عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آوردن ناو جنگی به منطقه را نمایش مضحک آمریکایی‌ها عنوان کرد و گفت: آن‌ها به خیال باطن خود در پی ایجاد رعب و وحشت هستند و خودشان هم به‌صراحت گفته‌اند ایجاد تنش‌ها و شورش‌های داخلی سبب تضعیف نظام اسلامی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  سازمان بسیج دانشجویی، آیت الله عباس کعبی در دیدار مسئولان بسیج دانشجویی  استان قم با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب به جوانان توجه زیادی شده است اظهار داشت: استحکام بنیه فکری و معنوی جوانان در این بیانیه، زیربنای تحقق آن بوده چرا که جوانان نیروی پیشران و پیش برنده این انقلاب هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر مورد اهمیت قرار دادن مباحث معرفتی و بصیرتی از سوی جوانان در ابعاد مختلف گفت: این کار در میان جوانانی که در پی انجام کار تشکیلاتی هستند باید به‌صورت گسترده‌تری انجام گیرد.

وی توجه به زیربنای امور را مورد تاکیدقرار داد و افزود: ضعف بنیه اعتقادی یکی از علت‌های اصلی ریزیش ها در این چهل‌ساله انقلاب بوده که باید دقت داشته باشیم خود را تنها درگیر مسائل سیاسی و روزمره نکنیم.

کعبی وجود روحیه مکتبی و شهادت‌طلبی را علت‌العلل پیروزی‌های انقلاب اسلامی در چهل‌ ساله اخیر عنوان و اضافه کرد: امروز در عرصه‌های مختلف جنگ نرم، نیمه سخت و سخت درگیر هستیم اما جنگ نرم مسئله اصلی است چرا که هدف دشمن از این جنگ مورد هجمه قرار دادن ذهن و روح جوانان و سوق دادن آن‌ها در مسیر انحرافی و برخلاف انقلاب اسلام است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آوردن ناو جنگی به منطقه را نمایش مضحک آمریکایی‌ها عنوان و تصریح کرد: آن‌ها به خیال باطن خود در پی ایجاد رعب و وحشت هستند و خودشان هم به‌صراحت گفته‌اند ایجاد تنش‌ها و شورش‌های داخلی سبب تضعیف نظام اسلامی می‌شود.

کعبی ابراز کرد: قبل از انقلاب اسلامی سلاح جوانان انقلابی در دانشگاه‌ها در برابر کمونیست‌ها، کتبی همچون اصول فلسفه و روش رئالیسم شهید مطهری بود، امروز هم جوانان انقلابی با معرفتی عمیق‌تر در صحنه‌های حساس انقلاب حضوری پررنگ داشته و با دشمنان اسلام مبارزه‌ای دائمی خواهند داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر جدی گرفتن برگزاری دوره‌های طرح ولایت توسط دانشجویان افزود: باید کار در این طرح را جدی گرفت زیرا جوانان امروز آینده‌سازان انقلاب اسلامی بوده و تبدیل به کادر انقلابی خواهند شد.

وی بازخوانی و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب را راهکار دیگر شیوه‌های مبارزه با دشمنان اسلام دانست و تصریح کرد: استخراج الزامات آن کاری است که باید در این بازخوانی و تحلیل انجام گیرد، این بیانیه نقشه راهی است که مقام معظم رهبری در راستای تمدن نوین اسلامی آن را تدوین و ترسیم کرده‌اند.

کعبی بازخوانی پیام تاریخی امام راحل در سال 67 در سالگرد واقعه حج را مورد اشاره قرار داده و مطرح کرد: بازخوانی و تبیین گفتمان سازی پیام‌های حضرت امام خمینی(ره) از دیگر راهکاری مؤثر بوده که می‌توان به این پیام‌ها توجه داشت و فرصت‌ها و تهدیدهای انقلاب را موردبررسی قرار داد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان با اشاره به مسئله سیل اخیر کشور گفت: جبهه نیروهای انقلاب سیلی بزرگ‌تر از جنس همبستگی جهادی و ایثار به راه انداختند، که همین روحیه معجزه انقلاب اسلامی بوده است.

