سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شرکت پدیده به ریاست قاضی منصوری در حال برگزاری است.

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به شرکت پدیده در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد در حال برگزاری است.

در ابتدای جلسه قاضی منصوری با تشریح روند رسیدگی به پرونده پدیده در مراحل مختلف دادرسی گفت: به تمامی اطراف این پرونده (شکات، وکلا و متهمان) توصیه می‌کنیم تا در نهایت صداقت با دادگاه همکاری کنند تا ضمن اجرای دقیق قانون، حقوق شکات و سهامداران محترم محفوظ باشد.

پس از ارائه تذکرات لازم توسط رئیس دادگاه، قاضی منصوری از نماینده سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواست تا درمورد عملکرد این سازمان در حوزه تبلیغاتشرکت پدیده توضیحات خود را ارائه نماید.

با عنایت به ارائه و اتمام توضیحات نماینده سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، قاضی منصوری از نماینده آب منطقه‌ای خراسان رضوی خواست تا مطالب خود را به محضر دادگاه تقدیم نماید.

نماینده آب منطقه‌ای خراسان رضوی، عدم ضوابط قانونی در حوزه این سازمان توسط متهمین را از جمله تخلفات روی داده ذکر کرد.

قاضی منصوری با اشاره به قصورات و تخلفات متعدد متهمین این پرونده گفت: از مدیران ادارات و سازمان‌های دارای مسئولیت انتظار می‌رفت تا در صورت مشاهده هرگونه جرم و تخلفی توسط متهمین؛ مراتب را از طرق قانونی پیگیری می‌کردند.

وی ادامه داد: اما متاسفانه مسئولان وقت بدون توجه به هشدار‌های ارائه شده توسط دستگاه قضایی، اقدامات موثری در جهت پیشگیری از وقوع تخلف متهمین پرونده به انجام نرساندند.

پس از تذکرات قاضی منصوری، رئیس دادگاه از تعداد دیگری از نمایندگان شکات و سهامداران خواست تا مطالب و شکایت خود را در صحن علنی دادگاه مطرح کنند.

بر این اساس نمایندگان شکات، تخلفات متهمان را موجب بروز مشکلات متعدد برای سهامداران و حتی از هم پاشیده شدن بسیاری از زندگی‌ها عنوان کرد.

قاضی منصوری مجددا از تمامی شکات خواست تا شکایت خود را به محضر دادگاه تقدیم کرده تا نسبت به تمامی آن‌ها تصمیم لازم قانونی اتخاذ شود.

قاضی منصوری از متهم محمدرضا محمدی فرزند احمد خواست تا در جایگاه متهم قرار گرفته و نسبت به پاسخ به سئوالات دادگاه اقدام نماید.

طبق کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد؛ اتهام نامبرده مشارکت در اخلال عمده و کلان درنظام اقتصادی کشور و تشکیل شبکه کلاهبرداری است.

پس از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد، قاضی منصوری از متهم خواست تا در نهایت صداقت به سئوالات مطرح شده پاسخ دهد.

ارزیابی خلاف واقع و غیرواقعی اموال پدیده که منتهی به رشد غیر واقعی ارزش معاملاتی اوراق موسوم به سهام شرکت پدیده شده و همچنین حیف و میل اموال مردم از جمله اتهامات نامبرده است.

نماینده دادستان در واکنش به اظهارات متهم محمدرضا محمدی گفت: نامبرده امضا و مهر کارشناسان را جعل و اقدامات غیرقانونی انجام می‌داده است.

قاضی منصوری همچنین از وکیل مدافع متهم خواست تا به دفاع از اتهامات وارده به موکل خود بپردازد.

در این هنگام وکیل متهم محمدرضا محمدی در جایگاه قرار گرفت و به دفاع از موکل خود پرداخت.

کارشناس ویژه حسابرسی پرونده با تشریح اقدامات غیرحرفه‌ای متهم محمدرضا محمدی گفت: دستکاری در اعلام متراژ املاک و اعلام قیمت‌های غیرواقعی از جمله اقدامات نامبرده بوده است، به طورمثال ۲ هزار متر زمین را ۲۲ هزار متر و با قیمت بسیاربالاتر اعلام کرده است.

وی ادامه داد: ازسویی گزارشات اعلامی از سوی متهم، فاقد مبانی کارشناسانه است.

پس اعلام نظر حسابرس ویژه، رئیس دادگاه از متهم دیگر پرونده مجید کریمیان اقبال فرزند احمد خواست تا در جایگاه متهم قرار گرفته و به سئوالات مطروحه پاسخ دهد.

