خبرگزاري آريا - کرمان - ايرنا - رئيس اتاق بازرگاني، صنايع ، معادن و کشاورزي استان کرمان گفت: در شرايط کنوني اقتصاد کشور لازم است که تمامي اقدامات اجرايي بانک ها عليه واحدهاي توليدي متوقف شود.

به گزارش ايرنا، سيد مهدي طبيب زاده روز پنجشنبه در چهل و دومين شوراي گفت و گوي استاني دولت و بخش خصوصي استان کرمان با موضوع بررسي مشکلات اصناف در راستاي رونق توليد افزود: نمي شود در زمان تحريم و مشکلات اقتصادي بر اساس شرايط عادي با واحدهاي توليدي برخورد کرد و در اين رابطه مي خواهيم که از هر گونه برخورد با واحدهاي توليدي از جمله ممنوع الخروج کردن، مسدود کردن حساب ها و بستن کارخانجات جلوگيري شود.
وي عنوان کرد: مسائل واحدهاي توليدي در حوزه هاي مالياتي و بيمه تامين اجتماعي نيز بايد مورد رسيدگي قرار گرفته و رفع شود.
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان کرمان با اشاره به اينکه رونق توليد، اساس کار و رفع مشکلات اساسي استان کرمان است، عنوان کرد: نشست هاي مختلفي براي تحقق شعار سال تاکنون برگزار شده است.
طبيب زاده بيان کرد: رونق توليد محوري ترين موضوع کشور بوده و مورد توجه رهبر معظم انقلاب اسلامي قرار گرفته است و همه بايد تلاش کنيم تا اين شعار به بهترين شکل ممکن اجرايي شود.
وي با بيان اين مطلب که در حال حاضر کشور از مشکلات اقتصادي زيادي رنج مي برد، گفت: اميدواريم با تحقق هر چه بهتر شعار سال شاهد کاهش تورم و ايجاد اشتغال باشيم.
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان کرمان خاطرنشان کرد: موضوع رونق توليد بايد در برنامه هاي دولت، قوه قضائيه و مجلس شوراي اسلامي مورد توجه ويژه اي قرار گيرد.
طبيب زاده تاکيد کرد: در استان کرمان بخش خصوصي، دولت، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و قوه قضائيه عزم جزمي براي تحقق رونق توليد دارند.
وي با تاکيد بر اين مطلب که بخش خصوصي نگران تغيير مداوم مقررات است، تاکيد کرد: هميشه با شعار حمايت از مصرف کننده اقدام شده و اين حمايت بايد مورد توجه ويژه باشد زيرا بسيار لازم است اما فشار اين حوزه نبايد به توليد کننده فشار وارد شود و بايد حمايت از توليد نيز مورد توجه قرار گيرد.
رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان کرمان به موضوع مشکلات موجود براي ايجادنيروگاه هاي خورشيدي اشاره و بيان کرد: تا زماني که اصلاح تعرفه هاي برق انجام نشود، هيچ سرمايه گذاري در حوزه انرژي خورشيدي بازدهي لازم را نخواهد داشت و اگر اين مشکل حل نشود نمي توان هيچ انتظاري براي ايجاد واحدهاي انرژي خورشيدي و فسيلي داشت.
7440/ 5054
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

معاون وزیر کشور: ۱۲۹۷ واحد تولیدی راکد در کشور احیا شد/ابلاغ ۲۰ اولویت اصلی کشور به استانداران‌

گروه استان‌ها ـ معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه یک هزار و ۲۹۷ واحد تولیدی راکد در کشور احیا شد، گفت: ماموریت فرمانداران ‌ارتقا وضعیت تولید است. ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴ استانها زنجان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، بابک دین پرست شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: مراقبت جدی از واحدهای مشکل‌دار و بحرانی بسیار حیاتی است.

وی با اشاره به اینکه ستادهای فرماندهی، ستادها جنگ است، افزود: مراقبت لازم است تا هیچ موردی از واحدهای مشکل‌دار به وضعیت بحرانی تبدیل نشود، تلاش شود که تبدیل واحدهای مشکل‌دار به واحد عادی و نیز تبدیل ابتدایی واحدهای بحرانی به واحدهای مشکل‌دار و در نهایت به واحدهای عادی صورت گیرد.

نباید هیچ واحد تولیدی و صنعتی در استان تهران از مدار تولید خارج شود25 واحد تولیدی در دهکده اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه فعال شدراه‌اندازی یک واحد تولیدی کرمانشاه در انتظار کارشناسان خارجی

 معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور بیان کرد: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان زنجان، یکی از مهم‌ترین و قوی‌ترین شوراهای استانی است.

طرح رونق تولید

دین پرست با بیان اینکه لازم است به طرح رونق تولید و بازسازی و نوسازی توجه بیشتری عنایت شود، گفت: دولت، طرح رونق تولید و بازسازی را در سال گذشته، بیش از 30 هزار میلیارد تومان آغاز به کار کرد و بیش از 37 واحد تولیدی موفق به جذب بیش از 25 هزار میلیارد تومان در ارتباط با طرح رونق تولید و پرداختی مستقیم شدند.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان، از جمله استان‌های موفق در این امر است, افزود: 2 هزار و 323 پرونده با مبلغ یک هزار و 330 میلیارد تومان پرداخت شده است, 5 واحد تولیدی موفق به جذب 23 میلیارد تومان شده‌اند و در مجموع 2 هزار و 328 طرح با مبلغ یک هزار و 353 میلیارد تومان پرداخت شده است.

