آفتاب‌‌نیوز :

حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور در مطلب کوتاهی با عنوان "پنج نکته درباره سریال‌سازی در صداوسیما" درباره سریال گاندو نوشت: "جایی هست که برای تضعف دولت پول فراوان دارد."

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ مشاور روحانی نوشته است: ‏۱. دولت نه اجازه و نه پول دارد که سریال بسازد. ‏۲. صدا و سیما هم پول ندارد که سریال بسازد. ‏۳. ولی گویا جای دیگری هست که برای تضعیف نهاد دولت هم پول فراوان دارد، هم مجوزها و مشوق‌های لازم را دریافت کرده است و هم می‌تواند صدا و سیما را الزام به پخش کند. ‏ ۴. با گاندو، گنده نمی‌شوید. ۵. ماهی از سر گنده گردد نی ز دم.

بفرمایید! این هم غنی‌سازی با غلظت بالاتر

مشاور رئیس جمهور دیروز نیز در توئیتی نوشته بود: «آن‌ها که دیروز بهتان می‌زدند و هوار می‌کشیدند که: «دولت همه توان هسته‌ای کشور را به باد داد» امروز کجا هستند که ببینند ایران با چه سرعت و کیفیتی می‌تواند توان غنی سازی و تولید آب سنگین خود را احیا کند.»

به نوشته روزنامه شهروند، همزمان با اعلام خبر این‌که ایران در مسیر بازگشت به تولید اورانیوم در شرایط قبل از تحریم‌ها قرار دارد و این بازگشت هم با سرعتی به اندازه صدور یک فرمان زمان می‌برد، خیلی از کسانی که در زمان اوج مذاکرات هسته‌ای خبرها را دنبال می‌کردند، به یاد حرف‌های منتقدان سفت‌وسخت برجام افتادند که ادعا می‌کردند با قبول برجام و ایجاد تغییراتی در فعالیت هسته‌ای کشور دیگر بازگشت به گذشته یا ممکن نخواهد بود یا سال‌ها طول خواهد کشید. یکی از کسانی که یاد حرف‌های آن زمان برخی منتقدان افتاده حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور است که در توئیتی نوشت: «آن‌ها که دیروز بهتان می‌زدند و هوار می‌کشیدند که: «دولت همه توان هسته‌ای کشور را به باد داد» امروز کجا هستند که ببینند ایران با چه سرعت و کیفیتی می‌تواند توان غنی سازی و تولید آب سنگین خود را احیا کند.»

البته همان موقع هم خیلی‌ها مانند عراقچی و صالحی اعلام می‌کردند که در صورت نقض برجام از سوی طرف مقابل، بازگشت به شرایط قبل از آن چند روز بیشتر زمان نخواهد برد اما مخالفان ادعاهای دیگری مطرح کردند؛ مثلا روح‌الله حسینیان، نماینده تندروی مجلس که به خاطر عصبانیت از برجام و صالحی کارش به بیمارستان کشید، در جلسه حضور صالحی در مجلس گفت: «شما کارخانه آب سنگین اراک که تولیدکننده پلوتونیوم بوده است را از بین برده‌اید، تمام زیرساخت‌ها را از بین برده‌اید و باعث شده‌اید که اسراییل ایران را هر دقیقه به بمباران هسته‌ای تهدید کند. مردم شما را دستگیر خواهند کرد و محاکمه خواهید شد و اگر من کاره‌ای بودم آقای صالحی را محکوم می‌کردم که سیمان‌هایی که در قلب رآکتور اراک ریخته، بیرون آورد و خودش را داخل رآکتور کرده و سیمان به اطرافش تزریق می‌کردم.»

حمیدرضا رسایی دیگر نماینده جبهه پایداری که در زمینه برجام همواره به دولت تاخته بود هم کار ایران را در این زمینه تمام‌شده می‌دانست. او بلافاصله بعد از مذاکرات ضمن تحلیل برجام گفت: «این میزان اورانیوم دیگر قابل بازگشت به حالت قبل برای استخراج اورانیوم با غنای بالاتر نیست؛ به عبارتی بازگشت تحریم‌های تعلیق‌شده امری ممکن ولی بازگشت اورانیوم اکسیدشده به شرایط قبل غیرممکن است. آمریکایی‌ها برای بازگرداندن تحریم‌هایی که موقتا لغو شده‌اند، فقط به یک دستور نیاز دارند اما آن‌چه ما از دست می‌دهیم با یک دستور بازنمی‌گردد!»

از دیگر چهره‌هایی که کار توان هسته‌ای ایران را تمام‌شده اعلام می‌کرد، اعضای تیم هسته‌ای دولت احمدی‌نژاد بودند؛ مثلا فریدون عباسی، رئیس سابق سازمان انرژی اتمی که برجام را به یک شکلات گاززده تعبیر کرده بود. حسین آب‌نیکی، رئیس سابق مرکز توسعه سازمان انرژی اتمی هم این‌که ایران می‌تواند به توان تولیدی سابق برگردد را کذب محض دانسته و گفته بود: «تخریب فعلی فعالیت‌های هسته‌ای در اثر برجام در دولت یازدهم باعث شد برخی فعالیت‌ها به ‌سال ٨٨ و برخی به‌ سال ٩٠ بازگردند، ضمن این‌که به دلیل نابودی زیرساخت‌ها، بازگشت‌پذیری تعهدات کذب است».

