جوادیان زاده با اشاره به برنامه های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: حمایت از آثار فاخر جریان ساز و افق گشا و حمایت از آثار مکتوب قرآنی به عنوان هدف گذاری این اداره کل است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد،‌ « مجید جوادیان‌زاده» در مراسم افتتاحیه نمایشگاه علوم قرآنی یزد گفت: سال گذشته بهار فعالیت ها قرآنی در استان یزد بود.

 

وی گفت: یکی از وظایف ذاتی و مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار سایر نهادها حوزه فعالیت های قرآنی است که در بخش های مختلف این فعالیت ها صورت می گیرد.

 

وی افزود: سال گذشته مجموعه متعددی از فعالیت های قرآنی صورت گرفت که هماهنگی این فعالیت ها در قالب شورای توسعه فعالیت های قرآنی و شورای فرهنگ عمومی استان شکل گرفت که از این فعالیت ها به عنوان بهار فعالیت های قرآنی در استان نام برد.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد خاطرنشان کرد: حضور بیش از 8 هزار نفر در مسابقات سراسری قرآن کریم، جشنواره ملی نقاشی خط آیات، ترویج حفظ جز 30 در حوزه عمومی و دانش آموزی به عنوان یکی از هدف گذاری های ملی، جشنواره قرانی مدهامتان کانون های مساجدبا حضور بیش از 1500 نفر ، حمایت از چاپ و خرید کتاب های قرآنی  از جمله این فعالیت ها بوده است.

 

جوادیان‌زاده تصریح کرد: شکل کوچک شده از تمامی فعالیت‌های این اداره کل در زمینه‌های قرآنی امروز در نمایشگاه علوم قرآنی ارائه می‌شود که در سه بخش غرفه ها در بیش از 20 غرفه، فعالیت های اعتقادی ، فرهنگی، هنری و آموزشی، نمایشگاه تخصصی کتب علوم قرآنی در بیش از 4 هزار عنوان کتاب تخفیف تا 50 درصد ارائه می شود.

 

وی ادامه داد: برنامه‌های جنبی این نمایشگاه را می‌توان از محفل انس با قرآن با حضور قاریان برتر کشوری و استانی و جامعه قرآن استان و محفل رمضان برگزار می‌شود.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد عنوان کرد:  امسال یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شده است که این برند برای ما تکلیفی در زمینه آثار مکتوب قرآنی ایجاد کرده است و در این زمینه افزایش نمایشگاه‌های تخصصی آثار مکتوب در حوزه های قرآن و عترت در سال 98 و حمایت از آثار فاخر جریان ساز و افق گشا و حمایت از آثار مکتوب قرآنیرا هدف گذاری کرده ایم.

 

پایان پیام/449

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ستاره ساز یا پولساز؟/ اخد دستمزد میلیونی به اسم استعدادیابی/ آینده مبهمی که شبکه 3 ترسیم می‌کند!

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، بدون شک فوتبال یکی از جذاب‌ترین رشته‌های ورزشی است که در سراسر جهان علاقه‌مندان بیشماری را به خود اختصاص داده است. همین جذابیت باعث شده بسیاری از برنامه‌سازان و تهیه‌کنندگان سینما و تلویزیون برای جذب مخاطب بیشتر به سمت فوتبال روی بیاورند.

یکی از برنامه‌های تلویزیونی ساخت شده در حوزه فوتبال برنامه ستاره‌ساز است که ساخت آن از زمستان 97 کلید خورد و به عنوان یکی از برنامه‌های ویژه نوروز 98 از شبکه سه سیما پخش شد. این برنامه با هدف معرفی استعدادهای برتر فوتبال در بین بچه‌های سراسر کشور معرفی شد ولی حالا بعد از گذشت سه‌ماه از شروع این برنامه شاهد هستیم که حواشی بیشتر از استعدادیابی در این برنامه مورد توجه قرار گرفته است.

براساس شنیده‌ها فکر ساخت این برنامه به دو سال پیش برمی‌گردد و قرار بود مهدی مهدوی‌کیا، ستاره سابق فوتبال ایران همه‌کاره ستاره‌ساز باشد ولی در ادامه کار، کاپیتان سابق پرسپولیس و تیم ملی به دلایلی از همراهی برنامه منصرف شد. گویا مهدوی‌کیا به حضور یکی از داوران انتخاب شده واکنش نشان داده بود و نمی‌خواست این فرد در برنامه باشد ولی درنهایت با مخالفت تهیه‌کننده و سازندگان برنامه مواجه شد و از حضور در ستاره‌ساز منصرف شد. همین شنیده‌های تایید نشده نیز حاکی از این موضوع است که مهدوی‌کیا از ادموند بزیک نیز درخواست کرد این برنامه را همراهی نکند ولی مهاجم سابق سرخپوشان تصمیم بر ماندن در ستاره‌ساز گرفته بود و شاید همین مسئله باعث شد از آکادمی کیا نیز جدا شود. سازندگان برنامه نیز تصمیم بر این گرفتند به جای پرداخت یک پول هنگفت به مهدی‌کیا از چند داور در برنامه استفاده کنند.

