به گزارش جهان نيوز به نقل از روزنامه ایران، ساعت ۱۰:۳۰ جمعه ۲۳ فروردین مأموران کلانتری ۱۰۳ گاندی در جریان قتل پزشک ۶۳ ساله‌ای به نام محمود باستانی که مشاور رئیس بیمارستان فیروزگر بود در خانه‌اش قرار گرفتند. لحظاتی نگذشت که تیم جنایی راهی صحنه جنایت در خیابان ظفر، خیابان دلیری شدند. آنها در پاگرد طبقه اول به دوم با جسد مرد میانسال درحالی مواجه شدند که با شلیک گلوله به قتل رسیده بود.همسرش در تحقیقات گفت: دو مرد مسلح وارد خانه شده و پس از سرقت طلاها در راه پله‌ها با همسرم درگیر شده و او را به قتل رساندند.بلافاصله کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شدند. در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد زن میانسالی به نام فریبا که عروس خانواده همسر این پزشک بود با آنها اختلاف داشته است. همین سرنخ باعث شد که تحقیقات روی زن میانسال متمرکز شود و کارآگاهان خیلی زود دریافتند فریبا با همدستی سه مرد، عاملان این جنایت هستند.

سردار عیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: بدین ترتیب تیم جنایی درچندین عملیات ویژه هر چهار متهم را بامداد دوشنبه ۲۶ فروردین در خانه‌هایشان بازداشت کردند. در نخستین بازجویی‌ها هر سه مرد اعتراف کردند که از سوی فریبا و در ازای دریافت ۳۰ میلیون تومان اجیر شده‌اند تا خواهر شوهر و مادر شوهر او را به قتل برسانند.

گفت‌وگو با عامل اصلی جنایت

مرد جوان از جزئیات قتل می‌گوید:

چرا دکترباستانی را به قتل رساندی؟

قصدمان کشتن او نبود، ما قرار بود همسرش را به قتل برسانیم. (متهم جوان که چند متری با فریبا فاصله دارد با دست اشاره‌ای به او می‌کند و ادامه می‌دهد) فریبا دستور قتل همسر باستانی- خواهر شوهرش- را داده بود. تازه قرار بود بعد از قتل این زن ما به شهرک اکباتان محل زندگی مادرشوهر فریبا برویم و او را هم به قتل برسانیم.

دو قتل برای چه؟

به خاطر پول. اوایل من جوشکار بودم اما تعدیل نیرو باعث شد که اخراج شوم. بعد از روی ناچاری در مترو دستفروشی می‌کردم. یک سال قبل در مترو با فریبا آشنا شدم. برای هزینه عروسی و هزینه بیماری قلبی و کلیوی همسرم نیاز به پول داشتم. فریبا که از وضعیت زندگی‌ام با خبر شد به من گفت کار خوب سراغ داشته باشم انجام می‌دهی؟ گفتم بله. فریبا شماره‌ام را گرفت و حدود دو ماه بعد با من تماس گرفت.

و از تو خواست که آدم بکشی؟

بله، اول قرار شد که در ازای ۱۰ میلیون تومان خواهرشوهر و مادرشوهرش را به قتل برسانم. او از زندگی‌اش نمی‌گفت، فقط می‌گفت که خواهرشوهر و مادرشوهرش او را اذیت می‌کنند و باعث شده که زندگی‌اش از هم بپاشد. ۱۰ میلیون تومان در آن شرایط برای من خیلی پول بود و می‌توانستم بدهی هایم را بدهم.

پس چرا این همه وقت طول کشید؟

می ترسیدم برای همین مدام این کار به تأخیر می‌افتاد. البته سه ماه قبل یکبار فریبا مرا به مقابل خانه آنها برد و از من خواست به داخل خانه بروم و خواهرشوهرش را به قتل برسانم. اما وقتی همسرش در را باز کرد، ترسیدم و به دروغ گفتم که شنیده‌ام که شما نیکوکار هستید. من می‌خواهم ازدواج کنم و از شما کمک مالی می‌خواهم. او هم گفت که اشتباه گفتند و من سریع برگشتم. اما وسوسه پول و مشکلات مالی باعث شد که برای دومین بار یا بهتر بگویم آخرین بار راهی خانه باستانی شویم.