انتهای پیام/

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

اردبیل| روایت جنگی تحمیلی از زبان ساقی شهدا؛ شهادت با لب تشنه شعار نیست

از ابعاد کمترگفته شده جنگی که درست در آستانه پیروزی انقلاب و وضعیت حساس کشور تحمیل شد، رشادت شهدا و جانبازان در مقایسه با کمبود امکانات بود که با آفت تجمل و مال‌پرستی رایج در منافات است. ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶ استانها اردیبل نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل؛ ابراهیم شجاعی از پشت تلفن هم شاد و خوش برخورد است؛ به وضوح احترام ویژه‌ای به من جوان دارد. موءدب اما صمیمی است. حاضر است در هرکجا و هر زمان که می‌خواهیم برای جنگ مصاحبه کند. آنقدر حرف برای گفتن دارد که بارها تکرار آن نیز از حلاوتش نکاسته. روزهای جنگ ساقی بوده و امروز راوی است.

قرار ما خانه روستاییش در کلخوران فولادلو در همسایگی روستای کرگان است. می‌گوید خیلی‌ها با دوربین و میکروفن به سراغش رفته‌اند. همسرش به اندازه خودش خاکی و دلنشین است. آنقدری که در هر جمله‌ای قربان صدقه ما می‌رود و از زحمت راه آمده تشکر می‌کند.

چرا سازمان ملل بعد از فتح خرمشهر بلافاصله قطعنامه پایان جنگ را صادر کرد؟شبهات جنگ|چرا بعد از فتح خرمشهر جنگ ادامه پیدا کرد؟یادداشت|چرایی تداوم جنگ بعد از فتح خرمشهر

 

شجاعی با قدی متوسط، هوشی سرشار، نگاهی تیزبین و دلی دردمند بدون صحنه‌سازی و ادا اصول‌های مدیرانی که فرصت تریبون به آن‌ها داده نشده ، شعار و تبلیغ از سر می‌گیرند، شروع به صحبت می‌کند.

آنقدر صمیمی که در ابتدا از باغ شهدا برایم می‌گوید. باغی که هر درختش را به نام یکی از همرزمان شهیدش قرار داده و امروز شده گلستان شهدای کلخوران و فولادلو.

نه سودای شعار از جنگ دارد و نه تلاش می‌کند چیزی را پنهان کند. جانبازی که با موج انفجار به درجه جانبازی نایل شده امنیت مردمش را در زمان جنگ ساخته و در سایه امنیت نام شهدا در خانه کوچک روستایی سر بر بالین می‌گذارد.

نباید مردم به سراغ خدمات بروند

شجاعی در تمامی مناطق جنگی حضور یافته حتی بعدها مدافع حرم شده که داستانش را لابه لای صحبت‌ها بازگو می‌کند. در کنار خانه ساده و روستایی همسایه نیازمندش به تازگی صاحب خانه شده است. اهالی روستا می‌گویند در چهاردیواری می‌زیسته که شبیه خانه نبود تا اینکه شجاعی آستین بالا می‌زند و از هر خیری که می‌تواند کمک می‌گیرد. چهار ستون خانه بالا می‌رود و زن نیازمند صاحب خانه می‌شود؛ خانه‌ای که برق، آب و گاز داشته باشد.

مدت زمان زیادی نگذشته که جانباز دفاع مقدس با همت اهالی و بسیج سازندگی غسال خانه‌ای در روستا احداث کرده است. از کارهایش که تعریف می‌کند به نکته‌ای می‌رسد که بسیاری از مسئولان فراموش کرده‌اند و غرق در دنیا طلبی شده‌اند.

می‌گوید: برخی به من ایراد می‌گرفتند که چرا به خانه فلانی آبرسانی کردی اما این افراد غافل نمی‌دانند که ما جنگ نکریم که مردم به سراغ خدمات بروند بلکه در مقابل خدمات باید در جامعه انقلابی به سراغ مردم بیاید؛ همه مسئولان باید مردم را ولی نعمت خود بدانند و خدمت‌رسانی کنند؛ در غیر این صورت مغایر مسیر شهدا راه پیموده‌اند.

دل شجاعی از مسئولانی چرکین است که به جوانان بها نمی‌دهند؛ مسئولانی که جوانان را امانت در دست خود نمی‌دانند. اینجای صحبت‌هایش اشکی از گوشه چشم لغزیده است. باد بهاری آه جانباز را بلند می‌کند و شاید به گوش شهدا نیز می‌رساند.

شجاعی اعتقاد قلبی دارد اگر مردم در راس امور باشند و ولی نعمت محسوب شوند انقلاب اسلامی به اهداف خود دست یافته است؛ از سویی حفظ ولی فقیه و تبعیت از آرمان‌های آن و حفظ نوامیس و عفت برای زنان خواسته شهدا است.

