دبیر هیئت بسکتبال خراسان رضوی گفت: یکی از مشکلات موجود در هیئت بسکتبال خراسان رضوی، فقدان اعتبارات لازم است، باید سایر ارگان‌ها پای کار بیایند و از این هیئت حمایت کنند. ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲ استانها خراسان رضوی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، خراسان رضوی یکی از استان‌های فعال در بسکتبال است، هیئت بسکتبال خراسان رضوی برای ارتقاء ورزشکاران اقدامات مختلفی انجام داده و ورزشکاران نیز برای پیشرفت در هر سطوحی تلاش خود را به کار می‌برند، آنها تاکنون در مسابقات کشوری صاحب مدال شدند.

بسکتبال از گذشته دارای طرفداران بسیاری بود و در حال حاضر نیز سالیانه تعداد ورزشکاران افزایش می‌یابد، خراسان رضوی قطب بسکتبال بوده و متولیان آن هر سال سعی در ارتقاء رتبه در کشور دارند، تاکنون این امر با موفقیت همراه بوده و از این پس نیز امید است ارتقاء رتبه استان محقق شود.

سیدمهدی میرشفیعی، دبیر هیئت بسکتبال خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مورد اقدامات و برنامه‌های موجود در هیئت بسکتبال خراسان رضوی نکاتی را مطرح کرد، همچنین در ارتباط با وضعیت‌ تیم‌های فعال در این استان توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن را در متن زیر می‌خوانید:

هیئت بسکتبال خراسان رضوی اقدامات مختلفی انجام داده که از جمله آنها می‌توان به برگزاری لیگ استانی مشهد اشاره کرد، لیگ شهرستان‌ها پیش از عید نوروز برگزار شده و در حال حاضر ورزشکاران در این رقابت‌ها در مقابل حریفان خود قرار دارند، 10 نفر در این لیگ شرکت کردند.

وی تصریح کرد: در یکی از دوره‌های گذشته 45 مسابقه برگزار شده که در نهایت تیم جوانان فرش، تیم فرش و تیم پاسارگاد به ترتیب مقام نخست تا سوم را کسب کردند، همچنین کاپ اخلاق به آکادمی 24 اهدا شد، خراسان رضوی یکی از استان‌های مستعد در بسکتبال بوده و سالیانه به تعداد ورزشکاران اضافه می‌شود.

دبیر هیئت بسکتبال خراسان رضوی گفت: در بخش بانوان نیز به افتخاراتی دست یافتیم که از آنها می‌توان به کسب مقام نخست کشوری و لیگ اشاره کرد، این تیم در نیشابور توانست با تلاش بسیار و برنامه ریزی مناسب تیم قدرتمند اصفهان را شکست دهد و در سکوی نخست بایستد، همچنین آنها در لیگ کشوری نیز بر روی سکو ایستادند.

وی بیان کرد: پس از این اتفاق و مدال‌آوری متعدد توسط تیم بانوان، خیری به نام وکیلی سالنی را به صورت اختصاصی در اختیار این تیم قرار داده و برای کفپوش این فضا تنها برای فعالیت تیم بانوان اقدام کرد، اسپانسری کامل این تیم بر عهده این فرد بود و مراسم تجلیل از سوی وی برگزار شد.

میرشفیعی بیان کرد: توسط این امور و تلاش ورزشکاران قطعاً به زودی نیشابور قطب بسکتبال کشور می‌شود، در حال حاضر امیر نیکجو به عنوان رئیس هیئت بسکتبال نیشابور فعالیت دارد و برنامه‌های مناسبی برای این گروه تدارک دیده شده، مهران‌کیش نیز یکی از هشت داور برتر کشور شد.

دبیر هیئت بسکتبال خراسان رضوی ادامه داد: هیئت بسکتبال خراسان رضوی در مسابقات جام رمضان نیز فعال بوده و هشت تیم از بانوان در روز جمعه فعالیت دارند، در بخش آقایان نیز 12 تیم از شنبه تا پنجشنبه پس از افطار در محل مشخصی جمع شده و به رقابت می‌پردازند.