آن روز چه اتفاقی افتاد؟

ساعت یک ربع به ۱۰ بود که زنگ خانه را به صدا درآوردیم و خودم را مأمور آب معرفی کردم. همسرش در را باز کرد. من و سهراب وارد خانه شدیم و ایمان هم که راننده بود کمی جلوتر از خانه داخل ماشین به انتظارمان ماند. از همسرش خواستم به شوهرش بگوید مقابل در بیاید. لحظاتی بعد دکتر مقابل در آمد و من با شوکری که داشتم به او حمله کردم. اما شوکر به او اثر نکرد او یقه مرا گرفت و به داخل خانه هل داد و چند مشت به سر و صورتم زد و شروع به فریاد زدن کرد. در همین لحظه پایش به میز گیر کرد و تعادلش را از دست داد و روی مبل افتاد. آن وقت من و سهراب اسلحه‌هایمان را بیرون آوردیم و آنها را تهدید کردیم. من با دکتر داخل پذیرایی ماندم و سهراب به همراه همسر وی داخل اتاق رفت و با جعبه جواهرات برگشت. در همین هنگام دکتر از خانه فرار کرد تا کمک بخواهد. ما هم او را دنبال کردیم. سهراب زودتر از من از خانه خارج شد و خود را به خیابان رساند. در پاگرد دوم به اول به او رسیدم و او با مشت ضربه‌ای به صورتم زد. باهم درگیر شدیم و من تیرها را شلیک کردم. خودم فکر می‌کنم دو تیر شلیک کردم اما پلیس می‌گوید سه تیر شلیک شده است.

مگر شما برای کشتن خواهر شوهر فریبا نرفته بودید پس چرا طلا سرقت کردید؟

فریبا به ما دستور قتل داده بود اما ما با خودمان گفتیم خواهرشوهر فریبا را با تهدید اسلحه می‌رباییم و دو روز در خانه یکی از دوستانم نگه می‌داریم. بعد از آن زن میانسال را به فریبا تحویل می‌دهیم و به او می‌گوییم که خودش هر کاری می‌خواهد انجام دهد.

بعد از جنایت چه کردی؟

سوار ماشین شده و راهی خانه‌مان شدیم. یکی از اسلحه‌ها را در اطراف میدان آزادی و دیگری را در مسیر تهران به کرج از ماشین به بیرون پرتاب کردم.

اسلحه را از کجا آورده بودی؟

فریبا به من شماره‌ای داد و گفت که با آن تماس بگیرم و اسلحه بخرم. ما دو اسلحه به قیمت ۵ میلیون و سیصد هزار تومان خریدیم.

پول اسلحه را از کجا آوردی؟

خودمان. البته قرار شد فریبا به خاطر قتل‌ها ۳۰ میلیون تومان به ما بدهد. از این سی میلیون تومان، حدود ۵ میلیون تومان بابت خرید اسلحه رفت، حدود ۵ میلیون تومان را هم قرار بود به راننده بدهیم و ۲۰ میلیون می‌ماند که بین من و سهراب تقسیم می‌شد.

خبر قتل دکتر را چه زمانی به فریبا گفتید؟

همان لحظه به او زنگ زدم و گفتم. او خندید و گفت باید هر دویشان را می‌کشتی و سفارش کرد که مادر شوهرش را هم بکشم. در این یک سال فقط دو بار فریبا را در ایستگاه مترو دیدم و مابقی در تلگرام یا تلفنی در تماس بودیم. فریبا حتی عکس خواهر شوهرش به همراه باستانی را برای ما فرستاد تا اشتباه نکنیم و شخص دیگری رابه قتل نرسانیم.

گفت‌وگو با طراح جنایت
فریبا، طراح این جنایت است. او که از خواهر شوهر و مادرشوهرش کینه به دل داشت دستور قتل را صادر کرد اما حالا منکر این ماجرا است.

