بندرعباس- ایرنا- شهید حسن اعمی برنطین یکی از شهیدان دوران دفاع مقدس استان هرمزگان در وصیت نامه خود خطاب به خانواده اش نوشته است: انقلابی بودن خود را حفظ کنید و برای مبارزه با آمریکا خود را آماده سازید.

به گزارش ایرنا، شهید حسن اعمی برنطین یادگار یکم دی ماه سال 1335 در روستای برنطین از توابع شهرستان رودان به دنیا آمد.
یادگار حیدر و فضه تا دوم ابتدایی تحصیل کرد و همراه پدر به کار کشاورزی مشغول شد.
زمانی که رژیم بعثی صدام برضد ایران جنگ تحمیلی به راه انداخت وی 24 ساله بود و طاقت نشستن در خانه را نداشت.
عشق به امام خمینی(ره) و وطن که در وجود حسن موج می زد او را راهی جبهه ها کرد و در همین راه نیز آسمانی شد.
وی 15 اردیبهشت سال 61 نیز براثر اصابت ترکش به سر، پا و دست ها در منطقه شلمچه به شهادت رسید و پیکر پاکش در روستای برنطین به خاک سپرده شد.
شهید حسن اعمی 23 روز قبل از آسمانی شدنش وصیت نامه اش را با آیه 169 سوره آل عمران و با عنوان سلام به امام امت خمینی بت شکن، آغاز کرده و آورده است: سلام بر امام خمینی که بادم مسیحایی خویش ما را رهنمون ساخت تا پروانه جبهه ها بشویم و به هل من ناصر ینصرنی حسین(ع) لبیک گوییم و ادامه دهنده راه حسین(ع) وشهدای اسلام باشیم.
وی در ادامه وصیت نامه اش نوشته است: این جانب پیامی دارم به ملت شهید پرور ایران که ای ملت! امام خمینی را تنها نگذارید و در جبهه و پشت جبهه این انقلاب را یاری کنید تا این انقلاب متصل به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) شود.
این شهید دوران دفاع مقدس دروصیت نامه خود در پیام دیگری بر انقلابی بودن خانواده اش تاکید کرده و افزوده است: در مرگ من صبر و استقامت داشته باشید و مردم را راهنمایی کنید و برای مبارزه با آمریکا خود را آماده سازید.
شهید اعمی در پایان وصیت نامه اش تقاضا دارد که به وصیت نامه اش عمل شود و اگر شد ، جنازه اش را در زادگاه خودش برنطین در حسینیه کلات دفن کنند.
9887 /6048

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آمادگي ارتش مرهون دورانديشي و حمايت‌هاي امام (ره) است

خبرگزاري آريا- ارتش در برابر هرگونه تهديد آماده است و اين آمادگي مرهون حمايت‌هاي امام (ره) و رهبري فرماندهي معظم کل قوا (مدظله العالي) است.
به گزارش خبرگزاري آريا، سرتيپ دوم ستاد «محمدرضا فولادي»، سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ارتش در يادداشتي تصريح کرده ست: با پيروزي انقلاب اسلامي، در شرايط و فضاي به وجود آمده در جامعه، دشمنان کمين کرده انقلاب، آمريکا و حاميان رژيم پهلوي با پيروزي انقلاب اسلامي و خروج جاسوسان و مستشاران نظامي‌شان، توهم بازگشت قريب‌الوقوع آنان به ايران را در سر مي‌پروراندند و به تبعيت از آنان دوستان ناآگاه و ساده لوح و عوامل مزدور داخلي دشمنان و ضد‌انقلاب نغمه‌ي شوم و خطرناک انحلال ارتش و شعار ارتش توحيدي را سر داده بودند. امام امت (ره) به‌عنوان بزرگ‌ترين حامي ارتش پاي در ميدان نهاد و نقشه‌ي دشمنان انقلاب را نقش بر آب نمود و طي پيامي، با قاطعيت تمام ضرورت حفظ ارتش را اعلام و در جهت انسجام، يکپارچگي و وحدت ارتش، فرمان تاريخي و مهمي را صادر فرمودند. در بخشي از پيام امام (ره) آمده است: «روز 29 فروردين روز ارتش اعلام مي‌شود. ارتش محترم در اين روز در شهرستان‌هاي بزرگ با سازوبرگ به رژه بپردازند و پشتيباني خود را از جمهوري اسلامي و ملت بزرگ ايران و حضور خود را براي فداکاري در راه استقلال و حفظ مرز‌هاي کشور اعلام نمايند... ملت ايران موظفند از ارتش اسلامي استقبال کنند و احترام برادرانه از آنان نمايند. اکنون ارتش در خدمت ملت و اسلام است و ارتش اسلامي است، و ملت شريف لازم است آن را به اين سِمت رسماً بشناسند و پشتيباني خود را از آن اعلام نمايند. اکنون مخالفت با ارتش اسلامي که حافظ استقلال و نگهبان مرز‌هاي آن است جايز نيست. ما و شما و ارتش، برادرانه بايد براي حفظ و امنيت کشورمان کوشش کنيم و به شرارت اشرار و اختلال مفسدين خاتمه دهيم.»