نرخ بیکاری

 معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور بیان کرد: نرخ بیکاری در سال 97، از بین 37 استان تعداد 15 استان با افزایش نرخ بیکاری و مابقی با کاهش نرخ بیکاری همراه بوده‌اند.

دین پرست عنوان کرد: نرخ بیکاری در استان زنجان 8.5 درصد است که نسبت به میانگین کشوری که 12درصد است، حدود 3.5 واحد درصد  کمتر است.

نرخ مشارکت اقتصادی

 معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه میانگین نرخ مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی در کشور، در سال جاری 41.5 درصد است که  4.0 واحد درصد نسبت به سال پیش، افزایش یافته است, افزود: 18 استان با افزایش نرخ مشارکت و 11 استان با کاهش نرخ مشارکت و 2 استان با وضعیت بدون تغییر مواجه بوده‌اند.

دین پرست گفت: استان زنجان از جمله استان‌هایی هست که در کنار کاهش نرخ بیکاری با افزایش میزان مشارکت اقتصادی همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه در ارتباط با طرح اشتغال روستایی و عشایر در استان، از 15 تا 30 اردیبهشت سال جاری، بیش از 8 هزار و 400 میلیارد تومان، ایجاد تعهد و 7 هزار و 450 میلیارد تومان نیز پرداخت شده‌ است, افزود: 304 میلیارد تومان سهم استان بوده ‌که از این میان 220 میلیارد تومان از آن به استان ابلاغ شده است.

اولویت 20 گانه

 معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور گفت: اولویت‌های حوزه اقتصادی وزارت کشور در سال 98، براساس ابلاغیه گام دوم حضرت‌آقا، پیام نوروزی، ابلاغیه و مصوبات هیات دولت، در 20 عنوان به تمامی استانداران ابلاغ شد.

وی افزود: ماموریت معاون اقتصادی این است که در پایان سال 98، عملکرد استانداری‌ها را در حوزه اقتصادی، در این 20 اولویت ارزیابی کند.

دین پرست بیان کرد: اولویت‌ها شامل، حل مشکل اقتصادی، فراهم کردن زمینه‌های کسب و کار جهت شرکت‌های دانش بنیان، شناسایی قوانین مزاحم و غیرضروری، شناسایی طرح‌های نیمه تمام و رها شده است.

ماموریت فرمانداران

 معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور گفت: ماموریت فرمانداران شامل، مراقبت از تعداد واحدهای تولیدی فعال، ارتقا وضعیت تولیدی فعال شهرستان با استفاده از کمترین ظرفیت خود، اعلام اسامی واحدهای راکد جهت احیا شدن، ابلاغ واحدهای تملک شده توسط شبکه‌های بانکی، مراقبت در واحدهای مشکل دار و بحرانی، تکمیل واحدهایی با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد و واگذاری طرح‌های نیمه تمام و تکمیل شده و آماده بهره‌برداری به بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال 98 در سطح کشور، یک هزار و 297 واحد تولیدی راکد را با تعداد 12 هزار و 677 نفر احیا شد, افزود: در استان از محل کارگروه تسهیل، تعداد 13 واحد تولیدی با تعداد 400 نفر احیا شده است که قابل توجه است.

انتهای پیام/ش

R41375/P/S6,59/CT11

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

دستیاران ویلموتس در تیم ملی ایران مشخص شدند

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۱۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واحدهای تولیدی راکد مانع اصلی رشد شاخص اقتصاد آذربایجان غربی
 • تامین نقدینگی مشکل اصلی واحدهای تولیدی اردبیل است
 • تسهیلات مالی برای احیای واحدهای تولیدی راکد در اردبیل تامین شود
 • اردبیل| وضعیت پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی مناسب نیست
 • احیای واحد‌های تولیدی راکد به کاهش اتلاف وقت و هزینه می‌انجامد
 • احیای واحدهای راکد چرخه تولید را تسریع می کند
 • احتمال تعدیل نیرو در کارخانه سیمان کرمان
 • آذربایجان شرقی در رتبه سوم کشوری تولید تخم مرغ قرار دارد
 • حل مشکلات تولید و نظارت بر بازار، محور دیدار استاندار فارس با وزیر صمت بود
 • رفع مشکلات واحدهای تولیدی نیمه تعطیل در فارس
 • دیدار استاندار فارس با وزیر صنعت/مشکلات واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل ‌برطرف می‌شود‌
 • رفع مشکلات واحد‌های تولیدی نیمه تعطیل در فارس
 • واحدهای تولیدی مشکل‌دار و راکد به چرخه تولید بازگردند
 • اقدامات چشمگیر بسیج صنعت در مناطق سیل زده/ از بررسی وضعیت کریدور نفتی تا تخلیه گل ولای منازل مسکونی
 • خواب سنگین چرخه اقتصاد واحدهای تولید با واردات غیرقانونی پوشاک/رکود بازار ناشی از کاهش قدرت خرید مردم
 • 250 هزار ميليارد ريال تسهيلات به واحدهاي توليدي پرداخت شد
 • 250 هزار میلیار دریال تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شد
 • گوشه‌نشینی ‌پوشاک ایرانی در میان برندهای خارجی/‌تولید‌کنندگان ‌بدترین وضعیت ‌۳ دهه اخیر را دارند
 • 25 هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شد