وقتي منافع رانتي قطع شود و بساط قمارخانه هاي اينترنتي برچيده شود منتفعان ساكت نمي شينند و هجمه هاي خود را شروع مي كنند.حال فرق نمي كند در اين ميان حق الناس زير پا له شود يا منافع بخشي از مردم در مناطق كمتر برخوردار زير پا گذاشته شود.

به گزارش تابناک اينجاست كه حتي توسعه روستايي نيز دستمايه حمله و هجمه مي شود و از هر كاهي كوهي بنا مي شود كه انتقامي از منافع بر باد رفته گرفته شود.به هرحال مبارزه با منافع سود جويان حتما هزينه دارد.

احمد انارکی محمدی نماينده مردم در مجلس با انتقاد از هجمه هايي كه به عملكرد وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در توسعه ارتباطي روستايي مي شود گفت:«افزایش امکانات ارتباطی در روستاها بهمراه امکانات بهداشتی ،می تواند در ماندگاری روستائیان در روستاها و ايجاد اشتغال و رفاه کمک شایان توجهی داشته باشد . این عزیزان مردمان قانع و کم توقعی هستند و این وظیفه دولت هاست که در ایجاد حداقل امکانات براي روستائيان به هر بهانه اي تلاش نماید.»

وي در ادامه افزود:«زمانی که فردی امکانات ارتباطی مناسبی داشته باشد خود را در دهکده جهانی و یکپارچه می بیند و هوای پاک و صمیمیت محیط روستایی را به محیط پیچیده شهری ترجیح می دهد . در این حالت مهاجرت معکوس نیز شکل می گیرد و حاشیه نشینی و عوارض آن کمتر مي شود. به نظر می رسد وزارت ارتباطات در گسترش فضای ارتباطی در روستاها موفق عمل کرده است.»

اين نماينده مجلس با انتقاد از حملاتي كه به وزارت ارتباطات درباره گستره و چگونگي امكانات ارتباطي مي شود توضيح داد:«بی تردید برای توسعه روستایی امکانات زیادی نیاز است . گاه امکان توسعه همزمان همه روستاها مقدور نیست، بنابراین الویت بندی روستاها براساس جمعیت و ... عين عدالت محوری است و ضرورت دارد. بی تردید عدالت محوری و الویت بندی منصفانه با رویکرد گزینشی متفاوت است . در خصوص رویکرد گزینشی در توسعه ارتباطات گزارشی دیده نشده است و تا حدود زیادی با توجه به امکانات موجود توسعه همزمان صورت گرفته است.»

وي با اشاره به توجه به حق الناس در وزارت ارتباطات و رويه در پيش گرفته شده توسط آذري جهرمي وزير ارتباطات گفت:«رویکرد وزیرارتباطات در خصوص موضوعات مختلف بسیار شایسته و مورد مقبول مردم است. کمتر وزیری را سراغ داریم که علیه دستگاههای زیر مجموعه خود موضع بگیرد و در موضوع حق الناس بدون ملاحظه عمل کند.»
اناركي با تقدير از برخورد با حرام خواران و كسانيكه منافع رانتي شان قطع شده افزود: «مبارزه با شیوه های جدید قمار ،بر طبق نظر مقام معظم رهبری و مراجع عالیقدر با همه توان باید مدنظر باشد شیوه جدید مدیریتی که تلفیقی از مدیریت جهادی، مردمی و پاسخگویی است از این وزیر جوان می بینیم که قابل تحسین است باید به چنین رویکردهای مدیریتی فرصت خدمت داد .بی تردید حاشیه سازی از توان مدیران خواهد کاست . در شرایط تحریم تلاش بیشتر و همدلی می تواند بسیاری از مشکلات پیش پای مردم را کاهش دهد.»