وی عنوان کرد: دوره چهار ساله علیرضا پوررضایی به اتمام رسیده و در حال حاضر 6 نفر برای سرپرستی هیئت کاندیدا شدند، در انتظار اعلام گزارش و تأیید نماینده جدید هستیم، این برنامه‌ها با هماهنگی با فدراسیون بسکتبال انجام شده و به زودی فرد منتخب مشخص می‌شود، تغییر یا عدم تغییر برنامه‌های در پیش رو بر عهده سرپرست است.

میرشفیعی اظهار داشت: شهرستان‌ها نیز مجوز حضور در مسابقات جام رمضان را دارند و شهرستان‌های تایباد و کاشمر حضور خود را در این رقابت‌ها اعلام کردند، در بحث استعدادیابی نیز فدراسیون بسکتبال برنامه مفصلی دارد اما هیئت استان نیز برای مشارکت در آن در مسابقات استعدادیابی می‌کند.

وی تصریح کرد: از دل مسابقات جام رمضان تعدادی مستعد یافتیم، تاکنون 45 مسابقه برگزار شده که روزبه ارغوان در این رقابت‌ها حضور داشته است، فدراسیون به ورود روزبه ارغوان به المپیک امید دارد، احمد بوستانیان نیز بازیکن لیگ برتر است، قرار بر انجام برنامه ریزی مفصل‌تری توسط فدراسیون در بخش استعدادیابی است.

تقدیر رییس فدراسیون بسکتبال ایران از آسان پرداختمدرسه تخصصی بسکتبال در بوشهر راه‌اندازی شدیاوری عضو هیئت رئیسه فدراسیون بسکتبال شد

دبیر هیئت بسکتبال خراسان رضوی افزود: در حال حاضر 12 تیم 15 نفره در بخش آقایان و هشت تیم با تعداد برابر با آقایان در بخش بانوان فعال هستند که در چندین مسابقات حضور داشتند که از آنها می‌توان به لیگ نوجوانان پسران، لیگ دسته دو مشهد در بخش آقایان و تیم پاسارگاد و فرش اشاره کرد، در مرحله نیمه نهایی نیز مشهد میزبان مسابقات در بخش جوانان بود.

وی گفت: به طور کلی تیم بسکتبال خراسان رضوی در اغلب مسابقات مقام نخست تا سوم را کسب می‌کند، در حال حاضر این تیم جزو چهار تیم برتر کشور است، در صورت وجود تیم خوب تعداد تماشاچیان نیز افزایش می‌یابد، مربیان به صورت جدی پای کار هستند، خواجه‌زاده، روزبه‌ ارغوان، مسعود قاسمی و نظایر این افراد از افتخارآفرینانا خراسان رضوی هستند.

میرشفیعی بیان کرد: احسان دلیر در تیم ملی حضور دارد، همچنین علیرضا جعفری و اعتمادی در بخش نوجوانان و سعادت‌نیا در رده سنی پایه از افراد مدال‌آور در استان هستند، مربیان تمام تلاش خود را برای ارتقاء بیشتر آنها به کار می‌برد، ورزشکاران با برنامه ریزی دقیق به مسابقات اعزام شده و مقام‌های درخوری کسب می‌کنند.

دبیر هیئت بسکتبال خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خراسان رضوی تیم در لیگ برتر دارد، سالن بسکتبال خراسان رضوی به صورت اجاره در اختیار هیئت بود اما به تازگی قرار بر مزایده آن است، متولیان در تلاش برای عدم تحقق این امر هستند، برای ارتقاء سطح ورزشکاران سالن ورزشی در اختیار آنها قرار گیرد و بدون دغدغه فعالیت کنند.

