به گزارش خبرنگار مهر، مجید بهشتی پور ظهر سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته تامین اجتماعی اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی زیرشاخه های متعددی دارد که یکی از این ریزشاخه ها درحوزه درمان بیمه شدگان است.

وی بیان داشت: در استان کرمان سه بیمارستان تأمین اجتماعی شامل بیمارستان پیامبر اعظم کرمان، بیمارستان غرضی سیرجان و بیمارستان امام علی (ع) زرند وجود دارد اما در رفسنجان بیمارستان تامین اجتماعی نداریم و خدمات در کلینیکِ واقع در سازمان تأمین اجتماعی رفسنحان به مردم ارائه می شود.

به گفته وی کلینیک تامین اجتماعی رفسنجان شامل بخش های عمومی، تخصصی، داروخانه، دندانپزشکی، تزریقات و پانسمان، رادیولوژی، سونوگرافی، آزمایشگاه، شوراهای پزشکی طب کار و واحدهای اداری مالی و پشتیبانی است.

مسئول کلینیک تامین اجتماعی رفسنجان تصریح کرد: این پلی کلینیک کل شهرستان را پوشش می دهد و روزانه حدود ۹۰۰ نفر و سالانه ۲۰۰ هزار نفر مراجعه کننده دارد.

بهشتی پور افزود: با توجه به فرسودگی ساختمان کلینیک رفسنجان به فکر این هستیم مرکز جدید با قابلیت های جدید احداث شود که با در مرحله اول مجوز احداث دریافت و در مرحله بعد خرید زمین، تغییر کاربری، تهیه نقشه و … انجام شده؛ پیمانکار اجرای این طرح نیز مشخص شده و به زودی عملیات احداث پلی کیلینیک بیمه تأمین اجتماعی رفسنجان آغاز خواهد شد.

مسئول کلینیک تامین اجتماعی شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: پلی کلینیک جدید تامین اجتماعی رفسنجان در انتهای خیابان امیر کبیر غربی با اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات سازمان تأمین اجتماعی در چهار هزار متر مربع و در مدت زمان یک سال و نیم احداث خواهد شد.

بهشتی پور با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال ۹۷ شعبه شهید باقری رفسنجان رتبه اول در بین ۱۰۷ شعبه هم تراز خود در سطح کشور کسب کرد، یادآور شد: اوایل امسال به ما اعلام شد در سطح استان کرمان پنج شعبه ممتاز بیمه تأمین اجتماعی داریم و سازمان بیمه تامین اجتماعی استان کرمان در بین ۳۳ سازمان بیمه کل کشور رتبه برتر را کسب کرد و این رتبه بر اساس فعالیت های داخل شعبه و ارائه خدمات است.

وی همچنین در خصوص نسخه الکترونیک، گفت: در کل مراکز ملکی سازمان بیمه تأمین اجتماعی کشور این نسخه برقرار شده و زمان مراجعه به پزشک نیاز به دفترجه درمانی نیست و بیمه شدگان با مراجعه و ارائه هر کارت معتبر در هر نقطه از کشور می توانند خدمات دریافت کنند ضمن آنکه برای بیماران مزمن در زمینه دیابت، فشارخون، بیماری های قلبی و ریوی، اعصاب و روان و… پرونده تشکیل می شود و درمان این بیماران مورد پیگیری قرار می گیرد.

کد خبر 4668410

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

معطلی سه ماهه بیماران تالاسمی برای دریافت دارو/ تعلل در پوشش بیمه‌ای دارو‌های حیاتی

رویداد۲۴  یونس عرب در ارتباط با مشکلات بیماران تالاسمی در کشور گفت: مشکل اصلی ما با بیمه‌ها است، چرا که سازمان‌های بیمه گر دخالتِ خودمختار در برخی حوزه‌های داروئیِ بیماران تالاسمی دارند. این بیمه‌ها خارج از مواضع حاکم در شورای عالی بیمه، در خصوص پوشش دارو‌های حیاتیِ ۱۰ درصد از بیماران تالاسمی، ابتکار عمل را در دست گرفته‌اند.

عرب در خصوص داروهائی که درباره آن‌ها اهمال‌کاری شده است، بیان کرد: این دارو‌ها که مربوط به ۱۰ درصد از بیماران ما می‌شوند، وارداتی و حیاتی هستند و با دستور شخص وزیر بهداشت مجوز واردات اخذ کرده‌اند، اما پوشش بیمه‌ای این دارو‌ها سه ماه است که معلق مانده و سازمان تامین اجتماعی از پوشش بیمه‌ای این دارو‌ها جلوگیری می‌کند.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران تالاسمی افزود: توجه به این نکته مهم است که این مسئله بغرنج، یک هشدار جدی محسوب می‌شود، چراکه مشاهده می‌کنیم سازمان‌های بیمه‌گر به بی‌توجهی خود در ارتباط با بیماران خاص ادامه می‌دهند. ما انتظار داریم وقتی رئیس شورای عالی بیمه دستور می‌دهد که داروی خاصی پوشش بیمه‌ای داشته باشد، این دستور قابل اجرا باشد و عدم اجرای آن حیات بیماران ما را با مخاطره مواجه نکند.