چرا دستور قتل دادی؟

من چنین کاری نکردم. ۱۴ سال است که مادرشوهرم را ندیده‌ام و هیچ رابطه‌ای با آنها نداشتم چرا بخواهم آنها را بکشم.

چرا رابطه نداشتی؟

نیازی نبود که با آنها در تماس باشم.

با همسرت اختلاف داشتی؟

او با من اختلاف داشت. هر کسی من و همسرم را با می‌دید فکر می‌کرد پدر و دختر هستیم. همسرم بیماری‌ام اس داشت و یک سال جدا زندگی می‌کردیم اما اسفند پارسال طلاق گرفتم. دختر ۲۳ ساله‌ام هم با من زندگی می‌کند.

منبع: جهان نيوز

تکرار گفتمان «رستاخیزی» شاه پهلوی در صداوسیما و خط و نشان برای مردم؛ آیا منتقدان باید از ایران بروند؟

موج انصراف هنرمندان از جشنواره فجر در واکنش به فاجعه هواپیمای اوکراینی

توهین بی‌شرمانه در تلویزیون به رخشان بنی‌اعتماد/ اعتراض انجمن مستندسازان+فیلم

عکس| این زن معترض به مامور یگان ویژه چه می‌گوید؟

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس شنبه ۲۸ دی‌ماه ۹۸

منبع این خبر، وبسایت jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۲۸۱۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

ماجرای کسر 700 هزار تومان از حقوق دانشجومعلمان/ گران‌ترین غذاهای دانشجویی

تعدادی از دانشجومعلمان با حضور در خبرگزاری فارس به تشریح ماجرای کسر 700 هزار تومان از حقوق‌شان پرداختند و بر حذف این روند تأکید کردند.

خبرگزاری فارس ـ گروه آموزش و پرورش: موضوع کسر 45 درصد از حقوق دانشجومعلمان موضوعی است که این روزها در محافل دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

دانشجومعلمان می‌گویند «متأسفانه چند سالی است که دانشگاه فرهنگیان به بهانه‌های مختلف نیمی از حقوق دانشجومعلمان را بر می‌دارد و در ازای آن ضعیف‌ترین امکانات رفاهی و آموزشی را در اختیارشان می‌گذارد که مشکلات فراوانی را برای معلمان آینده به وجود آورده است».

تعداد کثیری از دانشجومعلمان نیز با ایجاد پویشی در سامانه «فارس من» با عنوان «لغو کسر 45 درصد از حقوق دانشجومعلمان» خواستار پیگیری این موضوع از طریق رسانه خبرگزاری فارس شدند.

در همین راستا از تعدادی از این دانشجومعلمان دعوت شد تا در خبرگزاری فارس حضور پیدا کنند و دلایل‌شان را در خصوص کسر 45 درصد از حقوقشان و لغو این مصوبه مطرح کنند.

در این نشست رضا شیبانی، محسن فتح‌الهی آرانی، علی ذوقی، محمد حسین عمادی و سیدعلی‌اصغر امینی دانشجویان رشته علوم‌تربیتی ورودی 96 دانشگاه فرهنگیان و فاطمه تقوایی دانشجوی تربیت‌بدنی ورودی 95 دانشگاه فرهنگیان حضور داشتند.

فتح‌الهی: وقتی قانون پنجم توسعه تصویب شد، مقرر شد مسائل مالی دانشگاه فرهنگیان در هیأت امنا تصویب شود و در سال 91 و در جلسه هیأت امنا تصمیم‌گیری شد که از مبلغ واریزی آموزش و پرورش برای دانشجومعلمان 10 درصد برای خوابگاه و 35 درصد برای تغذیه دانشجومعلمان و امور رفاهی آنها هزینه شود.

