مسئول آموزش مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: دومین جشنواره تولیدات رسانه‌ای ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع امر به معروف و نهی از منکر و با هدف معرفی درست همه معروفات و منکرات برگزار می‌شود. ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، محمد رضا یوسفی ظهر امروز در نشست خبری دومین جشنواره تولیدات رسانه‌ای 120 ثانیه‌ای اظهار داشت: همانطور که می‌دانید یکی از مسائل و واجباتی که دین مبین اسلام بیان کرده امر به معروف و نهی از منکر است، بر اساس آیات قرآن و مبانی دینی خودمان هر فرد باید تکلیف خودش را انجام دهد.

وی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند امر به معروف واجبی فراموش شده است، از نظر روانشناسی نیز اگر به درستی تبیین کنیم آرامش جامعه در گرو همدردی و همراهی با مردم است.

مسئول آموزش مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان خاطرنشان کرد: ما معتقد هستیم نگاه بدبینانه‌ای که برخی اقشار جامعه دارند که امر به معروف همراه با خشونت هست را از بین ببریم زیرا بر اساس سخنان بزرگان دین ما باید با زبانی لین صورت گیرد، این راهبرد در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: منکرات را صرفا در حوزه حجاب نباید دید و مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر بر اساس اصل نهضت مطالبه گری و قانون اساسی به وجود آمده و 3 سال پیش به عنوان یک سازمان مردم نهاد تشکیل شده است.

یوسفی بیان کرد: در این مدت 3 ساله تلاش شده یک سری فعالیت را با همین راهبرد دنبال کنیم، اصل هشتم مطالبه گری است و مطالبه‌گری مردم از مردم، مردم از دولتمردان و دولت از مردم از اصل هشتم قانون اساسی است.

وی گفت: اگر ما فساد اقتصادی و اجتماعی را در جامعه می‌بینیم به دلیل این است که واجب خود را فراموش کرده‌ایم، اگر با زبان لین امر به معروف کنیم خداوند کمک می‌کند، مانند راننده اسنپ که به واجب شرعی خود عمل کرد و مورد تکریم نیز قرار گرفت.

مسئول آموزش مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان اظهار داشت: در حوزه مساجد، قرارگاه مهر و امید با 4 محور محله بدون طلاق، اعتیاد، فقر و امنیت اخلاق فعالیت می‌کند و در استان اصفهان به عنوان پایلوت حدود 40 مسجد را در نظر گرفته‌ایم و فعالیت‌هایی را انجام می‌دهیم.

حجت‌الاسلام ماندگاری: برخی افراد فریضه "امر به معروف و نهی از منکر" ‌را فضولی می‌پندارند‌فرمانده سپاه گیلان: ترویج صحیح «امر به معروف» باعث سرشکستگی دشمن استنماینده ولی‌فقیه در گیلان: "امر به معروف" بایستی عاقلانه و مدبرانه باشد

وی افزود: یکی از فعالیت‌های دیگر مجمع رهروان ایجاد قرارگاه هادیان اقتصادی است، در این مسیر همراه و همیار نیروی انتظامی و سازمان بازرسی هستیم و در حوزه رونق تولید، اقتصاد مقاومتی و اطلاع رسانی به مردم برای نخستین بار در کشور هادیان اقتصادی را اجرا کرده‌ایم.

یوسفی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت و آسیب‌های جدی که در جامعه داریم قرارگاه فضای مجازی با آموزش و تربیت مربی فضای مجازی تلاش کرده تا در این حوزه بهترین ثمره را داشته باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به رشد فناوری مهم‌ترین ابزار موجود رسانه‌ است و باید از این ابزار به بهترین نحو استفاده کنیم و این جشنواره نیز با همین هدف برگزار می‌شود زیرا ابزارها با توجه به فناوری‌های جهانی نیز باید تغییر کند.