منبع: تابناک

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

خریدهای‌اینترنتی کاهش یافته ‌است

تین‌نیوز | 

خریدهای اینترنتی در ایران بنا به دلایل مختلف با مشکلات متعددی مواجه می‌باشد که همین امر باعث عدم پیشرفت چشمگیر خریدهای اینترنتی شده است. شاید بتوان عدم بررسی دقیق و از نزدیک کالای خریداری شده را یکی از مهم ترین معایب خرید اینترنتی برشمرد.

به گزارش تین نیوز، روزنامه آرمان در گزارشی آورد: طی چند سال اخیر شاهد رواج خریدهای اینترنتی در کشور هستیم، اما این در حالی است که بسیاری از مردم هنوز به این خریدها عادت نکرده‌اند که این خود می‌تواند یکی از دلایل عدم رونق این نوع خریدها باشد. بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که افزایش خریدهای اینترنتی خود می‌تواند عاملی برای کاهش آلودگی هوا و ترافیک در کلان شهرها باشد، اما این در حالی است که متاسفانه تا به امروز این مهم چندان محقق نشده است که این خود جای بسی تأمل دارد.

بی‌اعتمادی مردم به خریدهای اینترنتی

آنچه مسلم است امروزه یکی از مهمترین ایرادات وارده در خریدهای اینترنتی عدم اعتماد مردم به این نوع خرید می‌باشد، چراکه طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده می‌توان به این مهم دست یافت که متاسفانه در بسیاری از موارد افرادی که اقدام به خریدهای اینترنتی کرده اند کالایی که دریافت کردند با کالایی که سفارش داده‌اند تفاوت‌های بسیاری دارد که این خود می‌تواند عاملی اصلی برای بی‌اعتمادی مردم محسوب شود.

از سوی دیگر باید خاطرنشان کرد که پاسخگو نبودن سامانه‌های خریدهای اینترنتی نیز می‌تواند در زمره دیگر معایب این نوع خرید به حساب آید چراکه در حال حاضر متاسفانه بسیاری از سامانه‌هایی که اقدام به فروش‌های اینترنتی می‌کنند مرجوع کالا را قبول ندارند و همچنین دیگر پاسخگوی فروش خریدار نیز نیستند که این خود می‌تواند یکی از مهمترین دلایل شکست خریدهای اینترنتی در کشور باشد اما این در حالی است که در کشورهای دیگر خریدهای اینترنتی امروزه بخش قابل توجهی از خریدها را به خود اختصاص داده است اما در ایران به‌دلیل نبود متولی مشخص، عدم نظارت خاص و مواردی از این دست هنوز نتوانسته به جایگاه اصلی خود دست یابد.

افزایش سوء‌استفاده‌ها با خریدهای اینترنتی

بدیهی است که امروزه یکی دیگر از مشکلات پیش روی خریدهای اینترنتی سوء استفاده برخی از افراد در سایه فروش‌های اینترنتی می‌باشد به‌گونه‌ای که دیگر بسیاری از افراد تمایل ندارند که اقدام به خریدهای اینترنتی نمایند، چراکه طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده بسیاری از پیج‌هایی که اقدام به فروش‌های اینترنتی می‌کند واقعی نیستند و تنها قصد دارند از این طریق درآمدزایی کنند که این خود عاملی برای گسترش بی‌اعتمادی مردم به خریدهای اینترنتی شده است.

بررسی مزایای خریدهای اینترنتی

آنچه مسلم است خرید اینترنتی هیچ محدودیت زمانی ندارد به‌گونه‌ای که شخص می‌تواند در هر ساعت از شبانه روز اقدام به خرید کالای مورد علاقه خودکند که این خود باعث افزایش انجام خریدهای اینترنتی شده است. هر چند طبق تحقیقات به‌عمل‌آمده انجام خریدهای اینترنتی برای شاغلان نسبت به سایر افراد در اولویت قرار دارد. مقایسه قیمت‌ها در زمان کوتاه را می‌توان از دیگر مزایایی خریدهای اینترنتی برشمرد، چراکه دیگر نیاز نیست برای مقایسه قیمت به فروشگاه‌های مختلفی سر زد و همچنین زمان زیادی را صرف کرد.