اقتصادآنلاین

لینک کوتاه خبر: bzna.ir/000E06 برچسب ها: دادگاه ، شرکت پدیده ، بازارنیوز

منبع: بازار نیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

امین قاسمی نژاد: نگه داشتن گل‌ محمدی بهترین کار بود؛ می توانستیم قهرمان لیگ برتر شویم

وینگر پدیده طبق آمار موثرترین بازیکن این تیم در فصل هجدهم بود و حالا از عملکرد خودش و تیمش و برنامه‌های آینده صحبت می‌کند.

طرفداری - امین قاسمی‌نژاد در فصل هجدهم یکی از بهترین‌های پدیده بود. وینگری که 10 گل زد و 5 پاس گل داد تا موثرترین بازیکن تیمش لقب بگیرد.

قاسمی‌نژاد که امید زیادی به موفقیت‌های بعدی پدیده دارد، در مورد شرایط خودش، تیم پدیده و مسائل دیگر با ایلنا به گفت و گو پرداخته است.

* در فصل هجدهم، موثرترین بازیکن پدیده مشهد بودی. بازیکنی که آمار جالبی از خودش به جا گذاشت.

ممنونم. واقعیت این است که خودم در جریان آمارم هستم. خیلی تلاش کردم یکی از بهترین‌های تیمم باشم و به خاطر همین حواسم به آمار بود. البته من امسال وینگر چپ بازی می‌کردم و در یکی، دو بازی از دقیقه 85 به بعد مهاجم شدم که در بازی با صنعت‌نفت آبادان در همان دقایق گل زدم، در بازی با استقلال خوزستان هم دقیقه 90 به بعد توانستم گل بزنم. امسال 10 گل زدم و 4 پاس گل دادم.

* فکر می‌کنم 5 پاس گل بود. البته اگر پنالتی که گرفتی را هم حساب کنی.

بله، با پنالتی می‌شود 5 پاس گل. من 4 پاس گل دادم و یک پنالتی هم در لیگ برتر گرفتم. در جام حذفی هم 3 پاس گل دادم که یکی جلوی پرسپولیس بود و 2 تا هم مقابل ذوب‌آهن اصفهان.

* با این آمار، موثرترین بازیکن پدیده در فصل گذشته بودی.

خدا را شکر می‌کنم به خاطر این اتفاق. واقعا از بچه‌ها ممنونم که همه تلاش کردند تا پدیده موفق شود. تیم ما یک تیم خیلی خوب است که موفقیت حقش بود.

* حالا همین تیم قرار است در فصل آینده هم کارش را بهتر از قبل ادامه دهد. فکر می‌کنم همه بازیکنان از تمدید قرارداد گل‌محمدی خوشحال شده باشند.

دقیقا همینطور است. من باید قبل از هر چیز از آقای حمیداوی که ناجی تیم شد، تشکر کنم. من و یکی، دو بازیکن دیگر در نیم فصل، حق فسخ داشتیم و می‌توانستیم جدا شویم. در آن زمان اوضاع خوب نبود و کسی نمی‌آمد دور و بر تیم. وضعیت بدی بود اما نتایج خوبی می‌گرفتیم تا اینکه آقای حمیداوی تیم را گرفت و همه چیز خوب شد. 2، 3 روز قبل شنیدیم قرارداد آقای گل‌محمدی به مدت 2 فصل دیگر تمدید شد که واقعا خوشحال شدیم. نگه داشتن آقای گل‌محمدی بهترین کار بود که هم هواداران را خوشحال کرد و هم کل تیم را چون واقعا همه آقای گل‌محمدی را دوست دارند.

* با این وضعیت به نظر می‌رسد در پدیده می‌ مانی؟

 من قراردادی ندارم و هنوز صحبتی در این مورد با باشگاه انجام نداده‌ام که باید ببینم خواست خدا چه چیزی است. اگر توانستم در پدیده بمانم که با تمام قدرت و بهتر از قبل کار می‌کنم اما اگر هم باشگاه نخواست و نماندم، برای تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. در کل پدیده در 3، 4 پست نیاز به بازیکن دارد و از کمبود بازیکن در این پست‌ها لطمه خوردیم که قطعا جذب خواهند شد. پدیده تا هفته‌های آخر مدعی بود و اگر کمبود بازیکن نبود و البته تمرکز بیشتری داشتیم، می‌توانستیم حتی قهرمان شویم اما حیف شد. امیدوارم شرایط فراهم شود که بمانیم و بهترین بازی‌ها را انجام دهیم تا بتوانیم باز هم روزهای خوبی برای پدیده رقم بزنیم.

