اصفهان- ایرنا- فرماندار شهرستان تیران و کرون گفت: بانکها در ارائه تسهیلات اشتغال زایی سلیقه ای عمل کرده که نارضایتی مردمی را به همراه داشته است.

به گزارش ایرنا، مجید حججی روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی تیران و کرون در محل فرمانداری این شهرستان افزود: رفتار سلیقه ای و اجرای بیش از حد قوانین توسط شعب بانک تجارت باعث شده که جذب اعتبار پرونده های اشتغال معرفی شده به این بانک کمتر انجام شود.
وی بیان کرد: دولت برای تسهیلات اشتغال زایی اعتباراتی را از محل بودجه پیش بینی و بر اساس یک سری شرایط ابلاغ کرده که برخی از بانک های عامل این فرآیند را برای متقاضیان دشوار کرده اند که این موضوع مانع از جذب بودجه می شود.
فرماندار تیران و کرون با اشاره به نارضایتی مردم از نحوه برخورد سلیقه ای، خاطرنشان کرد: چنین رفتارهایی امید و رضایت مردم نسبت به نظام را کاهش می دهد و همچنین در شرایط سخت اقتصادی و در سال رونق تولید مانع فعالیت اقتصادی مردم می شوند.
وی ادامه داد: دستگاه های نظارتی چنین عملکرد بانک ها بررسی و مانع از انجام چنین اقداماتی بشوند و نارضایتی عمومی را کاهش دهند.
حججی با اشاره به اینکه باید از افراد سرمایه گذار استقبال کرد، گفت: مانع تراشی و سنگ اندازی انگیزه این دسته از مردم را از بین می برد و فرصت های شغلی برای نسل جوان و افراد جویای کار از بین خواهد رفت.
متقاضیان وام اشتغال که به تعدادی از بانک های تیران از جمله تجارت مراجعه کرده اند به دلیل سخت گیری های بانک های عامل قادر به دریافت تسهیلات نبوده و باعث نارضایتی آن ها شده است.
وی در بخشی از سخنان خود به استفاده بهینه از محیط مساجد اشاره کرد و گفت: این مراکز دینی نباید فقط برای اقامه نماز باشد بلکه باید از ظرفیت های آن ها برای انجام فعالیت های فرهنگی، آموزشی و ورزشی بهره گرفت تا اینکه علاوه بر احیا کارکرد مساجد در تامین محیط مورد نیاز فرهنگی و اجتماعی مناطق مختلف شهری و روستایی استفاده کرد.
وی اضافه کرد: حسینه ها و محیط زیادی از مساجد به دلیل نبود مهندسی و تدبیر بیهوده رها شده و کمتر از این فرصت ها برای رفع نیازهای جامعه استفاده می شود.
تیران و کرون با بیش از 72 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
7131/6026/

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پرداخت 73 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال روستایی کشور

به گزارش برنا،محمد امید سه شنبه شب در جریان بازدید از طرح های اشتغالزای شهرستان های استان اردبیل گفت: در مجموع 180 هزار میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت تسهیلات طرح پایدار اشتغال روستایی اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: قرار است امسال مابقی این تسهیلات که حدود 100 هزار میلیارد ریال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است، به طرح های اشتغالزای روستایی معرفی شده به بانک و به تدریج در سال جاری پرداخت شود.

امید با اشاره به این که بر اساس ماده 27 قانون برنامه باید سالانه در پنج هزار روستای کشور طرح آمایش سرزمینی تهیه شود، از انجام مطالعات آمایش سرزمینی در 9 هزار روستای کشور خبر داد.

وی گفت: تلاش معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری این است که در حوزه اشتغال روستایی، تسهیلات به سمت روستاهایی هدایت شود که دارای آمایش سرزمینی است و پس از این، طرح های اشتغال نیز بر اساس مطالعات آمایش سرزمین دنبال و حمایت خواهد شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اضافه کرد: در سال جدید نیز پنج هزار روستا به طرح آمایش سرزمینی ملحق می شود و این طرح در روستاهای زیر 20 خانوار تا پایان برنامه ششم توسعه تهیه شده و تسهیلات اشتغال نیز با محوریت طرح آمایش پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به وجود پنج میلیون و 700 هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور گفت: حدود 50 درصد از این میزان با تسهیلات مسکن روستایی بازسازی شده و تعدادی هم توسط خود مردم مقاومت سازی شده و بر این اساس، نزدیک به سه میلیون و 200 هزار واحد مسکونی روستایی در کشور مقاوم سازی شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری همچنین افزود: در سال جاری نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تسهیلات 400 میلیون ریالی برای هر واحد مسکن روستایی برنامه مقاوم سازی دارد.

وی هدف از سفر به استان اردبیل را بررسی طرح های اشتغالزا در مناطق کمتر توسعه یافته و روستایی استان اردبیل و تصمیم گیری برای پرداخت تسهیلات مورد نیاز به این گونه طرح ها اعلام کرد و ادامه داد: بر این اساس طرح هایی در شهرستان های پارس آباد، گرمی و مشگین شهر مورد بازدید قرار گرفت.