بین چهار داور حاضر در این برنامه اگر بزیک را فاکتور بگیریم، سه داور دیگر یعنی خداداد عزیزی، فیروز کریمی و مجتبی جباری، هر سه آنها جزو پرحاشیه‌ترین نفرات در مستطیل سبز بوده‌اند و به نظر می‌رسد عوامل برنامه ستاره‌ساز باید با یک معیار دیگر داوران را انتخاب می‌کردند. با وجود اینکه مخاطبان اصلی این برنامه خانواده‌ها و کودکان عاشق فوتبال است ولی نوع ادبیات گفتمان بین داوران و صحبت‌هایی که انجام می‌دهند حواشی زمین فوتبال را به ستاره‌ساز کشانده است. شوخی‌هایی که داوران باهم دیگر انجام می‌دهند بسیار سطحی و سخیف است، همین امر باعث شده دیالوگ‌های آنها بعد از پخش هر برنامه به سرعت در فضای مجازی منتشر شود و مورد نقد و بررسی مخاطبین قرار بگیرد.

در یکی از قسمت‌های این برنامه خداداد در حالی که خود را به عنوان غزال تیزپا معرفی می‌کرد دیگر داوران را به عنوان شغال تیزپا معرفی کرد و بسیار عجیب است صداوسیمایی که به ابتدایی‌ترین مسائل همیشه خرده می‌گیرد چطور با این نوع ادبیات کنار آمده است. یا در یکی دیگر از قسمت‌های این برنامه مشاجره شدیدی بین خداداد عزیزی و فیروز کریمی درگرفت و عملا به همدیگر توهین کردند. در پایان برنامه نیز وقتی نظر خداداد را درخصوص این درگیری جویا می‌شوند به صراحت می‌گوید که نظر دیگر داوران برایش اهمیتی ندارد و صحبت‌هایی که انجام می‌دهند مهم نیست. حالا این سوال مطرح می‌شود چطور این کودکان عاشق فوتبال می‌توانند این داوران عزیز را الگوی خود قرار دهند و در آینده ورزشکار موفقی باشند!

کشور در سخت‌ترین شرایط اقتصادی قرار دارد و دولت مجبور است برای کنترل این وضعیت در بخش دستگاه‌های اجرایی خود خیلی محدودیت‌ها را اعمال کند ولی متاسفانه شاهد هستیم در یک برنامه تلویزیونی که از پرمخاطب‌ترین شبکه سیما نیز پخش می‌شود دوستان پیشکسوت فوتبالی با دریافت پول‌های نه چندان کم اینگونه رفتارها را از خود نشان می‌دهند. برخی شنیده‌ها حاکی از این است که غزال تیزپای ایران برای این برنامه 500 میلیون تومان دریافت کرده و دیگر داوران نیز با دریافت مبالغی همچون 400، 300 و 200 میلیون تومان پا به این برنامه گذاشته‌اند اگرچه این مبالغ تایید نشده و تلاش خبرنگار برنا برای دست یافتن به صحت و سقم آن بی نتیجه ماند. حالا باید از مدیر شبکه سه سیما این موضوع را پرسید برنامه‌ای که این هزینه را برای آوردن چهار داور انجام داده چقدر توانسته موفق باشد و رسالت خود را به بهترین نحو انجام دهد.

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

درخواست احسان کرمی برای کنکوری‌های سیل‌زده

کلیدواژه: ماه رمضان خبرگزاری شبستان قرآن قرآن کریم ماه مبارک رمضان مصلی روزنامه بیانیه گام دوم انقلاب حضرت خدیجه س نمایشگاه نمایشگاه علوم قرانی در یزد شبستان یزد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۶۳۳۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رونمایی از ۵۰ اثر مکتوب و اسناد و نسخ قرآنی نفیس
 • خیری ‌که‌ با خرید صنایع دستی به کمک زنان هنرمند بلوچ شتافت
 • جای خالی نخبگان هنری در نمایشگاه قرآن/ آثار بازاری در نمایشگاه غوغا می‌کنند
 • تربیت ۵۰۰ هزار حافظ قرآن تا افق ۱۴۱۴/ کشف استعدادهای قرآنی در طرح «شباب الرضا(ع)»
 • جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای «مبین» برگزار می‌شود
 • احتمال راه‌اندازی مجدد شورای توسعه فرهنگ قرآنی در استان‌ها
 • تحلیل نمایش نظامی آمریکا در خلیج فارس/امکان وقوع جنگ وجود ندارد
 • اوقات شرعی روز نوزدهم ماه رمضان به افق تهران
 • شهر را نمی‌توان را با سخنرانی اداره کرد/ ماجرای نفوذ جمهوری اسلامی در جنوب عراق در زمان صدام/ منافقین خشن‌تر و خبیث‌تر از داعش هستند
 • صالحی امیری: سخنگویی دولت را نپذیرفتم/ قتل‌های زنجیره‌ای محصول دو تحلیل غلط از سوی دو جریان بود
 • امیر جوادی:حضور افتخار آفرین تیپ ۳ زرهی همدان در عملیات بیت‌المقدس بسیار گره‌گشا بود
 • رسانه ها برای حفظ آثار دفاع مقدس به سوی جریان سازی بروند
 • تشکیل مراکز «افق» در امامزاده‌های شاخص استان همدان
 • اصلاح‌طلبان مردم پسندتر هستند
 • جامعیت دانشگاه‌ها سمت و سوی فعالیت‌های قرآنی ندارد
 • فتح خرمشهر زمینه ساز پیروزی های بزرگ
 • اصلاح‌طلبان مردم پسندتر هستند/ لو رفتن کربلای ۴ نتیجه‌ لو رفتن ماجرای مک فارلین بود/ مردم خطاهای دهه اول انقلاب را به حساب نظام نمی‌گذاشتند/ هربلایی که از پهلوی بسرمان می‌آمد به حساب آمریکا می‌گذاشتیم
 • دانشجویان در دیدار با امام خامنه‌ای چه گفتند؟
 • صالحی: کارنامه انقلاب در عرصه فعالیت‌های قرآنی رو به جلو بوده است