از این رو در خریدهای اینترنتی می‌توان به راحتی و در مدت زمان کوتاه اقدام به مقایسه قیمت‌ها نمود و در نهایت با قیمت مناسب اقدام به خرید کرد. چرا که طبق آمارهای موجود بیش از ۷۲ درصد از افراد پس از مقایسه قیمت اینترنتی اقدام به خرید می‌کنند و همچنین در این میان افراد جوان بیشتر از سایرین اقدام به مقایسه قیمت‌ها می‌کنند که این خود نشان‌دهنده این است که جوانان بیشتر اقدام به خرید اینترنتی می‌کنند.

دسترسی به‌نظرات مصرف‌کنندگان را می‌توان از مهم ترین دلایل استقبال مردم از خریدهای اینترنتی دانست، چرا که مردم با دانستن نظرات دیگران به راحتی می‌توانند اقدام به خرید و تصمیم گیری درباره آن نمایند که این مهم به راحتی در خریدهای اینترنتی محقق می‌شود از این رو بسیاری از افراد خریدهای اینترنتی را به خریدهای سنتی ترجیح می‌دهند چرا که با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خرید می‌کنند. پرداخت وجه می‌تواند یکی دیگر از مزایا و البته در برخی از موارد معایب خریدهای اینترنتی به حساب آید.

در خرید حضوری پس از تحویل کالا اقدام به پرداخت وجه کالا می‌شود که این مهم هم برای خریدار و هم برای فروشنده مناسب است اما این در حالی است که در خرید اینترنتی در بعضی از موارد پول باید قبل از دریافت کالا واریز شود و البته در برخی از موارد نیز پس از دریافت کالا پول دریافت می‌شود که این مهم می‌تواند در زمره معایب و یا مزایای خرید اینترنتی محسوب شود، چراکه هنگام خریدهای اینترنتی امکان افشای رمز دوم کارت بانکی وجود دارد که این مهم تا به امروز باعث خالی شدن حساب بسیاری از افراد شده است و همچنین می‌تواند به‌عنوان یک حسن نیز برشمرده شود، چراکه فرد می‌تواند پس از چند روز مبلغ کالای خریداری شده را واریز کند.

تنوع محصولات را می‌توان یکی دیگر از مزایای خریدهای اینترنتی برشمرد، چرا که طبق آمار موجود بیش از ۴۰ درصد افراد تنها به‌دلیل وجود تنوع بالای محصولات در فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به خرید می‌کنند. اما این در حالی که در خریدهای حضوری خریدار تنها می‌تواند محصولات چند فروشگاه را مورد بررسی قرار دهد که البته در بیشتر موارد کالاهای فروشگاه‌ها نیز شبیه به هم می‌باشد.

سهولت در سفارش کالا نیز یکی دیگر از دلایل استقبال مردم از خریدهای اینترنتی به حساب می‌آید، چراکه طبق تحقیقات به‌عمل‌آمده بیش از ۴۰ درصد افراد به‌دلیل آسان‌بودن سفارش در خریدهای اینترنتی به این نوع خرید روی می‌آورند، چرا که خریدار می‌تواند در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت خرید خود را انجام دهد که این خود برگ برنده خرید اینترنتی محسوب می‌شود.

خریدهای اینترنتی در ایران بنا به دلایل مختلف با مشکلات متعددی مواجه می‌باشد که همین امر باعث عدم پیشرفت چشمگیر خریدهای اینترنتی شده است. شاید بتوان عدم بررسی دقیق و از نزدیک کالای خریداری شده را یکی از مهم ترین معایب خرید اینترنتی برشمرد، چراکه طبق تحقیقات به‌عمل‌آمده متاسفانه بیش از ۳۰ درصد از افراد از خریدهای اینترنتی خود راضی نیستند که بیشتر علت این امر را در عدم هم خوانی کالای سفارش داده با کالای تحویل گرفته عنوان می‌کنند.

