به گزارش فارس، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه مجلس شورای اسلامی در هفتاد و یکمین سالگرد اخراج  صدها هزار فلسطینی از سرزمین‌شان (۱۴ ماه مه و همچنین هفتاد و یکمین سالگرد ۱۵ ماه مه) (یوم‌النکبة) روز شکل‌گیری رژیم جعلی اسرائیل بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

باسمه تعالی

بیانیه دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در سالروز روز نکبت

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مجلس شورای اسلامی، تداوم اشغال سرزمین تاریخی فلسطین توسط رژیم صهیونیستی ، ادامه آوارگی صدها هزار فلسطینی و استمرار تجاوزات ددمنشانه علیه ملت فلسطین بویژه در غزه را در سالروز هفتاد و یکمین سالگرد اخراج صدها هزار فلسطینی از سرزمین شان ( 14 ماه مه ) و همچنین هفتاد و یکمین سالگرد روز نکبت، روز شکل گیری رژیم جعلی اسرائیل را ناشی از توسعه ظلم و توطئه آشکار استعماری - صهیونیستی علیه جهان اسلام و ملت فلسطین می داند و بشدت آن را محکوم می نماید.

عدم اقدام جدی و موثر جامعه جهانی در مقابل تجاوزات روزمره رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و حمایت بی چون و چرای آمریکا از این رژیم و همچنین دخالت های بی مورد و یکجانبه دولت آمریکا در تغییر موازین بین المللی و تاریخی از جمله انتقال سفارت و ادعای اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس و اقدام یکجانبه و غیر قانونی اعلام الحاق جولان به سرزمین های اشغالی موضوعات بسیار مهمی هستند که بی تردید ملت ها و دولت های اسلامی و جهان نمی توانند در قبال آنها سکوت نمایند.

ملت فلسطین طی 71 سال مقاومت ، علیه اشغال ، تجاوز، خونریزی، اسارت و آوارگی، مبارزه و از حقانیت و حاکمیت خود بر فلسطین دفاع و مقاومت نموده است.

مردم و مقاومت فلسطین با عزمی راسخ تا آزادی کامل سرزمین های اشغالی بویژه قدس ، به مبارزه مشروع خود ادامه خواهد داد . برگزاری تظاهرات بازگشت در هر جمعه، نماد بارزی از سطح آگاهی جوانان فلسطینی از تاریخ سرزمین مادری و نمایش قدرت و توان ملت فلسطین برای تحقق خواسته ها و مطالبات انباشته‌اش می باشد.

جمهوری اسلامی ایران در آستانه برگزاری روز جهانی قدس ، بار دیگر مصمم تر از همیشه از حقوق مشروع ملت فلسطین و مبارزات به حق و مقاومت همه جانبه آنها برای آزادی قبله اول مسلمین و بازگشت آوارگان و تشکیل کشور واحد و مستقل فلسطین در سراسر سرزمین تاریخی و مادری فلسطین حمایت و از همه ملت های مسلمان و آزادیخواه جهان دعوت می‌کند اشغالگری و آپارتاید صهیونیستی را محکوم و بر اعاده حقوق مشروع ملت فلسطین پافشاری نمایند.

      

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مخالفت گسترده ملت های عرب و دفاع الجبیر از طرح معامله قرن