مسئول آموزش مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان بیان کرد: همکاری خوبی را برای برگزاری جشنواره 120 ثانیه‌ای داریم، در خدمت بسیج رسانه سپاه، صدا و سیما، فولادمبارکه، قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر سپاه، ستاد احیا و دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان هستیم.

وی گفت: قرار بر این است تا امر به معروف را در قالب هنر به تصویر کشیده و بر اساس اصل هشتم قانون اساسی به دنبال مبارزه با مفاسد اجتماعی هستیم و همراه با گام دوم انقلاب این بحث را به عنوان یک معروف دنبال می‌کنیم.

یوسفی اظهار داشت: مجموع رهروان شاید یک سازمان مردم نهاد باشد اما به دنبال ایجاد چالش نیست و ما بر اساس قوانین جمهوری اسلامی پیش می‌رویم و قوانین جمهوری اسلامی را مبنای معروف و منکر قرار می‌دهد، در قانون دوچرخه سواری هم اگر قانون و شرع باشد مورد مخالفت ما نیست.

وی افزود: ما سازمان مردم نهادیم و نهادی دولتی نیستیم و دغدغه‌هایی در این حوزه داریم، اینکه دغدغه منکرات را مطرح نکنیم حرف درستی است، نباید عمل بد را رسانه‌ای کنیم و نکته دیگری که باید مطرح کنیم این است که باید از راه‌‌های مختلف استفاده کرده و امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

مسئول آموزش مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان خاطرنشان کرد: ما معتقد به برخورد سخت نیستیم و باید با نرمی و زبانی آرام مردم را امر به معروف و نهی از منکر کنیم، سلامت جامعه اولویت نخست ماست.

وی تصریح کرد: مجمع وام دار هیچ جریان سیاسی نیست و کمک مالی هیچ جریان سیاسی را پشت سر خود ندارد و قرار بر این بود تا منابع مالی نیز مردمی باشد و خیران داوطلبانه مبلغی را کمک می‌کنند و به دنبال جناح بندی در این مجمع نیستیم.

انتهای پیام/ح

R41346/P/S6,51/CT11

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نیروی انتظامی در زمینه‌ عفاف و حجاب تکلیف شرعی دارد

به گزارش سرویس بسیج  طلاب و روحانیون خبرگزاری بسیج، سردار عبدالرضا آقاخانی شب گذشته در جلسه مشترک ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر با مسئولان قضائی و انتظامی استان قم اظهار داشت: در یک سال گذشته تعامل بسیار خوبی با ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر داریم و قطعاً این تعامل سازنده و همه‌جانبه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در جلسات مختلفی که تاکنون برگزار شده بارها به این نکته اشاره کردیم که 26 سازمان و دستگاه در این زمینه مسئول هستند اما متأسفانه این دستگاه‌ها وارد کار نشده و همکاری نکردند.

سردار آقاخانی به اهمیت رعایت عفاف و حجاب در کشور اشاره کرد و گفت: در بحث عفاف و حجاب نیروی انتظامی یک تکلیف شرعی دارد و در این زمینه قم با استان‌های دیگر تفاوت‌های زیادی دارد.

وی افزود: کل شهر قم حرم اهل‌بیت است که نشان‌دهنده اهمیت این شهر در جهان اسلام است و باید اقدامات لازمی صورت بگیرد تا شاهد خدای‌نکرده اقدام گناهی در این شهر نباشیم.

سردار آقاخانی تأکید کرد: نیروی انتظامی در زمینهٔ عفاف و حجاب باقدرت به تکلیف خود عمل خواهد کرد و ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر در این زمینه پلیس را پشتیبان خود بداند و در این زمینه هیچ کوتاهی نخواهیم کرد.

وی بابیان  این  پلیس به وظیفه‌ای خود در این زمینه عمل خواهد کرد، ابراز داشت: پلیس در اولین قدم طرح ناظر یک را در استان اجرا کرد و در واقع در اجرای این طرح استان قم پیشتاز است به‌ طوری‌ که تاکنون بیش از 3 هزار پیامک در زمینهٔ بی‌حجابی در خودروها به دادستانی ارسال‌شده است.