به‌عنوان مثال لباسی با جنس عالی و برند از فروشگاه‌های مجازی سفارش داده شده است اما متاسفانه به هنگام تحویل کالا لباس بدون کیفیت تحویل مشتری داده شده است که این امر خود باعث عدم اطمینان برخی از مردم نسبت به خریدهای اینترنتی شده است.

کاهش سرعت اینترنت را نیز می‌توان یکی دیگر از معایب خریدهای اینترنتی برشمرد، چراکه متاسفانه در برخی از موارد به‌دلیل سرعت پایین اینترنت فرد مجبور است ساعت‌ها وقت خود را برای سفارش کالا صرف کند. تحویل کالا پس از چند روز از خرید کالا در زمره دیگر معایب خریدهای اینترنتی محسوب می‌شود، چراکه در این نوع خریدها کالای خریداری شده پس از گذشت چند روز به دست خریدار می‌رسد اما این در حالی است که در خریدهای سنتی خریدار پس از خرید، کالای خود را دریافت می‌کند.

در پایان باید خاطرنشان کرد که متاسفانه در ایران زیرساخت‌های لازم برای خریدهای اینترنتی هنوز به‌طور کامل فراهم نشده است. بسیاری از افراد انجام خرید حضوری را به انجام خریدهای اینترنتی ترجیح می‌دهند و انجام خرید سنتی را یک نوع تفریح و سرگرمی نیز قلمداد می‌کنند اما باید توجه داشت که با تامین زیرساخت‌های لازم و همچنین نظارت از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط خرید اینترنتی بسیار بهتر از خرید حضوری می‌باشد، چراکه در خرید غیرحضوری می‌توان شاهد کاهش بار ترافیکی، آلودگی هوا و صرفه‌جویی در زمان بود. از این رو انتظار می‌رود بسترهای لازم برای گسترش فروشگاه‌های اینترنتی فراهم شود.

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

کلیدواژه: قمارخانه قمارخانه های اینترنتی وزیر جوان مارک ویلموتس هادی رضوی باتری قلب روز نکبت پایگاه نظامی آمریکا شاخص فلاکت توقف تعهدات برجامی توزیع کاغذ

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۸۳۰۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افزایش چند برابری حمله هکرها به حساب های بانکی شهروندان در سال جاری / مردم از رمزهای اینترنتی یکبار مصرف استفاده کنند
 • طرح جمع آوری دست فروشان چهارراه ولیعصر از فردا آغاز می‌شود
 • موفقیت در کشاورزی مستلزم روحیه جهادی مدیران/ عنصر جهادی می‌تواند گره‌گشای مشکلات کشور باشد
 • دفاع از ساکت در برابر هجمه‌های رسانه‌ای
 • کدام زیر سیستم برای منافع ایران در شرایط تنش سیاسی مناسب است؟
 • کدام زیر سیستم برای منافع ایران مناسب است؟
 • اطهری:شوروی بایدمورد توجه ایران باشد/امیراحمدیان:منافع ملی را تعریف نکرده ایم
 • روستاها در اشغال معماری غیربومی
 • نمایندگانی که منافع مردم را وجه‌المصالحه «بازی‌هایِ سیاسی» می‌کنند
 • نمادی که کمتر از یک هفته در شیراز برچیده شد
 • نماد شهری که کمتر از یک هفته در شیراز برچیده شد
 • جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب فراخوان داد
 • فراخوان جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب
 • تمامی اهالی روستاها باید نسبت به مسائل فرهنگی احساس مسئولیت کنند
 • حضور دائمی ساکت در فوتبال ایران چه دلیلی دارد؟
 • «آوج» کوهی از ظرفیت های بالقوه با انبوهی از نیازها و مشکلات
 • آوج، کوهی از ظرفیت های بالقوه همراه با انبوهی از نیازها و مشکلات
 • مورد عجیب ساکت؛ سکوت کن، مدیر تیم ملی شو!
 • مورد عجیب ساکت و فدراسیون فوتبال/ سکوت کن، مدیر تیم ملی شو!