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

روحانی: دولت هرگز فرصت مذاکره را از دست نخواهد داد / برجام عامل مؤثری برای مبارزه با قاچاق بود

روحانی با تأکید بر اینکه این دولت هرگز فرصت مذاکره را از دست نداده و نخواهد داد، اظهار داشت: تا زمانی که مسئولیت اجرایی کشور را برعهده دارم، برای انجام مذاکره عادلانه، قانونی و عزتمندانه کاملاً آمادگی داریم.

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با اشاره به اینکه در هفته‌های گذشته شاهد تحرکات دیپلماتیک هم در کشورمان و هم در اروپا و سایر مناطق جهان بودیم، گفت: یکی از تلاش‌هایی که دولت یازدهم از ابتدا پیگیری می‌کند، این بوده که در عرصه سیاسی و توافقات احتمالی بن‌بست شکسته شود.

روحانی خاطر نشان کرد: مذاکراتی که در طول ۸ سال قبل از دولت یازدهم جریان داشت، از گشایش چندانی برخوردار نبود و هیچ‌وقت به نتیجه ملموسی نمی‌رسید و بدخواهان ایران هر روز محدودیت و مضیقه جدیدی را علیه کشورمان ایجاد کرده و قطعنامه‌های جدیدی صادر می‌کردند به نحوی که در آن دوران ۶ قطعنامه شورای امنیت و سازمان ملل علیه ایران صادر شد.

رئیس جمهور گفت: اولین اقدام دولت یازدهم شکستن بن‌بست سیاسی در عرصه بین‌المللی بود و دولت توانست همانطوری که وعده داده بود در ظرف صد روز، بن‌بست‌ها را کنار بزند و در این ۱۰۰ روز به توافق ژنو، دست پیدا کردیم و به واسطه این توافق بن‌بست سیاسی شکسته شده و اولین توافق حاصل گردید و یکی از برکات این توافق حاصل شده این بود که پس از صد روز اول دولت یازدهم و در ادامه، ماهانه تا ۷۰۰ میلیون دلار از پول‌های قفل شده، ملت ایران آزاد گردید و قیمت ارز کاهش یافته و مردم احساس رفاه بیشتری به دست آوردند.

روحانی با تأکید بر اینکه می‌توانستیم کمتر از یکسال بعد از توافق ژنو به توافق نهایی برسیم، گفت: عربستان سعودی و رژیم غاصب صهیونیستی تلاش زیادی به خرج دادند تا این کار به نتیجه نرسد، به نحوی که در جریان مذاکرات هسته‌ای کشورمان، وزیر امور خارجه عربستان و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هر روز به اروپا و بخصوص به وین و ژنو رفت و آمد می‌کردند تا توافق کشورمان را به تأخیر بیندازند و با چنین اقداماتی علیرغم اینکه در سال ۹۳ آماده توافق نهایی بودیم، در شب آخر، آمریکا از آن عقب‌نشینی کرد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت علیرغم همه فشار‌های بدخواهان خارجی، خسته نشده و مصمم به راه خود ادامه می‌دهد، گفت: توانستیم در ۲۳ تیرماه سال ۹۴ روزی که به نام روز گفتگو و تعامل سازنده نامگذاری شده به توافق برسیم و یک توافق تاریخی با جهان انجام دهیم و این توافق در دیماه همان سال اجرایی شد و اولین ثمره و برکت این توافق این بود که صادرات نفت کشورمان از یک میلیون بشکه و یا حتی کمتر از آن به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار با میعانات افزایش یابد.

روحانی اضافه کرد: همچنین براساس این توافق بسیاری از پول‌های کشورمان آزاد گردید و کالا‌ها و ابزاری که در گمرکات خارجی مسدود شده بود، اجازه ورود به ایران پیدا کند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: براساس گفته رئیس گمرکات کشورمان در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق و کالا، برجام یک عامل بزرگ و مؤثر در زمینه مبارزه با قاچاق بود و امروز هم اگر مسایلی در این زمینه وجود دارد بخاطر مشکلاتی است که برای برجام بوجود آمده است.

روحانی تصریح کرد: برجام عامل مؤثری برای مبارزه با قاچاق بود تا دکان کاسبانه عده‌ای تعطیل شده و از اموال مردم سوء استفاده نشود.

رئیس جمهور با بیان اینکه از دیماه سال ۹۴ تا سال ۹۷ فرصت طلایی داشتیم که از توافق حاصل شده استفاده کنیم، گفت: آمریکا در اردیبهشت سال ۹۷ بدون دلیل از برجام خارج شد و تصورشان این بود که یک روز پس از خروج آن‌ها کشورمان نیز از برجام خارج خواهد شد و متعاقب آن همه تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان باز خواهد گشت.