دل شجاعی از مسئولانی چرکین است که به جوانان بها نمی‌دهند؛ مسئولانی که جوانان را امانت در دست خود نمی‌دانند. اینجای صحبت‌هایش اشکی از گوشه چشم لغزیده است. باد بهاری آه جانباز را بلند می‌کند و شاید به گوش شهدا نیز می‌رساند.

 

 

اینها را با صدای لرزان گفته است و نوشته‌ام؛ وصیت نامه‌های متعددی خوانده و در تمام آن‌ها توصیه شهدا به دو موضوع ذکر شده معطوف بوده است.

باکری با لبی تشنه شهید شد

از سال 57 که انقلاب متولد شده فتنه بوده و فتنه، تهدید بوده و تهدید؛ تحریم بوده و تحریم. اما شجاعی وقتی حرفی از جنگ و دشمن می‌زنم پوزخندی را حواله داد.

می‌گوید دخترم جنگ ما، انقلاب ما انقلابی بر اساس مکتب حسینی بود. شب قبل از عملیات تمامی سربازان به مانند لشکر اسلام خود را آماده جنگ و البته شهادت می‌کردند. عکسی دارم که از 17 نفر در آن، 8 نفر شهید شده‌اند. شهادت مسیری بود که با پیروی از منش امام حسین (ع) شکل گرفت؛ شاید به جرئت باید گفت «ان الشهید مصباح الهدی» و مگر غیر این است که شهدا برای حق رفتند همچون اباعبداله الحسین (ع).

شجاعی حداقل با 300 شهید خاطره و دوستی دارد. به یاد دارد که شهید توکل حیدری درس طلبگی را رها کرد و دفاع مقدس را بر آن مقدم دانست.به یاد دارد که شهید باکری در شب قبل از عملیات بدر با لبی تشنه به جنگ رفت.

می‌گوید: عصر هنگام بود که دو نفر خلبان با یک بی‌سیم چی پیش ما آمدند. تنها آذوقه غذایی 4 قوطی کمپوت گلابی بود که سه تا را به سه مهمان دادیم و چون من از خوردن سرباز زدم شهید باکری هم لب نزد. با همان حال به جنگ رفت و فردا صبح به شهادت رسید.

با دستمال نمدار لب سربازان را تر می‌کردم

حالا امروز به اعتقاد جانباز عملیات بدر، دشمن از فکر و منش شهید باکری هراس دارد. و جوانان ما باید بدانند که شهادت با لب تشنه شعار نبود. می گوید: بنده مدتی ساقی در جنگ بودم. کلمنی داشتم که بعضی اوقات به حدی آب کم بود با دستمال نم دار لب سربازان را تر می‌کردم؛ صدام می گفت: «اگر جوانان ایرانی خرمشهر را فتح کنند کلید بصره را خواهد داد» و خرمشهر با وجود کمبود امکانات به حق با خواست خدا آزاد شد.

روحیه سربازان انقلابی را همین بس که در شهادت از هم سبقت بگیرند و هر جانبازی مانند شجاعی آرزوی شهادت داشته باشد تا جایی که سال‌ها بعد وقتی داعش به بغداد نفوذ می‌کند دوباره به مدت 3 ماه به مناطق جنگی می‌رود.

شجاعی به یاد دارد که عاجزانه از امام حسین (ع) زیارت آرامگاهش را خواسته و سفر برای مقابله با داعش تنها 3 روز بعد از دیدن خواب کربلا به وی اعلام شده است.

رزمنده جنگ معتقد است دفاع از خاک و ناموس بر همگان مشخص و مبرهن است اما زمانی که دفاع از اسلام مطرح می‌شود مرز و جغرافیا نیز رنگ می‌بازد.

آفتاب تند در لابه لای شاخ و برگ درختانی که مزین به نام شهدا است تابیده و حتی به کوچک‌ترین گل ها و علف‌ها نیز می‌رسد. مانند انوار آزادی بخشی، عدالت دوستی و حق خواهی شهدا که تا نسل‌های بعد از انقلاب نیز رسیده و حالا دغدغه رزمنده جنگ این است که نکند مسئولان به جوانان بی‌توجه باشند و نکند در جای درست از توان و ظرفیت آن‌ها استفاده نکنند.

دشمن به دفعات ثابت کرد که طبلی توخالی است

دشمن در این روزهای سخت اقتصادی باز حال و هوای جنگ دارد و جانباز دفاع مقدس معتقد است حتی اگر بار دیگر جنگ شود  ما باز پیروز میدان هستیم.