فرمانده انتظامی استان قم تأکید کرد: تمام روسای کلانتری و گشت‌های نیروی انتظامی در این زمینه اقدام خوبی انجام داده‌اند و علاوه بر این در خصوص بدحجابی نیز گشت ارشاد به‌صورت فعال وارد عمل شده است.

وی بابیان این‌که استان قم در زمینهٔ امربه‌معروف و نهی از منکر تبدیل به یک استان نمونه خواهد شد، بیان داشت: حرمت شهر قم باید نگه‌داشته شود، اما با این‌حال برخی از فروشگاه‌ها و مراکز خرید اقدام به حرمت‌شکنی می‌کنند که در این زمینه هیچ کوتاهی قابل‌قبول نیست و باید به‌صورت جدی پلیس اماکن برخورد کند.

سردار آقاخانی خاطرنشان کرد: 150 الی 160 قهوه‌خانه بدون مجوز در استان قم وجود دارد که باید مسئولان فکر اساسی در این زمینه بکنند.

 

حوزه نیوز

آیت‌الله اراکی: یک راه این است که انتخابات را ملغی کنیم؛ بگوییم مردم نقشی نداشته باشند و همه از طریق رهبری تعیین شوند| اگر چنین می‌شد،‌ قطعاً خطاها کم‌تر می‌شد| برجام اشتباه بزرگی بود| مدیریت رهبر انقلاب در پرونده برجام، بسیار دقیق و حکیمانه‌ بود| تدیّن «

جنجال عکس نگار جواهریان و رامبد جوان در کانادا

انتقاد سرمربی لهستان از میزبانی ارومیه: نمی‌دانم به ایران برگردم یا نه/ بازیکنانم ترسیده بودند

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۰۳۶۳۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ‌‌لشکر مطالبه‌گری مجمع رهروان امر به معروف به عرصه مبارزه با فساد وارد می‌شود
 • امر به معروف خراسان رضوی: 78 هزار تذکر لسانی در مشهد
 • آمران به معروف خراسان رضوی ۷۸ هزار تذکر لسانی انجام دادند
 • صادقی : از موضوع شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان بی‌خبرم/ شکایت شورای نگهبان با حضور کدخدایی در هیأت نظارت بررسی می‌شود
 • ترویج سبگ زندگی ائمه برترین معروف است
 • ادای یک فریضه و لزوم پرهیز از برخوردهای قهری
 • از موضوع شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان بی‌خبرم/ شکایت شورای نگهبان با حضور کدخدایی در هیأت نظارت بررسی می‌شود
 • بازديد اعضاي ستاد امر به معروف و نهي از منكر شهرستان ساوه از شركت آبفاي ساوه
 • ولنگاری فرهنگی به وحشی گری رسید بسیجیان گیلان کجا هستند؟!
 • ولنگاری فرهنگی به وحشی گری رسید
 • امر به معروف و نهی از منکر سیاسی جلوه نکند
 • طرح جلوگیری از ناهنجاری‌های ظاهری در اصناف قم اجرا می‌شود
 • قم| ائمه جماعات و کانون‌های مساجد جامعه را با آثار فریضه امر به‌ معروف آشنا کنند
 • شروط «امر به معروف و نهی از منکر» در دارالاسلام و دارالکفر
 • باید سواد رسانه‎ای در جامعه تقویت شود/ رفع آسیب‌های اجتماعی با عزم ملی محقق می‌شود
 • دستگاه‌های دولتی از پیگیری امر به معروف و نهی‌ از منکر منع شده‌اند
 • گیلان| برخورد قاطع با عوامل ضرب و جرح آمران به معروف ضروری است
 • «امر به معروف و نهی از منکر» سوژه روز صفحات معارفی رسانه‌ها
 • دوام و قوام انقلاب پرداختن به موضوع امر به معروف و نهی از منکر است