گناوه- ایرنا- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناوه گفت: درسال گذشته 75 میلیارد و750 میلیون ریال تسهیلات به منظور احداث مسکن درحوزه بازسازی و بهسازی مسکن روستایی به 303 متقاضی دراین شهرستان پرداخت شد.

علی افرند روزسه شنبه درگفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: دراین مدت 23 فقره تسهیلات قرض الحسنه مهر به میزان یک میلیارد و840 میلیون ریال وچهار فقره تسهیلات بلاعوض تکمیلی و بیشتر به میزان 720 میلیون ریال دراختیار متقاضیان دارای 2 معلول قرار گرفت.
وی اضافه کرد: پرداخت هفت فقره تسهیلات قرض الحسنه روستایی درمجموع 350 میلیون ریال و20 فقره بلاعوض تکمیلی 40 و80 میلیون ریالی از دیگر پرداختی های این نهاد در حوزه بازسازی و بهسازی مسکن روستایی بوده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناوه اظهارداشت: میزان تسهیلات پرداختی به هر متقاضی در بخش احداث مسکن روستایی 250 میلیون ریال، قرض الحسنه روستایی 50 میلیون ریال، قرض الحسنه مهر 80 میلیون ریال و بلاعوض تکمیلی به 2معلول و بیشتر 180 میلیون ریال است.
وی گفت: اجرای فاز اول راه ساحلی مال خلیفه به قلعه حیدر بطول یک کیلومتر با هزینه کرد 25 میلیارد ریال از مهم ترین فعالیت های این نهاد در حوزه عمران روستایی سال گذشته است.
وی افزود: اجرای چندین طرح دیگر نظیر چمن روستای چهارمحال، کانال دفع آب های سطحی روستای سربست به طول 700 متر، خیابان 12 متری آرامستان و ورزشگاه روستای محمدصالحی به طول 360 متر، خیابان طرح هادی روستای بهمنیاری غربی و بینک هرکدام به مساحت 6300 مترمربع ، بوستان امید مال قاید و بهمنیاری شرقی از دیگر فعالیت های این نهاد به شمار می رود.
افرند گفت: در این مدت 47 هزار و 500 مترمربع آسفالت در روستاهای چهاربرج، پوزگاه، مال خلیفه، مال قاید، چم شهاب، تل تل، چاهبردی، کلر و شول اجرا شد.
رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی گناوه ، واگذاری هفت قطعه زمین مسکونی در روستاها به اقشار کم درآمد و 2معلول بهزیستی و صدور 200 برگ سند روستایی در شهر بندرریگ و روستاهای شهرستان را عملکرد این نهاد در سال گذشته در حوزه عمران روستایی عنوان کرد.
وی به عمده برنامه های کاری در حوزه عمران روستایی سال 98 اشاره کرد و گفت: اجرای فاز دوم ساحلی مال خلیفه - قلعه حیدر که نقش بسزایی در توسعه و عمران و آبادانی روستاهای ساحلی، سرریزشدن جمعیت گردشگر از شهر به روستاهای همجوار و به عنوان کریدور ورودی به شهر گردشگری گناوه دارد، از عمده آنهاست.
وی افزود: 9 کیلومتر این طرح برعهده بنیادمسکن انقلاب اسلامی است که تاکنون یک کیلومتر آن انجام و مابقی نیز در چند فاز انجام می شود.
افرند ادامه داد: اجرای آسفالت روستای بهمنیاری غربی و بینک هرکدام بطول 6300 مترمربع، طرح هادی روستای کدایی به طول 250 متر، زیرسازی و آسفالت خیابان خور مال خلیفه و سربست به طول 600 متر و احداث بوستان ساحلی مال خلیفه بطول یک کیلومتر از دیگر برنامه های پیش بینی شده در حوزه عمران روستایی این شهرستان است.
وی یادآورشد: بیس و آسفالت روستای محمدصالحی، اصلاح و تعویض آسفالت ورودی روستای مال قاید و صدور سند روستایی و شهری به تعداد 400 برگ در سال جاری توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناوه اجرایی می شود.
رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی گناوه گفت: در حوزه بازسازی و نوسازی مسکن روستایی سال 98 طرح و برنامه های مختلفی پیش بینی شده که پرداخت تسهیلات احداث مسکن روستایی باتوجه به نیاز شهرستان و دستورالعمل نوسازی بافت فرسوده به میزان حداقل 300 فقره، قرض الحسنه روستایی و مهر به تعداد 30 فقره، بازسازی و تعمیرات مسکن از محل اعتبارات ستاد حوادث به تعداد 15 فقره و احداث و تعمیر مسکن شهری و روستایی به میزان 12 فقره از عمده آنهاست.
وی بیان کرد: شناسایی واحدهای نیمه تمام سنوات گذشته و معرفی آنها به استان بوشهر برای پرداخت تسهیلات بلاعوض تکمیلی و معرفی متقاضیان دارای 2 معلول به بانک برای احداث مسکن روستایی و همچنین بلاعوض به آنان در برنامه کاری این نهاد در سال 98 قرار دارد.
بیش از 20 درصد از جمعیت 103 هزارنفری گناوه در شمال استان بوشهر در روستاها سکونت دارند.
6043/6164

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سیلاب ۶۰ هزار روستایی خوزستان را درگیر کرد/300 روستای خوزستان متاثر از سیلاب شدند/آغاز اعطای کمک های بلاعوض و وام های کم بهره دراز مدت/ارزیابی خسارت ها ادامه دارد

رضا عبداللهی معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن خوزستان امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا اظهار کرد: به خانوارهای روستایی که منازل آنان بر اثر سیلاب آسیب جدی ندیده 50 میلیون ریال کمک بلاعوض و 150میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.