وی گفت: این بیماران حدود هفتصد تا هشتصد نفر بیشتر نیستند و الان سه ماه است که معطل دریافت دارو هستند. هر قرص دارو‌های وارداتی تالاسمی در بازار آزاد ۲۰ هزار تومان قیمت دارند. یک بیمار تالاسمی باید بطور میانگین روزی ۴ قرص مصرف کند و قرار بود همه بیمه‌های طرف قرارداد این دارو‌ها را پوشش دهند. فقط بیمه سلامت تا الان در این باره وظایفش را انجام داده است. این کمبود دارو‌های حیاتی، برای انجمن تالاسمی از زمره خطرناک‌ترین رخداد‌های ممکن است و ما انتظار داریم سازمان‌ها حساس خطر، نگرانی و ناراحتی ما را درک کنند. جان بچه‌های تالاسمی در معرض خطر جدی است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ما در حوزه دارو‌های تولید داخل هم وضعی مشابه داریم. یک داروئی را از زمان پوشش بیمه‌ای‌اش به مدت ۸ ماه در دسترس بیماران قرار دادند و حدود ۵ هزار نفر از این دارو استفاده می‌کردند. بگذریم از اثربخشی دارو که چقدر مورد رضایت بیماران و متخصصان بود، اما مشکل ما این بود که شورای عالی بیمه، به یکباره دستور داد، به علت ورود یک داروی جدیدتر به بازار و به علت اینکه این دارو قیمت پائین‌تری دارد، نرخ پوشش داروئی از داروی قبلی به این دارو تغییر کند. یعنی پوشش بیمه ما به ازای اخذ هر برگ دارو ۲۸۰۰ تومان کاهش پیدا کرد.

وی افزود: ما مشکلی با داروی جدیدتر نداریم. حتی خیلی خوشحال هستیم که داروی ۷۰۰۰ تومانی بیماران ما به داروی ۴۸۰۰ تومانی تغییر یافته است، اما این تصمیم ناگهانی و نسنجیده خطا بود. این دارو‌ها ژنریک هستند، یعنی تازه تولید شده‌اند، به بازار آمده‌اند و نیازمند سنجش سطح انطباق و تاثیرگذاری بر روی بیماران هستند. حتی نیازمند زمان هستیم تا تداخلات داروئی، تاثیرگذاری دارو و مسائل دیگر مربوط به تجویز دارو، توسط پزشکان مورد مطالعه و ارزیابی قرار بگیرد؛ بنابراین نباید اینگونه کار‌ها به یکباره اتفاق می‌افتاد. این موضوع که یک شبه یک دارو را به بازار بیاوریم و بگوییم که داروی قبلی دیگر بیمه ندارد واز این داروی جدید باید بخرید، کار صحیحی نبود. این تغییر مداوم دارو‌ها برای بیماران تالاسمی ناخوشایند است. باعث ایجاد رنجش روحی برای بیماران می‌شود، حتی ممکن است موجب اجتناب بیماران از درمان بشود و باعث افزایش مرگ ناشی از بیماری باشیم.

یونس عرب در ارتباط با مشکلات عمده بیماران تالاسمی و اهمیت توجه به این بیماران گفت: بیماری تالاسمی تمام عمر یک فرد را شامل می‌شود و یک عمر مبارزه با این بیماری به نوبه خود کار دشواری است. تغییر مداوم دارو یا هر بار تغییر دارو برای بیماران مبتلا به تالاسمی باعث رنجش مضاعف این بیماران می‌شود. این تغییرات اگر منتج به ترک درمان توسط بیماران تالاسمی شود، هزینه‌های درمانی به مراتب سنگین‌تری را در آینده رقم خواهد زد.

مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران تصریح کرد: ما در ارتباط با دو قلم داروی بیماران تالاسمی گلایه مندیم. یکی از این دارو‌ها تزریقی است و بخاطر عدم توان تولید داخلی دولت اجازه داده است که وارد شود. این با مجوز وزیر بهداشت است و شامل حمایت از تولید داخل نمی‌شود و دوم که مشکل اساسی‌تر ما است یک قلم داروی خوراکی است.

وی افزود: بنا به قانون، در صورت وجود داروی ژنریک، حمایت از دارو‌ها نباید در دستور کار قرار گیرد. با توجه به این که این دارو ویژه ۱۰ درصد از بیماران ما است و این کودکان بیماران خاص هستند و طبق نظر پزشکان درمان این بچه‌ها به داروی داخلی پاسخ نداده است و در مشاهدات پس از مصرف عوارض زیادی داشته‌اند، بنا به تصمیم مقامات، معین شد این داروی سابق خارجی تا پایان ۱۴۰۰، باید تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرد و پایان ۱۴۰۰ پایان کار داروی برند در ایران خواهد بود. کل بیمارانی که از این دارو استفاده می‌کنند، در کل کشور ۱۵۰۰ نفر هستند.