روحانی اضافه کرد: اخیراً عربستان سعودی و نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کردند که آن‌ها در خروج آمریکا از برجام نقش داشتند ضمن اینکه در این زمینه افراطیون داخل آمریکا نیز بسیار تأثیرگذار بودند. البته اقدامات آن‌ها نشان می‌دهد که برجام چه داغ سنگینی بر دل صهیونیست‌ها و ارتجاء منطقه نشانده بود، ضمن اینکه آن‌ها به خوبی فهمیدند که فعالیت‌های سیاسی دولت یازدهم و دوازدهم چقدر مؤثر بوده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه پس از خروج آمریکا از برجام، فرصتی به دنیا دادیم تا دو طرف بتوانند به تعهدات خود عمل کرده و طرف مقابل بتواند خلاء خروج آمریکا را پرکند، اظهار داشت: پس از خروج آمریکا از برجام یک سال صبر کردیم که بسیار راهبردی و تاریخی بود، البته باید توجه داشت که در این یکسال به اندازه‌ای که نیاز داشتیم، می‌توانستیم نفت بفروشیم. اینکه عده‌ای مطرح می‌کنند که لزومی داشت که یکسال برای نشان دادن واکنش علیه اقدام آمریکا صرف می‌شد، ظاهراً حافظه تاریخی ضعیفی دارند.

روحانی اضافه کرد: تا زمانی که برغم خروج آمریکا می‌توانستیم به اندازه نیاز خود نفت بفروشیم، به صورت کج‌دار و مریز با موضوع خروج آمریکا از برجام برخورد کردیم، اما از وقتی که به بطور کامل برای تحریم نفت ایران وارد عمل شدند بی‌تردید شرایط جدیدی نیز پیش آمد، لذا شرایط اردیبهشت سال ۹۸ با اردیبهشت سال ۹۷، متفاوت گردید و با توجه به شرایط جدید تصمیمات قاطعی را در خصوص کاهش تعهدات اتخاذ کرده و فرصت‌های ۶۰ روزه‌ای برای انجام تعهدات به طرفین اعلام کردیم.

خبر تکمیل می‌شود...

واکنش‌ها به مهاجرت مزدک میرزایی

پاسخ تهدیدآمیز کریمی قدوسی به نماینده تربت جام

حریق گسترده در مجتع تجاری بلوار کوهک

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۳۴۷۳۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رئیس‌جمهور: دولت هرگز فرصت مذاکره را از دست نخواهد داد| تنگه هرمز جای شوخی نیست|دنیا باید از سپاه سپاسگزار باشد| برجام دکان کاسبانه عده‌ای را تعطیل کرده بود| از دیماه سال ۹۴ تا ۹۷ فرصت طلایی داشتیم که از توافق هسته‌ای استفاده کنیم
 • رئیس‌جمهور: دولت هرگز فرصت مذاکره را از دست نخواهد داد| برجام دکان کاسبانه عده‌ای را تعطیل کرده بود| از دیماه سال ۹۴ تا ۹۷ فرصت طلایی داشتیم که از توافق هسته‌ای استفاده کنیم
 • وقوع درگیری میان نظامیان سودان جنوبی و مخالفان
 • حمایت امام جمعه کرج از سریال گاندو/ وظیفه هنرمند بیان حقایق است
 • مهمترین شاخصه سریال گاندو صداقت است/ سکولار با آگاهی‎بخشی از طریق زبان هنر مخالف است
 • افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده‌ها در روز‌های پایانی هفته
 • افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده‌ها در روزهای پایانی هفته
 • درباره دولت روحانی بیش از ۱۰۰ گاندو می‌توان ساخت
 • نماینده مجلس:درباره دولت روحانی بیش از ۱۰۰ گاندو می‌توان ساخت
 • لاوروف: مخالفان ونزوئلایی با روسیه در ارتباط هستند
 • دولت نگران لو رفتن پرونده‌های امنیتی خود با ساخت سریال‌هایی نظیر گاندو است
 • نشریه «بی‌تعارف» دانشگاه الزهرا؛ وقتی گاندو ادعای آزاد‌اندیشی دولت را به چالش می‌کشد
 • افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و ازن در هوای تهران
 • آشنا دست بردار نیست/ کینه توزی از گاندو ادامه دارد
 • کنایه‌های معنادار مشاور روحانی: جاسوسان واقعی در لباس انقلابیون دوآتشه، در مراکز حساس دفاعی و امنیتی رخنه می‌کنند نه در بیابان‌ها و روزنامه‌ها
 • دور زدن دلال‌ها پیش نیاز دور زدن تحریم‌ها ست!/درخواست جدید فائزه هاشمی از رئیس جمهور/کنایه سنگین مشاور ظریف به انگلیس/ادعایی درباره دستگیری معاون استاندار لرستان
 • کنایه حاجی دلیگانی به منتقدان «گاندو»
 • بازگشت پرستو‌ها به خانه
 • گاندو؛ جزئی که از کل بزرگتر است!