به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، محسن شریعت‌نسب، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد امروز، 26 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از این تعداد خانه‌های قرآنی بیش از ۴۵۰ باب دارای مجوز است.
وی افزود: ۳۶ درصد از این خانه‌های قرآنی معادل ۲۰۰ باب در روستا‌های استان فعالیت دارند.
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: هر سال در ماه مبارک رمضان بیش از ۱۵ هزار نفر قرآن آموز در کلاس‌های جزءخوانی و روخوانی در استان شرکت می‌کنند.
شریعت‌نسب بیان کرد: درمکان‌های مذهبی دوره‌های متنوع روخوانی، تجوید، مفاهیم و حفظ قرآن برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: افراد شرکت‌کننده در کلاس‌های معنوی و عبادی قرآن کریم دارای سنین ۹ تا ۵۰ سال هستند.
انتهای پیام

منبع: ایکنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سپاه استان مرکزی ۵۵۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان احداث می‌کند

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: سازمان بسیج مستضعفین ساخت تعداد ۲۰ هزار واحد مسکونی را برای کمک به دولت در مناطق سیل‌زده تقبل کرده که از این تعداد ۵۵۰ واحد سهم سپاه روح‌الله استان مرکزی است. ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱ استانها مرکزی نظرات - اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، سردار محسن کریمی با اشاره به آغاز طرح همبستگی ملی برای بازسازی مناطق سیل‌زده اظهار داشت: ماهیت طرح جهاد همبستگی با محوریت مساجد بوده و امری خیرخواهانه و تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه سازمان بسیج مستضعفین تعداد 20 هزار واحد مسکونی را برای کمک به دولت در مناطق سیل‌زده تقبل کرده است، افزود: از این تعداد سهم سپاه استان مرکزی 550 واحد است که مقرر شده در روستای چگنی این واحدها بازسازی یا تعمیر شوند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اینکه تعداد واحدهای آسیب‌دیده استان در سیل بیش از 5 هزار واحد است، گفت: این تعداد از واحدهایی که مستحکم نبودند یا از خشت و گل بودند، به گفته مسئولین استان آسیب دیده‌اند؛ البته واحدهای اولویت‌دار توسط فرمانداران درحال بررسی دقیق هستند.

کریمی  با بیان اینکه از تعداد 550 واحدی که برای استان در منطقه چگینی در نظر گرفته بودند با توجه به خسارات بالای استان، مقرر شد که 400 واحد مسکونی خسارت‌دیده در استان بازسازی شوند، گفت: با پیگیری سپاه و بنیاد مسکن توان را بیشتر بر استان مرکزی گذاشتیم و موفق شدیم مسئولان را قانع کنیم که 150 واحد مسکونی در منطقه چگنی و مابقی از خانه‌های خسارت دیده استان باشند.

وی با اشاره به ضرورت راه‌اندازی طرح جهاد همبستگی بیان کرد: مجموعه سپاه برای اینکه بتواند این 20 هزار واحد را که عمدتا برای خانواده‌های بی بضاعت یا تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، به سرانجام برساند طرحی را تحت عنوان جهاد همبستگی ملی اعلام کرده است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با تأکید بر اینکه طرح جهاد همبستگی یک دعوت ملی از همه هم‌وطنان برای مشارکت و کمک در حل مشکلات مردم مناطق سیل‌زده است گفت: این طرح با محوریت هر مسجد یک واحد مسکونی آغاز شده است که برای اجرای آن سامانه‌ای طراحی شده و مساجد می‌توانند به انتخاب خودشان یک واحد را انتخاب کنند و تمام اطلاعات واحد در آن سامانه قابل دسترس است و متناسب با آن واحد و خسارت‌هایی که دیده کمک‌های خود را ارسال کنند.

کریمی در این خصوص تصریح کرد: همچنین در مراحل بعد می‌توانند نتایج ارسال کمک‌ها را با دقت رصد کنند که کجا و در اختیار چه کسی قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه طرح جهاد همبستگی ملی یک شفاف‌سازی در بحث کمک‌های مردمی را انجام می دهد گفت: به دلیل اینکه کار کاملا شفاف باشد و مردم بدانند به چه کسی کمک می کنند و حتی بعدا بتوانند آن را رصد کنند سامانه طرح جهاد همبستگی طراحی شده است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اهداف طرح جهاد همبستگی بیان کرد: تأمین، گسترش و توسعه کمک‌های مردمی، ارتباط برقرارکردن بین کمک‌گیرنده و کمک‌دهنده و شفاف‌سازی در مسیر کمک‌رسانی با توجه به شبهاتی که در گذشته دشمن به کمک رسانی‌ها وارد کرده بود را می‌توان از اهداف طرح دانست.

 کریمی ادامه داد: این طرح یک نوع سازماندهی در کمک رسانی است و مردم مطمئن باشند کمک‌ها به دست نیازمندان واقعی می‌رسد. در این طرح تعدادی بانی برای کمک مشارکت دارند و روال اجرای طرح به این شکل نیست که وقتی وجوهی جمع‌آوری شد به یک گروه خاص در یک منطقه برسد، بلکه پیوسته و منسجم کار پیش می‌رود و کمک‌ها شامل همه نیازمندان می‌شود و به طور واقعی میزان کمک‌های پرداختی به هر فرد مشخص می‌شود.