وی بیان کرد: هزینه توپ‌های بسکتبال افزایش یافته و در حال حاضر قیمت توپ 200 هزار تومانی چهار برابر شده است، کاپ قهرمانی در گذشته 250 هزار تومان قیمت داشت و در حال حاضر هزینه آن به 800 هزار تومان رسیده است، هیئت بسکتبال خراسان رضوی به تنهایی قادر به رتق و فتق امور مالی نیست.

میرشفیعی اظهار داشت: در حال حاضر تنها اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی پای کار است و سایر ارگان‌ها از هیئت بسکتبال خراسان رضوی حمایت نمی‌کند، البته از سوی شهرداری نیز اقداماتی انجام می‌شود و این ارگان گوشه‌ای از کار را گرفته است، در حال حاضر با همکاری آموزش و پرورش امور مختلفی در بحث استعدادیابی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: از مشکلات موجود در هیئت بسکتبال خراسان رضوی، فقدان اعتبارات لازم است، به عنوان مثال هر تیم یک میلیون تومان پرداخت کردند و تنها پذیرایی از آنها با آب و چای شبی 100 هزار تومان می‌شود، فارغ از حق‌الزحمه پزشکیار، داور و سایر این افراد، هزینه سالن و مانند آن باید پرداخت شود.

دبیر هیئت بسکتبال خراسان رضوی بیان کرد: البته رضا گلدوزیان؛ رئیس هیئت پزشکی ورزشی خراسان رضوی همکاری مطلوبی با هیئت بسکتبال استان دارد اما جمع تمامی هزینه‌ها رقم بسیار بالایی می‌شود، 35 مسابقه برگزار می‌شود که هر تیم یک میلیون تومان پرداخت می‌کنند، به طور کلی 12 میلیون تومان اخذ می‌شود که باید آن را در 35 مسابقه که تاکنون برگزار شده تقسیم کنیم.

وی تصریح کرد: حق‌الزحمه پزشکیار، داور و نظایر این افراد باید پرداخت شود، علاوه بر آن برای هر مسابقه باید هفت داور انتخاب شود، علاوه بر هزینه آب، برق، فضا و نظایر این موارد هیچ مبلغی باقی نمی‌ماند، در هر صورت اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی از هیئت حمایت می‌کند.

انتهای پیام/

R41347/P/S6,1188/CT2

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جشنواره خیران مدرسه‌ساز مازندران در ایستگاه 21/ سهم‌بری از اعتبارات استانی افزایش یابد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران گفت: بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مازندران در 30 خرداد ماه در اردوگاه شهدای بادله با رویکرد مشارکت خیرین برای ایمن‌سازی مدارس برگزار می‌شود. قربان‌علی شیرزاد در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: در سال 97 و در مناسبت‌های هفته دولت، شروع سال تحصیلی، دهه فجر و پایان سال در مجموع 47 فضای آموزشی و پرورشی بالغ بر 38 میلیارد تومان تحویل آموزش و پرورش شد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس بیش از 10 میلیارد تومان برای 550 کلاس درس در مازندران هزینه شد که این کلاس‌ها دارای سیستم غیر استاندارد و غیر ایمن بودند.

مدیرکل  نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران تصریح کرد: نزدیک به 35 سالن نیمه کاره ورزشی در استان وجود داشت که در حال حاضر بیش از 90 درصد این سالن‌ها تکمیل شده و آماده بهره‌برداری است.

شیرزاد از سه برابر شدن بودجه عمرانی آموزش و پرورش در سال 98 خبر داد و یادآور شد: بودجه عمرانی آموزش و پرورش در سال 98 نسبت به سال گذشته با افزایش سه برابری همراه شده است؛ در سال جاری هزار میلیارد تومان در کشور برای تکمیل پروژه‌های نیمه کاره خیری اختصاص داده شد همچنین به دولت اجازه داده شد به میزان هزار میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه اسلامی برای تکمیل پروژه‌های آموزشی، ورزشی و پرورشی منتشر کنند.