* پس پدیده با همین نفرات به کارش ادامه می‌دهد؟

فکر می‌کنم شاکله تیم جوری است که بیشتر بازیکنان می‌مانند. در تیم، درک متقابل شکل گرفته که کار را برای هر 2 طرف برای فصل آینده بهتر می‌کند.

* یکی از مسائلی که آقای گل‌محمدی از آن تعریف و تمجید کرد، حرفه‌ای بودن تیم بود. اینکه بازیکنان به موقع استراحت می‌کردند و زندگی حرفه‌ای داشتند.

دقیقا همینطور است. همین زندگی حرفه‌ای باعث شد واقعاً کمترین مصدومیت را داشته باشیم. در کنار بدنسازی خیلی خوب، زندگی شخصی و حرفه‌ای بازیکن هم خیلی روی آمادگی بدنی و بحث مصدوم نشدن، تاثیرگذار است. بچه‌ها همه‌شان خیلی خوب زندگی می‌کردند و به فکر موفقیت بودند. من اصلا فکر نمی‌کردم یونس شاکری ساعت 10 شب بخوابد اما وقتی می‌رفتیم هتل، می‌دیدم ساعت 10 اصلا چشم‌هایش باز نمی‌شد و می‌خوابید چون به این ساعت خوابیدن، عادت کرده بود. همه بچه‌ها واقعا حرفه‌ای زندگی می‌کردند و بدون هیچ ادعایی کار کردند تا تیم موفق شود. ما حتی یک مورد دعوا و جر و بحث نداشتیم. همه سر وقت می‌آمدند و سر وقت می‌رفتند. رفاقت بین کادرفنی و بازیکنان هم عامل دیگری برای موفقیت بود.

* در فصل گذشته شما و یونس شاکری بیشترین گل را هم زدید که جالب است. هر کدام 10 گل زدید؟

دقیقا همینطور است. البته من مهاجم نیستم و هافبک یا وینگر بازی می‌کردم اما چون میل به نفوذم زیاد است خدا را شکر توانستم گل بزنم، آن هم زمانی که به‌عنوان هافبک انتظار نمی‌رود گل بزنم. اینکه خیلی‌ها می‌گفتند من مهاجم بودم، برایم عجیب بود.

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

کلیدواژه: دادگاه شرکت پدیده بازارنیوز

منبع این خبر، وبسایت bazarnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۶۴۲۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رسیدگی به پرونده قتل یک کارگر در لواسانات / متهم: از این شاکی هستم که چرا صاحبکارم مرا تحویل داده است / قاضی: دادگاه مو را از ماست بیرون خواهد کشید
 • توضیح داماد وزیر کار درباره اروپاگردی با خانم منشی و سرمایه مردم: از آن ۱۰۰ ورود و خروج، ۵۰ موردش فقط مربوط به عراق بود| ۷ بار به امارات رفتم، ۵ بار آلمان و ۴ بار هم اتریش
 • محاکمه مرد همسرکش از لحاظ جنبه عمومی جرم
 • تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان اصفهان/«محمدرضا حبیبی» رئیس کل شد
 • برگزاری دادگاه علنی یعنی مردم بدانند دادگاه درباره هر مقام و هر شخصی وظایف قانونی خود را انجام می دهد/ حیثیت افراد جامعه را ولو در مقام متهم در معرض خطر قرار ندهیم/ نباید وارد مسائلی بشویم که غیرمرتبط با جرم است
 • محاکمه مرد همسرکش از لحاظ جنبه عمومی جرم / متهم: اتهام وارده را قبول و در صورت امکان تقاضای مساعدت دارم
 • جلسه چهارم دادگاه علیرضا زیبا حالت منفرد / یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار سود بردم
 • مروری بر مهمترین خبرهای حقوقی هفته گذشته
 • دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد
 • دادگاه به متهمان پدیده فرصت داد
 • دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده برای معرفی و بازگرداندن اموال مهلت داد
 • ادامه رسیدگی به پرونده شرکت پدیده/دفاعیات ۴ متهم پرونده
 • دلالی نزدیکان«پهلوان»در خرید و فروش سهام پدیده
 • خانه‌ام را فروختم و سهام پدیده را خریدم
 • گزارش تسنیم از یازدهمین جلسه دادگاه پدیده؛ خانه‌ام را فروختم و سهام پدیده را خریدم
 • نماینده دادستان: وحیدی فعالیت گسترده‌ای در دلالی سهام پدیده داشته
 • آغاز یازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده شرکت پدیده
 • نماینده دادستان: متهم وحیدی از نزدیکان متهم ردیف اول است و فعالیت گسترده‌ای در امر دلالی سهام پدیده داشته است
 • یازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده شرکت پدیده آغاز شد