابی و مهدوی» در ایلام برگزار می‌شود
 • افزایش کرایه تاکسی‌ها معطل اعلام دولت
 • افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها بر اساس چیست؟
 • چند هزار تاکسی فرسوده در پایتخت وجود دارد؟
 • تجری: بنیاد مسکن هنوز تکلیف زلزله‌زدگان قصر شیرین را تعیین نکرده است
 • یک هزار و 300 دانش آموز آستارا سن تکلیف خود را جشن گرفتند
 • مجوز پروانه فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در مهاباد
 • ۲۷ هزار تاکسی در پایتخت فرسوده هستند
 • 60درصد تاکسی های تهران به سیستم پرداخت الکترونیک مجهز هستند
 • دونرخی شدن کرایه تاکسی در اراک؛ یک نرخ قانون، یک نرخ تاکسی‌دار/ برخورد با۱۰۰ راننده تاکسی متخلف
 • افزایش نرخ کرایه تاکسی منتظر اعلام رسمی نرخ تورم از سوی دولت
 • برگزاری جشنواره تاکسیران برتر / تجهیز ۶۰درصد تاکسی‌ها به پرداخت الکترونیک