کردستان|بیش از 86 میلیارد تومان از خسارت سیل‌زدگان هنوز پرداخت نشده است730 میلیارد ریال برای جبران خسارت سیل به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافتوزیر جهاد کشاورزی: خسارت سیل فقط به استان‌های شمالی پرداخت شده است

وی با تأکید بر اینکه طرح جهاد همبستگی از نابرابری در کمک‌رسانی جلوگیری می‌کند، گفت: در سامانه همه چیز مشخص است. اگر سپاه واحدی را پشتیبانی دهد در سامانه بنیاد مسکن هم ثبت می‌شود و به نوعی نظم و سازماندهی در کمک‌رسانی ایجاد شده و این یک کار ابتکاری ویژه است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی درخصوص آخرین وضعیت بازسازی واحدهای سیل‌زده تصریح کرد: براساس آخرین پیگیری‌ها از 50 هزار واحد خسارت‌دیده در چند استان کشور، تقریبا 9 هزار واحد اولویت‌دار مشخص شدند که نیازمند بازسازی هستند.

کریمی با بیان اینکه محور کار بنیاد مسکن بوده و بازسازی واحدها طبق تفاهم‌نامه به سپاه واگذار شده است، افزود: بخشی از این بازسازی با کمک‌های دولت و پرداخت تسهیلات 60 میلیون تومانی و بخشی هم توسط سپاه و بسیج انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه باید نگاه ویژه‌ای به خانواده‌های ناتوان داشت، گفت: بخشی از این واحدها که تحت پوشش هستند توانایی گرفتن تسهیلات هم ندارند و لازم است نگاه ویژه‌ای به این خانواده‌ها شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی درخصوص انعقاد تفاهم‌نامه بسیج سازندگی با بهزیستی عنوان کرد: در استان مرکزی درحال احصاء موارد هستیم و با تفاهم‌نامه‌ای که با بهزیستی منعقدشده بازسازی و ساخت حدود 140 واحد را برعهده گرفته‌ایم که اولویت هم با خانواده‌های دو معلول به بالا است که آسیب‌هایی در سیل اخیر دیده‌اند.

کریمی ادامه داد: همت را در سپاه روح‌الله بر این گذاشته‌ایم که بیش از 550 واحدی که بسیج اعلام کرده در استان مرکزی خدمات‌رسانی کنیم و اگر بتوانیم منابع را پای کار بیاوریم تلاش بر خدمت‌رسانی بیشتر به همشهریان عزیز را داریم.

وی به ناهماهنگی‌های موجود در معرفی استان مرکزی به عنوان استان خسارت‌دیده در سیل اخیر اشاره کرد و افزود: با پیگیری هایی که انجام شد ناهماهنگی‌هایی که درخصوص اعلام نشدن استان مرکزی به عنوان استانی خسارت‌دیده بود رفع شد و مسئولان متقاعد شدند که در استان مرکزی هم خسارت‌هایی ایجاد شده است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه خانواده‌هایی که واحدهای آنها آسیب دیده‌اند حتما باید تسهیلات دریافت کنند، گفت: اگر قرار بود زمانی دوباره کمک کنند می‌توانند از طریق اقساط کمک کنند و غیر از اخذ تسهیلات راهی وجود ندارد چراکه واحدهای آسیب‌دیده بسیار زیاد هستند و نمی شود همه از دولت توقع داشته باشند که صفر تا صد کار را انجام دهد.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه‌ای از همکاران به دنبال متقاعد کردن خانواده‌های آسیب‌دیده هستند که اولا باید رضایت داشته باشند کار ساخت را انجام دهیم, دوما اجازه بدهند تسهیلات ابتدا دراختیار بنیاد مسکن قرار بگیرد و بعد از آن به بسیج سازندگی برسد، باید دانست که بدون دریافت تسهیلات نمی‌شود کار را پیش برد.

انتهای پیام/ش

R41371/P/S6,73/CT12

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

پیام ترامپ به ایران از طریق عمان؛ از هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع تا مخالفت با جنگ و درخواست مذاکره با تهران | ایران تکذیب کرد

درگذشت مجری جوان تلویزیون

کلیدواژه: خبرگزاری قرآن ایکنا کهگیلویه و بویراحمد فعالیت های قرآنی خانه قرآنی قرآن

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۳۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رقابت های شطرنج قهرمانی کهگیلویه و بویراحمد با شناخت برترین ها پایان یافت
 • افراد برتر رقابت های ووشو قهرمانی کهگیلویه و بویراحمد مشخص شدند
 • هتل و هتل آپارتمان مشهد با قیمت مناسب
 • ثبت اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافت
 • اگر قرآن محور همه فعالیت‌های مسجد باشد، جامعه نیز قرآنی می‌شود
 • ۵۵۰ هزار نفر از مزایای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری محروم هستند/ دولت برای اصلاح حقوق و مزایای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی قدمی بردارد
 • روند جذب تسهیلات مسکن ایثارگران در کهگیلویه و بویراحمد رضایت‌بخش نیست
 • طرح سنجش سلامت نوآموزان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد
 • تغییر ساعت کاری دانشگاه پیام نور از ۱۱ تیر/ امسال ۵۵۰ نفر در دانشگاه بازنشسته می‌شوند
 • ۸۶ هزار و 550 زائر امسال عازم حج تمتع می‌شوند
 • رئیس بسیج سازندگی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • نخستین بخش بستری درمان اعتیاد در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد
 • خانواده‌های شهدا و فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شدند
 • یادداشت|حجاب از فینیقی‌ها تا رضا خان
 • تابستان گرم با وزش بادهای داغ در انتظار کهگیلویه و بویراحمد
 • بازسازی ۵۵۰ واحد مسکونی سیل‌زده توسط مردم خیّر استان مرکزی/دعوت از مردم برای مشارکت در جهاد همبستگی ملی
 • تابستان گرم همراه با بادهای گرم در انتظار کهگیلویه و بویراحمد
 • کبدی بازان کهگیلویه و بویراحمد در مسابقات استان های جنوبی کشور خوش درخشیدند
 • اهدا عضو در کهگیلویه و بویراحمد به یک بیمار زندگی بخشید