به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، روز گذشته یک فروند بالگرد امداد و نجات اورژانس برای پیگیری و ساماندهی به وضعیت یک مادر باردار پرخطر که در روستای ابوصخیر شادگان گرفتار سیل شده بود به این روستا اعزام شد.

حال مادر باردار یادشده بعد خروج از منطقه سیل‌زده مساعد گزارش شده است.

در این پرواز علاوه بر کادر پروازی، تیم پزشکی متشکل از دکتر آراش یلالی؛ معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان، مهندس جلالی؛ مشاور اجرایی این دانشکده، کارشناس مامایی گروه سلامت خانواده، تکنسین فوریت‌های پزشکی و امدادگر کانون بسیج جامعه پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان حضور داشتند.

 

 

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

30 روستای شادگان در خطر سیل قرار دارند

اهواز - ایرنا - سیلاب پس از آبگیری تالاب به ورودی شهرشادگان رسیده و 30روستای این شهرستان در معرض سیل قرار دارند؛ شهروندان این منطقه باتجربه از سیلاب بالادست خوزستان، اقدام به ایجاد سیل بند در ورودی شادگان و نیز روستاها کرده تا مانع از ورود آب به داخل اماکن شوند.

به گزارش سه شنبه ایرنا با توجه به حجم آب ورودی به تالاب شادگان در بخش مرکزی آبادان سیل بندهای روستاهای جاده قفاص - شادگان در حال تقویت و ایجاد است.
در روزهای اخیر راه ارتباطی دارخوین - شادگان به دلیل آبگرفتگی مسدود شد. سر ریز آب کارون در پایین دست، باعث انسداد جاده اهواز - آبادان شد و این عامل دسترسی محلی به روستاها و شهرهای شهرستان شادگان را سخت و طولانی کرده است.

* انسداد جاده داخوین - شادگان
حسین بنی اسد شهروند شادگانی در حاشیه ایجاد سیل بند شادگان گفت: حدود یک هفته است که اقدام به ایجاد سیل بند در ورودی شهر شادگان کرده ایم تا از ورود سیل به شهر جلوگیری کنیم.
وی ادامه داد: حدود یک ماه از درگیر شدن سیلاب در روستاهای ابوعرابید، مالکی، آلبوناظر، حدبه ، آلبوعشیره، صراخیه، رگبه، و الگرمه می گذرد.
وی افزود: با شدت گرفتن جریان آب در جاده دارخوین – شادگان تردد به اهواز و آبادان که عمده تردد شهروندان از جمله ماهیگیران ، کشاورزان و ... است دچار مشکل شده و امکان پذیر نیست و برای رسیدن به مقصد دارخوین ، آبادان و اهواز باید مسیر طولانی سربندر عبور کنیم تا به مقصد برسیم.
محمد طرفی دیگر شهروند شادگانی که برای امداد رسانی آمده بود گفت: زمین های کشاورزی پدرم و سایر روستاییان کامل زیر آب رفته و هیچگونه تضمینی برای پرداخت خسارت وجود ندارد.
وی ادامه داد: خانه و زمین هایم را آب برده و برای جلوگیری از ورود سیلاب به شهر و ایجاد خسارت بیشتر شبانه روز با آب می جنگیم تا پیروز شویم و از ورود آن به شهر جلوگیری کنیم.
حسن ساعدی با اشاره به آبگرفتگی زمین های کشاورزی خود گفت: با شدت گرفتن سیلاب در منطقه شادگان 40هکتار کشت گندم بهاره امسال خود و سایر روستاییان به زیر آب رفته است ، این در حالی است که هزینه خرید بذر ، کود و کرایه تراکتور به صورت قرضی بوده و با سیلابی که جاری شد حتی هزینه تامین و پرداخت قرض خود را ندارم.
وی ادامه داد : زمان برداشت گندم با سیلاب و جاری شدن آن بر روی زمین های زراعی مصادف شد؛ اول اردیبهشت زمان درو کردن است که متاسفانه این فرصت را از دست دادیم .از مسئولان درخواست پرداخت خسارت هایی که بابت سیل به منزل و زمین های کشاورزی آمده را داریم.