صدور پيام تاريخي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، حضرت امام خميني (ره) در فروردين 1358 و حمايت قاطعانه ايشان از ارتشيان که روح حيات و عزت را در پيکره ارتشيان دميد و موجبات ظهور ارتش خداجوي، مکتبي و انقلابي را براي صيانت از استقلال و تماميت ارضي کشور رقم زد. از سوي ديگر باعث خلع سلاح بدخواهان و شکست توطئه مخالفان نظام در انحلال ارتش شد و همچون پيکاني زهرآگين بر قلب تمام دسيسه‌ها و نقشه‌هاي شوم استکبار و بدخواهان انقلاب نشست. تاريخ 40 ساله جمهوري اسلامي با عرصه‌هاي بسيار خطير و سرنوشت‌ساز مملو از نقش‌آفريني‌هاي سترگ ارتش انقلابي و غيور است تا آنجا که از سوي، ولي امر مسلمين و فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌اي (مدظله العالي) فرمودند ارتش حزب الله و کلمه طيبه است.
بيست و نهم فروردين ماه، روز حيات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاريخ‌ساز امام (ره) به اين نيروي عظيم انقلابي، يادآور تجديد ميثاق غيورمرداني است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌هاي والا و انقلابي امام خود گام برداشتند تا با نثار جان خود، پيام انقلاب اسلامي ايران را به عنوان نقطة آغاز خيزش تفکر اسلامي تا دورترين کرانه‌هاي اين کره خاکي ارسال کنند.
اينک و به فضل الهي همان ارتشياني که با خلق صحنه‌هاي ناب همراهي و همدلي با امام (ره) و مردم در دوران پيروزي انقلاب اسلامي ايران و مقاومت، ايثار و شهادت در دوران هشت سال دفاع مقدس، دشمنان نظام را در رسيدن به اهداف پليدشان ناکام گذاشتند؛ هم اکنون با عزمي راسخ و با بهره‌گيري از مديريت جهادي و تکيه بر جوانان مؤمن و متعهد، حماسه 40 سال حضور مستمر و خستگي ناپذير خود را که با تقديم بيش از 48 هزار شهيد حاصل شده، ادامه خواهد داد و ضمن تأکيد بر آمادگي روحي، رزمي و ارتقاء و گسترش سطح کيفي و کمي سامانه‌هاي دفاعي مبتني بر اقتصاد مقاومتي، همچون گذشته حضوري گسترده و مؤثر در حوزه جنگ نرم و فعاليت‌هاي فرهنگي و امداد و نجات و مردم‌ياري در تمامي عرصه‌هاي بلاياي طبيعي از قبيل سيل اخير در استان‌هاي گلستان، خوزستان و لرستان، زلزله استان کرمانشاه و... دارد.