بزرگ‌ترین اشتباه بود که مسأله مالی دانشجومعلمان را به هیأت امنا دادند

به نظرم این بزرگ‌ترین اشتباه بود که مسأله مالی دانشجومعلمان را به هیأت امنا دادند. البته آن موقع حقوق‌ها کم بود، اما با این حال 45 درصد از حقوق آنها کم می‌شد. در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان 67 هزار دانشجو دارد و حقوق‌ها افزایش پیدا کرده است اما باز هم 45 درصد از حقوق دانشجومعلمان کسر می‌شود.

از سوی دیگر تنها دانشگاه دولتی هستیم که سرانه غذایی به ما تعلق نمی‌گیرد چرا که صندوق رفاه دانشجویی به دانشگاه‌ها مبلغی را به عنوان سرانه غذایی دانشجویان پرداخت می‌کند و کمتر از یک چهارم آن به دانشگاه فرهنگیان داده می‌شود و دانشگاه نیز می‌گوید ردیفی برای سرانه تغذیه و رفاه نداریم.

البته در حال حاضر دانشجویانی که از خوابگاه و تغذیه استفاده می‌کنند، 45 درصد از حقوق‌شان کسر می‌شود و دانشجویان ترددی 25 درصد از حقوق‌شان کسر می‌شود.

شیبانی: دانشگاه فرهنگیان می‌گوید پولی که از دانشجویان می‌گیرد را صرف تغذیه، خوابگاه و رفاه دانشجویان می‌کند و ردیف بودجه‌ای که دارد برای خرید تجهیزات و هزینه‌های دیگر است. در گذشته هر مرکزی از دانشجویان خود پول 45 درصد را اخذ می‌کرد و در همان مرکز هزینه می‌شد اما جدیداً سازمان مرکزی این پول را می‌گیرد و سپس بین پردیس‌ها توزیع می‌کند که به نظر می‌آید عادلانه نیست.

فتح‌الهی: حقوق دانشجومعلمان در حال حاضر یک میلیون و 563 هزار تومان است و اکنون حساب کنید که 45 درصد آن چقدر می‌شود؟

شیبانی: از حقوق دانشجویان ترددی 390 هزار تومان و از حقوق دانشجویان خوابگاهی 703 هزار تومان کسر می‌شود. مسأله دیگر این است که قبلاً کسر این مبلغ به صورت 7.5 ماه بود و از فروردین امسال و بر اساس مصوبه هیأت امنا 9 ماه شده است.

فتح‌الهی: در تابستان هم 10 درصد از حقوق دانشجویان کم می‌شود، در حالی که از هیچ یک از خدمات رفاهی و یا آموزشی استفاده نمی شود، در واقع ده درصد بابت هیچ هر ماه تابستان از احکام دانشجومعلمان کسر می‌شود.

شیبانی: ما اردیبهشت ماه در جلسه‌ای که آقای امیرآبادی نماینده مجلس و آقای خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در قم داشتیم، موضوع کسر شهریه دانشجویان بومی از 45 درصد به 25 درصد و همچنین بازگشت مدت زمان کسر حقوق دانشجویان از 9 ماه به 7.5 ماه مطرح شد که قرار شد، پیگیری کنند.

فتح‌الهی: آقای امیرآبادی نامه زده بود که این موارد پیگیری شود در آن نامه مصوبه کاهش 45 درصد به 25 درصد و کاهش 9 ماه به هفت و نیم ماه مطرح شده است ولی دانشگاه فرهنگیان جوابی نداده است البته آن زمان بخشنامه این بود که از همه دانشجویان 45 درصد کسر شود و فرقی بین دانشجومعلمان خوابگاهی و ترددی نبود.

ذوقی: معتقدم اگر 45 درصد را از حقوق دانشجومعلمان کم می‌کنند، شفاف‌سازی کنند که بابت چه فعالیت‌هایی این وجوه هزینه می‌شود.

البته نکته دیگری نیز برای ما ابهام‌برانگیز است و آن نیز این است که چرا در دانشگاه تربیت‌دبیر شهید رجایی که آنها نیز معلم پرورش می‌دهند با دانشگاه فرهنگیان فرق می‌گذارند؛ به آنها سرانه غذایی پرداخت می‌شود و غذا و خوابگاه را خودشان هزینه می‌کنند که البته هزینه آن بسیار کم است.