یونس عرب گفت: ما تمام توانمان را گذاشتیم تا بیمارانی که به داروی برند نیاز دارند، این دارو را در دسترس داشته باشند، اما همین تعداد محدود هم با واکنش شدید بیمه‌ها مواجه شد. وقتی سه وزیر این مجوز را امضا می‌کنند و تعهد می‌دهند که تا پایان ۱۴۰۰ بیمه داروی‌های حیاتی را از پوشش خارج نکند، چرا باید سازمان تامین اجتماعی چنین تصمیمی باید بگیرد؟

عرب تاکید کرد: این را ما برنمی‌تابیم که بیمه‌ها با رای خودمختار، بیماران تالاسمی را از قوانین حمایتی دولت محروم کنند. متاسفانه از ۲۳ هزار بیمار ۷۰۰ نفر نیازمند تامین اجتماعی هستند و سه ماه است دارو ندارند.

مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران در تشریح آمار دقیق بیماران تالاسمی در ایران گفت: مددجویان تامین اجتماعی که نیاز به داروی برند دارند ۷۰۰ نفر هستند یا به عبارت دیگر کل افرادی که نیاز به داروی برند دارند ۱۵۰۰ نفر هستند که ۷۰۰ نفر از آن‌ها تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند. مابقی یعنی حدود ۵۵ درصد آن‌ها تحت پوشش بیمه سلامت هستند و ۵ درصد هم تحت پوشش بیمه نیرو‌های مسلح و سایر بیمه‌ها قرار دارند. در کل ۲۳ هزار نفر بیمار تالاسمی در کشور داریم که با کوشش موثر و به موقع انجمن تالاسمی ۲۱ هزار نفر از آن‌ها با مصرف داروی داخلی در کنترل بیماری موفق هستند.

وی افزود: بیمه سلامت مطابق با دستور وزیر تعهد پوشش بیمه خود را انجام داده است، اما ما سه ماه است که در انتظار اقدام بیمه تامین اجتماعی هستیم. منبع: ایلنا خبر های مرتبط

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!|در خیابان‌های تهران قدم بزنید، خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

شمخانی: مردم می‌گویند نباید برجام را امضا می‌کردیم!| اگر ایران و آمریکا وارد جنگ شوند، ایران ابزارهای متعددی دارد؛ از جمله جنگ نیابتی

این عکس برای شهاب حسینی دردسرساز شد +تصاویر

کلیدواژه: تامین اجتماعی استان کرمان رفسنجان حوزه بهداشت و درمان

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۴۴۲۸۲۴۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نتایج مسابقات اپن شطرنج رفسنجان اعلام شد
 • هشدار سازمان تأمین اجتماعی به بیمه شدگان
 • ١٣ شهریور آخرین مهلت بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان بدهکار
 • هشدار سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان/ مراقب سایت های جعلی ارائه خدمات غیرحضوری باشید
 • جمع آوری اطلاعات کاربران بدون مجوز تامین اجتماعی پیگرد قانونی دارد
 • بخشودگی جرائم تامین اجتماعی شامل کدام دسته از کارفرمایان می‌شود؟
 • توزیع بسته‌های تبرکی به مناسبت عید غدیر در رفسنجان + فیلم
 • کارفرمایان برای بهره‌مندی از بخشودگی جرائم به شعب تأمین اجتماعی مراجعه کنند
 • آخرین مهلت برای استفاده از اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای
 • اعلام آخرین مهلت کارفرمایان برای استفاده از اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای
 • کارفرمایان تا ۱۳ شهریور برای استفاده از اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای مهلت دارند
 • آخرین مهلت بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان بدهکار اعلام شد
 • سیزده شهریور آخرین مهلت اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای است
 • آخرین مهلت بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان بدهکار/ تعیین تکلیف بدهی خود را به روزهای آخر موکول نکنید
 • آخرین مهلت بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان بدهکار اعلام شد/ تعیین تکلیف بدهی خود را به روزهای آخر موکول نکنید
 • فیلمی از تهیه و بسته‌بندی غذای نذری در رفسنجان
 • حقوق های ناچیز بازنشستگان پاسخگوی هزینه‌های درمان نیست/ بیماران تامین اجتماعی از مطب‌های خصوصی سردرمی‌آورند
 • تعلل در پوشش بیمه‌ای داروهای حیاتی تالاسمی‌ها
 • رفسنجان قهرمان مسابقات وزنه برداری بانوان استان کرمان