او گفت: ساکنان مناطق شهری زیر 25 هزار نفر که خانه های آنان بر اثر سیلاب نیز صدمه جدی دیده است به هر خانوار 120 میلیون ریال کمک بلاعوض و 500 میلیون ریال تسهیلات بانکی با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت 15ساله پرداخت خواهد شد.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن  خوزستان افزود: واحدهای تجاری روستایی خوزستان که بر اثر سیلاب آسیب دیده اند نیز 450 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت بانکی دریافت می کنند.

عبداللهی اضافه کرد: بر اساس مصوبه هیات دولت، دریافت کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی به سیل زدگان خوزستانی بدون در نظر گرفتن وام های قبلی روستاییان و ساکنان مناطق روستایی خواهد بود.

او ادامه داد: حدود 300 روستای خوزستان درگیر سیلاب اخیر بودند که از این تعداد، سیلاب وارد 145روستا شده و در مجموع ساکنان 60 هزار واحد مسکونی روستایی خوزستان به نوعی با سیلاب دست و پنجه نرم کردند.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن  خوزستان بیان کرد: هنوز خطر سیلاب و آبگرفتگی مناطق روستایی استان برطرف نشده است و احتمال دارد میزان خسارات وارده به واحدهای مسکونی روستایی بیشتر شود.

عبداللهی اضافه کرد: ارزیابی خسارت سیلاب در 71 روستا و 6 شهر همچون گوریه، حمیدیه و عین دو اهواز انجام شده است.

او گفت: در ارزیابی های انجام شده حدود هشت هزار واحد مسکونی شهری و 15 هزار واحد روستایی در شهرستان های دزفول، شوشتر، اهواز، شوش و باوی تعیین خسارت شده است.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن  خوزستان افزود: ارزیابی مسکن روستایی در مناطقی همچون دشت آزادگان که همچنان در محاصره آب هستند پس از فروکش کردن سیلاب انجام خواهد شد.

عبداللهی بیان کرد: تلاش می شود ارزیابی خسارات سیلاب به مناطق روستایی و شهری خوزستان با کمک ارزیاب های معین استان های کرمان، فارس، البرز، هرمزگان و تهران تا یک هفته آینده انجام شود.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن  خوزستان در پایان تصریح کرد: ارزیابی های خسارت به واحدهای مسکونی روستایی و شهری در سامانه بنیاد مسکن خوزستان ثبت می شود و متقاضیان پس از پرکردن فرم ها و ثبت آنان در سامانه، به بنیاد مسکن همان شهرستان برای دریافت کمک های بلاعوض و معرفی به بانک ها برای دریافت تسهیلات بانکی اقدام می شود.

 

 

 

 

 

 

 

خبرنگار: مهدی ربیع

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

آیت‌الله مکارم شیرازی: جوایز مسابقه "برنده باش" قمار است

کلیدواژه: اقتصاد بنيادمسكن تسهيلات گناوه

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۶۷۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ۲۰۰ میلیاردریال از مطالبات موسسات درمانی در گلستان پرداخت شد
 • بیش از 268 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در کردستان پرداخت شد
 • رشته دریامحور در هنرستان های گناوه راه اندازی شود
 • جریمه میلیاردی شهرداری برای ایران مال
 • پرداخت ۱۲۰ فقره تسهیلات به سیل زدگان شهرستان سرخس
 • رضایت‌مندی ۹۷ درصدی مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی شهرستان گناوه
 • علیخانی عضو شورای شهر: حساسیت‌ها بر «ایران مال » مشکوک است
 • عضو شورای شهر: حساسیت‌ها بر «ایران مال» مشکوک است
 • حساسیت‌ها بر «ایران مال» مشکوک است
 • رشته‌های متناسب با نیاز شهرستان گناوه در هنرستان‌ها ایجاد شود
 • 78 درصد مردم گناوه از مراکز درمانی خدمات گرفتند
 • کلاهبرداری از ۱۰۰ فروشنده مواد غذایی فضای مجازی / مال باختگان متهم را شناسایی کنند
 • کلاهبرداری از ۱۰۰ فروشنده مواد غذایی در فضای مجازی/ مال باختگان متهم را شناسایی کنند
 • بیش از چهار هزار کردستانی با کمک بانک مسکن صاحبخانه شدند
 • مردم گناوه 2 میلیارد و 237 میلیون ریال به سیلزدگان کمک کردند
 • پرداخت 14500 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی
 • توضیحات اعطا برای تخلف ایران مال/ میلیاردر معروف ۳۰۰ میلیارد تومان جریمه شد
 • ایران مال 300 میلیارد جریمه شد
 • ایران‌مال حدود ۳۰۰ میلیارد تومان جریمه شده است / برکناری شهردار منطقه ۱۰ ارتباطی به بازداشت مدیر املاک آن نداشته است