وی افزود: در زمینه اعتبار استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی درحالی که اعتبار ما در سال های گذشته به میزان 20 درصد بود اما در سال 98 این میزان به 50 درصد افزایش پیدا کرد.

مدیرکل  نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران گفت: علاوه بر موارد گفته شده برای بازسازی مدارس تخریبی و مقاوم‌سازی مدارس فاقد استحکام اعتبار جداگانه درنظر گرفته شده است.

این مسئول با بیان اینکه سهم مازندران از اعتبارات ملی مناسب است، افزود: امیدواریم با همکاری مسئولان استانی مانند افزایش اعتبار ملی این افزایش اعتبار را در سطح استان هم شاهد باشیم.

شیرزاد با اشاره به اینکه وضعیت سهم‌بری آموزش و پرورش مازندران از اعتبارات استانی مناسب نیست اظهارکرد: درحالی که متوسط سهم‌بری اعتبارات استانی حدود 9 درصد است اما این میزان در مازندران 5.4 درصد است که وعده داده شد تا این موضوع در سال جاری جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: در مازندران هزار و 600 خیر زن، مرد و شرکت‌های حقوقی شناسایی شدند که این خیرین هم در زمینه مدرسه‌سازی و مدرسه یاری به ما کمک می‌کنند.

مدیرکل  نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران تصریح کرد: بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مازندران در 30 خرداد ماه در اردوگاه شهدای بادله با رویکرد مشارکت خیرین برای ایمن‌سازی مدارس برگزار می‌شود.

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

از ماجرای نفت‌کش‌ها تا بسته‌شدن راه ورود و خروج به سفارت ایران؛ بریتانیا در کنار آمریکا علیه تهران

واکنش رامبد جوان به حمله‌های اخیر! +عکس

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۹۱۵۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برداشت اولین میوه آناناس کشور در ایستگاه تحقیقات کشاورزی چابهار
 • ماجرای خرابی پله‌های برقی ایستگاه‌های مترو نبرد/ مسئولان به جای تعمیر به فکر نوسازی تجهیزات باشند
 • پیشنهاد راه اندازی ۱۵ ایستگاه دوچرخه بیدود در سطح محدوده منطقه
 • برداشت برنج در حال نزدیک شدن و کودها در راه مانده/ نارضایتی کشاورزان از کمبود و قیمت کود شیمیایی
 • ایستگاه های مطالعه کتاب در ادارات، مورد استقبال ارباب رجوعان قرار گرفت
 • وضعیت اعتبارات، کمبود نیرو و مشکلات ساختاری مهمترین مسائل فرمانداری ها است
 • به وقت گرانی سبد غذایی را چطور مدیریت کنیم تا کمبود‌ها جبران شود؟
 • راه‌اندازی بلندترین ایستگاه هواشناسی جهان در رشته کوه‌های هیمالیا
 • برداشت برنج در حال نزدیک شدن و کود در راه مانده/ نارضایتی کشاورزان از کمبود و قیمت کود شیمیایی
 • عوامل کاهش رشد قدی کودکان
 • خیز بلند بیابان در برابر اعتبارات خراسان جنوبی
 • کمبود اعتبارات مانع اجرای برنامه‌های فرهنگی در استان سمنان است
 • علت کمبود برخی داروها؟
 • علت کمبود برخی داروها و اقلام پزشکی در بیمارستان‌ها
 • با عوامل اصلی کاهش رشد قدی کودکان آشنا شوید
 • برگزاری سمینار نواب رئیس هیئت‌های بسکتبال کشور در قم
 • تصویر جنوبی ترین شفق قطبی از ایستگاه فضایی بین المللی
 • عوامل اصلی کاهش رشد قدی کودکان
 • اولتیماتوم تعزیرات به ۲ غول خودروسازی کشور/ پشت پرده پیش فروش خودرو با وجود کمبود قطعه چیست؟