امید با اشاره به ادامه سیاست حمایت از پروژه های اشتغالزا در مناطق محروم و به خصوص روستایی استان اردبیل با ارائه تسهیلات بانکی و شروع کارهای خوب در این زمینه در سطح این استان اظهار کرد: نظام و دولت در صدد فراهم کردن بستر مهاجرت معکوس از شهر به روستاها بوده و استان اردبیل در این زمینه پیشگام است و سرمایه گذاران محلی انگیزه پیدا کرده اند و دولت هم کمک می کند تا این پروژه ها به نتیجه برسد.

وی اظهار کرد: استان اردبیل منابع تسهیلات طرح پایدار اشتغال روستایی را خوب هزینه کرده و با پرداخت این تسهیلات طرح های خوبی شروع شده و بنا داریم که برای حمایت از اشتغال در روستاها منابع بیشتری در اختیار این استان قرار دهیم.

امید، اقدامات انجام شده در زمینه تولید شیرآلات ساختمانی در شهرستان گرمی را که مورد حمایت معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری است، چشمگیر، موفقیت آمیز و کار بزرگی در سطح کشور خواند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: این معاونت پیش از این در زمینه اجرای طرح های اشتغالزا همراهی داشته و در شهرک های صنعتی منطقه نیز تسهیلاتی را برای تکمیل و توسعه طرح های تولید شیرآلات خانگی و ساختمانی پرداخت خواهد کرد.

وی پرداخت تسهیلات را مقدمه ای برای اشتغال جوانان منطقه دانست و بیان کرد: شهرستان گرمی در محرومیت شرایط خاص خودش را دارد ولی حرکت بسیار خوب و جانداری برای اشتغال در این شهرستان شکل گرفته که مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

امید ادامه داد: بنیاد مستضعفان نیز اقداماتی را در شهرستان گرمی شروع کرده و بخشی از تسهیلات ارائه شده توسط بنیاد هم توسط معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری برای کاهش سود بانکی تقبل شده است و معتقدیم که حضور بنیاد مستضعفان در منطقه در زمینه تامین زیرساخت ها و اشتغال می تواند بسیار موثر باشد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به نیاز شهرستان گرمی برای اجرای طرح های آبرسانی روستایی در قالب مجتمع های بزرگ گفت: یکی از این طرح های بزرگ طرح آبرسانی به بخش موران با 64 روستا بود که مورد بازدید قرار گرفته و مقرر شد که بنیاد مستضعفان کمک کند تا مرحله اول این پروژه تا هفته دولت امسال به بهره برداری برسد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روز سه شنبه برای سفر 2 روزه وارد فرودگاه پارس آباد مغان در استان اردبیل شد.

بازدید از شهرک گلخانه ای پارس آباد ، بازدید از مجتمع آبرسانی بخش موران شهرستان گرمی و بازدید از کارخانه تولید پوشاک الطافی در بخش رضی از برنامه های امید در روز اول سفر وی بود و فردا نیز او در جلسه کارگروه اشتغال استان شرکت می کند.

 

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

احتمال اختصاص سهمیه مضاعف به کنکوری‌های مناطق سیل زده

کلیدواژه: اقتصاد تيران بانك تجارت

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۰۵۶۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تخصیص ۲۸۰۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به استان مرکزی
 • ۵۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی استان مرکزی جذب شد
 • آغاز ارائه تسهیلات به ناشران و کتاب‌فروشان از سوی بانک صادرات
 • نارضایتی فرماندار رشت از کم‌‌کاری در جذب تسهیلات اشتغال
 • پرداخت حدود ۱۳ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان کمیته امداد مهاباد
 • آغاز ارائه تسهیلات به ناشران و حمایت از کتاب‌فروشان
 • ارائه تسهیلات به ناشران و حمایت از کتاب‌فروشان
 • گلریزان عشق/امیدِ مردد/کنسولگری‌ها چگونه متولد می‌شوند؟
 • راهکار اجرائی برای کمک به ایجاد و توسعه اشتغال یادداشتی از مشاور مدیرعامل و مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون
 • مدیران برای اجرای طرح های اقتصادی مانع تراشی نکنند
 • ​آغاز ارائه تسهیلات به ناشران و حمایت از کتاب‌فروشان توسط بانک صادرات ایران
 • رشد بیش از ۱۹ درصدی پرداخت تسهیلات اعطایی بانک آینده، به بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط، در سال 1397
 • آغاز ارائه تسهيلات به ناشران و حمايت از کتاب‌فروشان توسط بانک صادرات
 • ارائه تسهیلات به شرکتهای دانشهای بنیان
 • بیش از ۱۰۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در قم پرداخت شد
 • بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به دنبال توسعه اشتغال
 • چگونه دست بانک‌ها برای ارائه تسهیلات باز می‌شود؟
 • مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای تاسیس تشکل‌های دانشجویی سلیقه‌ای عمل می‌کنند
 • سایه سنگین اموال مازاد بانک‌ها بر سر اقتصاد کشور/ چگونه دست بانک‌ها برای ارائه تسهیلات باز می‌شود؟