فتح‌الهی: خوابگاه دانشجومعلمان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی 200 هزار تومان می‌شود و واقعاً با هزینه خوابگاه ما قابل قیاس نیست. هزینه هر پرس غذایی که در آنجا سرو می‌شود از هزار و پانصد تومان تا دو هزار تومان است. اما در دانشگاه فرهنگیان هزینه‌های به مراتب بیشتر و کیفیتی به مراتب پایین‌تر در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

استدلال مسؤولان این است که شما کارمند حساب می‌شوید پس سرانه غذایی دانشجویی به شما تعلق نمی‌گیرد و این در حالی است که اگر بخواهیم وام بگیریم به ما می‌گویند شما دانشجو هستید و هنوز کارمند نشده‌اید

مگر وظیفه مشابهی بین دانشجومعلم تربیت دبیر رجایی و دانشگاه فرهنگیان نیست؟ پیشنهاد  ما این است که ما نیز بتوانیم از سامانه، غذایمان را بخریم و قرار نباشد که بین آن کسی که غذا نمی‌خورد و آن کسی که غذا می‌خورد فرقی نباشد.

استدلال مسؤولان این است که شما کارمند حساب می‌شوید پس سرانه غذایی دانشجویی به شما تعلق نمی‌گیرد و این در حالی است که اگر بخواهیم وام بگیریم به ما می‌گویند شما دانشجو هستید و هنوز کارمند نشده‌اید.

شیبانی: در مورد عیدی نیز به ما می‌گفتند شما دانشجو هستید و به شما عیدی تعلق نمی‌گیرد البته موضوع عیدی بالاخره آن طور که پیگیری‌ها نشان می‌دهد حل شده است.

فتح‌الهی: برای رتبه‌بندی نیز به ما می‌گویند شما دانشجو هستید و رتبه‌بندی مشمول شما نمی‌شود اما در هنگام سرانه دادن عنوان می‌شود که دانشجو نیستید.

امینی: به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از اعضای تشکل‌ها و جمعی از نخبگان دانشجویی در 15 آبان 82 اشاره می‌کنم که فرمودند: «بدنه‌ دانشجویی هم به‌طور غالب انسانهای معتقدی هستند؛ اما من می‌خواهم غالب یا بیش از غالب بدنه‌ دانشجویی کشور، مجموعه‌ای متعهد و دارای احساس مسؤولیت نسبت به آرمانهای دانشجویی باشند. یکی از این آرمانها مسأله‌ علم است؛ دومی عدالتخواهی است و آرمان سوم، آزاداندیشی و آزادیخواهی است».

 برخی مواقع دانشجو نمی‌خواهد از غذا یا خوابگاه استفاده کند اما باید این پول را پرداخت کند

 ما دانشجومعلمان به دنبال علم هستیم روی سخنم با وزارت علوم و آموزش و پرورش است؛ ما دانشجویان  باید عدالت‌خواه و آزاداندیش باشیم و در بحث  عدالت‌خواهی عنوان می‌کنیم چرا به ما سرانه غذایی تعلق نمی‌گیرد؟ ما هم درس خواندیم و کنکور داده‌ایم چرا دانشجویان دانشگاه دولتی سرانه غذایی دریافت می‌کنند اما دانشجومعلم از جیبش باید سرانه غذایی را بدهد.

نکته بعدی این است که این پرداخت سرانه از جیب دانشجو در حالی است که برخی مواقع دانشجو نمی‌خواهد از غذا یا خوابگاه استفاده کند اما باید این پول را پرداخت کند.

از طرف دیگر کسر این 45 درصد از حقوق دانشجومعلمان با هر حقوقی ثابت است یعنی حقوق‌مان 500 هزار تومان باشد همین 45 درصد کسر می‌شود 2 میلیون تومان نیز باشد همین 45 درصد.

