فاطمه سعیدی سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، در تشریح نشست امروز فراکسیون متبوعش، اظهار داشت: نشست امروز با حضور نمکی وزیر بهداشت و درمان برگزار شد.

وی افزود: در این نشست اعضا به استماع گزارش عملکرد آقای نمکی نشستند و در همین رابطه اعضا نظرات و خواسته‌های حوزه انتخابیه خود را مطرح کردند که شامل کمبود تخت‌های بیمارستانی، لزوم تعمیر بیمارستان‌های فرسوده، کمبود دارو و نیروی انسانی و حقوق عقب افتاده کارکنان وزارت بهداشت بود که در این زمینه‌ها پاسخ و قول مساعدت را از وزیر دریافت کردند.

سعیدی بر همین اساس اضافه کرد: در ادامه نشست کمبود دارو نیز مطرح شد که وزیر بهداشت توضیح داد، کیفیت داروهای تولید داخلی به سطحی رسیده است که به وارد کردن داروهای مشابه خارجی نیاز نداریم.

وی تصریح کرد: بحث توریسم درمانی نیز از جمله مواردی بود که در نشست امروز مطرح شد به نحوی که بیماران کشورهای حوزه خلیج فارس و همسایه در ایران امکان ارائه خدمات داشته باشند که این امر به ارز آوری نیز کمک می‌کند.

سعیدی ادامه داد: در مورد بیمارستان پردیس نیز بحث شد و آقای نمکی بیان کرد، چند روز پیش، نشستی برگزار شده و مشکلات این بیمارستان حل شده است و در ماه‌های آینده شاهد افتتاح بیمارستان پردیس خواهیم بود. در مورد بهسازی بیمارستان‌های فرسوده نیز قول داد که تامین بودجه این امر نیز انجام شود.

منبع: الف

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تابستان امسال بدون خاموشی سپری می‌شود / کمبود ۴ هزار واتی برق برای تابستان

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه مراسم نشست مقابله و سازگاری با کم آبی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شدت مصرف انرژی در ایران بالا است و شاخص‌ها بد مصرفی را نشان  می‌دهند گفت: در سال‌های گذشته بین ۵ تا ۷ درصد رشد مصرف داشتیم و اگر این میزان مصرف برای رونق تولید و توسعه صنعت استفاده می‌شد بسیار موجه بود، اما متأسفانه به دلیل آنکه اقلیم ایران خشک و نیمه خشک است و مردم تمایل دارند در محیط‌های بسته درجه دما بین ۱۷ تا ۱۹ درجه باشد تمام این علائم نشانگر بد مصرفی مردم است.

اردکانیان با اشاره به اینکه اگر چاره‌ای برای این موضوع نشود گرفتار خواهیم شد گفت: در ۲ سال گذشته با همراهی مردم و همکاری دولت توانستیم مصرف را کم کنیم، اما آمار‌ها نشان می‌دهد که میزان مصرف برق و آب در ایران بالا است.

وزیر نیرو اظهار کرد: در صورتی که دولتی‌ها خود میزان مصرف برق و آب را کنترل کنند باعث می‌شود که مردم هم این میزان مصرف را رعایت کنند به طوری که زمانی که مردم وارد یک محیط کار می‌شوند نباید شاهد تغییر فاحش دما بین داخل و خارج شوند و ادارات دولتی باید همواره یک دمای ثابتی را داشته باشند و دولتی‌ها هر چقدر در راستای این موضوع عمل کنند باعث می‌شود که نیروگاه‌هایی که با پول مردم ساخته می‌شود  در جهت توسه صنعت و کشاورزی استفاده شود.

بیشتر بخوانید: تبدیل ایران از گران‌ترین مصرف‌کننده به ارزان‌ترین مصرف‌کننده آب از طریق یارانه‌های انرژی

وی گفت: کاهش مصرف و هزینه‌های ذخیره شده از این موضوع باعث می‌شود که بتوانیم برق را صادر کنیم و هزینه‌های ناشی از این صادرات در جهت توسعه استفاده شود.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه در طول ۶ سال گذشته ۱۱۰ کیلومتر خط انتقال توزیع و شبکه توزیع در کشور ساخته شده است افزود: آمار‌ها نشان می‌دهد که در سال ۱۸ هزار کیلومتر خط برق ایجاد کرده‌ایم و شبکه وسیعی ناشی از این میزان خطوط ایجاد شده که تمامی آن‌ها با استفاده از منابع داخلی و پول قبض مردم ساخته شده است.

اردکانیان تأکید کرد: منابع محدود است و هر چقدر بتوانیم درست مصرف کنیم می‌توانیم به جای ساخت نیروگاه‌ها در جهت افزایش مصرف برق از این منابع در جهت توسعه صنعت و کشاورزی استفاده کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه در نشست سازگاری با منابع آب معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی حضور فعالی داشته و بخشی از این برنامه برای استفاده از این وزارتخانه تهیه شده است.