* ماهیگیری از آب گل آلود
سید نعیم سعداوی ماهیگیر شادگانی سیل را نوعی بارش رحمت می داند و بیان کرد: چندین سال است که نتوانسته ایم در هور شادگان ماهیگیری کنم ، اما با جاری شدن سیلاب من و خیلی از خانواده ها از صید ماهی درآمد کسب می کنند.
وی افزود: از زمانی که هور آبگیری و سیلابی شده روزانه حدود 10 تا 20 عدد ماهی از انواع کپور، قزل ، ماهی سفید و ... صید می کنیم تا با فروش این مقدار هزینه خود را تامین کنیم.
این ماهیگیر شادگانی بیان کرد: برای همشهریان خودم که گرفتار سیل شده اند خیلی متاثر هستم و به هرنوعی آمادگی اسکان ، معیشت و پذیرایی از آنها را دارم.
رحیم دغاغله دیگر ماهیگیر هور شادگان گفت: بیشتر ماهیگیران شادگانی که سالهاست ماهیگیری را کنار گذاشته اند مجدد با بالا آمدن آب هور اقدام به ماهیگیری کرده اند.
وی از خسارت منزل مسکونی خود گفت و ادامه داد: با بالا آمدن آب و سیلابی شدن روستا ، یخچال ، پمپ آب ، کمدهای چوبی و غیره در منزل آسیب جدی دیده اند و برای تامین هزینه تعمیر و خسارت وارده به ماهیگیری آمده ام تا با فروش ماهی بتوانم بخشی از هزینه خود را تامین کند.
سیدعلی حسینی ماهیگیر روستای صراخیه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:راه های ارتباطی با سایر روستاها از این منطقه مسدود شده و برای کمک به فامیل و آشناهای خود در سایر روستا ها باید مسیر را با قایق طی کنیم.
وی افزود:امداد رسانی به روستاها از طریق مردم و گروه های جهادی ، سپاه ، ارتش و سایر ارگان ها صورت می گیرد و توانسته ایم بخشی از زندگی روزمره خود را به حالت عادی برگردانیم.

* 30روستای شادگان درگیر سیلاب
طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه و دز به دلیل بارش شدید باران در خوزستان و بالا دست باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق خوزستان شده است.
طغیان رودخانه های کرخه ، دز و کارون تاکنون سبب آبگرفتگی بیش از 270 روستا و بیش از یکصد هزار هکتار از زمین های کشاورزی در خوزستان شده و حدود 400 هزار نفر در معرض خطرات ناشی از این سیلاب قرار گرفتند.
سرپرست فرمانداری شادگان سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مهار سیلاب در منطقه شادگان گفت: برای جلوگیری از نفوذ سیلاب به مناطقی از شهر شادگان و روستاهای این منطقه 12 کیلومتر سیل بند در بخش مرکزی و شهر شادگان احداث شده است.
سعید حاجیان از تخلیه چهار روستای شهرستان شادگان گفت و ادامه داد : روستاهای رگبه ، حزبه ، صراخیه و آلبشلوگ در معرض خطر هستند و برای این روستاییان منازل مسکن مهر شادگان و اردوگاه های اسکان موقت درنظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا بر اساس برآورد اولیه میزان خسارت وارده به بخش کشاورزی این شهرستان ناشی از سیلاب اخیر یک هزار و 916 میلیارد ریال بوده است.
جاده شادگان به دارخوین به منظور هدایت سیلاب در قسمت شمالی تالاب بین المللی شادگان به قسمت جنوبی و سپس هدایت آن به دریا شکافته شد. سیل 30 روستای بخش مرکزی و خنافره شادگان را با تهدید روبه رو کرده است.
شادگان با حدود 150 هزار نفر جمعیت در فاصله 70 کیلومتری اهواز مرکز خوزستان واقع است.
طغیان رودخانه کارون و هدایت سیلاب ناشی از آن به سمت تالاب شادگان موجب آبگرفتگی تعدادی از روستاهای این شهرستان در جنوب استان خوزستان شده است.
7165/ 6037

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

آیت‌الله مکارم شیرازی: جوایز مسابقه "برنده باش" قمار است

کلیدواژه: منطقه آزاد اروند بالگرد شادگان امداد هوایی مادر باردار دانشکده علوم پزشکی آبادان

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۵۱۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هدایت ‌سیلاب‌ها‌ی ‌شادگان و ‌اطراف آبادان به سمت خلیج فارس/وضعیت ‌خوزستان تا سه روز آینده کاملا پایدار می‌شود‌
 • دانشگاه فردوسی و دانشکده ریاضی اندونزی قرارداد همکاری امضا کردند
 • فاز اول شبکه نوآوری دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران افتتاح می‌شود
 • تغییر روند تسویه حساب فارغ التحصیلان علوم پزشکی
 • دانشگاه علوم پزشکی مازندران 2 دانشکده جدید تاسیس می کند
 • 210 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل دو دانشکده تخصصی دانشگاه خلیج
 • حریق ساختمان ۵ طبقه در شیراز ۹ مصدوم برجا گذاشت
 • تحول در بخش آموزش، جامعه را به سمت تحول رهنمون می کند/ پیگیری ایجاد دو دانشکده در مازندران
 • تغییر روند تسویه حساب فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • کلنگ احداث دو دانشکده در شهرکرد به زمین زده شد
 • پلمپ ۳ مرکز غیر مجاز ارائه‌دهنده خدمات درمانی
 • پلمب ۳ مرکز غیر مجاز خدمات درمانی در آبادان
 • پلمپ ۳ مرکز غیر مجاز خدمات درمانی در آبادان
 • سه مرکز غیر مجاز درمانی در آبادان تعطیل شدند
 • 10هزار پرس غذای گرم روزانه بین سیل زدگان شادگان توزیع می شود
 • شادگان خوزستان از تهدید سیل خارج شد
 • ۲۰۰ تن علوفه بین دامداران سیل زده شادگان توزیع شد
 • فارس| نیازمند مشارکت خیران در ساخت خوابگاه‌ دانشجویی دانشکده باهنر هستیم
 • سیلاب کانون ریزگردها در آبادان را سیراب کرد