ذوقی: اگر این پول برای ما نیست از همان اول به ما ندهند. چرا پولی به حساب دانشجومعلمان ریخته می‌شود و بعد از آنها می‌خواهند که این پول را به حساب دانشگاه یا آموزش و پرورش بریزند.

فتح‌الهی: مسؤولان استناد می‌کنند که قانون مجلس است و این درصد را هیأت امنا مشخص می‌کند خب می‌توان قانون را بازنگری کرد و در این صورت خیلی از مشکلات حل می‌شود پس چرا بازنگری صورت نمی‌گیرد.

تقوایی: تربیت معلم پیشینه حدود 100 ساله در ایران دارد و در گذشته 400 دانشسرا داشتیم. در سال 90 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان تصویب شد و سال 91 پردیس‌ها و مراکز ایجاد شدند اما قوانین مربوط به پرداخت حقوق و کسر هزینه های شبانه روزی بر اساس قانون متعهدین خدمت وزارت آموزش و پرورش در سال 69 است.

موضوع تعیین میزان کسر از حقوق بر اساس بند «ب» ماده 20 قانون پنجم توسعه به هیأت امنای دانشگاه واگذار شد و هیأت امنا در سال ۹۱ مقرر کرد که 35 درصد برای غذا و 10 درصد برای خوابگاه از حقوق دانشجومعلمان کسر شود. سال ۹۴ اصلاحیه ای بر مصوبه ی قبل تصویب شد که درصورت تامین اعتبارات غذایی توسط دولت، صرفا ۱۰ درصد هزینه ی خوابگاه کسر شود. اما از پرداخت سرانه ی غذایی به دانشگاه فرهنگیان همچنان ناعادلانه جلوگیری می‌شود.

فتح‌الهی: چرا باید قانونی که برای تربیت معلم و دانش‌سراها حاکم بوده است برای دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان نیز اجرا شود ساختار آنها دو ساله بوده و با ساختار فعلی دانشگاه فرهنگیان فرق می‌کرد و در نتیجه قوانین مترتب در آن نیز باید متفاوت باشد.

تقوایی: استدلال مسؤولان در مسئله عدم تخصیص سرانه‌ غذایی به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استخدام رسمی-آزمایشی در وزارت آموزش و پرورش است. حال آن که نام دانشگاه‌های وابسته به ارگان های مختلف دولتی در میان دریافت کنندگان سرانه غذایی مشاهده می‌‌شود.

همچنین بین دانشجومعلمان دانشگاه تربیت‌دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان تفاوت گذاشته می‌شود؛ کسر از حقوق بر آنها اعمال نمی‌شود و مشمول دریافت سرانه ی غذایی هستند. پرسش ما این است که چگونه با دانشجویانی که متعهد به خدمت در وزارت آموزش و پرورش هستند دوگانه برخورد می‌شود؟

شیبانی: هر زمان که موضوع کسر 45 درصد از حقوق دانشجومعلمان پیگیری کردیم عنوان کردند که قانون برای سال 91 است و باید از طریق نمایندگان مجلس پیگیری شود این در حالی است که ذی‌نفعان آن 67 هزار دانشجو هستند.

تقوایی: از ابتدای سال 98 بخشنامه ای با هدف یکسان کردن رویه کسر از حقوق صادر شد که طبق آن کسر از حقوق از طریق ادارات آموزش و پرورش انجام شود. اما همچنان شاید برخورد های سلیقه ای در پردیس‌ها و مراکز هستیم.

شیبانی: این عادلانه نیست از کجا می‌دانند که تنها 20 درصد دانشجومعلمان ترددی هستند اگر مثلا یک درصد دیگر نیز بیشتر بخواهند ترددی باشند اجازه ندارند که تحت پوشش قرار گیرند و باید 45 درصد را پرداخت کنند.

ذوقی: بخشنامه صراحت ندارد و به رئیس استان اجازه داده است که یا 25 تا 45 درصد را از حقوق دانشجومعلمان کسر کند.