الجبیر یکشنبه شب در مصاحبه با شبکه فرانس ۲۴ گفت: از هر چیزی که به بهبود اوضاع فلسطین منجر شود باید استقبال کرد.
وی اضافه کرد: سازوکار سیاسی حل و فصل مناقشه میان فلسطینی‌ها و اسرائیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
الجبیر که کشورش درکنار برخی کشورهای عربی برای تحمیل طرح آمریکایی «معامله قرن» به فلسطینی‌ها تلاش می‌کند، مدعی شد: هرچیزی که مورد قبول فلسطینی‌ها باشد، اعراب می‌پذیرند.
این درحالی است که «ابراهیم ملحم» سخنگوی رسمی تشکیلات خودگردان فلسطین روز یکشنبه با درخواست از سران عرب برای شرکت نکردن در نشست منامه، تاکید کرد: ما هرگز فریب پول‌های آمریکای غیر قابل اطمینان را نمی‌خوریم.
ملحم در مصاحبه با خبرگزاری روسی اسپوتنیک، گفت: فلسطین با همه کشورهای عربی که از آنها برای حضور در نشست منامه دعوت شده‌اند در تماس است و از آنها خواسته در این نشست شرکت نکنند.
این مقام فلسطینی تاکید کرد: نشست منامه شبیه ساختن خانه بر روی شن است و نمی‌توان به وعده‌های آمریکایی‌ها اطمینان کرد.
سخنگوی رسمی تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: همه وعده‌های آمریکا درباره این نشست اوهام و سرابی بیش نیست.
وی ضمن اینکه نشست منامه را غیرقانونی و مضحک خواند، تاکید کرد که سازمان آزادی بخش فلسطین به عنوان نماینده قانونی مردم فلسطین در این نشست حضور نخواهد یافت.
این مقام فلسطینی گفت: این عقلانی نیست که کشورهای عربی در حضور اشغالگران و کسانی چون اسحاق موردخای وزیر دفاع اسبق رژیم صهیونیستی که خواستار گسترش شهرک سازی هستند، بنشینند و یافتن راهکار درباره فلسطین را بررسی کنند.
سخنگوی رسمی تشکیلات خودگردان فلسطین گفت، امیدوارم برادران عرب مان در این نشست که حقوق ملی فلسطینیان را هدف قرار داده، شرکت نکنند. ما نیز هرگز فریب وعده‌ها و پول‌های میلیاردی که قرار است در این نشست به فلسطینی‌ها بدهند، نمی‌خوریم.
درهمین حال «نبیه بری» رییس مجلس لبنان نیز در اولین موضع رسمی کشورش در قبال اظهارات «جرد کوشنر» داماد ترامپ و مشاور کاخ سفید در ارتباط با معامله قرن، گفت: لبنان و لبنانی‌ها شاهد دروغین و شریک فروش فلسطین نخواهند شد.
به گزارش العهد، نبیه بری افزود: موضع لبنان در قبال اظهارات کوشنر که کفیل معامله قرن به شمار می‌آید، یکپارچه و فراگیر است و این طرح شامل سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد دلاری در برخی کشورهای عربی از جمله لبنان است.
وی گفت: برای اینکه برخی سکوت رسمی لبنان را به مثابه موافقت آن با این پیشنهاد مسموم تلقی نکنند، تاکید می‌کنیم تنها سرمایه گذاری که در لبنان زمینه مناسبی نخواهد یافت، سرمایه گذاری به ضرر فلسطین و حقوق فلسطینی‌ها مبنی بر حق بازگشت به خاک خود و تشکیل دولت مستقل به پایتختی قدس شریف است.
بری ادامه داد: هر کس گمان کند، سخن گفتن از میلیاردها دلار می‌تواند لبنان را که با بحران اقتصادی سختی دست به گریبان است، وسوسه کند یا این کشور را به معامله بر سر اصول ثابت خود و پیش از همه مخالفت با وطن جایگزین سوق دهد، به خطا رفته است.
وی اظهار داشت: از مقدار شرم و حیای عربی که باقی مانده است انتظار می‌رود زمینه استفاده جغرافیای عربی برای اجرای حکم اعدام قضیه نخست عرب و مسلمانان را فراهم نکند. متأسفانه این قضیه طبق معمول با استفاده از اسلحه اقتصاد هدف قرار می‌گیرد.
رئیس مجلس لبنان خطاب به کوشنر گفت: لبنان و لبنانی‌ها شاهدان دروغین و یا شرکای فروش فلسطین نیستند، فلسطین و مسجد الاقصی پیش از اینکه یک قضیه جغرافیایی باشد قضیه آسمانی است که ساکنانش محافظ آن هستند و مقاومت نیز تحت حمایت پروردگار قرار دارد.
اظهارات عادل الجبیر درحالی مطرح می‌شود که وزارت خارجه فلسطین روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که نشست منامه و طرح اقتصادی آمریکا برای سرزمین‌های اشغالی، در واقع سرپوش گذاشتن بر اقدامات صهیونیست‌ها از جمله شهرک سازی است.
وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد: طرح اقتصادی آمریکا در نشست منامه تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات اشغالگران و شهرک سازی آنها و نشانگر جانبداری کامل از اشغالگران است.
این بیانیه می‌افزود: در این نشست قرار نیست درباره اقتصاد فلسطین بحث شود، بلکه برعکس؛ تیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در پی ایجاد محدویت برای اقتصاد فلسطین و جلوگیری از هر گونه فرصت شکوفایی و پیشرفت برای آن است. اقتصاد فلسطین نمی‌تواند زیر سایه اشغالگری صهیونیست‌ها، شهرک سازی و سیطره آنها بر خاک و منابع طبیعی اش، رشدی داشته باشد.
در این بیانیه آمده است: هر روز که می‌گذرد بیشتر به حقیقت و نیت خصمانه آمریکا در مقابل مردم فلسطین و حقوقش پی می بریم. ترامپ با این طرح، وجود مردم فلسطین و واقعیت‌های مربوط به درگیری میان دو طرف را به طور کلی انکار می‌کند و با مردم فلسطین مانند کسانی رفتار می‌کند که به طور اتفاقی در این سرزمین پیدا شدند. ترامپ فلسطین را به صهیونیست‌ها بخشیده است!
وزارت خارجه فلسطین تاکید کرد: دولت ترامپ در حال زنده کردن درگیری میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها در شکل و قالب جدیدی است و به هیچ وجه نیتی برای حل این درگیری ندارد.
طبق این بیانیه، هر کس مردم فلسطین، وطن و ارتباط عمیق و ریشه دارشان با سرزمین مادری را نادیده بگیرد، در آزمونی گرفتار می‌شود که ترامپ آن را برای نابودی آرمان فلسطین به کار گرفته است.
سازمان آزادیبخش فلسطین نیز برنامه‌های کوشنر را رد و تاکید کرد که فقط یک راه حل سیاسی این مشکل را حل خواهد کرد. گفته می‌شود این طرح نوعی رشوه به فلسطینی‌ها است تا اشغال سرزمینشان توسط اسرائیل را بپذیرند.
از سوی دیگر، بیش از ۱۰۰ روحانی لبنانی و فلسطینی حاضر در نشست هیات علمای مسلمان که در شهر صیدا (جنوب لبنان) برگزار شد، نیز بر موضع شرعی خود مبنی بر تحریم «معامله قرن» آمریکا و نیز عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کردند.
«نشست منامه» به عنوان نخستین مرحله از اجرای طرح «معامله قرن» قرار است ۴ و ۵ تیر (۲۵ و ۲۶ ژوئن) با هدف جذب سرمایه گذاری در فلسطین اشغالی و اعطای وام‌های کم بهره به فلسطینی‌ها در پایتخت بحرین برگزار شود.
این طرح با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان رو به‌رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.
همه طرف‌های فلسطینی ضمن محکوم کردن این نشست اعلام کرده‌اند که در آن شرکت نمی‌کنند.
این نشست را باید زمینه ساز اجرای طرح موسوم به معامله قرن "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا دانست که از سوی "جرد کوشنر" داماد و مشاورش برای اجرایی شدن پیگیری می‌شود.
جزئیات این طرح تاکنون به صورت کامل اعلام نشده، ولی بخش‌هایی از آن در جریان اظهار نظرهای مقام‌های مختلف از جمله کوشنر مطرح شده است.
طرح معامله قرن که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا آن را طراحی کرده و «جرد کوشنر» داماد او، مجری آن است، مبتنی بر واگذاری نیمی از کرانهٔ باختری و بخشی از بیت‌المقدس شرقی به رژیم صهیونیستی است و در مقابل، این رژیم با تشکیل کشور مستقل فلسطینی در نیمهٔ دیگر کرانه باختری و نوار غزه موافقت می‌کند و شهر «ابودیس» به جای بیت‌المقدس به عنوان پایتخت فلسطین درنظر گرفته خواهد شد.
همچنین این طرح شامل چشم پوشی فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خود است که طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است.
«کارشناسان، نشست منامه را زمینه ساز اجرای طرح موسوم به معامله قرن "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا می‌دانند که از سوی "جرد کوشنر" داماد و مشاورش برای اجرایی شدن پیگیری می‌شود. این طرح با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان رو به‌رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.»