حماسه آفريني‌هاي ماندگار ارتش سرافراز و فداکار در رويارويي با ضدانقلاب در آغازين ماه‌هاي استقرار نظام جمهوري اسلامي در کردستان، گنبد و خوزستان و سپس حضور شجاعانه و ايثارگرانه آنان در حماسه هشت سال دفاع مقدس رمزنگاري از تدبير راهبردي امام (ره) در حفظ و تقويت ارتش است. موفقيت‌ها و سربلندي‌هاي تاريخ‌سازي که با همت و مجاهدت ارتش غيور و ساير نيرو‌هاي مسلح در طول تاريخ پرفراز و نشيب انقلاب اسلامي در عرصه‌هاي مختلف خلق شده در سايه تبعيت از ولايت فقيه بوده است که تبلور آن در دوران رهبري مدبرانه حضرت امام (ره) و سپس مقام معظم رهبري امام خامنه‌اي عزيز (مدظله العالي)، ارتش مقتدر و با افتخار جمهوري اسلامي ايران و نيرو‌هاي مسلح را در تراز ملت سرافراز ايران و آرمان‌هاي نظام اسلامي به جهانيان معرفي کرده است.
‌وحدت، تعامل و هم‌افزايي همه‌جانبه و دائمي بين ارتش و سپاه به عنوان بازوان قدرتمند ولايت و ستون‌هاي خيمه بازدارندگي و اقتدار دفاعي کشور عامل تقويت اعتماد به نفس ملي و موجب استيصال و عصبانيت نظام استکبار و جبهه متحد ضد انقلاب شده است. ترديدي نيست پيشرفت‌ها و توانمندي‌هاي ارزشمندي که امروز در حوزه سامانه‌ها و تجهيزات به روز و بومي دفاعي در زمين، دريا، هوا‌فضا به دست آمده نشان افتخار ملتي است که بهره‌گيري هوشمندانه و عملياتي آن در صحنه مأموريت‌هاي خطير ارتش جمهوري اسلامي و ديگر سازمان‌هاي نيرو‌هاي مسلح توسط نيرو‌هاي انقلابي و ولايتمدار بشارت و مژده‌اي براي نسل‌هاي امروز و فرداي ميهن اسلامي است که با اطمينان گام دوم انقلاب اسلامي را پيش ببرند.
نقش ارتش در پيروزي انقلاب و خدمات و مجاهدت¬هاي ارتش، در دهه اول انقلاب را امام راحل (ره) که دقيقا فعاليت ارگان‌هاي کشور و انقلاب را به‌ويژه در دوران هشت سال دفاع مقدس زير نظر داشتند و از ارزيابي عملکرد و نحوه کارايي ارتش نيز غافل نبودند، در اواخر عمر با برکت خود، يعني 47 روز قبل از ارتحال در آخرين پيام به ملت ايران به منظور تجليل و تقدير از ارتش در 28 فروردين 1368 محبت خود را به عنوان يک رهبر الهي و تکليف مدار بر ارتش تمام کرده و ضمن تبريک روز ارتش و مرور مجدد مجاهدت-هاي ارتش جمهوري اسلامي ايران در طول دهه اول انقلاب در يک پيام نسبتا طولاني، نظر شريف‌شان را نسبت به ارتش و کارکنان آن اعلام فرمودند که در نوع خود بهترين و مؤثق‌ترين ارزيابي از عملکرد ارتش مي‌باشد و در واقع امام راحل (ره) بزرگوار با اين پيام، مدال افتخار رضايت خويش را بر سينه ارتش نصب نمودند.
در بخشي از آخرين پيام امام (ره) آمده است: «افتخار و آفرين بر ارتشي که در اوج تصميم جاودانه خود حصار تعبد طاغوت را شکست و برج و باروي رژيم سلطنت و حکومت 2500 ساله شاهنشاهي را به آتش کشيد و خود را از قيود حاکميت ستمگران و مستشاران آمريکايي که با هزاران آمال و آرزو براي منافعشان از ايران جزيره ثبات ساخته بودند، رهايي بخشيد. پيوستن ارتش به مردم معرف ارزش واقعي ارتش و موجب کينه‌توزي جهانخواران گرديد.