وی گفت: خوشبختانه همکاران ما در وزارت جهاد کشاورزی همکاری بسیار زیادی دارند، اما متأسفانه بخش عمده‌ای از مصرف آب در حوزه کشاورزی استفاده می‌شود و در این زمینه باید وزارتخانه بتواند تدابیر لازم را جهت کنترل مصرف داشته باشد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه در مرداد ماه سال گذشته برنامه‌ریزی‌های لازم برای تابستان سال ۹۸ انجام شده و ما شرایط آب و هوایی امسال را همانند شرایط آب و هوایی سال ۹۶ و ۹۷ ارزیابی کرده بودیم گفت: حدود  ۴ هزار مگاوات کمبود در  آب و برق داشته‌ایم که این کمبود ناشی از کم بارشی بود و در نتیجه کمبود تولید برق در سد‌های مخزنی که عمدتا در خوزستان قرار دارند برطرف شوند، اما حدود ۴ هزار مگاوات دیگر از ۸ هزارمگاوات کمبود وجود دارد.

اردکانیان با اشاره به اینکه افزایش مصرف غیر متعارف مردم در سال جاری به دلیل آنکه برخی تصور می‌کنند امسال مشکلی از لحاظ آب و برق وجود دارد باعث مصرف اضافه شده و همین موضوع سبب می‌شود که ما با کمبود برق در کشور مواجه شویم.

وزیر نیرو تصریح کرد: عادات بد مردم می‌تواند مشکل‌ساز باشد و باید به مردم هشدار دهیم که همانند سال‌های گذشته مصرف را کنترل کنند البته سعی کرده‌ایم تعدادی از واحد‌ها را زودتر به مدار بیاوریم و از این حیث تلاش‌های خوبی با همکاران صنعت بر ق صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: امیدواریم تابستان امسال بدون خاموشی سپری شود البته این به آن شرط است که مصرف را افزایش ندهیم و همانند سال‌های گذشته با کنترل بیشتر برق را استفاده کنیم.

وزیر نیرو اظهار کرد: اگر رشد مصرف امسال نسبت به تابستان گذشته ۲.۵ درصد بیشتر نباشد امیدواری زیادی وجود دارد که تابستان امسال به لطف خدا به آسانی سپری شود.

اردکانیان افزود: متأسفانه امسال یک مقدار گرما زودتر شروع شده و این گرما فراگیر است در برخی از مناطق و اقلیم‌ها تنها در  بخشی از کشور گرما وجود دارد، اما در ایران این گرما فراگیر شده و اثرش بسیار زیاد است.

وزیر نیرو تأکید کرد: به ازای یک درجه افزایش دمای سراسری اوج بار هزار و ۳۹۰ مگاوات افزایش می‌یابد در نتیجه از همه مردم درخواست می‌کنیم که در طول تابستان میزان مصرف خود را کنترل کنند تا شاهد خاموشی برق در اتاق عمل بیمارستان‌ها نباشیم.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات بسیار زیادی در مقابله با  خاموشی در تابستان در دستور کار خود قرار داده‌ایم گفت: جلساتی با بخش صنایع انجام شده و قرارداد‌هایی در این زمینه منعقد شده تا مصرف برق در واحد‌های تولید کنترل شده باشد همچنین وزارت نیرو با هر نوع استفاده غیر مجاز از برق طبق قانون برخورد شدیدی می‌کند همچنین واحد‌هایی که در  ساعات اوج مصرف برق بار از مدار خارج می‌کنند مولد‌های دیگری را جایگزین برق‌های سراسری کنند.

انتهای پیام /

واکنش کیهان به عکس‌های جدید ستاره اسکندری

"گشت ارشاد" یا "ارشاد گشت؟!" | واکنش‌ها به ویدئوی درگیری مامور پلیس با دختر جوان

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۲۱۵۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کاسبی پرستار نماها در بیمارستان‌ها/ نوزادرباها چگونه عمل می‌کنند؟
 • کاسبی پرستار نماها در بیمارستان‌ها
 • کنترل میزان داروی آزاد شده توسط ایمپلنت دارورسان با کمک بلوتوث
 • کشف بیش از 4 میلیون قلم داروی قاچاق در 3 ماه گذشته
 • نشست مشترک نیروی انتظامی و شبکه بهداشت ماهشهر برگزار شد
 • ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند
 • کشفیات داروی قاچاق در کردستان ۲۶۷ درصد افزایش یافت
 • ترامپ: ایرانی‌ها باید با ما صحبت کنند/نیازی به جنگ نداریم
 • مجید انصاری: لایحه شفافیت باید زودتر تصویب می شد/ نوروزی: افشا و انتشار اطلاعات نیازی به قانون ندارد
 • برای جنگ با ایران نیازی به اجازه کنگره ندارم
 • ترامپ: برای حمله به ایران هیچ نیازی به مجوز کنگره ندارم
 • برای حمله به ایران نیازی به اجازه کنگره ندارم
 • ترامپ: برای حمله به ایران نیازی به تایید کنگره ندارم!
 • ترامپ: حمله به ایران را لغو کردم چرا که اقدام مناسبی نبود/ هیچ نیازی به مجوز کنگره ندارم
 • آمریکا نیازی به حضور در خلیج فارس ندارد
 • ترامپ: چین و ژاپن باید از کشتی‌های خود در تنگه هرمز محافظت کنند/ آمریکا نیازی ندارد آنجا باشد
 • مجید انصاری: لایحه شفافیت باید زودتر تصویب می شد/ کامبیز نوروزی:افشا و انتشار اطلاعات نیازی به قانون ندارد، اراده می خواهد
 • کمبود ۴۰۰۰مگاواتی برق برای تابستان
 • ساخت دکور ۲ شهر اصلی مصر برای سریال «موسی(ع)»/ نیازی به خارج نیست