فتح‌الهی: من 6 ماه از خوابگاه استفاده نکردم اما از حقوقم 45 درصد کم شد.

شیبانی: می‌گویند این امکانات است می‌خواهید استفاده کنید یا نکنید اما 45 درصد از شما کم می‌شود.

فتح‌الهی:‌ ما به نمایندگان مجلس نامه نوشتیم و گفتیم این موضوع پیگیری شود.

عمادی: پیگیری‌ها ما تا کنون برای لغو کسر 45 درصد از حقوق دانشجومعلمان نتیجه نداده است اما همچنان پیگیری می‌کنیم.

تقوایی: هزینه ی پرداختی دانشجویان سایر دانشگاه های دولتی براساس مبلغ مصوب صندوق رفاه است و در بیشترین حالت ۱۵۵۰ تومان است. درحالی که هر وعده ی غذایی برای دانشجوی ساکن خوابگاه دانشگاه فرهنگیان شش هزار تومان هزینه دارد و کیفیت با قیمت تمام شده هم‌خوانی ندارد. سرانه ی غذایی باید مانند سایر دانشگاه ها به دانشحویان دانشگاه فرهنگیان نیز تعلق بگیرد.

امینی: قیمت غذاهای دانشجویی در دانشگاه دیگر با دانشگاه فرهنگیان قابل قیاس نیست مثلا دانشگاه علوم پزشکی 1550 تومان، دانشگاه رجایی 2 هزار تومان و دانشگاه آزاد بسته به نوع غذا 2 تا 4 هزار تومان می‌گیرد. این در حالی است که در دانشگاه فرهنگیان هزینه غذایی هر وعده دانشجومعلمان در ماه بیش از 6100 تومان می‌شود.

اخیرا جناب آقای دکتر حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان، نامه ای به آقای دکتر عادل آذر رئیس دیوان محاسبات پیرامون همین مسائل ارسال کردند که امیدوارم نتایج مطلوبی بهمراه داشته باشد.

ضمنا از خبرگزاری فارس و علی الخصوص بخش فارس من تشکر بسیاری دارم که به دغدغه های هموطنان اهمیت داده و در راستای حل مشکلات مردم تلاش می‌کند.

شیبانی: دانشگاه شفافیت مالی ندارد و مشخص نیست این پول‌هایی که از دانشجومعلمان گرفته می‌شود صرف چه چیزهایی می‌شود. ضمن اینکه استهلاک دانشگاه در تابستان از دانشجویان اخذ می‌شود.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • نیمکت‌نشینی یک ستاره سرشناس در پرسپولیس یحیی
 • طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی
 • هشدار، آقایان اگر این علائم را مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید
 • جذب ۱۲ پزشک متخصص در شهرستان بندرماهشهر
 • ملاک داوری تئاتر رادیویی در «فجر۳۸» از زبان فریبا متخصص
 • شلیک مرگ با اسلحه شکاری
 • عکس | آپارتمان ۱۲ میلیون دلاری بازیگر سرشناس
 • رئیس سابق سازمان امنیت ارمنستان به قتل رسید
 • امام جمعه اصفهان: در هیچ کجای دنیا مشاهده نخواهید کرد که اگر اشتباهی رخ داد، مسئولان آن را به گردن بگیرند
 • جزییات قتل همسر از زبان استاد دانشگاه
 • نمایشی که از زندگی بازیگر زن سرشناس ایده گرفت
 • اعتراف تلخ ریحانه به قتل مادرش
 • از اسپیلبرگ تا رابرت دنیرو/ ستاره‌هایی که رییس هیات داوران کن شدند
 • بزرگانی که بر صندلی ریاست داوران معتبرترین جشنواره سینمایی جهان تکیه زدند
 • ۷ دهه با داوران کن به بهانه یک انتخاب متفاوت
 • چهره‌های سرشناس سیاسی در زمره رد صلاحیت شدگان
 • قتل مادر میانسال به خاطر قلیان!
 • قتل مادر به خاطر قلیان کشی!
 • قتل به خاطر قلیان کشی!