اما مهمتر از همه اينها، حماسه هشت سال دفاع مقدس و مظلومانه ارتش و سپاه و نيرو‌هاي انتظامي و مردمي است که در حقيقت در برابر همه جهانخواران ايستادند و متجاوزيني که به خود وعده فتح سه روزه خوزستان و سقوط تهران را داده بودند به باتلاق مرگ و هلاکت فرستاد. واقعاً ارتش و نيرو‌هاي سپاهي و بسيجي‌ها مظلومانه و با کمترين امکانات جنگيدند و برگ‌هاي زرين افتخار و کرامت و شرافت و شهادت را به اسلام عزيز هديه نمودند. شجاعت‌ها و رشادت‌هاي بي‌نظير نيروي هوايي و هوانيروز و خلبانان دلاور در نفوذ به اعماق خاک دشمن و رويارويي با مدرنترين امکانات اهدايي استکبار به صداميان و دفاع از حريم هوايي کشور نشانه تعهد، عشق و ايمان آنان به خدا و اسلام و ميهن اسلامي است. مهيا نگه داشتن و تعمير و بازسازي ادوات و ابزار پيچيده هواپيما‌ها و رادار‌ها و سلاح‌هاي ضد هوايي و موشک‌ها و پدافند از کشور دليل مهارت و تخصص و ارزش‌هاي علمي والاي اين عزيزان است که خداوند بر توان و ايمان آنان بيفزايد.
نيروي زميني قهرمان که در حقيقت در تمامي حوادث در نوک پيکان حملات ناجوانمردانه دشمنان بوده است، بحق چهره راستين و شکست ناپذير و استوار خويش در دفاع از مرز‌هاي گسترده کشورمان را نشان داد. حضور و آمادگي دفاعي در مرز‌هاي غرب و جنوب و شمال غرب با آن همه خصوصيات جغرافيايي و با سرما و گرماي طاقتفرساي مناطق، آن هم با کمبود‌ها و محاصره‌ها کار آساني نبوده است.
نيروي دريايي نيز همچون ساير نيرو‌ها بحمدالله در آب‌هاي خليج فارس و مرز‌هاي آبي کشور در عرصه دفاع مقدس از کشور اسلامي‌مان، چون نگيني درخشنده است و بر عرشه کشتيِ افتخار و صلابت خود استوار ايستاده است. رويارويي آنان با نيروي دريايي دشمن و آن همه افتخارات رزم و رشادت و شهادت و نيز کنترل و بازرسي کشتي‌هاي در خليج فارس و تنگه هرمز و مهمتر از همه نبرد قهرمانانه آنان در برابر امريکاي متجاوز و حضور جدي آنان در آب‌هاي بين المللي نشانه اقتدار و اعتبار اين نيروي بزرگ و سرافراز است و ملت ايران بايد به چنين ارتش مومن و وفاداري افتخار کند و نيرو‌هاي مسلح و ارتش بزرگ ايران بايد بدانند که همه اين افتخارات به برکت ايمان به خدا و دفاع از کشور امام زمان- ارواحنا فداه- و در سايه وحدت و انسجام و همدلي و برادري با يکديگر و پشتيباني مردم به دست آمده است و براي رسيدن به قله اين عزت و شوکت اسلامي، سرمايه‌هاي فراوان و شهداي گرانقدري تقديم راه خدا گرديده است و بايد تا آخر همين رويّه و سياست؛ يعني ايمان، وحدت و نظم، حفظ و تقويت گردد و نيرو‌هاي مسلح کشور اعم از سپاه و ارتش در کنار يکديگر به سازندگي و رشد و تقويت بنيه‌هاي دفاعي اسلام و کشور همت بگمارند. من تا آخر پشتيبان ارتش و سپاه و بسيج خواهم بود و تضعيف آنان را حرام مي‌دانم.
من به عنوان فرمانده کل قوا به مسئولين و تصميم گيرندگان نيز دستور مي‌دهم که در هيچ شرايطي از تقويت نيرو‌هاي مسلح و بالا بردن آموزش‌هاي عقيدتي و نظامي و توسعه تخصص‌هاي لازم و خصوصاً حرکت به طرف خودکفايي نظامي غفلت نکنند و اين کشور را براي دفاع از ارزش‌هاي اسلام ناب و محرومين و مستضعفين جهان در آمادگي کامل نگه دارند و مبادا توجه به برنامه‌هاي ديگر موجب غفلت از اين امر حياتي گردد که مطمئناً غفلت از تقويت بنيه دفاعي کشور، طمع تهاجم و تجاوز بيگانگان و نهايتاً تحميل جنگ‌ها و توطئه‌ها را به دنبال مي‌آورد.»