 

اگر باروت ما دودی ندارد اما بارها ثابت کرده‌ایم که مدافع ارزش‌های اسلام هستیم و دشمن طبلی توخالی است که عزت و استقلال ما را نمی‌خواهد

 

 

شجاعی می‌گوید مگر زمان جنگ و فتح خرمشهر مانورهای بزرگ نظامی و تجهیزات پیشرفته مانند ناوهایی که آمریکا به خلیج فارس فرستاده نبود؛ مگر مثل امروز نبود که دشمن یاوه سردهد و ارزش‌های ما را زیرسوال ببرد؛ آن زمان توان ما برگرفته از اعتقاد دینی به اسلام بود امروز نیز همین است و اگر باروت ما دودی ندارد اما بارها ثابت کرده‌ایم که مدافع ارزش‌های اسلام هستیم و دشمن طبلی توخالی است که عزت و استقلال ما را نمی‌خواهد؛ مهم این است که خودمان را از خدا دور نگه نداریم آن وقت دیگر در مقابل اراده الهی هیچ تجهیزاتی قادر به پیروزی و مقاومت نیست.

زمانی که شجاعی در سن 16 سالگی به دنبال رفتن به میدان جنگ بوده وی را از ثبت‌نام منع می‌کنند. حداقل سنی 18 سال اعلام شده و این نوجوان بی‌باک با تغییر شناسنامه از متولد 46 به 41 خود را به جبهه‌های جنگ و شهادت می‌رساند.امروز هم آرزوی شهادت و پیوستن به همرزمانش را دارد و می‌گوید تا در میان مردم هستم خدمت‌رسانی و حل مشکلات آن‌ها برایم در اولویت است.

گزارش از ونوس بهنود و بهرام آدشیرین پور

انتهای پیام/ن

R41374/P/S6,49/CT6

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۷۹۶۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جنگ تمام عیار اول انقلاب مبارزه با فقر بود/دشمن دست از پا خطا کند ناو جنگی شان را سیبل قرار می دهیم+تصاویر
 • فتح خرمشهر اندیشه مضحک بعثی ها در تبدیل شدن به ژاندارم منطقه را از بین برد/با دست خالی مقابل بلوک شرق و غرب ایستادیم
 • امام جمعه شهرکرد: عدم ارائه خدمات به مردم آرایش جنگی نیست
 • سینمای ایران دینش را به بزرگی خرمشهر ادا نکرد
 • پخش مجموعه «هابیل، چند روایت از یک ناوَرد» از سیما
 • روسیه حضور کشتی جنگی آمریکا در سواحل ونزوئلا را محکوم کرد
 • برگزاری نشست هم اندیشی اعضای جمعیت جوانان انقلاب اسلامی
 • چین به عبور ناو‌های آمریکایی از تنگه تایوان اعتراض کرد
 • اعتراض چین به عبور ناو‌های آمریکایی از تنگه تایوان
 • اعزام 2 رزم ناو آمریکایی به تنگه تایوان
 • ۲ رزم‌ناو آمریکایی در تنگه تایوان/ چین هشدار داد
 • ناو آمریکا جرات ورود به خلیج فارس را نداشته است/ دشمن نگران است تجهیزاتش مورد اصابت موشک‌های ایران قرار بگیرد
 • آمریکایی‌ها به دنبال هیچ اقدام نظامی علیه ایران نیستند/تعداد ناو‌های آمریکایی در خلیج‌فارس کمتر از هر زمان دیگری است
 • اظهارات مضحک سفیر آمریکا در اسرائیل
 • ناو آمریکا سیبل زیبا برای موشک های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است
 • دانشجویان در دیدار با «رهبر» چه گفتند؟/ از انتقاد به مسئولان تا درخواست برای احیای نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت
 • تصویری از شهید منهدم کننده ناو آمریکایی در کنار رهبر انقلاب +عکی
 • دانشجویان در دیدار با رهبر انقلاب چه گفتند؟
 • غرب‌زدگان ما را از آن طرف مرزها نترسانند/ استانی شدن انتخابات عدالت انتخاباتی را زیر سوال می‌برد/آرایش جنگی دولتمردان متناسب با جنگ اقتصادی نیست/ جوانی ما در دوره مدیریت کسانی سپری شد که استادتمام فرصت‌سوزی هستند/ صداوسیما منبع درآمد ستاره، مربع‌ها و سلبر