واکنش پلیس به ویدئوی درگیری مامور با دختر جوان: با شوخی‌های سخیف باعث جریحه‌دار شدن احساس شهروندان شدند! | ۵ پسر و دختر دستگیر شدند| به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند| اگر مأمور خطایی مرتکب شده باشد برخورد می‌کنیم|+عکس

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

علت مرگ غیرمنتظره فائقه دوستی مجری جوان تلویزیون چه بود؟

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۶۹۰۷۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان تهران/تصاویر
 • دولتی به نام فلسطین در طرح جدید ترامپ وجود ندارد
 • معامله ناکام قرن
 • مجلس قانونگذاری فلسطین خواستار لغو نشست ضد فلسطینی منامه شد
 • خروش فلسطینی ها علیه نشست معامله گران در بحرین
 • تأسیس نهاد ملی حقوق بشر در دستور کار است/ آمریکا و متحدانش، ناقضان حقوق بشر در فلسطین و یمن
 • تشکیل دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در سپاه فجر
 • دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم انقلاب ‌در سپاه ‌استان فارس تشکیل شد‌
 • رئیس دبیرخانه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه معرفی شد
 • امیرعبداللهیان: آل‌خلیفه تاوان خیانت به فلسطین را خواهد داد
 • جشن تولد سوپراستار دهه هفتاد سینما
 • تظاهرات بازگشت فلسطینی ها با شلیک گلوله روبرو شد
 • گروه‌های مقاومت: شرکت در نشست منامه، زدن خنجر مسموم به قلب فلسطین است
 • بازداشت ۱۶ فلسطینی در یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری
 • سعودی؛ از جنگ یوم کیپور تا دلالی معامله قرن
 • ۱۸ فلسطینی در کرانه باختری بازداشت شدند
 • روحانیون لبنانی و فلسطینی معامله قرن را تحریم کردند
 • اجلاس منامه از هم اکنون ناکام است
 • مخالفت ابومازن با مشارکت هیئت فلسطینی در نشست منامه