مقاومت، ايثار، رشادت، ايمان، صلابت و اقتدار همچون نگيني بر پيشاني اين ارتش انقلابي و مردمي مي‌درخشد، ارتشي مجاهد و فداکار که امام (ره) و رهبري معظم و حکيم انقلاب اسلامي ايران (مدظله العالي) همواره از آن به عنوان پشتوانه و دژ مستحکم دفاعي، حامي، همراه و حافظ هميشگي انقلاب ياد کرده‌اند. امروز ارتش جمهوري اسلامي ايران براي حفاظت در برابر هرگونه تهديد احتمالي از سوي دشمنان آماده است و اين آمادگي مرهون دورانديشي‌ها و حمايت‌هاي امام خميني (ره) و هدايت و رهبري فرماندهي معظم کل قوا (مدظله العالي) است.
29 فروردين ماه علاوه بر روز ارتش جمهوري اسلامي ايران، مصادف با بزرگداشت حماسه آفريني‌ها و رشادت‌هاي دلاور مردان نيروي زميني ارتش در دوران هشت سال دفاع مقدس در عمليات‌هايي همچون؛ آزاد سازي سوسنگرد، ثامن‌الائمه (ع)، طريق‌القدس، فتح‎المبين، بيت‌المقدس، والفجر 8 و... مي‌باشد. در پايان ياد و خاطره 48 هزار شهيد گلگون کفن ارتش جمهوري اسلامي ايران را گرامي مي‌داريم.

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

زنده از تبریز؛ پلیس گارد ویژه وارد ماجرای درگیری تراکتوری‌ها شد +ویدئو/ عکس

کلیدواژه: فرهنگي ما و شهدا هرمزگان

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۳۴۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کل کشور ما به نام امام خمینی است/ امام فرمودند حفظ این نظام از نماز واجبتر است
 • در سوگ یک واعظ انقلابی
 • مشارکت خیرین و کسبه نقش مهمی در تأمین منابع لازم سیل زدگان دارد/ سپاه فراتر از یک‌نهاد انقلابی عمل کرده است
 • حذف مهدی‌زاده و حسن‌نیا در لیگ برتر کاراته مراکش
 • ویژه برنامه تلویزیونی وادی عشق در امامزاده سید محمد(ع) خمینی شهر برگزار می شود
 • لیگ برتر کاراته وان مراکش| مهدی‌زاده و حسن‌نیا حذف شدند
 • اصفهان| ۹ دختر، ۹ شهید و ده‌ها نسل ایثارگر؛ شهد شیرین شهادت میراث خاندان بانکی
 • 150 پایگاه آمریکایی در منطقه زیر ذربین نیروهای مسلح ایران/وصیت شهداء اهداف و آرمان های انقلاب را روشن می کند
 • ارزش یعنی کنار گذاشتن دل‌بستگی‌ها به‌ خاطر دیگران
 • آدرس فروشگاههای جانبو تهران
 • آدرس فروشگاههای جانبو شهر تهران
 • حدیث حاضر غایب در میادین حق علیه باطل
 • ارزش یعنی کنار گذاشتن وابستگی‌ها و دل‌بستگی‌های خود به‌خاطر دیگران
 • فيلمی ديده نشده از رژه ارتشيان مقابل امام خمینی (ره)
 • مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام خمینی برگزار می‌شود
 • سیستم حمل و نقل حسن آباد فشافویه فاقد زیرساخت های مناسب است
 • اجرای 10 حافظ در چهارمین روز مسابقات قرآن مالزی/ قوی در حسن حفظ، ضعیف در صوت و لحن
 • از پرونده‌های سر به مهر مرگ حاج‌آقا مصطفی و شهادت شهید بهشتی تا پاسخ تند امام خمینی (ره) خطاب به محمدرضاشاه
 • رژه تجهیزات نیروی زمینی ارتش در جوار مرقد امام خمینی (ره)